Forumul
Stadionul "Francisc Neumann" - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Stadionul "Francisc Neumann" (/showthread.php?tid=28)



RE: Stadionul "Francisc Neumann" - adymax - 06-03-2020

E ditamai discutia pe pagina de FB Ultras Arad pe tema asta, cred ca ar trebui vorbit cu Primaria si cei ce pun scaunele si sa se incerce schimbarea scaunelor si sa scrie ARAD acolo sau sa nu scrie nimic.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - tobo` - 06-03-2020

(06-03-2020, 4:43)adymax a scris: E ditamai discutia pe pagina de FB Ultras Arad pe tema asta, cred ca ar trebui vorbit cu Primaria si cei ce pun scaunele si sa se incerce schimbarea scaunelor si sa scrie ARAD acolo sau sa nu scrie nimic.

Sincer, cred ca asa ar fi cel mai bine.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Kidu - 06-03-2020

La schema asta de culori "pastelata" nu arata bine sa apara niciun scris. Nu m-am omorat niciodata dupa moda asta noua pistricalita dar acum va toata lumea tine de ea ca orbu' de bata.
Au doua variante, fie formeaza "A R A D" din scaune albe, fie nu mai lasa nimic scris si aia e.

Avantajul la schema asta e ca pe viitor cand se mai rupe cate un scaun nu va mai conta culoarea scaunului si orice ai completa va arata ok.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - psv - 06-03-2020

(06-03-2020, 10:22)Kidu a scris: La schema asta de culori "pastelata" nu arata bine sa apara niciun scris. Nu m-am omorat niciodata dupa moda asta noua pistricalita dar acum va toata lumea tine de ea ca orbu' de bata.
Au doua variante, fie formeaza "A R A D" din scaune albe, fie nu mai lasa nimic scris si aia e.

Avantajul la schema asta e ca pe viitor cand se mai rupe cate un scaun nu va mai conta culoarea scaunului si orice ai completa va arata ok.

Era cea mai buna varianta cu ,ARAD la tribuna 2 si UTA la tribuna 1.Se poate face modificarea asta fara prea multe batai de cap si toata lumea va fi multumita!


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - sabau15 - 06-03-2020

Dupa cum am mai spus acolo in cele 4 sectoare ar trebui scris Arad, iar la tribuna 1 se poate scrie UTA, astfel pastram si traditia de la vechiul FN.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Ovidiu - 06-03-2020

Ori Arad ori să nu scrie nimic...tot mai bine decât să vopsească treptele din mijloc cu alb...Doamne apără și păzește de așa ceva, zici că s-a răsturnat carul cu proști la Arad.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Pelle - 06-03-2020

Si daca faceau un T mare care sa cuprinda ambele parti, dar sa poate fi vazut ca si T si independent de scara din mijloc?

gen


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - diangelis - 06-03-2020

(06-03-2020, 13:36)Pelle a scris: Si daca faceau un T mare care sa cuprinda ambele parti, dar sa poate fi vazut ca si T si independent de scara din mijloc?

gen

Și asta ar putea fi o rezolvare.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - red11 - 06-03-2020

Sper ca cel responsabil sa-si dea doua palme si sa rectifice aceasta bataie de joc, ca nu o pot numi altfel!


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - diangelis - 06-03-2020

[Imagine: 83rfaZy.png]

Daca ar umple T-ul cu scaune albe, nu ar mai arata asa nasol


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - psv - 06-03-2020

Oamenii buni ,e cerinta de la ISU sa fie acele culoare atat de largi,in consecinta nu se pot monta scaune pe ele ...sa ne bucuram daca ne lasa sa le pictam in alb si nu in galben cum scrie in normativ!


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Pelle - 06-03-2020

Nu ai inteles, nu sa puna scaune pe caile de acces, si sa extinda coada T-ului si pe scaunele de langa scari...


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Indianredskin - 06-03-2020

I
(06-03-2020, 13:36)Pelle a scris: Si daca faceau un T mare care sa cuprinda ambele parti, dar sa poate fi vazut ca si T si independent de scara din mijloc?

gen

Sau puteau să scrie UTA pe fiecare sector cu scaune de la tribuna a doua începând de unde este acum litera U iar unde este acum A-ul de la UTA se putea pune sigla clubului si nu aveam aceasta problemă cu acel culoar de acces de la T.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Cristi_Arad - 06-03-2020

U-T-A-"sigla clublui"; A-R-A-D si la tribuna I "U-T-A"; FC-U-T-A; (si aceasta varianta mi se pare de luat in calcul, doar ca ar trebui scris FC putin mai mic, ca sa incapa in sectorul de scaune din stanga)
Astea ar fi variante ok. Sa te pui sa vopsesti jumate din treptele de pe acel culuar, pe langa faptul ca e o tiganie, vopseaua oricum se va duce in timp de la intemperii si de la pasii spectatorilor care calca pe treptele alea.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - adymax - 06-03-2020

Din ce am citit nu o sa inchida tribunele sus ci pune doar mesh, se vad stalptii pe care o sa fie prinsa plasa in poza.  Huh

[Imagine: IMG_5241-1024x683.jpg]


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Ovidiu - 09-03-2020

Uitați-vă pe pagina lui Bibarț să vedeți propuneri pentru sigla luminoasă de la intrarea in stadion.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - psv - 09-03-2020

(09-03-2020, 14:17)Ovidiu a scris: Uitați-vă pe pagina lui Bibarț să vedeți propuneri pentru sigla luminoasă de la intrarea in stadion.

da,...cam banale, unde este sigla lui Falca , facuta in parteneriat cu Philips??Smile))


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Adrian07 - 09-03-2020

Din moment ce primaria sustine financiar echipa, e normal sa apara si sigla orasului, asta o sa fie raspunsul. Eu n am nimic impotriva dar sunt foarte slab realizate cele doua steme!


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - adymax - 09-03-2020

Eu tot nu pricep ce panou cu numele for sa puna la stadion. Era frumos ceva cu litere de neon distincte.  Nu o cutie cu un actibild pe ea.


RE: Stadionul "Francisc Neumann" - Adrian07 - 10-03-2020

S au montat schelele in partea din fata a stadionului, se vede miscare mai mult ca niciodata.
Sper sa o tina tot asa.