Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Stiri, sezonul 2017-2018
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
Se pare ca Meszar nu stie sa dirijeze banii... incredibil si inca ce sume pentru a bate două echipe mediocre...
Dar dacă nu câștigă? Penalizări?
Penibil, penibil!!
Wow...speechless.  Eu propun sa demolam monumentul revoluției din fata primăriei și sa le ridicam statui dacă bat pe felnac sau simand la 2 goluri diferență.
Am mai postat mesajul următor și pe alt site (sper să nu deranjeze acest lucru):

La cât sunt de blazați unii jucători nici dacă le dă 10000 de euro de căciulă nu se sinchisesc să arate că le pasă de UTA….auzi, cică prime cu ultimele clasate….incredibil…in ritmul ăsta arătăm că facem pe noi de frică la orice echipă no name cu care jucăm… Oare așa zișii fotbaliști actuali ai echipei UTA știu cum tremurau echipele adverse când veneau să joace la Arad? Unde e gloria de altădată , cu meciuri memorabile , cu Bubela ,Lovasz, Vânătoru, Țârban, Țârlea, Coraș, Himler, Sinescu, Szel, Gaica, Radu George,(doar câțiva pe care i-am văzut jucând)îmi cer scuze că nu i-am trecut pe toți , am scris repede și la nervi undefined

Oooo ce vremuri, ce fotbal!!!când ieșeau echipele de la vechile vestiare de sub teren …. ce atmosferă…Trist ce am fost și ce am ajuns…
(17-10-2017, 20:09)Indianredskin a scris: [ -> ]Am mai postat mesajul următor și pe alt site (sper să nu deranjeze acest lucru):

La cât sunt de blazați unii jucători nici dacă le dă 10000 de euro de căciulă nu se sinchisesc să arate că le pasă de UTA….auzi, cică prime cu ultimele clasate….incredibil…in ritmul ăsta arătăm că facem pe noi de frică la orice echipă no name cu care jucăm… Oare așa zișii fotbaliști actuali ai echipei UTA știu cum tremurau echipele adverse când veneau să joace la Arad? Unde e gloria de altădată , cu meciuri memorabile , cu Bubela ,Lovasz, Vânătoru, Țârban, Țârlea, Coraș, Himler, Sinescu, Szel, Gaica, Radu George,(doar câțiva pe care i-am văzut jucând)îmi cer scuze că nu i-am trecut pe toți , am scris repede și la nervi undefined

Oooo ce vremuri, ce fotbal!!!când ieșeau echipele de la vechile vestiare de sub teren …. ce atmosferă…Trist ce am fost și ce am ajuns…
Asta face banul în ziua de astăzi, fotbalistul care nu e răsplătit nu mai pune suflet, ma refer ca are salar , e călduț la Arad pentru ce sa tragă? Trebuia salar mic si prime mari... Dar sper sa o gândească si Meszar. 

UTA-Bistrița 6-1 ce atmosfera!!!!
la banii astia m-as legitima si eu. ca oricum sunt cam aceleasi sanse la victorie Smile
Măcar tu băgai crampoanele în vreo 2-3 timișoreni duminică Big Grin
http://m.liga2.prosport.ro/seria-1/liga-...e-16774944

Nu pot sa nu remarc comicul situatiei legate de noul nume. Cum ar veni Liga 2 = casa pariurilor
Din pacate se pare ca Alex Barna a terminat-o cu fotbalul.

Citat:După ce a primit un gol în minutul 13 al acelei întâlniri, Barna s-a accidentat în minutul 17 și s-a solicitat intrarea pe gazon a ambulanței. Părea ceva grav, iar prognosticul era fractură de piramidă nazală. Apoi, veștile pentru portarul Bătrânei Doamne au fost tot mai triste. Trimis să își facă analizele la o clinică din Timișoara, Alexandru a aflat că suferă de o afecțiune care este incompatibilă cu sportul de performanță. Nu, nu se retrage din cauza accidentării de la partida cu Afumați, ci în urma acelei accidentări i s-a descoperit afecțiunea de care suferă. Nu știm detalii, nu putem da un diagnostic, dar probleme este la nivelul capului.

Din informațiile noastre, Alexandru l-a întrebat pe medic dacă în această perioadă se poate antrena, iar acesta i-ar fi răspuns exact ce nu voia să audă portarul: „noi trebuie să îți salvăm viața, nu cariera. Continuând să te antrenezi riști chiar să îți pierzi viața”.
Astfel, la doar 24 de ani, Alex este obligat să îșiu încheie cariera. Este al doilea caz în ultimele luni la clubul UTA în care un portar este obligat să renunțe la activitatea de fotbalist din motive medicale după Sebastian Mara,care are o afecțiune gravă la genunchi.

În aceste condiții, staff-ul tehnic al echipei UTA se va baza în continuare pe serviciile lui Branko Grahovac și a juniorului Denis Mureșan, cel care a apărat la Afumați, după accidentarea lui Barna și la meciul dela Suceava, câștigat de UTA cu 3-2 în fața Forestei.

SURSA: Special Arad
O veste proastă, dacă se confirmă ceea ce scrie Sport Arad: Pletl vrea să rupă contractul de sponsorizare cu UTA.
Eu cred ca e mai degraba doar frustrarea astora de la sportarad.ro. Ma indoiesc ca l-a sunat "atotstiutorul de la Beliu" pe domnul Pletl sa ii ceara parerea.
Mi-e tot mai evidenta ostilitatea lor insa fraierii uita ca tot situl lor isi face rating pe baza articolelor despre UTA. Fara UTA ei ar inceta sa existe.
Am citit o stire pe sport.ro , cum ca Eric ( Jucatorul Viitorului) a fost ofertat de noi, deci Meszar chiar a vrut promovarea si a incercat sa transfere jucatori buni!!! *Am primit oferta de la UTA, de la Sepsi, am primit atunci oferte de la mai multe echipe din Romania. La Medias nu mi-am mai dorit sa raman.*
http://www.sport.ro/liga-1/dezvaluiri-in...sunat.html
Adi ,parca ai fi avocatul lui Meszar ,pe bune ...nimeni de pe acest forum nu s-a indoit de bunele intentii ale lui Meszar ,singurul repros care cred ca eu ca I se poate aduce ,este ca nu a existat o strategie de rezerva in cazul in care strategia gandita in vara esueaza,atat si nimic mai mult din punctual meu de vedere!
Hai sa o luam pe aia dreapta, cati dintre noi credeam ca nu o sa defilam sezonul asta? Sunt convins ca niciunul.
Sa speram ca se si oficializeaza odata !!!!
„Nu știu încă nimic oficial, dar dacă îmi dau banii până la finalul anului o să plec, nu le fac greutăți.”

Eu ințeleg că vrea banii doar pe noiembrie și decembrie.
(09-11-2017, 17:46)Ovidiu a scris: [ -> ]„Nu știu încă nimic oficial, dar dacă îmi dau banii până la finalul anului o să plec, nu le fac greutăți.”

Eu ințeleg că vrea banii doar pe noiembrie și decembrie.

Da. Am citit gresit. Inseamna ca e ok atunci.
Care eşti mă reprezentant la publicaţia "flacăra roşie". De când da-ţi voi sfaturi la demisii de onoare?
Futu-vă-n gură de mizerii, vă consideraţi şi voi ziariști mă?
Ba nu mai injura, ce te-a deranjat asa tare la articol? Faptul ca sunt comunisti sau ca au "indraznit" sa se ia de tata Soani? Sincer si eu ii vreau plecati pe toti, in frunte cu Meszar...din pacate probabil nu e posibil.
M-am saturat de toata gluma asta. Daca tu vrei in continuare sa te minti, e treaba ta.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45