# David Miculescu - VÂNDUT
25-03-2022, 23:41,
#21
RE: #10 David Miculescu
Daca Miculescu are cifre foarte bune de ce sa nu primeasca un salar la nivelul Hora sau Antal? Si atunci eu cred ca sigur semneaza un nou contract! In Romania este o mentalitate cum ca veteranii au drept la salar mare iar tinerii sub nivel....oare de ce? Afara jucatorii au salarul dupa cifre nu dupa varsta!
Răspunde
26-03-2022, 6:43,
#22
RE: #10 David Miculescu
Corect ! Teoretic ar putea ramane si la UTA, daca ne-am permite sa-i reinnoim contractul la un nivel care sa-i satisfaca pretentiile.
Răspunde
26-03-2022, 8:53,
#23
RE: #10 David Miculescu
(25-03-2022, 23:41)Zagorakis a scris: Daca Miculescu are cifre foarte bune de ce sa nu primeasca un salar la nivelul Hora sau Antal? Si atunci eu cred ca sigur semneaza un nou contract! In Romania este o mentalitate cum ca veteranii au drept la salar mare iar tinerii sub nivel....oare de ce? Afara jucatorii au salarul dupa cifre nu dupa varsta!

Crezi ca fcsb sau americanii ii oferă un salar asemanator cu ce am dat noi la hora și Antal ?Smile) poate dublu-triplu ,de aia spun ca nu ne putem apropia ca și concurenta
Răspunde
27-03-2022, 8:44,
#24
RE: #10 David Miculescu
Pai ce a zis Vali? Ca David nu pleaca la alta echipa din Romania iar in USA nu vrea el! Daca Vali avea de gand sa lase UTA cu ochii in soare...sau UTA nu era un club bun pentru David...era plecat deja pe bani putini!
Răspunde
27-03-2022, 10:09,
#25
RE: #10 David Miculescu
(27-03-2022, 8:44)Zagorakis a scris: Pai ce a zis Vali? Ca David nu pleaca la alta echipa din Romania iar in USA nu vrea el! Daca Vali avea de gand sa lase UTA cu ochii in soare...sau UTA nu era un club bun pentru David...era plecat deja pe bani putini!

Vom vedea . Nu sunt foarte optimist daca rămâne la noi și după pauza din vara
Răspunde
22-04-2022, 16:04,
#26
RE: #10 David Miculescu
Am simtit bine....familia Miculescu sunt oameni seriosi! Iar cand Vali a zis ca David pleaca doar in Europa...de vest...asa o sa fie!
Răspunde
23-04-2022, 16:29,
#27
RE: #10 David Miculescu
Da, o veste minunata ! Si cred ca nu va regreta deloc decizia asta David ! Si nici UTA !
Răspunde
23-04-2022, 20:39,
#28
RE: #10 David Miculescu
Sincer nu cred ca nimeni se astepta la asa ceva dar jos palaria pentru aceasta decizie, e un gest extrem de rar in campionatul nostru ca cineva sa puna performanta pe primul loc in detrimentul banilor.

E clar ca aceasta prelungire a venit si din cauza proiectului care se anunta din vara si asta arata inca o data ca chiar vor veni vremuri bune si pe strada noastra.

Felicitari David!
Răspunde
21-07-2022, 10:36,
#29
RE: #10 David Miculescu
[Imagine: 10Miculescu.png]
- Pentru noi doar UTA contează !!! -
Răspunde
31-07-2022, 13:49,
#30
RE: #10 David Miculescu
Mult succes David! Preferam sa pleci la o echipa serioasa de afara! La oier o sa fie greu...
Răspunde
31-07-2022, 19:56,
#31
RE: #10 David Miculescu
Sunt curios cum vor evolua lucrurile si daca aceasta afacere va ajunge sa fie una proasta sau foarte proasta pentru club.

Partea buna pentru club: l-am vandut intr-un punct in care era super pe val si asta datorita presei, a avut un singur meci bun in ultimele 10 si sunt sanse mari ca oierul sa ii omoare cariera si totusi clubul a primit 1 mil pe el.

Partea prosta: O clauza de reziliere foarte mica avand in vedere procentele pe care le are clubul, sa incasezi maxim 1 mil fara nici un procent dintr-un viitor transfer pentru un jucator de 21 de ani e de neinteles, nu ma mira ca oierul a decis sa plateasca tot mai ales ca sunt sanse sa iasa un profit frumos.

In orice scenariu negocierile conducerii sunt hilare, sa nu mai zic de cele 40 de procente care sa le cedezi pentru un jucator care nu demostrase nimic pana in momentul acela... dar nah, totusi a negociat mai in interesul clubului decat in negocierile de 50-50 cu Atletico.
Răspunde
01-08-2022, 19:52,
#32
RE: #10 David Miculescu
Sa fim seriosi, transferul lui David fost bun pentru club. Suma e o suma foarte buna pentru un transfer in Romania. Sigur, ideal ar fi fost si un procent dintr-o vanzare anterioara. UTA a facut o mutare excelenta atunci cand i-a prelungit contractul lui Miculescu pana in 2024 si i-a fixat clauza de reziliere la 1,7 milioane. Ii doresc lui David sa confirme la FCSB si sa nu stea prea mult la echipa ciobanului, sa-si vada visul implinit la o echipa buna din Europa !
Noi acum trebuie sa inventam un nou junior care sa se ridice la un nivel mare. Ca o fi Isac, Steau, Negoescu, Maxim...sau altul...vom vedea.
Răspunde
02-08-2022, 9:08,
#33
RE: #10 David Miculescu
De acord cu RedNeck, exact la fel va si eu lucrurile, chiar nu isi au sensul resentimentele in cazul lui David.
Nu-ti pierde timpul uitandu-te inapoi pentru ca drumul tau nu merge intr-acolo...
Răspunde
05-02-2024, 7:59,
#34
RE: # David Miculescu - VÂNDUT
This is an excellent post, wow. I found your material to be quite useful and beneficial. Don't stop spreading the good news.  I've bookmarked your site because I found so many useful articles here. papa's freezeria
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)