Forumul "Bătrânei Doamne"

Versiunea integrală: Transferuri, sezonul 2021-2022
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Primul care a semnat prelungirea contractului este Erico.

https://www.uta-arad.ro/stiri/erico-da-s...e-noi/5273
Un semn bun! Erico chiar a fost omul sezonului, chiar daca a mai gafat-o, ne-a si scos multe puncte!
Da, excelent !
O veste excelentă! Și nu cred că e întâmplător faptul că primul jucător anunțat că rămâne e tocmai cel ales de suporteri ca fiind cel mai bun jucător al sezonului trecut.
p.s. Sper ca următorul anunțat să fie Benga
Noi nu miscam piata? Vad ca Daniel Paraschiv a semnat cu FC Craiova...pacat!
(26-05-2021, 10:41)Zagorakis a scris: [ -> ]Noi nu miscam piata? Vad ca Daniel Paraschiv a semnat cu FC Craiova...pacat!

Si eu cred ca am ratat un jucător bun dar cel mai probabil i s-au oferit condiții financiare mai bune si ceva la semnătura.
Eu totuși sper sa îl luăm pe Denis Dumitrașcu de la Chindia are cifre mult mai bune decât Albu. 
A zis ieri Balint ca vor veni jucători in fiecare compartiment.(mai puțin la portari) 
(Meszar a pomenit ceva de jucatori straini)
(26-05-2021, 10:56)Man09 a scris: [ -> ]
(26-05-2021, 10:41)Zagorakis a scris: [ -> ]Noi nu miscam piata? Vad ca Daniel Paraschiv a semnat cu FC Craiova...pacat!

Si eu cred ca am ratat un jucător bun dar cel mai probabil i s-au oferit condiții financiare mai bune si ceva la semnătura.
Eu totuși sper sa îl luăm pe Denis Dumitrașcu de la Chindia are cifre mult mai bune decât Albu. 
A zis ieri Balint ca vor veni jucători in fiecare compartiment.(mai puțin la portari) 
(Meszar a pomenit ceva de jucatori straini)

Paraschiv eu cred ca a dorit sa ajunga la noi chiar a si declarat ....avea mai multe sanse la postul de titular. De la Chindia da,Dumitrascu si Celea .....poate chiar Pitian daca nu a semnat deja cu FC Arges!
Eu sper si la o intinerire a lotului,fundasii toti sunt la 30 plus minus iar atacantii toti peste 28 cu exceptie Petre! Sper la mai multi jucatori sub 25 de ani indiferent daca sunt romani sau straini!
Florin Iacob continuă la UTA!

Astăzi, conducerea clubului a ajuns la un acord cu Florin Iacob în privința prelungirii contractului. Goalkeeperul  care a făcut pasul și în echipa națională a României a semnat cu UTA și pentru sezonul 2021-2022.

Suntem bucuroși că mergem mai departe împreună și credem că rezultatele vor fi pe măsura așteptărilor!

http://uta-arad.ro/stiri/florin-iacob-co...XVbpFl8ohM
(26-05-2021, 13:21)UTAFan90 a scris: [ -> ]Florin Iacob continuă la UTA!

Astăzi, conducerea clubului a ajuns la un acord cu Florin Iacob în privința prelungirii contractului. Goalkeeperul  care a făcut pasul și în echipa națională a României a semnat cu UTA și pentru sezonul 2021-2022.

Suntem bucuroși că mergem mai departe împreună și credem că rezultatele vor fi pe măsura așteptărilor!

http://uta-arad.ro/stiri/florin-iacob-co...XVbpFl8ohM

Eu nu inteleg ce e cu aceste contracte marca Apostu, doar pe un an, asta ca sa-i poate muta el precum doreste inca din iarna. Ne va lovi precum un  bumerang aceasta strategie, la fel si in precedenta campanie cu Bara si Lacatus cand imprumutam doar, iar jucatorii nu erau deloc motivati.
Nu le face Apostu contractele insa probabil ca ambelor parti le convine situatia, atat clubului cat si jucatorului.
Parerea mea este ca strategia este buna! Nici clubul nu risca sa plateasca degeaba jucatori care nu mai au motivatie sau si-au pierdut din valoare si nici jucatorii nu risca sa ramana la club pe un contract cu remuneratie sub valoarea lor. Daca clubul plateste corect, jucatorii care trebuie sa ramana, vor ramane. Asta este parerea mea.
Meszar, Balint si Apostu au declarat toti ca jucatori care vin vor fi peste ce avem acum in lot. Daca vrei mai mult trebuie sa aduci jucatori mai buni.
Meszar a spus ca prefera straini deoarece vin muncesc sa isi ia bani neinteresandu-i altceva.
Paraschiv e u jucator bun dar oare este peste ce avem noi in echipa? Poate UTA doar s-a interesat de el nici macar nu i-a facut oferta, iar acest fapt i-a crescut cota. Sa nu uitam ca dupa era dat la CFR, iar acum este dat la FCU Craiova.
(26-05-2021, 13:27)Pelle a scris: [ -> ]
(26-05-2021, 13:21)UTAFan90 a scris: [ -> ]Florin Iacob continuă la UTA!

Astăzi, conducerea clubului a ajuns la un acord cu Florin Iacob în privința prelungirii contractului. Goalkeeperul  care a făcut pasul și în echipa națională a României a semnat cu UTA și pentru sezonul 2021-2022.

Suntem bucuroși că mergem mai departe împreună și credem că rezultatele vor fi pe măsura așteptărilor!

http://uta-arad.ro/stiri/florin-iacob-co...XVbpFl8ohM

Eu nu inteleg ce e cu aceste contracte marca Apostu, doar pe un an, asta ca sa-i poate muta el precum doreste inca din iarna. Ne va lovi precum un  bumerang aceasta strategie, la fel si in precedenta campanie cu Bara si Lacatus cand imprumutam doar, iar jucatorii nu erau deloc motivati.
Din contra,clubul isi permite datorita lui Apostu sa faca contracte pe termen scurt fara nici un risc ca respectivul jucator poate semna in iarna cu un alt club.Cine garanteaza ca iacob nu va avea un sezon slab,ori doamne fereste va suferi o accidentare grava???Contractul este pe un an cu optiune,deci daca ambele parti sunt multumite,se poate semna fara probleme un nou angajament.
@psv
De acord cu tine, Apostu le-a găsit echipe si celor care la noi nu au convins, dacă aveau contract pe termen lung trebuia sa ii plătești in continuarea si dacă nu mai erau la prima echipa.
Tinerii din lot toți au contracte pe termen lung.
(26-05-2021, 17:26)Man09 a scris: [ -> ]@psv
De acord cu tine, Apostu le-a găsit echipe si celor care la noi nu au convins, dacă aveau contract pe termen lung trebuia sa ii plătești in continuarea si dacă nu mai erau la prima echipa.
Tinerii din lot toți au contracte pe termen lung.

Da baieti, dar asa nici nu vindem nimic. Cluburile serioase care dau intre 2 si 5 ani contract sunt mai proaste?
(26-05-2021, 17:29)Pelle a scris: [ -> ]
(26-05-2021, 17:26)Man09 a scris: [ -> ]@psv
De acord cu tine, Apostu le-a găsit echipe si celor care la noi nu au convins, dacă aveau contract pe termen lung trebuia sa ii plătești in continuarea si dacă nu mai erau la prima echipa.
Tinerii din lot toți au contracte pe termen lung.

Da baieti, dar asa nici nu vindem nimic. Cluburile serioase care dau intre 2 si 5 ani contract sunt mai proaste?
Noi vindem tineri pe milione(Smile) ,nu jucatori consacrati
pe care nu iei mai mult de 2-300 de mii
(26-05-2021, 17:26)Man09 a scris: [ -> ]@psv
De acord cu tine, Apostu le-a găsit echipe si celor care la noi nu au convins, dacă aveau contract pe termen lung trebuia sa ii plătești in continuarea si dacă nu mai erau la prima echipa.
Tinerii din lot toți au contracte pe termen lung.

Imaginati va un pleasca ori un klapan cu ,contract pe 3-4 ani...
(26-05-2021, 17:29)Pelle a scris: [ -> ]
(26-05-2021, 17:26)Man09 a scris: [ -> ]@psv
De acord cu tine, Apostu le-a găsit echipe si celor care la noi nu au convins, dacă aveau contract pe termen lung trebuia sa ii plătești in continuarea si dacă nu mai erau la prima echipa.
Tinerii din lot toți au contracte pe termen lung.

Da baieti, dar asa nici nu vindem nimic. Cluburile serioase care dau intre 2 si 5 ani contract sunt mai proaste?

Am vândut din liga 2 eu nu imi fac griji in privința asta Meszar stie ce face. 
Sunt sigur ca se vor prelungi din iarna daca suntem liniștiți in clasament si există interes pentru anumiți jucatori. 
Clubul încă nu are o stabilitate financiară care sa-i permită sa facă contracte pe 3 ani la toată lumea. 
Si cu sponsorii de pe tricouri prelungim in fiecare an.
Clubul încă nu are o stabilitate financiară care sa-i permită sa facă contracte pe 3 ani la toată lumea. 
Si cu sponsorii de pe tricouri prelungim in fiecare an.
[/quote]

Sa nu uitam de drepturile TV. Exista vreo garantie ca peste 2-3 ani vom fi tot in Liga 1, sa incasam sute de mii de euro? Drepturi TV buget pe 1 an (cati bani au fost in Liga 2a, 20-25.000 eur pe Sezon???) , cu sponsorii tot pe un an, primaria..stim cu totii..nu ar trebui riscat cu niste contracte cu durata mai mare de 1 an. Pentru ca nu stii nici daca si la ce pret il vei vinde pe unul ori pe altul ca sa poti sa sustii salarii mari pe un termen mai lung. Si acum pe bune, in afara de Miculescu si de Petre (sa-l vedem mai intai la lucru pe Negoescu) avem ceva marfa de vanzare? In cazul Petre nu imi e clar cui apartine. Mai sunt si alte surse (majore) de venituri? Spun majore pentru ca biletele si abonamentele nu se incadreaza.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30