Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Stiri, sezonul 2017-2018
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
Un lucru e clar: nucleul de suporteri din jurul SCU care am luat decizia enorm de grea sa o luam de la capat cu UTA din Liga 4 avem tot dreptul moral sa spunem ca UTA santem noi ! 
Iar Popa, luand in considerare istoria lui, e foarte posibil sa plece de la UTA cu scandal, cu amenintari, cu acuze, asa cum a facut-o cam pe la toate echipele pe unde a antrenat. El nu e niciodata de vina, voi nu vedeti ? Nu ii prevad viata lunga la UTA...iar atunci cand va pleca, tot noi vom fi cei care vom ramane alaturi de UTA...
(03-03-2018, 21:01)RedNeck a scris: [ -> ]Un lucru e clar: nucleul de suporteri din jurul SCU care am luat decizia enorm de grea sa o luam de la capat cu UTA din Liga 4 avem tot dreptul moral sa spunem ca UTA santem noi ! 
Iar Popa, luand in considerare istoria lui, e foarte posibil sa plece de la UTA cu scandal, cu amenintari, cu acuze, asa cum a facut-o cam pe la toate echipele pe unde a antrenat. El nu e niciodata de vina, voi nu vedeti ? Nu ii prevad viata lunga la UTA...iar atunci cand va pleca, tot noi vom fi cei care vom ramane alaturi de UTA...

Cu siguranta, fara acea decizie poate nici nu am mai fi vorbit azi de UTA. E de apreciat  si cei care s-au implicat si si-au asumat acest lucru merita respectul utistilor. Doar ca asta nu inseamna ca au luat UTA la purtator. Clubul asta nu e o jucarie pe care, cand ne suparam, o luam si plecam acasa cu ea
Bineinteles ca nu, ce vroiam sa spun e ca noi vom fi tot alaturi de UTA cu mult dupa ce Popa va fi plecat...
Nu suntem oricine, asa ca domnul Meszar trebuia sa tina cont de parerea noastra, asa cum a zis si la ultima sedinta la care a participat! "Parerea voastra e importanta" , multumim domnule Meszar, se pare ca nu sunteti ceea ce credeam si va place sa va eschivati! Popa e adus pe post de paravan, in caz ca retrogradam aveti pe cine sa bagati in fata!
Atat de dezamagit sunt incat am zis ca nici nu mai merg la meciuri cat timp e acest tiganus director tehnic, dar mi-am dat seama ca nu asta e solutia! Nu pot sa cred ca Meszar, desi stia ca nu-l dorim pe Popa in club, totusi a ignorat asta si s-a consultat cu autoritatile (falca si mosneag, doi experti plini de moralitate). Nu de mult era injurat si acum e luat de bun, oameni fara coloana vertebrala! Se pare ca suporterii aradeni se ghideaza dupa vorba : "A furat, dar a si facut"! Cu o asa gandire tot falca castiga alegerile.
Toti care il sustin pe tiganul asta din pesac, stiu ce caracter are si de asta tot nu au nimic impotriva lui! Asta imi spune multe, vrem normalitate si lucruri morale, dar nu suntem noi morali!  
A scris cineva mai sus ca avem nevoie de o curva batrana, eu iti propun sa iei curva asta batrana acasa la tine, bag-o si in pat!!!
Tiganul asta din pesac ne uneste! Asta e singurul lucru bun dupa decizia luata de Meszar! Generatia asta neocomunista nu intelege nimic din tot ce inseamna normalitate!
Sunt curios cum reactionau suporterii unei echipe din strainatate daca conducerea numea director tehnic un om lipsit de caracter si nedorit de ei!
Sa nu fim luati de prosti!
Mai bine retrogradam, decat sa vina tiganul asta la noi!
Sunt sigur ca 80% din mancatorii de seminte il sustin! Eram sigur ca pe sportarad urmeaza un sondaj, ce-i mai place si lui Luci Grec rahatul! Dar se intoarce roata!
Fac ceva pe sfaturile lui! Are si tupeu gunoiul.
El nu e in masura sa ne dea lectii, el nu stie ce inseamna sa fii suporter, el nu stie ce e ala cuvant dat, ce e aia moralitate si coloana vertebrala.

Daca are pretentia ca vine la pub sa ne vrajeasca am sa il scot afara cu suturi in cur.
(03-03-2018, 22:29)Kidu a scris: [ -> ]Fac ceva pe sfaturile lui! Are si tupeu gunoiul.
El nu e in masura sa ne dea lectii, el nu stie ce inseamna sa fii suporter, el nu stie ce e ala cuvant dat, ce e aia moralitate si coloana vertebrala.

Daca are pretentia ca vine la pub sa ne vrajeasca am sa il scot afara cu suturi in cur.

Kidu sincer iti spun. Incepi sa devii din ce in ce mai penibil si o faci de 2 ani incoace. Ce drept ai tu ma sa scoti oamenii cu suturi in fund? Cine esti tu ma? Un derbedeu bataus care da lectii?? Esti zero omule!
Multi au plecat, putini au ramas, multa lume comenteaza de pe margine , dar putini se implica cu adevarat. Nu stiu cine ar putea gestiona situatia de la UTA in momentul de fata, dar in 2009 am spus clar: daca centrul de juniori il desfiintati, in viitor ce utisti mai promovati? Meszar are cheia in ceea ce priveste viitorul UTA-ei prin toti tinerii de viitor care ii promoveaza in fotbalul actual , Gradinariu , Dragan si cu Dorin sunt total depasiti de situatie si sunt amatori din toate punctele de vedere. UTA este o palarie prea mare pentru multi, care in loc sa se ridice la nivelul clubului, coboara clubul la nivelul lor mediocru. Imi pare rau de Cristi Todea, dar in momentul de fata si el pare la randul lui coplesit de situatie, venirea lui Popa de mare salvator ma lasa rece. Nu o sa uit afirmatiile si actiunile lui in ceea ce priveste UTA, asadar nu pot sa fiu de acord cu el. Am incredere in baietii care sunt in SCU, baietii din peluza fiindca vor pune nteresul clubului mai presus de orice.
Putina anarhie nu strica niciodata! Vezi Eskisehirspor in iunie 2016, Dinamo Zagreb februarie 2000. Pana una alta, m**** demolatorului de stadioane.
dar tu cine esti? Macar Kidu stim cine e, dar tu cine esti? hai spune sa stim si noi! Sa vina tiganu la pub si il scot si eu in suturi afara! Auzi? in suturi trebuie scos din Arad acest infect diletant! Vine si prosteste lumea prin declarartile lui de doi lei, cine e acest tigan din pesac?
La UTA nu o fi bine pana nu pleaca tiganu! Du-te pe sportarad si pune botul la decalaratile lui de doi lei! Va prosteste cum vrea, el si gasca lui de la primarie! E pe o mana cu falca, e clar! doar pentru prosti nu e clar!
Concluzii. „Nu mai are rost să vorbim, trebuie să trecem cu toții la fapte. Știu că azi sunt înjurat de mulți, dar rezultatele vorbesc mereu în fotbal și în sport în general. Dacă acestea vor fi bune, nu vor mai fi neînțelegeri, mai ales că suntem toți de aceeași parte a baricadei și ne dorim să o vedem din nou pe UTA în Liga 1”.

SA mergem inainte toti , sa lasam orgoliile personale
daca Popa nu face ce zice ...inclusiv eu am sa fiu un contestatar la adresa lui , pana atunci are girul meu
Nu cred că se pune problema că nu am avea un salt valoric din punct de vedere strict sportiv cu popa (totuși nu îl putem compara cu Todea și asta pt că azi Todea e subțire rău în ale antrenoratului)problema e moralitatea lui, gesturile făcute la baraj, semnele de întrebare din trecutul lui la noi (mai îndepărtat dar... și mai recent)! Dumnezeu știe cum e mai bine ...

Era sa uit RESPECT Botiș!
(03-03-2018, 22:39)Uta_obiectiv_ar a scris: [ -> ]
(03-03-2018, 22:29)Kidu a scris: [ -> ]Fac ceva pe sfaturile lui! Are si tupeu gunoiul.
El nu e in masura sa ne dea lectii, el nu stie ce inseamna sa fii suporter, el nu stie ce e ala cuvant dat, ce e aia moralitate si coloana vertebrala.

Daca are pretentia ca vine la pub sa ne vrajeasca am sa il scot afara cu suturi in cur.

Kidu sincer iti spun. Incepi sa devii din ce in ce mai penibil si o faci de 2 ani incoace. Ce drept ai tu ma sa scoti oamenii cu suturi in fund? Cine esti tu ma? Un derbedeu bataus care da lectii?? Esti zero omule!
Tu prietene trebuia sa citești forumul încă 10 ani și sa taci dracului din gura.  Popa nu are ce cauta în Arad punct el ii un mercenar care a sărit la mine pe mașină după baraj în sub cetate când a încercat sa ma scoată afara din mașină și spre surprinderea lui am ieșit de buna voie.  Eu nu sunt și nici nu voi fi fan kidu...dar are omul are dreptate iar eu sunt de partea dreptății. Dacă Popa ar fi un profesionist l as accepta dar el ii o persoana de publicitate de care uta nu are nevoie.
Cand Todea a vrut sa plece dupa episodul Mihalcea spuneam ca aceeiasi care urla in gura mare sa il puna antrenor il vor injura si il vor dori primii demis.
Nu am fost de acord cu numirea lui Todea atunci pentru ca il vedeam nepregatit fapt ce s-a si dovedit insa nu imi doresc sa fie umilit. Trebuia ca in pauza sa ne despartim prieteneste si sa fi adus alt antrenor. Erau multe variante, echipa nu sta chiar atat de rau si chiar daca nu puteai aduce un antrenor consacrat puteai sa ii dai o sansa lui Stupi, un utist de nota 20 si un caracter.
Dar nu, Meszar ne arata inca o data ca UTA a ajuns o palarie prea mare pentru el. Il aduce pe Popa, il umileste pe Todea dupa un singur meci pierdut.

Imi pare rau ca l-am sustinut si ca in vara i-am mai dat o sansa. Dupa scandalul cu DNA-ul, toti cei implicati trebuiau sa faca un pas in spate.
Cu astfel de practici, cu astfel de compromisuri si astfel de decizii o sa ne intoarcem de unse am plecat mai repede decat am crezut. E doar o chestiune de timp.
Sincer! Cu tot respectul pentru ce au facut membrii SCU de cand a inceput noul proiect pana in prezent, dar eu consider ca de data asta chiar se exagereaza mult si SCU nu se raporteaza tocmai corect la problema.

E foarte adevarat, SCU e un pilon important al poriectului si e absolut firesc ca Meszar sa ceara si parerea SCU atunci cand se pune problema vanzari sau modificarii formei de organizare a clubului pentru ca aici vorbim de brand, identitate, palmares, de tot ce inseamna "UTA" in abstract, aspecte care tin si de SCU. Si cred ca Meszar atunci cand a fost pus intr-o astfel de situatie a tinut cont de vocea suporterilor.
Dar de data asta e vorba de o decizie care vizeaza strict gospodaria interna a clublui pe care el il manageriaza, este o numire de antrenor (indiferent cine este el) si nimic mai mult. Prin decizia asta Meszar nu instraineaza clublul, nu ii modifica structura nu face nimic ce ar putea pune in pericol brandul UTA. (si nu imi veniti ca ne face popa de ras si ne aduce prejudicii de imagine pentru ca mai de ras am fi daca retrogradam cu Todea pe banca pana la final, dupa ce am fost vazuti drept principala candidata la promovare).
Iar Meszar isi asuma aceasta decizie, a declarat-o azi! Deci daca retrogradam, dati-le suturi in fund si lui Meszar si lui Poapa dar pana atunci hai sa nu spargem geamurile la propria casa.

Apoi un alt aspect, inteleg comunicatul SCU prin care isi exprima dezacordul fata de decizia luata de Meszar si e perfect normal, e dreptul lor sa fie dezamagiti si sa o spuna public! Dar ipotetic vorbind, daca se va ajunge ca SCU sau membrii SCU "pe persoana fizica" sa il indeparteze pe Popa, atunci isneamna ca SCU isi aroga si alte puteri decat cele pe care ar trebui sa le aiba in mod normal si e deja trist, iar UTA nu mai este a aradenilor, este UTA SCU.

Repet, chiar apreciez ce a facut SCU pana in prezent, multumim ca UTA exista si datorita voua dar la fel cum un medic care salveaza viata unui pacient nu devine el stapanul acelui pacient, la fel sta treaba si cu SCU si UTA.

Cat despre Popa...asa-i nu e caracter dar e poate singurul capabil si dispus sa remedieze situatia pe plan sportiv!
Teoretic ai dreptate Cristi_Arad. Clubul are dreptul sa numeasca orice antrenor, iar pe la UTA s-au perindat antrenori mult, mult mai slabi decat Popa (Lacatus, "magiun", Chirila...sa dau doar cateva exemple). Popa e chiar in top, daca ar fi sa ne luam dupa experienta lui. Nu asta e problema. Cazul lui Popa e o exceptie tocmai prin faptul ca prin actiunile si declaratiile lui a afectat imaginea clubului (unde SCU are rol esential). Deci situatia e delicata si acum e greu sa pui in balanta "antrenorul" Popa cu "circarul" Popa. Imi pare rau, dar si-a facut-o cu mana lui (mai bine zis cu gura lui).
Deja se pune problema de supravietuire in liga a 2-a. Eu personal cred ca daca am fi ramas cu Todea pana la final riscul sa fi retrogradat ar fi fost foarte mare. Acuma suntem la 3 puncte de retrogradare si ne asteapta Sibiu, Mioveni, Afumati si deplasare la Balotesti care sunt in lupta pentru mentinere in liag a 2-a. Poate ne-am fi scufundat pana pe loc retrogradabil dupa meciurile astea...si apoi crezi ca mai reusea Todea sa te scoata de acolo? Sau ce antrenor crezi ca venea sa preia o echipa aflata pe loc retrogradabil cu vreo 8-9 etape inainte de final?
Judecand la rece, il inteleg pe Meszar....e o decizie corecta, chiar daca e una poate trista avand in vedere unde ne situam in vara si unde am ajuns acum, cu Popa antrenor pt evitarea retrogradarii! Mai e mult pana la final de sezon si deja la cate s-au intamplat pana acum parca ar fi trecut vreo 3 sezoane intregi din vara pana acuma!...Asta e, facem pact de coabitare si mai vedem din vara ce va fi.
Ce le plac la unii persoanele fara caracter, o si spun in gura mare si nici nu au o probelma cu asta! Simt ca imi pierd timpul degeaba. Cu o asa gandire nu e de mirare ca suntem unde suntem acum. Mai rau sa nu fie, nu? lasa ca e bine si asa! Ce conteaza ca Popa e circar, blatist, fara caracter, ca s-a pisat pe noi de atatea ori, conteaza ca e bun antrenor, dar oare e bun antrenor? Pana la urma e un antrenor care se lupta an de an pentru evitarea retrogradarii, are unele promovari, dar poti sa-i dai buget de zece milioane ca tot la retrogradare se bate, nu e de mirare ca a fost trecut pe linie moarta de toate echipele. noroc in Pancota si in Robu, altfel era uitat de toti. Unde a antrenat popa? la echipe din zona si la iasi, in rest  zero, nu a fost luat de nicio echipa cu pretentii!
Rolul SCU nu e sa numeasca antrenori, manageri, se si EXPLICA in comunicat, dar cand e vorba de onoarea acestui club, e (si) rolul SCU!
Dar cum am zis, suporterul aradean e asa influentabil, e usor dus de nas, ii arunci o declaratie si toti sunt in extaz!
Mai bine in C, decat cu asa director tehnic! Am mai fost acolo, dar aici e mana lui falca, el si tiganu asta se inteleg perfect! Deja il lauda pe falca prin presa!
REPET, cu asa aradeni tot falca o sa fie primar inca trei mandate! Ce conteaza ca nu are caracter, a si facut ceva, doar ne face un stadion!
Mi-e tot mai scarba si greata de ce se intampla la noi in oras!
@Robi, explica-mi de unde reiese din ce am scris eu ca mie imi plac persoanele fara caracter si ca sunt fan si votant falca si asa mai departe?
Le sustii public, reiese ca nu ai o problema cu asta! Fan falca nu am zis ca esti ( asta e de la tine), iar daca nu ai o problema ca popa este lipsit de caracter, dar e bun antrenor (?!), inseamna ca si falca e la fel de bun pentru inca un mandat, nici asta nu are caracter, dar e bun ca Popa pe plan....sportiv! Simplu si logic!
Cat depre tiganel, a antrenat Murersul Zadareni, Strungul Arad, UTA Arad ( a renuntat dupa "Haina de blana" cand a fost scandalul cu Unirea Alba Iulia, fiind si penalizati de FRF . Pe urma a ajuns la Motorul Arad, Telecom Arad si West Petrom Pecica. A antrenat din nou UTA Arad, pe urma ajunge la FC Oradea, Jiul Petrosani, Poli Iasi, Mioveni, Somii Pancota si ACS Recas. Mare antrenor! Imens! Important e ca are caracter!
De la a-l sustine pe Popa si pana la a intelege decizia lui Meszar e un drum de parcurs. Iar Popa nu e mare antrenor, e doar expert in evitarea retrogradarii, iar Meszar stie asta si atunci avea de ales intre doua variante: sa fie injurat mai devreme si sa ramanem in liga a 2-a, sau sa fie injurat mai tarziu si sa retrogradam...
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45