Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Cupa României, sezonul 2020-2021
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4
Un meci controlat din primul pana în ultimul minut! Am obținut ceea ce voiam de la acest meci și am pregătit meciul de pe terenul fcsb ului!
Maine la ora 12!

Tragerea la sorţi a optimilor Cupei României | Cum arată urnele
Cele 16 echipe participante au fost repartizate în două urne după cum urmează:
  • Urna A: Universitatea Craiova, Astra Giugiu, FC Botoşani, FCSB, Chindia Târgovişte, Turris-Oltul Turnu Măgurele, Farul Constanţa, Gaz Metan Mediaş, CSM Poli Iaşi, FC Dinamo, Petrolul Ploieşti şi Universitatea Cluj

• Urna B: UTA Arad, Viitorul Pandurii Târgu Jiu, ASU Politehnica Timişoara şi Dunărea Călăraşi
UPDATE ora 12:10 | Prima echipă extrasă din urna A este UNIVERSITATEA CLUJ. Studenții se vor duela cu UTA.

Am picat bine.. eu prevad un sezon de Cupa a Romaniei foarte buna pentru UTA. Inca tin minte ce a spus Balint la inceput de cupă.. avem câteva meciuri pentru a ridica cupa deasupra capului!
Nu trebuie sa ii subestimam si restul vine de la sine pentru ca plusul de valoare este de partea noastra.
Avem sanse mari sa ajungem in "Sferturi", iar cu putin noroc am putea trece si mai departe. A cautat cineva, strict statistic, cand am mai ajuns asa departe in cupa?
P.S. nu consider deja castigat meciul cu clujenii.

L.E.
Am facut eu un mic research:
- Optimile le-am jucat ultima oara in urma cu 14 ani, ne batea atunci FC Arges cu 2-0 (sezonul 2006-2007)
- Sferturile ultima oara in urma cu 26 de ani, ne batea Petrolul cu 2-1(sezonul 1994-1995)
- Semfinale ultima oara acum 60 de ani, ne-a eliminat Ariesul Turda cu 3-0 (sezonul 1960-1961)
- Finala am pierdut-o ultima oara acum 55 de ani, Steaua 4-0 (sezonul 1965-1966)
@Miki, deja se depasesc recorduri in primul sezon de Liga 1 dupa atatia ani.. trebuie sa fim in continuare realisti, sa ne stim locul momentan si sa ne obisnuim cu aceasta divizie. Daca ramanem 2-3 sezoane fara probleme in Liga 1, atunci putem emite pretentii la Cupă și Titlu.
Dar bineinteles, nu s-ar supara nimeni daca UTA ar fi castigatoarea Cupei Romaniei Big Grin
Urmează meciul cu Universitatea Cluj. Nici nu pot să concep alt rezultat decât victoria!
Turris Tr. Magurele s-a retras, deci Dunărea Călărași este singura care merge mai departe deocamdată.

Gyuszi n-o sa fie nici el pe banca, complicand lucrurile si mai mult. Nu cred ca o sa fie un meci asa usor cum il vad unii.
Nu va fi un meci usor, asta e clar. Dar am incredere in baieti si mai ales in Gyuszi ca vor trata serios meciul. Este o sansa foarte buna.
(10-02-2021, 2:05)RedNeck a scris: [ -> ]Sper sa luam in serios meciul asta... ca sa nu avem surprize. Vad tot felul de stiri ca jucam cu rezervele, etc...
Au zis ca au sa faca un mixt dintre cei care au jucat mai putin si titulari
(07-02-2021, 18:36)diangelis a scris: [ -> ][Eu zic că următoarele echipe se vor califica în următorul tur : UTA, Petrolul, Chindia, FCSB, Astra, Gaz Metan, Dunărea Călărași, U Craiova.
Pana acum ai 3 din 3, sper sa fie 4 din 4 dupa meciul nostru!
Au avut cv ocazii ăștia...noi nimic
pacat ca nu luam in serios cupa, dar poate e si asta calculata...
Vorbim la final! Big Grin
(10-02-2021, 19:00)diangelis a scris: [ -> ]Vorbim la final! Big Grin

asa sa fie... eu nu joc la pariuri
Ne revenim in repriza a 2 a daca o fi sa ne revenim cu vreo 4 schimbari la pauza,daca nu asta e,mult mai important e ceea ce facem in campionat.
Ei se vor închide, trage de timp... Ori mutam rapid ori au mers degeaba.

Edit: e clar 2-0 ne bat căcații ăștia, aveam o șansă să ajungem in semifinale poate mai departe și ne batem joc
Asta este! Sanatosi sa fiim si sa evitam Liga 2.