Forumul
Stiri din sezonul 2016-2017 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2016-2017 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=34)
+---- Subiect: Stiri din sezonul 2016-2017 (/showthread.php?tid=418)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - adymax - 25-07-2016

[Imagine: cover_echipament.jpg]


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Giuliano - 25-07-2016

Super achiziţie Andor! Păcar că doar pentru un an.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - maryan - 25-07-2016

Andor e un jucător ce ne poate ajuta f mult in lupta pt promovare!acum sper ca vom muta urgent si in centrul apărării , avem nevoie de 2 fundasi centrali cu experienţă...sau măcar unul!


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - psv - 26-07-2016

Se pare ca in sedinta de astazi s-a aprobat noi bani pentru UTA in cuantum de 1 milion de euro!Imi este greu sa cred insa ca acesti bani se vor consuma pana la sfarsitul anului doar pe cazare,echipament ,transport si cantonamente!Cred ca acolo unde se poate ar trebui ca deplasarile sa se faca cu avionul!Ar ajuta foarte mult echipa din punct de vedere al refacerii si ar fi un avantaj in fata celorlalte competitoare!
http://www.arq.ro/barbes-psd-este-impotriva-investitiilor-din-sport


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - RedNeck - 27-07-2016

Da...asa se pare...am citit si eu stirea. Normal, cu banii ramasi ai putea face un teren de antrenament serios.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - sabau15 - 27-07-2016

Am vazut in articolul de Pe Liga2 cum ca Markus de la Olimpia SM a devenit liber si e dispus sa continue in esalonul secund. Nu ar fi bun la noi in atac? In acest moment stam in 3 atacanti de nadejde.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - psv - 27-07-2016

Asta ar insemna sa-l blocam pe Petre si nu cred ca este ok!Ca si talent Petre este peste Markus ,este si mai tanar iar sezonul asta sunt convins ca va exploda!Nu atacantii sunt problema la noi ,de fundasi avem nevoie ...ca de aer!


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - sabau15 - 27-07-2016

Sunt de acord cu tine, sa speram ca Petre isi va da drumul la joc si goluri. In acest caz suntem acoperiti cu cei 4 atacanti.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Kidu - 27-07-2016

Nici eu nu as mai aduce nimic in atac. Nu as risipi banii cand avem doua gauri mari si late in defensiva.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Redpunk_one - 27-07-2016

IN aparare ne trebuie minim un fundas central si cate un fundas pe ambele laterale (am jucat si anul asta tot anul cu Polgar si Burla batuti in cuie, ir cand au lipsit am improvizat cu Manea si Gligor pe margini).

Deci 3 fundasi titulari si eventual inca un portar f. bun si cam atat. Dupa aducerea lui Andor (care sper sa confirme) eu zic ca stam foarte bine, nu bine, pe parte ofensiva cu ce aveam noi deja (Rus, Petre, Curtuius, Tanase, Man, Jorza, Stratila, Hlistei,Copil) plus ce iti mai pot veni de la echipa a 2-a .


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - I 929 - 27-07-2016

Andor cred că mai poate juca și fundaș stânga, unde mai este și Vlad Michel. Pe dreapta cred că îi vor forța pe juniori, dacă Polgar nu va fi disponibil. Un fundaș central ar mai trebui pentru că Gligor și Filaret sunt predispuși la accidentări, din păcate.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - psv - 27-07-2016

Totusi sper sa nu ne oprim la solutii gen Radu Dubestean,cu tot respectul pentru baiat dar atat timp cat nu s-a impus meci de meci la Pancota imi este greu sa cred ca o va face la UTA ,unde pretentiile sunt altele.Eu m-as gandi la un fundas gen Abrudan care a fost si pe la Medias ,sper ca conducerea va face eforturi in acest sens ,altfel si eu sunt de parere ca stam bine peste tot....Bodea nu imi inspira el o mai mare incredere decat Anca dar parca as face o concesie cu gandul ca eforturile se vor canaliza in aducerea a cel putin unui fundas bun!


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - sabau15 - 27-07-2016

Pai aici erau in discutie Dubestean si Pascariu. Nu se mai aude nimic. Mai este o saptamana pana la start. Oricum vin liberi de contract, nu cred sa dam bani pe vreun jucator. Nu vad avantajele sa aducem jucatori pe ultima suta de metri sau dupa ce a inceput campionatul.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - RedNeck - 27-07-2016

Ar fi o mare pierdere, daca il dam pe nimic !

"Hlistei, pe urmele lui Țucudean la Pandurii


Venirea lui Cristian Andor la UTA îl eliberează pe Cătălin Hlistei, care a avut de la începutul verii o ofertă de la Pandurii Târgu Jiu. Astăzi, în vestiar, înanite ca echipa să plece spre Sebiș pentru un meci amical, în vestiar s-a anunțat că mijlocașul de 22 de ani are mari șanse să-l urmeze pe George Țucudean la trupa lui Petre Grigoraș.
Inițial, conducerea arădenilor refuzase oferta lui Pandurii pentru blondul mijlocaș lateral și Bogdan Burlă și asta pentru că s-a vorbit doar despre procente la un viitor transfer. Acum, din informațiile noastre, există și o o sumă de transfer, e adevărat nu prea mare. Practic, Cătălin Hlistei a făcut cel mai bun meci al său în stagiunea trecută chiar în fața Pandurilor, Narcis Răducan remarcându-l încă de atunci.
Utistul face parte din delegația UTA-ei la Sebiș, dar nu s-a dezbrăcat, semn că va lua în curând drumul Olteniei."

http://sportarad.ro/hlistei-pe-urmele-lui-tucudean-la-pandurii/


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Giuliano - 27-07-2016

Venirea lui Andor îl cam blochează pe Hlistei care, dacă nu joacă, nu prea mai are cum progresa. În condţiile în care se fac transferurile în fotbalul românesc e un miracol faptul că am găsit o echipă dispusă să plătească o sumă de bani pentru o rezervă de liga secundă. Dacă există o asemenea ofertă eu cred că transferul e o soluţie corectă.
Repet ce am mai spus şi altă dată: trebuie să fim realişti, UTA este un club stabil dar sărac. Ori un club sărac nu-şi permite să ţină de jucători atunci când există oferta corectă pentru ei.
În altă ordine de idei, la ce avem acum cred că mai avem nevoie de un fundaş central, un fundaş lateral (ideal ar fi unul care să poată face ambele benzi) şi o rezervă de portar; ideal ar mai fi şi un mijlocaş central care să facă bine ambele faze dar la nivelul fotbalului nostru asta-i deja o fiţă


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Redpunk_one - 27-07-2016

De acord 100% cu Giuliano pt transferuri (iar la pozitii de intarit am scris deja mai sus cam acelasi lucru)


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Robi - 28-07-2016

Un fundas central ca Abrudan ar fi excelent, cred ca ar mai fi nevoie de un portar apropiat de valoarea lui Miron, de un fundas dreapta si de un mijlocas central. Pana la urma cred ca va fi adus doar un fundas central si un portar. La mijloc se va juca in aceeasi formula cu Stratila, Tanase (Jorza), Chindris, Copil, sau Andor! In atac e ok cu Man, Curtuius, Rus, Petre!


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - robert - 28-07-2016

Pe langa intaririle necesare din defensiva, eu sper totusi ca Roli va aborda mai diferit acest sezon, ca joc. Poate mi se pare mie dar sezonul trecut in afara de cateva meciuri, mi s-a parut ca am jucat foarte prost, doar mingi pe sus, fara o idee clara de joc, putine mingi utile la atacanti. Cred ca 70-80% dintre golurile din sezonul trecut le-am dat din faza fixa, si as fi inteles ca jucam pe contra-atac daca am fi fost macar buni in aparare dar si acolo stim cu totii care a fost si este situatia. Sa numai zic de jocurile din deplasare unde parca avem o mare problema mentala.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - I 929 - 28-07-2016

M-as bucura foarte mult ca Hlistei sa se impuna la Pandurii.  A avut noroc ca inca e considerat U 21, motiv pentru care l-au si luat cei de la Tg Jiu. Probabil va fi rezerva, iar cand i se vor da sanse, sper sa profite de ele. Din pacate pentru el (si pentru noi), nu a prins un sezon foarte reusit, cu doar un singur gol marcat. Comparand evolutiile lui Hlistei  cu cele ale lui Denis Man, jucator cu 4 ani mai tanar, va dati seama cat ar valora acesta din urma. E bine si pentru club ca trimitem un jucator in Liga I.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Kidu - 28-07-2016

Si eu zic ca e bine sa il lasam pe Catalin sa plece daca cluburile s-au inteles la bani. E sansa lui si sper sa profite si el de ea.
Ii multumesc pentru evolutiile sale, pentru faptul ca a pus umarul la cele doua promovari consecutive plus accederea la baraje. Sper sa reuseasca in cariera si drumul lui sa nu se opreasca in liga 1 iar peste ani sa ne revedem la UTA, de ce nu?

Bafta "Elastico"!