Forumul
Stiri din sezonul 2016-2017 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2016-2017 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=34)
+---- Subiect: Stiri din sezonul 2016-2017 (/showthread.php?tid=418)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Kidu - 11-10-2016

La prima vedere sunt cativa pentru care cantarul este o sperietoare insa s-ar putea ca in final sa ii multumeasca lui Rosu ca le-a relansat cariera.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - I 929 - 11-10-2016

Primele declarații ale lui Roșu, de pe siteul clubului.  Cred că sunt declarații ok pentru început.
Sursa: www.uta-arad.ro


”Le mulțumesc celor din conducerea clubului, e prima mea experiență ca antrenor principal. Voi face tot posibilul ca echipa să joace cât mai bine. Obiectivul rămâne promovarea în prima divizie. E important că bugetul e asigurat, e un proiect foarte interesant atât pentru mine cât și pentru public. M-aș bucura să promovăm, acest public o merită. Am văzut meciul cu Juventus, echipa venea după meciul din Cupă, când nu se aștepta nimeni să fie eliminată, la fel și în campionat, la Sf. Gheorghe. I-am simțit pe jucători puțin afectați”, au fost primele cuvinte ale lui Laurențiu Roșu din noua postură.
”Am fost coleg cu Roli Nagy, e un băiat extraordinar, mi-ar face plăcere să mă întâlnesc cu el și să vorbim la o cafea. Cred că vom menține o relație bună ca foști colegi de echipă”, a adăugat fostul mijlocaș.
Primele idei despre UTA
Roșu și Martinez au condus, alături de Todea și Țapoș, antrenamentul de marți dimineață, primul în noua formulă. ”E clar că orice antrenor își propune ceva, ideea mea de joc e să practicăm un fotbal ofensiv, să încercăm să ne creem cât mai multe ocazii și să înscriem cât mai mult. Nu putem să neglijăm nici factorul defensiv și vom lucra să îmbunătățim lucrurile făcute până acum. Încercăm să venim cu idei care să ne ducă pe un drum ascendent. Îmi plac unii jucători, sunt tineri de valoare, cu viitor destul de bun, dacă ei vor fi profesioniști și vor juca din ce în ce mai bine, dacă vom avea șansa să promovăm, va fi un plus pentru ei și pentru oraș. Zilele următoare vom avea discuții cu cei din conducere, important pentru mine a fost că domnii din conducere încearcă să-mi pună la dispoziție tot ce se poate. Într-adevăr, mi-aș dori să mai am încă doi atacanți în lot, pentru că acum sunt doar doi. Ideea mea e să am patru. Nu e așa ușor, lucrurile sunt în mișcare, nu e pauză competițională, vom vedea zilele următoare ce se va întâmpla. E clar că avem nevoie să acoperim unele posturi”, a remarcat antrenorul.
”Îmi place disciplina la echipă, vreau să avem o disciplină bună. Vom avea un regulament intern, care trebuie respectat. Sunt flexibil, înțeleg unele lucruri, dar nu pot să exagerez cu altele. Am fost jucător, îi înțeleg pe cei care sunt acum în lot, încerc să îi ajut ca să dea randamentul cât mai bun. Vrem să facem tot posibilul să aducem echipa în prima Divizie din nou, sunt aproape zece ani, iar istoria conține șase campionate și două cupe. Vom munci zi de zi, vom încerca să facem lucrurile cât mai bine să avem rezultate. Vreau ca prin jocul practicat să aducem cât mai mult lumea la stadion, iar pe suporterii înflăcărați să îi motivăm prin rezultate și prin joc”, a subliniat Roșu.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Redpunk_one - 11-10-2016

Suna bine, suna frumos si promitator. Sa speram ca va si reusi in tot ce si-a propus .


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - BogdyS - 11-10-2016

Da, teoria suna bine. Sa vedem si practica!
Oricum paan si declaratiile astea sunt un pas inainte!


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - I 929 - 11-10-2016

Intrați pe contul de facebookl al lui Viorel Muscă pentru un filmuleț din conferință. Foarte interesant că băiatul preparator fizic știe foarte bine românește, semn că a lucrat cu Roșu pe unde a mai fost el în România!

Soția lui Roșu e neuropsiholog în Spania, fetele lui sunt acolo la școală...E clar că vrea să-și facă un nume în antrenorat  și că este un om serios. Sper doar să nu se descurajeze prea repede de condițiile noastre, mai ales de cele legate de infrastructură. Smile  Mult succes!


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - |R|O|B|I| - 11-10-2016



Sursa: Viorel Musca | http://www.ghidularadean.ro/stire/17425/ro%C8%99u_%C8%99i_martinez_sau_instalat_pe_banca_utaei_video_conferintagalerie_foto.html


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Robi - 12-10-2016

" Adrian Petre (18 ani) a marcat de două ori pentru România U19 în ultimele trei etape din grupa preliminară pentru Campionatul European de anul viitor și a atras atenția formațiilor importante.

Tânărul atacant al arădenilor de la UTA este supervizat și de Steaua, care ar fi interesată de un  transfer, mai ales că în vară roș-albaștrii l-au adus și pe Dennis Man de la aceeași formație.

"L-am urmărit pe Petre la loturile naționale. Noi am reușit cu greu să-l transferăm pe Dennis Man. Petre e un jucător de perspectivă, de ce nu, se poate un eventual transfer. Dar știți că atunci când se interesează Steaua de un jucător i se dublează prețul", a declarat Duckadam la televiziunea sportro." 
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/noua-senzatie-a-nationalei-e-urmarita-de-steaua-atunci-cand-ne-interesam-noi-de-el-i-se-dubleaza-pretul-491233.html
Articol aparut in urma cu putin timp pe gsp.
Sunt sigur ca Petre nu pleaca,  e mult mai matur decat Man si cred ca nu o sa fie vandut pentru un pumn de bani! Ce e trist din toata aceasta poveste e faptul ca se lasa impresia ca de la UTA se pot transfera foarte usor jucatori spre alte echipe! Daca vindem mereu cei mai buni jucatori si nu aducem nimic in locul lor, sau nu vine nimeni din urma, cred ca vom fi mereu o echipa de pluton si nu vom face niciodata performanta! UTA nu isi permite sa cumpere jucatori consacrati, de aceea cred ca e nevoie sa ne pastram jucatorii talentati, mai ales daca promovam! Ar fi pacat sa jucam in Liga I cu jucatori din alte judete, iar cei crescuti de UTA sa joace la alte echipe tot in Liga I!
 Iar despre Duckadam, no comment! A uitat de unde a plecat!


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Kidu - 13-10-2016

Nu pleaca nicaieri, nu va faceti griji. Ce este insa deranajat, este faptul ca gsp-ul face campanie pentru Steaua pe fata. Duckadam ca o sluga credincioasa bate numai din gura sa se faca util. Nu va mai uitati in gura lui.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Redpunk_one - 13-10-2016

Dimpotriva Robi.

Eu am vazut si declaratiile oierului sef si cele date de slugile lui si cum se plangeau ca "de la UTA greu am reusit sa il cumparam pe MAN". Ei care in alta parte intra ca imparatii dand usa de perete, la Arad au fost nevoiti sa negocieze si sa scoata bani seriosi din buzunar pt un tanar de 17 ani din liga a II-a pe care l-au transferat in ultima secunda a perioadei de transferuri.

Eu o vad ca pe o lauda la adresa noastra ca nu ne aruncam pe jos ca milogii la prima oferta indiferent de unde vine.

Era aici o declaratie legata de Man data si de Iuliu Muresan de la Cfr Cluj, ceva de genul "am incercat sa il luam pe Man acum un an inaintea Stelei dar nu am reusit sa le oferim aradenilor cat cereau pe el". Deci......


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Robi - 13-10-2016

nu m-am referit neaparat la conducatori, e clar ca Man a fost cumparat greu, dar ziaristii, presa din Bucuresti lasa impresia ca la UTA e sat fara caini si daca steaua sau dinamo se intereseaza de un jucator, noi trebuie sa stam in pozitie de drepti! Din pacate situatia financiara a cluburilor din zona de vest este precara si nu avem ce face!
Apropo, am gasit pe youtube ceva interesant, un video din anii '80, UTA deja retrogradase in '79 si incerca, chiar dupa prima retrogradare din istorie, sa-si gaseasca cadenta! Framantarile au inceput inca de atunci si, din pacate, au continuat multi ani dupa acel meci cu Gloria Buzau! Are putine vizualizari si cred ca merita vazut!
incerc sa pun linkul, nu stiu daca se deschide si fereastra.

https://www.youtube.com/watch?v=Gwi-KRVftGo


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - I 929 - 13-10-2016

Interesant filmul, mi-a plăcut cum spune Iorgulescu "football"  Smile

Revenind on topic, vor fi încercări de a-l cumpăra pe Petre, e clar. Rămâne de văzut ce oferte vin şi ce impact vor avea acestea asupra psihicului său. Dacă va fi dezamăgit că rămâne aici, poate nu va fi atât de prolific în retur. Oricum, pentru Liga I ar trebui să mai lucreze şi el fizic.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Giuliano - 13-10-2016

În România doar Steaua e capabilă să cumpere ori acolo deja e cam inflaţie de atacanţi având în vedere că l-au luat pe Alibec. În plus, nici acolo nu e chiar sac fără fund ori dacă ciobanul va sări cu bani o va face în primul rând pentru Răzvan Marin. Cred că dăm prea mare importanţă unei nonştiri care e doar un subiect inventat marca gsp.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Oli - 20-10-2016

Refuzată de un atacant român, UTA a „repatriat” un arădean: Trabalka a semnat cu „alb-roșii”

...Conducerea clubului UTA a semnat contractul lui Kevin Trabalka. Atacantul arădean de 20 de ani (pe 28 noiembrie) și-a reziliat contractul cu Dinamo și vine după o perioadă de inactivitate provocată de o operație de refacere a ligamentelor încrucișate de la unul dintre genunchi. El debutase la echipa fanion în stagiunea 2013-2014, marcând și două goluri în contul formației pregătite pe atunci de Eugen Trică și mai apoi Sandu Gaica. Puternicul „vârf” se va pregăti deocamdată sub comanda lui Dan Oprescu, Cristi Păcurar și Adi Ungur, urmând – probabil – să debuteze la „satelitul” din Liga a 3-a în această toamnă. Cel mai probabil, tânărul fotbalist va fi luat în calcul pentru prima echipă începând cu returul actualei ediții de ligă secundă.
http://sportarad.ro/refuzata-de-un-atacant-roman-uta-repatriat-un-aradean-trabalka-semnat-cu-alb-rosii/

Angry
[Imagine: 14798970_1472982802717284_1741733290_n.jpg]


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Kidu - 20-10-2016

Nu are ce cauta infatuatul asta la noi. Sa mearga unde o stii el mai bine, aici nu este bine primit. In plus de asta nici nu il vad cine stie ce fotbalist.
Proasta decizie de transfer!


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - mirco - 20-10-2016

Kidule nu fii hater Smile baiatul e chiar unul care munceste ! Ce poti sa-i reprosezi ca s-a accidentat sivsnu a jucat !? Plus dave aradean si a mai jucat la noi


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - I 929 - 20-10-2016

Eu zic să-i mai dăm o şansă, eventual să vorbim la un moment dat cu el şi să-i spunem că iată cum viaţa îi oferă o lecţie... Ştim că a fost influenţat de tată, a fost/este doar un copil. Şi apoi cred că îi acceptăm pe lângă noi şi pe alţii care erau mai vehemenţi faţă de ce s-a petrecut acum trei ani.  L-a acceptat Meszar, care chiar nu înghite prostiile spuse/făcute de jucători, vezi cazul Cipri Rus... Părerea mea.  Smile


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - dedei - 21-10-2016

Eu nu-i dau nicio sansa. Il voi contesta cat timp va juca la UTA.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Kidu - 21-10-2016

La fel si eu. Dati-i voi sanse daca sunteti atat de milostivi, eu unul nu trec peste declaratiile lui si nici ale tatalui sau.
Nu fac asta pentru ca nu am memoria scurta precum unii si in plus noi galeria am fost cat se poate de corecti cu el si cu toate astea nu am avut parte de niciun respect din partea lui.

Aduceti-va aminte meciul din liga a IV-a cand UTA a batut Sanpetru German cu 27-0, meci arbitrat la centru de Kevin Trabalka (dupa ce FC UTA SA a intrat in faliment, el fiind si arbitru de judet chiar cocheta sa se lase de fotbal si sa se axeze pe arbitraj). La final i-am scandat numele chiar daca nu mai avea nicio treaba cu noi si chiar daca comportamentul sau si al tatalui sau lasa de dorit inca de pe atunci.

Hai ma ce dracu', toti ne iau de fraieri? Acum e buna UTA?
Cum a spus si Dedei: il voi contesta de fiecare data cand va juca pana va pleca sau se va lasa el singur de fotbal. Daca asta ma face hater in ochii unor apropiati de-ai sai sau ai familiei sale, asa sa fie. N-o sa ma tina treaz noaptea mai ales cand stiu ca noi am fost corecti cu el chiar mai mult decat trebuia.

P.S. Sunt sigur ca atat el cat si taica-sau citesc forumul: sa nu credeti ca lucrurile vor trece cu timpul de la sine asa cum sperati voi. Nu suntem fraierii nimanui sa va bateti joc de noi si apoi sa aveti pretentia sa uitam. Asumati-va faptele si vorbele si asta e!


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Victor - 21-10-2016

Acuma UTA il atrage ? nu merita nici un respect . Echipa noastra are nevoie de caractere, avem destui in propria gradina care sunt ca el.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Chere - 21-10-2016

N-are ce sa caute asta la uta. Mai bine ii dam o sansa unui copil din pepiniera noastra. Print screen-ul de mai sus spune tot!!!