Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Etapa #10: Sportul Snagov - UTA (30.09.2017, ora 11:00)
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2
[Imagine: bnvBYRc.jpg]
Haide UTA cu victoria. Un joc foarte greu in deplasare, un joc pe care daca il castigam ne da si un moral bun pentru meciurile urmatoare: Pandurii si ASU!
Știți cumva de când se vor găsi bilete pentru derby ?
stai linistit ca nu ramai fara bilet
Dominam insa fara prea multe faze de poarta. Terenul e prost si denivelat cu smocuri de iarba. N-o fi usor sa batem insa e musai sa batem.
Greu...f greu! Cine da gol câștigă (dacă se marchează bineînțeles)!
Nici nu vreau sa ma uit la clasament. Vin doua meciuri foarte grele, nici nu mai au rost pronosticurile, la ce lot avem ar fi trebuit sa defilam dar se pare ca in ziua de azi nu mai conteaza acest lucru. Fiecare meci trebuie tratat cu maxima seriozitate, campionatul e lung si nu se stie... . O victorie cu Pandurii e foarte importanta avand in vedere situatia in care suntem si, sa nu uitam, ar duce suporteri multi la meciul cu ASU!!!

HAIDE UTA!
Risc un pronostic: de azi nu mai pierdem niciun meci până la finalul campionatului iar din următoarele două meciuri luăm maximum de puncte.
Risc si eu un pronostic: Vom pierde rusinos ambele deplasari de la Timisoara, sau...in cel mai fericit caz scoatem un punct din ambele, iar la meciul cu movii atmosfera va fi cu mult mai anosta decat cea din sezonul trecut.

Legat de jocul nostru, e incredibil cum de 4 etape nu marcam nici un gol. In campionatul asta doar Foresta are un atac mai slab decat noi, asta deocamdata, dar ne vor depasi pentru ca s-au pus pepicioare.
cum plm nu suntem in stare sa cistigam un meci de nu stiu cite etape? nu cred ca au conditii ce avem noi jumate din echipele din L1
Atat timp cat nu avem atac ,la ce va asteptati???Eu as da un alt pronostic,nu mai dam gol turul asta de campionat!Frustare maxima!!!
(30-09-2017, 16:41)adl a scris: [ -> ]cum plm nu suntem in stare sa cistigam un meci de nu stiu cite etape? nu cred ca au conditii ce avem noi jumate din echipele din L1

Care ar fi conditiile alea?
Salarizarea la timp, cazarea, masa, deplasarile cu avionul ... La terenurile de antrenament nu stam prea bine.
[/quote]

Care ar fi conditiile alea?
[/quote]

Raportat la fotbalul romanesc pentru ca asta e referinta noastra in momentul de fata, da,avem stabilitate si conditii bune.
Salarii platite la timp, vitaminizare si alimentatie, deplasarile lungi facute cu avionul, terenuri mai bune de antrenament fata de ce aveam in trecut. Sunt conditii pe care majoritatea nu le are.
Dar bine ca ne-am dat cu firma-n cap...
Si chiar daca deocamdata doar sportiv avem de suferit, sa nu ajungem si la fundul sacului intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat.
Nu isi mai face nimeni iluzii ca vara asta vom mai vinde juniori pe juma de milion de euro.

Atacul in continuare e zero...Si nici cu Florea nu se face primavara. Credeti ca va face minuni? va fi la fel de demotivat ca si restul "vedetelor", mai ales in situatia actuala. A si declarat cand a venit ca mai vedem cum merge treaba pana in iarna si apoi cine stie pe ce drumuri o luam. Un fost campion, fie el si rezerva la echipa respectiva, care a si prins minute in cupele europene, credeti ca are motivatie sa puna osul sa salveze o echipa de liga a 2-a in degringolada aflata pe loc retrogradabil?
Si nu inteleg ce face si conducerea in conditiile in care mai avem nevoie de un atacant. Altii inca reusesc sa duca jucatori noi nu.
Si un jucator tanar din liga a 3-a dar bunicel si dornic de afirmare poate fi util in situatia asta.

Care ar fi conditiile alea?
[/quote]

Raportat la fotbalul romanesc pentru ca asta e referinta noastra in momentul de fata, da,avem stabilitate si conditii bune.
Salarii platite la timp, vitaminizare si alimentatie, deplasarile lungi facute cu avionul, terenuri mai bune de antrenament fata de ce aveam in trecut. Sunt conditii pe care majoritatea nu le are.
[/quote]

Eu l-am intrebat pe adl, pentru ca mi s-a parut o exagerare ceea ce a zis. Sa fim seriosi si sa nu ne tot mintim singuri oameni buni, hai sa ne vedem lungul nasului pentru ca nu intamplator suntem in situatia in care suntem in momentul de fata! 
Eu nu vreau sa dau lectii nimanui dar daca nu ne trezim si nu incepem sa ne organizam ca si un club de fotbal profesionist ceea ce traim acum e pepsi pe langa ceea ce va urma si nu peste foarte mult timp.( Imi ziceai de terenuri de antrenament...stai sa vezi terenuri cand incep ploile si frigul!)
Daca ne tot raportam la fotbalul romanesc sau la perioada Martian o sa ajungem la sapa de lemn.. asta vrem noi defapt? sa aratam ca-i mai bine decat atunci cand UTA a ajuns pe mainile unui pacalici?

Suntem in secolul XXI, folosesc internetul si copiii de 5 ani, nu trebuie sa mergi nici la Londra, nici la Munchen, nici la Madrid ca sa vezi cum is organizati , ajunge sa dai un click si gasesti informatii de nu le poti duce. Totul e sa te intereseze!

P.S. https://www.theguardian.com/football/foo...tball-club
De acord cu cele scrise de tine, asta ar trebui sa ne fie telul.
Foarte bun articolul din "The Guardian".
Din păcate spiritul echipei se stinge ușor din cauza conducătorilor urbei noastre, care parcă sunt împotriva echipei ,din cauza suporterilor care parcă au uitat ce înseamnă să iubești necondiționat UTA : unde sunt vremurile de altădată când în zi de meci era obligatoriu să mergi pe stadion , sâmbătă dimineața mamele și soțiile rămâneau acasă la Bucătărie iar tații și fiii lor mergeau la stadion, din vina jucătorilor care nu conștientizează că poartă un tricou încărcat de glorie de predecesorii lor...

Nu avem strategie , management și ne afundăm încet in mediocritate și tindem să devenim o echipă de pluton...

Ar mai fi multe de spus dar nu-mi permite spațiul și poate nici nu interesează ,dar e trist unde a ajuns echipa noastră iubită...Ceva chiar trebuie să se schimbe, dar oare ce? Ptr a trăii din nou clipele memorabile trăite alături de echipă și suporterii ei ...
Poate sunt prea nostalgic dar vreau să trăim din nou împreună vuietul tribunelor de pe bătrânul stadion la ocaziile de gol la meciurile jucate de UTA prin anii 78 -79-80 și mai departe...când se auzea până departe suspinul tribunelor in zi de meci...

Hai UTA și suporterii ei!
(02-10-2017, 23:39)red11 a scris: [ -> ]
(30-09-2017, 19:44)Kidu a scris: [ -> ]

Care ar fi conditiile alea?

Raportat la fotbalul romanesc pentru ca asta e referinta noastra in momentul de fata, da,avem stabilitate si conditii bune.
Salarii platite la timp, vitaminizare si alimentatie, deplasarile lungi facute cu avionul, terenuri mai bune de antrenament fata de ce aveam in trecut. Sunt conditii pe care majoritatea nu le are.
[/quote]

Eu l-am intrebat pe adl, pentru ca mi s-a parut o exagerare ceea ce a zis. Sa fim seriosi si sa nu ne tot mintim singuri oameni buni, hai sa ne vedem lungul nasului pentru ca nu intamplator suntem in situatia in care suntem in momentul de fata! 


[/quote]

Timisoara, Medias, Colentina, Sf Gheorghe, poate si Giurgiu ofera in L1 sub ce oferim noi. Nu mai comentez de Ripensia, Afumati, Tirgu Mures, si toate celelalte, cu exceptia Sibiului, care sunt deasupra noastra.
(05-10-2017, 4:17)adl a scris: [ -> ]
(02-10-2017, 23:39)red11 a scris: [ -> ]
(30-09-2017, 19:44)Kidu a scris: [ -> ]

Care ar fi conditiile alea?

Raportat la fotbalul romanesc pentru ca asta e referinta noastra in momentul de fata, da,avem stabilitate si conditii bune.
Salarii platite la timp, vitaminizare si alimentatie, deplasarile lungi facute cu avionul, terenuri mai bune de antrenament fata de ce aveam in trecut. Sunt conditii pe care majoritatea nu le are.

Eu l-am intrebat pe adl, pentru ca mi s-a parut o exagerare ceea ce a zis. Sa fim seriosi si sa nu ne tot mintim singuri oameni buni, hai sa ne vedem lungul nasului pentru ca nu intamplator suntem in situatia in care suntem in momentul de fata! 


[/quote]

Timisoara, Medias, Colentina, Sf Gheorghe, poate si Giurgiu ofera in L1 sub ce oferim noi. Nu mai comentez de Ripensia, Afumati, Tirgu Mures, si toate celelalte, cu exceptia Sibiului, care sunt deasupra noastra.
[/quote]

Sibiu,cu ce dracu e Sibiu deasupra noastra?A ...da ca,si loc in clasament in rest....nimic
Pagini: 1 2