Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Etapa #25: UTA - Universitatea Cluj (meci amanat)
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2
Avem doi tobosari, pot merge alternativ. Smile
FRF a suspendat toate meciurile, mult mai bine așa. Rămân oricum la părerea ca nu era ok sa meargă 50 de specatotori sa cânte. Galeria face parte din public nu îs niște lautari duși sa cânte acolo la comanda și jucatori îs profesioniști și ar fi trebuit sa își facă treaba la fel de bine și cu stadionul gol.
Subscriu!
Intrebarea e ce se intampla daca situatia se inrautateste? Sper sa nu fie degeaba sezonul asta excelent pe care il avem...
Mai bine asa, sigurat ar fi fost discutii si nemultumiri!
Noi utistii suntem blestemati, merg de 15 ani pe stadion si mereu in mocirla am fost, in sfarsit cand mergeam fara teama de vreo echipa, aveam o forma de zile mari, o pierdem din cauza coronavirusului. Ba probleme administative, ba ale formei sportieve, acum asta...deja am o ciuda...
Hai sa ne calmam, nu pierdem nimic, este o provocare globala si cu totii trebuie sa strangem randurile pentru a-i face fata.
Acum s.a rezolvat de la sine "problema" desi tot nu inteleg comparatia, adica daca eu cu inca vreo 6 prieteni de ex. care chiar avem abonamente voiam sa mergem(la fel ca altii probabil) sa cantam si sa fim alturi de echipa( chiar si intr.un număr restrans) inseamna ca eram de fapt ca niste lautari...
Joker se referea la faptul ca si cei din galerie sunt utisti asemeni celorlalti utisti ce vin la UTA din proprie convingere, se canta si se incurajeaza din convingere si atasament fata de echipa si nu trebuie privita galeria asemeni lautarilor de la nunti unde e musai sa ai fundalul sonor.
E o situatie exceptionala si cu siguranta Gyuszi si baietii ar sti sa se mobilezeze si fara aportul nostru.
Exact,și eu am abonament și dacă era accesul permis măcar in limita a 1000 de persoane și intrau abonatii eram prezent și eu și alți oameni. Nu vedeam logica cum puteai face o lista cu 50 de persoane care aveau acces. Ce presiune pot pune 50 de oameni pe niște fotbaliști profesionisti? Gândurile mele erau scrise către conducere sau către cine a luat hotărârea.
Pagini: 1 2