Forumul
Stadionul "Francisc Neumann" - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Stadionul "Francisc Neumann" (/showthread.php?tid=28)



RE: Stadionul "Francisc Neumann" - sabau15 - 07-06-2019

Azi dimineata trecand pe strada Fratii Neumann am vazut pe gazon in fata tribunei 1 ceva ce semana cu viitoarele banci de rezerve - corpuri din bare metalice cu Plexiglas transparent.
In discutiile pe FB cu maretul fost primar de Arad, la intrebarea mea de ce nu lucreaza Technodomus in alt ritm, mi sa raspuns pentru ca nu sunt platiti !!!????!!!!!


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - PCC - 07-06-2019

Deci, va spun din nou , Tehnodomus termina in 2-3 saptamani . Si sunt platiti. Problema mare, cum zice si PSV, astia au licitat fara partea de electrice si instalatii . In plm !
Poate jucam din toamna aici, dar ne pisam pe garduri sau la wc-uri eco....


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - R-1946 - 07-06-2019

Si inca ceva;...in spatele tribunei a ii-a,inca sunt munti de moloz si alte resturi, plius popicaria si cresa abandonate si alea intre gunoaie. Nu mai inteleg nimic,umul minte mai cu tupeu decat celalalt.Mai e foarte mult de lucrat,nai ales la finisarile exterioare,cum sa lasi lumea sa intre pe stadion,printre noroaie??...Bilcea spunea acum doua zile ca pune 8000 de scaune ,gazon si echipa poate sa joace in septembrie acolo..Astia spun ce vor pt. ca nimeni repet NIMENI nu ia masuri !!! Apropo de cele 8000 de scaune,Bilcea spune ca sunt pt. trib.2 si cele 2 peluze,asta inseamna vreo ....4500 de scaune ramase pt. tribuna 1...alta minciuna,acolo mai incap maxim 1500 de scaune,cea ce rezulta 9500 de scaune (locuri)....Pana can dracu ne mai mint astia asa fara nici o jena?


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - sabau15 - 13-06-2019

Oare am putea vedea in aceasta vara un reportaj amanuntit despre FN (sportarad, aradon,etc) cu detalii exacte, termene, facilitate, interviuri cu constructorul si primaria...... ???


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - sabau15 - 13-06-2019

Sau poate am putea organiza prin SCU a discutie deschisa la stadion, OLP cu cineva din club, primarie si constructor....


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Indianredskin - 14-06-2019

Salutare tuturor,
Azi am trecut pe lângă stadion:
Situația era cam așa : 2 muncitori lucrau la tribuna 1 , tencuiau ceva , alți 2 muncitori stăteau și se uitau la ei, unul tăia cu flexul in spatele tribunei 1 ceva fier ieșit din perete și cam atât ...in ritmul ăsta și cu așa mobilizare de forțe sigur mai dureaza minim 3 ani...


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Adrian07 - 14-06-2019

Haideti sa fim seriosi... tin minte ca la o echipa din Italia, parca Cagliari... lucrau zi si noapte in 5 luni a fost gata. Nu sunt bani probabil sau intarzie plata catre firma.
Traim in ROMANIA, la ce sa sa ne asteptam... suntem jos de tot si in medicina si in toate.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - psv - 17-06-2019

Nu sunt bani pe dracu,Aradul are un excedent de peste 35 de milioane de euro si noi spunem ca nu exista bani?!!?Protejarea constructorului este singurul tel in afacerea asta ,care nu are nici forta umana si nici materiala sa duca acest proiect la capat,.....asa ca se taraganeaza ,se mai scot din contract diferite lucrari doar,doar.....
Daca nu vorbeam de unul din constructorii de casa ai adminstratiei demult aveam la acest obiectiv o reziliere!
In alta ordine de idei ,avem din 30 mai autorizatie de constructie pentru nocturna,Francisc Neuman va fi primul stadion cu instalatie de nocturna LED din Romania.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Giuliano - 17-06-2019

Tehnodomus a lucarat și la pasajele de la intrarea în Oradea. Și a lucrat repede și bine. Dovadă că nu firma e problema. Interesul e al administrației care, sunt aproape sigur, vrea să termine stadionul în an electoral. Și, așa cum am și spus-o când a apărut CNI în ecuație, să se folosească de povestea stadionului în războiul cu PSD. Nu e nici lipsă de bani și nici incompetență, e rea voință!


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - RedNeck - 18-06-2019

Exact asa cred si eu, Giuliano


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - psv - 18-06-2019

(17-06-2019, 21:00)Giuliano a scris: Tehnodomus a lucarat și la pasajele de la intrarea în Oradea. Și a lucrat repede și bine. Dovadă că nu firma e problema. Interesul e al administrației care, sunt aproape sigur, vrea să termine stadionul în an electoral. Și, așa cum am și spus-o când a apărut CNI în ecuație, să se folosească de povestea stadionului în războiul cu PSD. Nu e nici lipsă de bani și nici incompetență, e rea voință!

Sa nu uitam ca intre timp au trecut ceva ani( alta era situatia in 2013-2014) , iar Tehnodomus daca ne aducem bine aminte a finalizat intre timp  si pasajul de la CET de pe centura Arad, lucrare care in mod normal trebuia finalizata in februarie 2018 , s-a finalizat cu mare greutate abia in octombrie 2018.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - sabau15 - 18-06-2019

Si chiar nu putem face mai mult? Ceva sa miste putin lucrurile in mai bine? Noi aici pe forum putem vorbi zilnic despre aceste probleme, dar la nivel local nu sunt vizibile. Sunt sigur ca putem gasi ceva ideii mai originale sa atragem atentia, sa facem ceva presiune....


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - adymax - 18-06-2019

Si daca va puneti 10 sa faceti greva foamei in fata stadionului pun pariu ca tot nimic nu misca potaile astea.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - psv - 21-06-2019

Era ceva agitatie de dimineata la stadion , parca mai mare decat in mod obisnuit. Am numarat peste 10 muncitori ceea ce deja este o performanta!


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Indianredskin - 21-06-2019

O
(21-06-2019, 7:54)psv a scris: Era ceva agitatie de dimineata la stadion , parca mai mare decat in mod obisnuit. Am numarat peste 10 muncitori ceea ce deja este o performanta!

Să fie oare consecința faptului că faraonul a renunțat la funcția de primar? Smile


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - adymax - 21-06-2019

Chiar vinerea ia apucat dorul de lucru, poate erau la montat gazonul si nu tehnodomus.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Ovidiu - 21-06-2019

Acum va intra in scenă un alt mare liberal, Sergiu Bîlcea, se vor urgenta lucrările de la stadion iar stimabilul se va folosi și de asta in viitoarea campanie electorală.
Este trist să vezi cum o mână de ticăloși parveniți fac ce vor pe banii, nervii și demnitatea arădenilor.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Kidu - 21-06-2019

Sa avem speranta ca si aradenii se mai trezesc din betie, sa nu fim atat de defetisti. Smile


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - psv - 25-06-2019

http://www.aradon.ro/stadionul-uta-intra-in-prelungiri/2275470
cititi si va minunati , este ireal ce se intampla


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Man09 - 25-06-2019

Ca la noi la nimeni a lăsat mostenire valoroasa Ghita.
Acum se cearta ca sunt sau nu incluse scaunele in contract.
Pai daca au stiut ca multe lucrari nu sunt incluse de ce nu au pregatit licitatia de anul trecut de cand a expirat primul termen? Acum se lucra deja.
Stadionul asta mai are nevoie de 7-8 mil de euro sa fie finalizat cu toate instalatiile dotarile si amenajarile exterioare aferente.