Forumul
Stadionul "Francisc Neumann" - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Stadionul "Francisc Neumann" (/showthread.php?tid=28)



RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Man09 - 25-02-2016

In campanie totul merge struna!
Sa reconditioneze statuia ca aia valoreaza cat operele lui Brancusi pt.utisti!
Sa licitat instalatia pt gazon?


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Geo86 - 18-03-2016

Baietii e ceva miscare la stadion?


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - cipri_23 - 18-03-2016

Da, se pune accentul pe tribuna 1. De astazi au oprit circulatia masinilor in zona Aredurilor.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - BogdyS - 25-03-2016

S-a montat azi prima gradena la peliza dinspre Ared!


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - cipri_23 - 25-03-2016

[Imagine: OyRxgdp.jpg]

[Imagine: Bm16nWo.jpg]

[Imagine: sFwsKTm.jpg]

[Imagine: EF9SS9P.jpg]


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - adymax - 25-03-2016

Mulumim de poze cipri. Au baietii de lucru nu gluma.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - |R|O|B|I| - 27-03-2016

26.03.2016 | Sursa: Youtube - Sky Walker




RE: Stadionul "Francisc Neumann" - psv - 28-03-2016

Se lucreaza bine la stadion in ultimele zile,progresele se vad de la o zi la alta.Din cate am observat ,se lucreaza cu mai multe echipe in trei zone ,peluza Nord ,peluza Sud si tribuna 1.Acum sper ca aceasta mobilizare buna din ultimele doua saptamani sa nu aiba legatura cu preconizata vizita a lui Falca(+presa) din aceasta saptamana.....


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Man09 - 28-03-2016

Darapanaturile cresa si popicaris cand dispar stie cineva?
Gradinita e o ruina cu termopane.
Speram sa inceapa lucrul si la gazon ca dureaza 1 an de zile pana se poate utiliza.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Kidu - 28-03-2016

Muncitorii spun ca atat cresa cat si popicaria vor fi daramate insa de gradinita nimeni nu stie sa se fi rezolvat ceva.
Inca un esec al administratiei locale.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - |R|O|B|I| - 31-03-2016

Popicăria UTA va fi doar amintire

Ultimele clădiri care amintesc de vechea zonă sportivă UTA, popicăria şi creşa, aflate în zona fostelor vestiare, vor fi demolate în următoarele zile.

Fosta popicărie a fost evacuată şi va intra sub cupa excavatorului. Cu aceste ultime clădiri puse la pământ, se va elibera spaţiul pentru introducerea ultimilor stâlpi de susţinerea tribunelor.

Între timp, continuă lucrările la fundaţia tribunei principale iar la peluza din zona popicăriei au fost montate gradenele pe care vor fi puse tribunele, deja depozitate în spate. Gradenele au 10 poziţii.

Popicăria, unde în anii 70-80 au crescut generaţii de campioni, a funcţionat din plin, clubul UTA având până la Revoluţie mai multe secţii; fotbal, popice, tir (poligonul fiind demolat de aproape 10 ani), canotaj, kaiac sau tenis de câmp, ultimele la baza Helas. Intrarea în anonimat a acestui sport, înlocuit treptat cu noile săli de bowling, a dus la dispariţia sa.

O altă sală de popice, cea de la Vagonul Arad, a fost transformată după Revoluţie în depozit pentru detergenţi şi chimicale iar apoi demolată.

[Imagine: popicaria_5.jpg]

[Imagine: popicaria%207.jpg]

[Imagine: stadion%20gradene%201.jpg]

Sursa: http://www.vestic.ro/articol_50265/-popicaria-uta-va-fi-doar-amintire.html


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - adymax - 01-04-2016

Cate pozitti/randuri de scaune specaulati ca vor fi la peluze?   Eu cred ca vor fi in jur de 15-17 pe margine si cam 25-30 pe centru unde e mai inalta tribuna.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Kidu - 01-04-2016

Cam asa Adi.
Ideea e ca in ultima luna au lucrat mult mai sustinut pe mai multe fronturi. Din ce vad eu mare parte din elementele prefabricate sunt deja gata si odata turnati stalpii, montarea va merge destul de repede.
La tribuna I insa e mult de lucru pentru ca acolo e si hotelul insa de lucrat se lucreaza bine.

@Paul0, pe cand preconizezi ca ai avea timp sa mai facem o filmare? Acum e si vremea mai frumoasa. Merci!


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - psv - 08-04-2016

Astazi s-a montat in fata stadionului un panou cu viitorul Stadion Francisc Neuman(daca mai ajung in weekend pe acolo o sa fac si o poza)!


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - RedNeck - 08-04-2016

Greu de crezut ca nu avem inca o versiune electronica...


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - sergiuarad - 08-04-2016

La ce te referi cu versiunea electronica? Videoul de prezentare a aparut deja pe internet. Sau?


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - RedNeck - 09-04-2016

Da, dar am inteles ca nu e versiunea finala, sau poate nu am inteles eu bine.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - adymax - 09-04-2016

Treceti careva sa faceti o poza cu panoul. Esti sigur PSV ca e cu stadionul si nu cu mallul?  Smile

Acuma am emotii ca din 12 locuri de locuri au ramas si mai putine...pe noul panou.  Idea


Panou stadion - Gdeck - 09-04-2016

Am trecut astazi pe acolo si am facut o poza la respectivul panou

[Imagine: 20160409_170154x.jpg]


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - cip_leo - 09-04-2016

primaria arad nu investeste, nu poate investi. dar am intrat in campanie si sloganurile populiste dar si false dpdv legal si al termenilor prind la fraieri . doar orasul investeste. in rest, tot fara locuri de parcare Smile