Forumul
Stiri din sezonul 2016-2017 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2016-2017 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=34)
+---- Subiect: Stiri din sezonul 2016-2017 (/showthread.php?tid=418)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - cristi b - 21-10-2016

Ce accidentare? Sa spuna adevarul de ce I-A REZILIAT Dinamo contractul !


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - adymax - 24-10-2016

Ce e cu abaeratia asta cu Gloria? Asa multi atleti sunt in Arad? E rautate sa nu lase UTA sa se antreneze acolo daca nu au unde:

http://sportarad.ro/intentia-uta-ei-de-se-antrena-pe-gloria-starneste-revolta-atletilor-aradeni-dupa-ce-s-au-distrus-stadione-de-fotbal-mai-distrugem-ti-unul-de-atletism/


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - I 929 - 24-10-2016

E o exageare reacţia celor de la atletism.  Fotbaliştii pot alerga pe iarbă, iar pe pistă ar călca doar până la vestiare şi înapoi. Are "Lereter" (Cosmin pe sportarad) un comentariu pertinent la acest articol.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Kidu - 25-10-2016

Si mie mi-e greu sa cred ca pista de tartan se distruge daca calci cu crampoanele pe ea in drum dinspre si spre vestiare.
In plus de asta daca e asa mare problema, se pot pune niste covoare de cauciuc strict pe culoarul ala de acces spre vestiar cand are UTA antrenament acolo.
Revolta altetilor cat si felul tendentios al celor de la sportarad de a trata problema mi se pare doar o rautate gratuita.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - cip_leo - 25-10-2016

problema nu e cati atleti sunt in arad, de ce, cum, in ce fel. sunt destui amatori care folosesc pista de pe gloria. sute as zice pe zi intr-o zi de vara.
problema e de ce s-a ajuns ca UTA sa se antreneze pe Gloria. si modul in care un jegos ordinar si o intreaga camarila dispun in orice moment de orice in orasul asta. daca maine i se scoala botoxatului va trimite UTA in pomenirea sa faca forta iar bc icimul va merge sa arunce la cosuri prin salile de rugaciuni.
se pot stabili reguli clare de folosire a stadionului. problema e intr-adevar cu crampoanele mai ales alea ascutite. tartanul de pe gloria e obosit deja. exista covoare de cauciuc care au mai fost folosite si pentru alte echipe sau sportivi care intra pe gazon cu crampoane. chestia e de respect al regulilor si de bun simt atat din partea fotbalistilor cat si din partea oricarei persoane care alearga, suteaza, manaca seminte pe gloria.
dar asta nu inlocuieste modul discretionar si total ilogic in care o administratie face ce vrea muschii ei cu bunurile dar mai ales cu simbolurile noastre. asa ca. sugi p*** falca!


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - raptor - 25-10-2016

Eu stiu ca si atletii profesionisti folosesc crampoane la alergat... e adevarat ca nu sunt ca si cele ale fotbalistilor insa in mod normal si acele crampoane deterioreaza in timp materialul respectiv, mult mai mult decat o pot face crampoanele fotbalistilor care in princiu ar trebui sa calce pe pista doar in drum spre gazon.
E o tema falsa asta cu deterioratul pistei. Orice se deterioreaza in timp, mai ales daca nu e de calitate...


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - BogdyS - 25-10-2016

Situatia e penibila si e doar datorata faptului ca UTA nu are unde sa se antreneze in orasul asta din cauza pisatului de la km 0!
Probabil cei care s-au rasculat impotriva folosirii terenului de catre UTA simteau nevoia sa ii bage cineva in seama. Oricum gazonul ala de pe Gloria numa pt fotbal nu e bun la cat e denivelat si la cate musuroaie sunt pe el! Da noa, e mai usor de batut din gura decat sa se faca ceva concret!


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - I 929 - 25-10-2016

Poate că Gloria e mai bun decât gazonul de pe Sânicolau sau ICRTI și, un mare avantaj, poate acolo nu e jurisdicția lui Dugăeșescu.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - cip_leo - 25-10-2016

(25-10-2016, 14:21)raptor a scris: Eu stiu ca si atletii profesionisti folosesc crampoane la alergat... e adevarat ca nu sunt ca si cele ale fotbalistilor insa in mod normal si acele crampoane deterioreaza in timp materialul respectiv, mult mai mult decat o pot face crampoanele fotbalistilor care in princiu ar trebui sa calce pe pista doar in drum spre gazon.
E o tema falsa asta cu deterioratul pistei. Orice se deterioreaza in timp, mai ales daca nu e de calitate...

nu e vb de atleti profesionisti de alergare de viteza. sunt putini in Arad sau chiar deloc si cuiele lor sunt subtiri iar tartanul teoretic e facut sa le suporte. e vorba de sute de alergatori amatori care-si fac alergarile pe pista.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - cip_leo - 25-10-2016

nu s-a rasculat nimeni. au fost cateva postari pe facebook ca urmare a articolului din sportarad. cum nimeni nici din partea jegosului nici din partea clubului nu a exprimat nici o parere sau pozitie oficiala e normal ca unii sa se panicheze stiind ca terenul ar putea trece in folosinta unui club de fotbal care pe langa prima ecchipa mai are si taspe echipe secunde plus 1000 de copii si juniori si care l-ar ocupa mai tot timpul daca i-ar fi permis. noroc ca gazonul e varza si dupa 3 ore de cramponeala pe ploaie va fi impracticabil saptamani bune.
asadar nimeni nu are nimic cu clubul atat timp cat se vor stabili reguli clare de folosire si regulile se vor respecta.
revin si zic din nou ca problema nu e ca un club ar folosi terenul de joc ci amatorismul cras al primariei dar si disperarea clubului de a gasi un petic de iarba practicabil intr-un oras regenerat verde Smile


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Kidu - 25-10-2016

Deci dupa tine e un lucru rau ca avem "taspe" echipe de juniori si bine ca si Gloria va ceva dupa cateva ore de "cramponeala", astfel UTA nu se va mai putea antrena acolo sa nu deranjeze armata de atleti amatori care alearga pe tartanul de pe Gloria de parca ar fi tarlaua lor si nu mai e voi sa intre nimeni acolo.

Normal ca exista preocupare din partea clubului si nu de acum ci de ani buni insa daca sunteti preocupati doar de barfe si soparle, pe astea nu le vedeti. Meszar face de cel putin doi ani de zile cereri peste cereri sa aiba parte de imbunatatiri la "Motorul", sa aiba terenuri de antrenament. Tot el e de vina ca se zbate?

Faina logica, mai ai si alte argumente?


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - cip_leo - 25-10-2016

face cereri peste cereri, si? rezultatul e asta?
s-a gasit solutia minune, stadionul Gloria e nefolosit. il luam de la UVVG ca oricum Ardelean acum e senil si nu ne mai ajuta in campanie cum a facut-o cand i l-am dat si-l bagam iar cu complicitatea aceluiasi sandu ion in circuitul primariei. mutam doua sape si un betiv sa le pazeasca si gata...putem bifa un nou stadion oferit echipei fanion. ce se tot plang aia ca ma pis pe ei? Smile
nu am zis in niciun moment ca UTA sa nu se antreneze acolo ba dimpotriva chiar spuneam ca mai sunt si altii care o fac si ca in toate trebuie sa existe o masura iar parrticipantii sa-l foloseasca cu chibzuinta si bun simt, fie ca sunt fotbalisti sau alergatori.
eu ma refeream strict la "panica" sesizata se microbistii de fotbal la nemicrobisti, care are o teama reala si nu fictiva. asa cum pentru unii fotbalul si UTA este viata mea asa si altii nu dau doi bani pe acest sport preferand altele. e loc pentru toata lumea asta daca si pana ne permite faraonul.
e foarte bine ca avem f multe echipe de copii si juniori. e ampulea ca avem prea multe echipe secunde fara performante si da, gloria va ceda foarte repede la cramponeala nefiind un gazon pregatit pentru fotbal.
preocuparea din partea clubului e normala si nu trebuie laudat pentru asa ceva. ca asta ii e rostul, sa asigure conditii bune pentru exercitarea meseriei de a da cu piciorul in lobda. cand depinzi insa de politruci locali, carora le si faci jocurile si te manjesti, cand o mana spala pe alta e normal sa stai la coada la maruntis. poate ca lucrurile s-ar schimba daca poate pentru prima data in Arad, cineva, privat, ar investi si intr-o baza sportiva sau macar si-ar asigura niste terenuri de antrenament prin eforturi proprii pentru care nu ar trebui sa multumeasca nici cerului, nici faraonului


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - cip_leo - 25-10-2016

http://www.aradon.ro/gazonul-de-pe-motorul-in-proces-de-modernizare/1720918
asadar...
in pauza nu s-a facut nimic. ma mir ca nu a asteptat sa creasca orezul pe el. dar nuuuu. nu se poate chiar inainte de alegeri??? ce coincidenta. acum s-a gasit si teren de antrenament si se repara aratura de pe motorul. mai sa fie...


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Kidu - 25-10-2016

Eu unul respect pe toata lumea care face sport insa hai sa ramanem cu picioarele pe pamant si sa nu fim ridicoli pentru ca nu e totuna sa faci sport de performanta sau sa mai alergi din cand in cand pe Gloria si sa ai impresia ca baza iti apartine.
Stii bine ca mi se rupe de Falca si il contest pe unde pot si cu ce argumente pot sa aduc insa in momentul de fata se da nedrept in club. Clubul nu face decat sa isi urmareasca interesul asa cum e normal.
Nu cred ca daca se va antrena UTA acolo aspectul asta va calca in picioare drepturile celorlalti sporti fie ei profesionisti sau amatori. Chiar e loc pentru toata lumea, problema e doar rautatea unor care nu au loc de UTA ca deh, ei sunt sportivi pe Facebook si au impresia ca daca dau "share-uri" sau "like-uri" au luat atitudine.

Cat despre modernizarea gazonului de pe "Motorul", da, e pura campanie electorala. Lucrarea asta trebuia facuta imediat dupa rusinea de la baraj.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - cip_leo - 25-10-2016

ok. na vezi ca ne intelegem Smile


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - cristians - 25-10-2016

Eu am aflat ca de fapt nemultumirea atletilor provine de la antrenamentele echipei soimii pancota,jucatorii au alergat pe pista la cateva antrenamente in ghete cu crampoane si au ramas urme vizibile pe pista..deci tot de la un pisat de italian provine problema...


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - red11 - 17-11-2016

Berceni s-a retras! toate punctele facute de echipele cu care au jucat sunt sterse(nu au castigat nici un meci Smile  ).. UTA a urca o pozitie in clasament!!!


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Robi - 17-11-2016

Brasov sta etapa asta, Juventus B. joaca in deplasare la Suceava, Olimpia SM joaca la R, Valcea si Sepsi la Dacia Unirea Braila, toate echipele din fata noastra joaca in deplasare, posibil sa fie o etapa favorabila pentru noi, trebuie doar sa castigam la Balotesti! Cred ca vom termina turul pe primele locuri, iar daca se joaca doua etape din retur e posibil sa urcam pe locul doi sau trei.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Giuliano - 18-11-2016

Nu uitaţi un lucru. Peste două etape, când trebuia să jucăm cu Baloteşti, noi vom sta iar restul vor juca. Este posibil ca treapta urcată acum să o pierdem atunci.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - red11 - 18-11-2016

Era posibil ca jucand cu Berceni pe un teren de joc ca cel de duminica trecuta sa nu garanteze punct sau puncte. Este la fel de posibil ca fruntasele sa mai piarda puncte in mocirla tapsanelor diviziei b (pe langa cele deja pierdute prin retragerea ACS-ului din Berceni). De aici bucuria mea pentru cele trei puncte recuperate de UTA, ce-i in mana nu-i minciuna!
Avem si certitudini binenteles. falca-i mai mincinos ca Munchhausen  Smile