Forumul
Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - Versiune printabilă

+---- Subiect: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 (/showthread.php?tid=787)

Pagini: 1 2

Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - UTAFan90 - 02-08-2021

RE: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - diangelis - 04-08-2021

Cum a spus Miculescu la conferința de presă de astăzi : "Dacă jucam cu Botoșani și Craiova la fel ca și cum am jucat cu FCSB, sigur o să-i batem!".

RE: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - Kidu - 05-08-2021

Asta-i atitudinea de care avem nevoie, trebuie sa ne desprindem din mentalul ala colectiv de echipa mica pentru ca suntem UTA, un nume greu, un nume istoric in fotbalul romanesc.

RE: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - Kapa - 05-08-2021

Meci greu, daca ne întoarcem cu un egal sunt mulțumit, o victorie în schimb ar fi de Aur.

RE: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - RedNeck - 06-08-2021

RE: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - psv - 06-08-2021

(06-08-2021, 3:23)RedNeck a scris: Botosaniul si Sepsi s-au intarit mult in ultimele sezoane si practica un joc solid si constant bun. Eu nu cred ca va fi usor. Sper la un arbitraj bun, iar noi sa jucam cu acceasi determinare.

Cum dracu's-au intarit , ca si-au vandut mai in fiecare sezon ce-i mai buni jucatori(Keyta, Al Mawas, Duganjic, Harut, Ngadeu, etc...) . Faptul ca reusesc sa aduca no  name-uri care ulterior ajung sa confirme , e altceva...Batem sigur!

Si eu sunt increzator ca batem si nu spun asta cu infatuare ci pentru ca ii simt pe baieti foarte motivati, in plus Croitoru are tendinta sa se cam umfle in pene si sa se dea mai bun decat este el de fapt.

RE: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - Giuliano - 06-08-2021

Adversarul e unul solid dar e mult mai important cum ne prezentăm noi. Dacă suntem la cel mai bun nivel al nostru posibil la acest moment nu cred că putem pierde decât prin neșansă. Mi-aș dori foarte mult o victorie pentru a ține o balanță pozitivă a rezultatelor după egalul de pe teren propriu cu FCSB. Și, după trei meciuri bune cu evoluții consistente și ocazii, cred că a venit meciul în care Miculescu va scutura plasa.

RE: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - sRg97 - 06-08-2021

Nu știu ce s-a întâmplat meciul asta . Parca au mers toți pe jos pana la Botosani…nici un pic de prospețime ,in nici un moment al jocului…nici măcar un remarcat de la acest meci,numa printr-o minune putem scoate un punct sau puncte

RE: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - raptor - 06-08-2021

Multe greseli individuale pana acum. Am așteptat practic sa primim gol se pare. Speranta ramsne doar pentru un egal norocos...

RE: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - Xtreme - 06-08-2021

de nerecunoscut astăzi, ne-am bătut singuri prin doua greșeli individuale în apărare. Din păcate mijlocul și atacul n-au funcționat iar apărarea a prins o zi proasta, foarte proasta... Il prefer pe Antal in locul lui Batha sau chiar a lui Dangubic.

N-a mai fost aceeasi determinare din meciul cu FCSB. Abia dupa golul 2 al lor am vazut o zvacnire de orgoliu si atacuri care ar fi trebuit sa se intample mult mai repede. Din nou greu la constructie, dar nu inteleg de ce nu prifitam de faze fixe, in special cornere. Eu pur si simplu nu inteleg rolul cornerului batut scurt, fara nici un rezultat (nu e prima data). Nu stiu, dar poate Gyuszi nu exerseaza destul cornerele care le batem. Se stie ca cele periculoase sunt batute pe linia de 6 metri, putin in afara, ca sa nu se dea fault la portar. Nu prea vad ca noi exersam asta si e pacat. In alta ordine de idei, cateva greseli in aparare ne-au costat azi, nu am mai fost exacti in aparare...Pacat...
Capul sus, multa munca si pregatire pentru un nou meci greu acasa!

RE: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - Zagorakis - 06-08-2021

Alt sezon dar problema mare ramane....fizic suntem foarte slabi....jucam bine prima repriza si dupa pauza suntem gata! Avem jucatori foarte buni,Balint este un antrenor foarte bun dar preparatorul fizic este repetent! Cand toata echipa nu poate alerga si nici macar rezervele....este o problema mare!

RE: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - r3d - 06-08-2021

Eu nu inteleg la ce meciuri v-ati uitat pana acum de puteti spune ca suntem slabi fizic, in toate cele 4 meciuri am alergat foarte mult si am fost fizic peste toti adversarii chiar si astazi prima repriza am facut pressing foarte avansat la 30-40 m de poarta adversa, nu partea fizica este de vina, diferenta a fost facuta de curaj, Croitoru este antrenor curajos a citit jocul a vazut ca nu a mers si a mutat cu jucatori de viteza care ne-au impiedicat sa mai stam sus.In schimb Balint din pacate fara reactie, vezi ca am inceput rau repriza a doua nu schimbi nimic, vezi ca Erico a prins un meci horror in care joaca pt adversar nu il schimbi la timp, vezi ca ambii mijlocasi centrali au galben si nu mai pot fi agresivi iar nu schimbi la timp, din pacate este foarte fricos si neinspirat la schimbari min 75 2-0 pt adversari in loc sa ii bagi pe Isac si pe Bustea singurii jucatori mai ofensivi de pe banca el alege sa il bage pe Vorobjovas ca sa mai apere nu stiu ce ?!? iar pe Isac doar dupa min 80, alt capitol la care trebuie sa mai lucreze sunt fazele fixe avem foarte multe faze fixe in meciuri dar din pacate nu suntem deloc periculosi la ele. Este antrenor bun dar daca vrea sa cresca si sa progreseze trebuie sa lase frica si anumite incapatanari deoparte. Din pacate azi am prins si un meci foarte slab individual cu multe greseli prostesti care ne-au costat.
Un dus rece care sa speram ca ne prinde bine ne trezim si ii batem sambata pe olteni , cu totii la meci.

RE: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - Gru - 06-08-2021

Un meci unde era greu sa speri la ceva avand in vedere numarul greselilor personale si, mai ales, gravitatea lor. Nu stiu daca am mai avut un asemenea meci de la revenirea in liga 1. Pacat de primele 30 de minute in care chiar am aratat bine. Mi se pare si mie ca avem niste probleme fizice, nu la fel de mari ca anul trecut, dar astazi mi s-a parut prea marea cadere ca sa nu fie si ceva fizic la mijloc.

Balint se dovedeste a fi un f bun strateg, dar un tactician mult mai putin inspirat, ma asteptam sa incerce sa schimbe ceva dupa debutul f slab de repriza. Nu e un capat de tara, sper sa nu fie lumea f zdruncinata, avem timp sa pregatim meciul cu Craiova in liniste.

RE: Etapa #4: FC Botoșani - UTA, 06.08.2021, ora 18:30, Digisport 1 - adymax - 07-08-2021

Nici cu FCSB nu prea am jucat nu stiu ce. Poate de pe stadion ati vazut alfel si datorita entuziasmului dar de la TV nu mi sa parut ca am jucat mai bine ca sazonul trecut. Din pacate iar o sa ne luptam pentru evitarea retrogradarii. Jucam foarte lent si previzibil si de multe ori doar pe benzi, nu incercam patrunderi pe centru mai deloc si nu avem un joc de pase dezvoltat.

Mie mi se pare ca jucam mai bine ca sezonul trecut. Vad niste pase rapide pe spatiu mic, mai ales la mijloc, parca baietii se gasesc mai bine, din prima, asa cum cere fotbalul modern si rapid. Mai e de lucrat la verticalizare, la exactitatea paselor catre cei din fata.

Desi am inceput foarte bine meciul fiind foarte activi si cu un pressing agresiv, dupa pauza ne-am taiat ca si cum ni s-ar fi tetminat benzina. Doar atunci faci greselile alea copilaresti pe care le-a facut Erico, doar atunci nu poti sa te concentrezi.
Primul gol nu aveam voie sa il luam, ok a pierdut Shliakov prim-plan-ul si ala a reusit sa centreze insa Vukcevic a gresit cand piticania a dat cu capul de langa el, nu avea voie ala sa loveasca mingea chiar daca s-a urcat pe el si l-a incomodat, la diferenta aia de talie nu iti da nimeni fault.
Golul doi, la fel, o lipsa de concentrare de neconceput din partea lui Medjomorec cand a provocat acel penalty.

Acum asta e, nu facem inmormantare dintr-un esec, capul sus!

P.S. Cei ce spun ca nu vad nicio imbunatatire fata de anul trecut fie sunt tendentiosi, fie nu au nicio treaba cu fotbalul. No offence!

Clar este o imbunatatire față de sezonul trecut. Pasele sunt mai rapide, agresivitatea jucătorilor este mult mai ridicată iar atacanții pun pressing pe defensiva adversarilor. Cumva ii pot intelege, fizic au picat din a doua repriza iar asta s-a văzut. Le-au mai rămas puțin zvâc să alerge ultimele 10 minute din meci, și bine au făcut! Altfel nu știu dacă marcam (și așa s-a marcat din noroc).
De neînțeles defensiva de ieri, Shlyakov de multe ori depășit, Vukcevic greșeală la golul 1, Medjimorec a făcut penalty, Erico a făcut niște greșeli incredibile.
Una peste alta, întâlnim meciul următor CS U Craiova, sperăm la o victorie în fața suporterilor!

Toată echipa a greșit nu doar apărarea. Doar că la fundași greșelile se văd. În repriza a doua linia de atac n-a mai reușit să facă acel pressing ucigător care i-a incomodat pe moldoveni în prima repriză, cauză pentru care a trebuit să ne retragem cu vreo 10 metri. Asta a generat o dominare clară a gazdelor și când ești dominat, sub presiune, apar și erorile inevitabil. Nu știu de ce n-am mai făcut față meciului în a doua parte, Gyuszi a exclus oboseala. Până la urmă poate să fie vorba de ceva ”banal” și anume forța, calitatea pe care o are Botoșaniul. E o echipă bună fără discuție, constantă, o dovedesc rezultatele din ultimii ani. Nu cred că o înfrângere acolo e un capăt de țară. Poate dacă Gyuszi ar fi făcut schimbările cu 5 minute mai repede am fi reușit să reechilibrăm meciul, așa cum s-a întâmplat cu FCSB. Atunci am avut noroc și adversarii au ratat ocaziile, acum nu s-a mai întâmplat asta. Cred că aici mai are și el de lucrat, uneori pare că reacționează întârziat la ce se întâmplă pe teren.
La jucători nu vreau să fac nicio nominalizare deoarece cred că vina pentru înfrângere e în mare măsură a tuturor, chiar dacă doar greșelile unora au efecte imediate pe tabela de marcaj. Dar tot împreună se vor ”scoate” sâmbătă.