Forumul
Stadionul "Francisc Neumann" - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Stadionul "Francisc Neumann" (/showthread.php?tid=28)



RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Man09 - 21-11-2016

Ce a spus Cipri_23 apare si in artocolul postat azi pe aradon gazon cu tot ce trebuia costa din SF-ul primariei Arad 1,1 sau 1,2 mil de euro restul de bani 1,3 mil de euro pt niste reflectoare si din articol nustiu ce pt presa la tribuna a 2 a in fine stiu ca nocturna actuala are 1400 de lucsi si generator nu stiu daca indeplineste cerintele UEFA.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Man09 - 21-11-2016

Se va licita anul viitor...sa vedem cine va fi la guvernare sa nu ajungem sa asteptam dupa banii de la minister ca in cazul pasajelor ca ne prinde anul 2025 fara stadion terminat.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - psv - 24-11-2016

Da ,este clar ,nu s-a facut absolut nici un efort pentru cumpararea gradinitei ,ni se serveste aceasi m..e din partea administratiei acestui oras ca si in cazul altor situatii !
http://www.aradon.ro/policlinica-in-fata-stadionului-uta/1738034


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - cip_leo - 24-11-2016

nu vreau sa fiu baubau dar stadionul nu va fi gata in 2018. sunt probleme mari cu banii, suma cu care s-a castigat licitatia fiind insuficienta. si cand zic insuficienta zic ca mai e nevoie de vreo 30-40% din ea minim. de-asta probabil si disperarea muistilor de a obtine niste fonduri pe care acum trebuie sa le sifoneze-indrepte spre stadion in aparenta de legalitate. oricum nici alea 2,5 mil de la guvern nu ajung. ne vom distra, ma rog, plangand


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - cipri_23 - 24-11-2016

(24-11-2016, 10:43)psv a scris: Da ,este clar ,nu s-a facut absolut nici un efort pentru cumpararea gradinitei ,ni se serveste aceasi m..e  din partea administratiei acestui oras ca si in cazul altor situatii !
http://www.aradon.ro/policlinica-in-fata-stadionului-uta/1738034

Proprietarul a cerut 700.000 de euro, evaluatorul a făcut-o la 200.000, iar administrația a oferit 500.000 de euro. Cam aici s-au încheiat negocierile.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Kidu - 24-11-2016

Acum daca e sa fim realisti, 700.000 Euro este enorm pentru cladirea aia. Ma mir ca au oferit 500.000 in conditiile in care a fost evaluata la 200.000 de Euro.
Fara suparare dar nu cred nimic din povestea asta.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - cip_leo - 24-11-2016

au oferit pa dracu 500.000 Smile
oricum cred e aproape fetis asta cu 500 000 de pe vremea lui bara. cu exact atat a promis si atunci jegosu ca va contribui la cumpararea locului de la Salonta. in realitate zero


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Redpunk_one - 24-11-2016

cipri de unde pana unde "informatia, cifrele, discutia" ??? Tinand cont de declaratia data de "shakira umple stadioane in Arad , nu UTA" nu vad ce mai e de discutat pe tema intentiilor primariei. Ii clar ca nu au facut o oferta serioasa nici un moment pt a cumpara si demola cladirea. Si nu cred ca e vorba de interse...ci doar de incompetenta si INDIFERENTA !!!


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - RedNeck - 24-11-2016

Hai ma, ca uite, ofera consultatii echipei si suporterilor !

"O nouă clinică medicală în Arad

POLICLINICA AS își va deschide porțile în primăvara anului 2017 într-un sediu nou, modern, echipat cu aparatură de ultimă generație și personal medical cu o vastă pregătire profesională.

Noua locație este amplasată pe Calea Aurel Vlaicu, în clădirea din fața Stadionului Municipal ”Francisc Neumann”.
Clădirea, care a găzduit în trecut o grădiniță, a fost achiziționată anul acesta de la o societate privată cu sediul în Timișoara, urmând a fi renovată și reamenajată, pentru a corespunde standardelor în domeniu.
Clinica medicală POLICLINICA AS va oferi servicii complexe în specialitățile: cardiologie, ginecologie, pediatrie, diabet zaharat, boli de nutriție, medicină internă, oftalmologie, urologie, endocrinologie, O.R.L., neurologie, alergologie, imagistică-ecografie etc., precum și analize medicale de laborator, în contract cu Casa de Asigurări de Sănătate. Pacienții vor beneficia, după caz, de consultații și investigații medicale, inclusiv de analize de laborator, fără coplată din partea acestora.
Având în vedere locația noului sediul, POLICLINICA AS intenționează să devină partenerul echipei de fotbal, fanion a județului, UTA ARAD. Mai mult, se intenționează să se ofere o gamă largă de servicii medicale atât echipei cât și suporterilor.
Noua clinică medicală POLICLINICA AS urmărește să vină sprijinul populației județului nostru atât prin complexitatea serviciilor oferite cât și prin proiectele ce vor fi derulate începând cu anul 2017."

http://www.aradon.ro/o-noua-clinica-medicala-in-arad/1738428


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Victor - 24-11-2016

Vrajeala....


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Kidu - 25-11-2016

Fac ceva pe serviciile lor. Si astia nu vor decat publicitate pe spatele UTA-ei.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Robi - 27-11-2016

In urma cu trei luni se stia ca in locul gradinitei va fi o policlinica, am si postat atunci acest lucru... Se pare ca asa zisa oferta de 500 de mii de euro a fost doar asa de fatada! Cand a fost facuta oferta? Am postat in sase septembrie ca in locul gradinitei va fi policlinica! Sa nu se inteleaga gresit, nu ma intereseaza sa ofer stiri exclusive, dar ma gandesc ca zaruruile au fost de mult aruncate si ni se arunca praf in ochi cu asa zise oferte de sute de mii de euro, cand de fapt nu prea sunt bani pentru finalizarea stadionului!

Am fost azi la stadion si peluza Sud in cateva zile va fi finalizata complet, s-a decofrat si au inceput sa aseze gradenele. Din pacate se lucreza la fel de  incet si nu stiu cat mai permite vremea sa se toarne beton, acum au inceput sa cofreze partea superioara de la T2.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - sabau15 - 27-12-2016

Am observat ca la peluza dinspre Atrium s-au finalizat de montat toate gradenele si sunt turnati si acei stalpi care cred ca vor sustine acoperisul peluzei. Stie cineva care sunt urmatorii pasi? Cu ce se va continua dupa ce si celalta peluza si tribuna II vor ajunge la acest nivel?


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Kidu - 28-12-2016

Se laudau ca la aceeasi peluza vor instala structura metalica a acoperisului. Asta trebuia sa fie anul asta din care au mai ramas trei zile, deci nu.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - |R|O|B|I| - 18-01-2017

17.01.2017 | Foto: Valentin Goran (Aradon) | http://www.aradon.ro/stadionul-uta-asteapta-vremea-buna/1767225

Stadionul UTA așteaptă vremea bună

[Imagine: stadion-cu-macara-650x435-8.jpg]

Timpul a încremenit în loc pe șantierul unde se va ridica noul stadion al UTA-ei. De vină este gerul pătrunzător. Termenul de finalizare al acestor lucrări este prevăzut pentru 2018, moment în care peste 12.000 de arădeni își vor putea susține favoriții din tribune.

„Tribuna 2 este finalizată, mai este nevoie doar de montarea grinzii de susținere a acoperișului. La Tribuna 1, infrastructura fundației este finalizată. Acolo va fi și un demisol. În acest moment muncitorii lucrează în atelier unde pregătesc componente metalice de care au nevoie pentru a continua lucrările. În momentul în care vremea va permite, muncitorii vor reveni pe șantier”, a declarat pentru Jurnal arădean/Aradon, Corina Drăghici, purtătorul de cuvânt al Primăriei Municipiului Arad.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - cipri_23 - 27-01-2017

O idee interesantă a celor din Craiova, care poate fi implementată și la noi.

Căminul Ştiinţei reînvie sub ochii noştri!

De azi înainte putem urmări live, zi de zi, secundă cu secundă, reîntruparea casei noastre. Pe site-ul oficial al clubului, o cameră video ne va transmite permanent fiecare moment al construcţiei, vom urmări cum va creşte arena sub ochii noştri. Mulţi dintre noi am trecut prin preajma stadionului, cât mai des posibil, pentru a vedea stadiul lucrărilor, pentru a ne convinge că vatra legendară va căpăta alura ultramodernă pe care doar o visam odată.
După ce arena va căpăta învelişul şi forma exterioară cu care ne vom mândri, camera video se va muta în interior, pentru a ne obişnui cu decorul în care ne vom croi noi amintiri, unde vom trăi emoţii, vom exulta fericiţi sau vom suferi.

Sursa: http://www.csuc.ro/


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - micalaceanul - 27-01-2017

N-ar fi foarte greu de montat un webcam la stadion, undeva foarte sus, in genul celor care sunt la primarie. La un moment dat erau pe foarte multe strazi amplasate astfel de camere care filmeaza permanent.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - psv - 28-01-2017

Eu cred ca si mai important de punctat este ca astazi se lucra!


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - adymax - 28-01-2017

Ce interes ar avea sa puna primaria o camera de filmat? Sa vedem ce incet se construieste?


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Adrian07 - 11-02-2017

Am vazut astazi ceva poze cu stadionul din Craiova, incredibil ce se lucreaza acolo fata de noi. Stie cineva, se misca pe Neumann? Sau doar 2-3 muncitori?