Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Stiri, sezonul 2019-2020
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
I-o fi ramas inca falca umflata si nu poate pronunta corect cuvintele...
Moise ar putea deveni definitiv fotbalistul UTA-ei: Mijlocașul a cerut rezilierea contractului cu Astra din pricina restanțelor financiare

În urmă cu zece zile, cel mai constant mijlocaș al Bătrânei Doamne în actualul sezon își declara public sentimentele față de echipa arădeană. „Nu pot ascunde faptul că UTA mi-a intrat în suflet, însă nu pot spune de pe acum ce va fi din sezonul următor. Important este să promovăm și, după ce avem toate datele probemei în față, voi decide și eu ce voi face din august încolo. Dar, e clar, tentația de a juca cu UTA în Liga 1, pe noul stadion, există”, ne mărturisea Romario Moise.

Și, sunt șanse mari ca fotbalistul de 24 de ani să opteze pentru actuala echipă și în viitorul sau viitoarele campionate, dacă va câștiga memoriul depus la Consiliul Național de Soluționare a Litigiilor. ”MOISE ROMARIO VS. AFC ASTRA GIURGIU – Pretenții financiare și încetarea raporturilor contractuale – Acordă termen la data de 24.06.2020” – e speța redată de site-ul oficial al LPF.

Împrumutat în vara anului trecut la Arad, Moise era sau, cel puțin, trebuia să fie plătit parțial și de Astra, iar acum își cere restanțele, dar și actele. Se știe că la gruparea giurgiuveană există restanțe mari bănești și către fotbaliștii angrenați în play-offul Ligii 1, care s-au declarat tot mai nemulțumiți de situația existentă.

Mijlocașul central originar din Poliești a bifat 1425 de minute pentru arădeni în acest sezon, trecându-și în cont și 6 goluri, printre care și „bijuteria” de la Reșița, din „foarfecă” de marginea careului, ce a ajuns și pe CNN. Dacă va fi declarat liber de contract pe 24 iunie Romario Moise poate semna pentru o nouă echipă, iar UTA se află, fără doar și poate, în pole position.


https://www.sportarad.ro/2020/06/18/mois...inanciare/
Uitați meciurile cu Petrolul din sezonul ăsta și sper că o vor face și băieții...sunt sigur că Gyuszi ii va ține cu picioarele pe pământ. La primul meci sunt mulțumit și cu un egal cu condiția să-i batem pe ăia de la Turris in al doilea meci...4 puncte in primele 2 meciuri, ești 80% in prima ligă...incă un egal scos la Mioveni și ești promovat.
Vin țiganii și joci fără emoții, le dai de la 3 in sus...in ultimul meci uiți pur și simplu cum se joacă fotbalul și cam asta e. Amin! Smile
E ciudat ca nu apare nimic legat de "UTA vs FRF" pe site-ul celor de la TAS, iar ultima actualizare este din data 16.06.2020: https://www.tas-cas.org/en/general-infor...ngs-2.html
(19-06-2020, 15:01)AdiG a scris: [ -> ]E ciudat ca nu apare nimic legat de "UTA vs FRF" pe site-ul celor de la TAS, iar ultima actualizare este din data 16.06.2020: https://www.tas-cas.org/en/general-infor...ngs-2.html

Acolo e lista de audieri, e f posibil ca la noi sa judece doar pe baza intampinarilor/documentelor trimise de cele doua parti.
Am luat 3 bucati, sper sa se vanda 5000 de bilete.
(27-06-2020, 19:39)Kidu a scris: [ -> ]Am luat 3 bucati, sper sa se vanda 5000 de bilete.

S-au vandut putin peste 800 pana acum, cam putine...
(28-06-2020, 18:15)Gru a scris: [ -> ]
(27-06-2020, 19:39)Kidu a scris: [ -> ]Am luat 3 bucati, sper sa se vanda 5000 de bilete.

S-au vandut putin peste 800 pana acum, cam putine...

Pana una alta, sa tinem cu Craiova in lupta la titlu zic Smile

Cat despre biletele online, la ce sa ne asteptam?...  bazinul de suporteri al nostru este unul cu varsta inaintata. Nu prea au treaba cu tehnologia...
E doar inceputul saptamanii cu meciul asadar cred ca se vor mai cumpara pana sambata. Eu estimez undeva intre 1500 si 2000 de bilete virtuale vandute. Inmultit cu 10, se aduna ceva pentru club si baieti. Mai avem si meciul cu Turris deci se va aduna o suma prin care ne putem arata sustinerea pentru UTA. 
Sper insa sa prindem macar meciul cu visinii cu spectatori in tribune. Barem abonatii.
Doar eu am cumparat 5 bilete.. daca fiecare fan infocat si-ar permite sa dea 50 de lei (adica 5 bilete) s-ar aduna cateva mii... dar cum a scris si @Pelle, majoritatea au o varsta inaintata iar tehnologia nu e punctul lor forte
1400 de bilete pana in 29.06.20. Un numar bunicel.
(29-06-2020, 22:56)Adrian07 a scris: [ -> ]1400 de bilete pana in 29.06.20. Un numar bunicel.

Online s-au vandut sub 1600 pana acum. Sincer, e jenant. Asta si legat de discutiile legate de capacitatea noului stadion. Toata lumea are pretentii, sa se faca, sa se dea. Cand e sa si platim, sa facem un efort langa pretentiile nemarginite....mai greu.
Si eu ma asteptam la mult mai mult dar sa nu ne grabim. Inca mai este timp pana sambata.
(01-07-2020, 10:42)red11 a scris: [ -> ]Si eu ma asteptam la mult mai mult dar sa nu ne grabim. Inca mai este timp pana sambata.

Rezervarile pt vizionarea in oras unde se fac?
telefon, sms, WhatsApp: 0744 – 767 291

* email: media@uta-arad.ro
Trebuie sa trimiti un mesaj cu nume, prenume, numar de telefon si locatia (Centru sau Micalaca)
se poate rezerva mai mult de 1 loc?
Eu nu stiu sa fie impusa vreo limita la rezervare. Nu vad de ce nu ai putea rezerva pentru tatal tau, fratele tau, sotie, prieten s.a.m.d.
Parerea mea e ca ar trebui sa aiba prioritate si cei care au cumparat bilete virtuale, si care evident doresc si pot sa mearga. Poate pentru următoarele meciuri.
Asa am scris si eu pe FB sa-i lase cu cei cu bilete virtuale. Nu a închiriat SCU gradinile oamenilor de pe linga Motorul? Si idee ca sunetul din piete sa se auda pe stadion era buna dar nu stiu daca e usor de implementat.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16