Forumul
Stadionul "Francisc Neumann" - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Stadionul "Francisc Neumann" (/showthread.php?tid=28)



RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Miki - 04-08-2014

@sabau15, cu nici o ora inaintea ta a pus psv aceeasi intrebare. Daca cineva are informatii si/sau poze, cu siguranta le va posta. Asa ca aveti rabdare, si nu mai puneti aceleasi intrebari la nesfarsit. Mersi si sper sa nu mi-o iei in nume de rau. E valabil pt oricine.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - I 929 - 04-08-2014

Ultimele zvonuri spun că nu vor fi terminate lucrările la Motorul înainte de începerea campionatului, dar asta nu înseamnă că nu vom putea juca acolo. Am înţeles că s-ar fi obţinut deja omologarea, iar lucrări de genul schimbare scaune, ranforsare tribune, vor fi făcute treptat, până în iarnă.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Oli - 04-08-2014

Bure, exista o diferenta intre intrebarea lui sabau care a intrebat despre stadionul Moturul si psv care a intrebat despre lucrarile de pe Francisc Neumann !


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Redpunk_one - 04-08-2014

Nimeni nu lucreaza nici la Motorul , nici la Neuman. Verbal totul e "roz, parfumat" , faptic e un mare rahat privind lucrarile la ambele arene Sad((


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Miki - 04-08-2014

Oli, ai dreptate, dar ideea e ca cine are informatii, le va posta. Nu trebuie din doua in doua zile sa intrebam... Smile


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - dedei - 04-08-2014

"Nu e bani" de la primarie Smile


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - sabau15 - 04-08-2014

(04-08-2014, 14:46)Burebista a scris: @sabau15, cu nici o ora inaintea ta a pus psv aceeasi intrebare. Daca cineva are informatii si/sau poze, cu siguranta le va posta. Asa ca aveti rabdare, si nu mai puneti aceleasi intrebari la nesfarsit. Mersi si sper sa nu mi-o iei in nume de rau. E valabil pt oricine.

Nu e nicio problema, stai linistit, doar ca nerebdarea e mare, timpul trece si parca nu se intampla nimic.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Kidu - 04-08-2014

Astazi mi-am facut putin timp sa trec pana la stadionul "Motorul" si asa cum stiati deja lucrurile nu stau bine deloc. Pur si simplu nu stiu cum isi pot inchipui cei de la Primarie ca acolo se poate organiza acel turneu de juniori ori ca UTA poate juca acolo pe un stadion ce trebuie reomologat.

Asta este vestiarul oaspetilor cu niste dusuri infecte, subdimensionate si pline de mucegai. Alea sunt scaunele bancilor de rezerve de pe Francisc Neumann, scaune ce ar trebuie retapitate o parte din ele:
[Imagine: image.jpg]

Asta este vestiarul gazdelor, ceva mai curat insa zici ca suntem in 1900 toamna:
[Imagine: image.jpg]

Chipurile tribuna oficiala si masa presei:
[Imagine: image.jpg]

Terenul proaspat tuns arta cum arata insa este destul de denivelat. Ingrijitorul spunea ca s-a facut multe antrenamente pe el si pe ploaie dar cica il poate pune la punct:
[Imagine: image.jpg]

Singura peluza existenta desi ar fi loc destul si la cealalta poarta sa mai faca una de minim 5 randuri de scaune daca nu mai mult:
[Imagine: image.jpg]

La tribuna I dupa cu vedeti au dus niste scaune de la fosta tribuna I de pe Francisc Neumann insa acolo le-a batut Dumnezeu. Cica nu le vor mai monta pentru ca au alt fel de prindere si ca pana la urma le vor vopsi pe cele existente cu rosu:
[Imagine: image.jpg]

Terenul numarul 2 care arata ca un tapsan cu iarba. Foarte denivelat. La fel ca si primul a fost folosit foarte mult atat de UTA cat si de UTA II si juniori. Aici insa ar mai fi loc de extindere atat pe o laterala cat si in spatele portilor si s-ar putea face doua terenuri de antrenament chiar daca la dimensiuni mai reduse.
[Imagine: image.jpg]

Fostele banci de rezerve de pe Francisc Neumann asteapta sa fie instalate insa cica nu s-a decis daca sa fie puse in locul celor existente sau la tribuna I:
[Imagine: image.jpg]

Din ce am vazut acolo pe langa amenajare ar mai fi necesare niste lucruri minime:
- masina de trasat terenul, cea de pe UTA e rudimentara, cea de la Motorul e stricata
- un tavalug, cel de pe UTA a fost dus la Gloria
- benzina suficienta pentru a se putea tunde si terenul nr. 2 si caile de acces
- steaguri pentru a fi inlocuite cele cu ACU
- sa nu se mai bage toti fraierii in seama si sa faca pe sefii in speta Dugaesescu pentru ca e plin de sefi la Directia bazelor sportive insa nimeni nu face nimic.

Ar mai fi ele multe de facut insa nu mai am nervi acum sa stau si sa ma gandesc. Am plecat cu niste draci de acolo si o scarba de n-aveti idee.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Adrian07 - 04-08-2014

Se pare ca e mult de lucru cu terenul... s-au facut omologarile ? poate fi omologat in conditiile astea?


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Kidu - 04-08-2014

Nu s-a facut nicio omologare pana acum. Urmeaza.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - BogdyS - 05-08-2014

A cazut primul zid!
   


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Redpunk_one - 05-08-2014

Singur ??? Smile))


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - BogdyS - 05-08-2014

Nu chiar, dar nu esti departe de adevar din pacate!


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Kidu - 05-08-2014

Ciudat. Cei de la Tehnodomus sustineau astazi prin vocea directorului Maxinan ca inca asteapta autorizatia de la Primarie pentru demolare. Cand i-am spus ca am vazut poza asta postata de BogdyS unde se vede clar ca o partea a tribunei a II-a a inceput sa fie demolata mi-a zis ca nu stie nimic, ca poate o fi doar un gard cazut, ca inca nu s-au apucat de demolare.

Ce ar mai fi de spus? Tehnodomus zice ca nu sunt probleme cu banii, ca termenul de finalizare raman pentru 2016 insa din ce am inteles s-ar putea sa fie o problema cu gradinita care nu este a Primariei si nu este rezolvata situatia acelui teren. De urmarit insa sper sa nu patim ca ploiestenii care nu si-au putut inchide un colt al stadionului din cauza unei proprietati a SRI.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - psv - 05-08-2014

e ciudat, pentru ca mie imi confirmase seful de santier in urma cu trei saptamani ca,urmeaza sa soseasca doua excavatore care se vor ocupa efectiv de demolare,....intre timp vad ca au inceput sa demoleze cu buldoexcavatorul,...naiba mai intelege ce se intampla acolo


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - BogdyS - 05-08-2014

Deci Maxinan asta ori face pe prostul ori... Demolarea chiar a inceput azi dimineata! Primul colt al tribunei II e la pamant, si deasemenea a inceput si demolarea peluzei sud; gradenele de beton sunt jos.
Si cum spunea si PSV, a ajuns ieri si un excavator
   
Pe langa asta, interesant e si faptul ca se tunde gazonul!!


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Kidu - 05-08-2014

Probabil sa-l foloseasca pentru antrenamente. Sa nu forteze numai terenul de la Motorul.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - psv - 05-08-2014

(05-08-2014, 13:20)BogdyS a scris: Deci Maxinan asta ori face pe prostul ori... Demolarea chiar a inceput azi dimineata! Primul colt al tribunei II e la pamant, si deasemenea a inceput si demolarea peluzei sud; gradenele de beton sunt jos.
Si cum spunea si PSV, a ajuns ieri si un excavator

Pe langa asta, interesant e si faptul ca se tunde gazonul!!

bogdy,ar fi interesant daca ai avea posibilitatea ,bineinteles si disponibiltatea, sa mergi pe stadion si sa faci cateva poze mai explicite.
Multumesc
ps.deja au aparut poze si pe specialarad cu demolarea stadionului


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Kidu - 05-08-2014

http://specialarad.ro/buldozerele-sparg-stadionul-uta-galerie/


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - I 929 - 05-08-2014

Oare ce se va întâmpla cu statuia din zona intrării principale? Ce jucător e acolo, Brosovski, Bonyhadi?