Forumul
Stiri din sezonul 2016-2017 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2016-2017 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=34)
+---- Subiect: Stiri din sezonul 2016-2017 (/showthread.php?tid=418)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Kidu - 05-09-2016

(05-09-2016, 17:07)tobo` a scris: Ar fi senzational sa ia UTA vreo 300.000 pe Man, numa sa ajunga banii astia in contul clubului UTA si nu pe la atletico...

Deja e penibila chestia asta. Vi s-a spus de n ori ca jucatorii sunt ai UTA-ei. Atletico o sa ia grila de formare ceea ce e normal. Oricum, banii aia tot ai UTA-ei sunt.
Cu toate astea nu as vrea sa il dam pe Dennis. Peste un an jumatate baiatul va valora mult mai mult si ar avea sansa sa plece direct afara nu la cioban unde risca mult.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Giuliano - 05-09-2016

Din punctul meu de vedere 500.000 (o parte acum, restul până la finanlul campionatului) plus procent dintr-o vânzare ulterioară ar fi oferta minimă pe care ar trebui să o accepte clubul. Cu atât mai mult cu cât nu există presiune din partea jucătorului să fie lăsat să plece.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - maryan - 05-09-2016

Eu sper ca Dennis sa joace la noi macar pana in iarna, chiar daca ciobanul va da o suma corecta pe el si vom avea un procent important la un viitor transfer afara, sper sa fie lasat sa ne ajute macar pana iarna!


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - adymax - 05-09-2016

Ciobanul e disperat ca nu are atacanti, daca i-am forzta pana pe 500 de mii plus procent de min 20% cred ca se merita. Chiar daca riscam sa nu mai avem atac sezonu asta.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Redpunk_one - 05-09-2016

Cel mai in forma atacant din liga I , Gnohere are hartie de transfer pt 600.000 de euro oriunde peste hotare. 500.000 de euro ar fi enorm pt un copil care abia acum cateva zile a implinit 18 ani si vine din liga a II a. Daca aceste sume vehiculate sunt reale ar trebui sa il dam rapid sa nu se razgandeasca oierul. Scopul unui club profesionist de fotbal este sa si produca nu doar sa mearga la infinit in pierdere pana la inevitabilul faliment. Daca nu primim acesti bani sa joace la noi in continuare. Sper doar ca tevatura asta sa nu il bulverseze ca pe Burla acum un an.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - adymax - 05-09-2016

De pe SportArad:

UPDATE1! În cadrul emisiunii Fotbal Club de la Digisport, antrenorul Stelei – Laurențiu Reghecampf – a fost chestionat în privința unui eventual transfer al puștiului arădean. „Eu nu pot să vorbesc despre jucători care nu sunt sub contract cu noi. Valeriu Argăseală se ocupă de acest caz. Dennis e un jucător de care noi ne-am interesat, rămâne de văzut dacă putem să îl rezolvăm până la miezul nopții“, a fost declarația făcută de antrenorul stelist postului de televiziune. Așadar, se pare că negocierile dintre cele două părți sunt în plină desfășurare.

UPDATE 2! Conducerea clubului UTA a luat o poziție oficială vis-a-vis de oferta Stelei pentru Dennis Man. Iată ceea ce a avut de comunicat: ”Oferta primită din partea Stelei pentru Dennis Man este mult sub valoarea din acest moment a jucătorului și a viitorului potențial pe care noi îl vedem în el. A fost o singură oferta făcută, pe care noi dorim să o păstrăm confidențială. A fost sub ceea ce noi am cerut și nici nu s-a luat în discuție. Cunoaștem jucătorul, știm ce poate arăta în viitor. Indiferent de ofertele care vor veni și care nu se vor ridica la pretențiile noastre nu vor fi acceptate din start. Nu se pune problema de transfer. Acum, orice jucător este transferabil, dar în anumite condiții. Noi nu dorim să vindem jucătorul. Poate să ajungă în Liga 1 și cu UTA, la finalul sezonului, dacă vom reuși să promovăm. Din partea noastră, discuțiile de transfer cu Steaua nici nu au început”.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Redpunk_one - 06-09-2016

Pana la urma mai bine asa . Oare aia care comentau deja ca atletico, ca nu vrem promovarea, ca meszar asa si pe dincolo isi vor cere scuze prin comentarii sau macar vor tacea dracului din gura? Nici o sansa.....

Sper ca Denis sa nu se dea peste cap ca si Burla anul trecut cand a trecut printr-o faza similara


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - adymax - 06-09-2016

(05-09-2016, 17:20)Kidu a scris: Deja e penibila chestia asta. Vi s-a spus de n ori ca jucatorii sunt ai UTA-ei. Atletico o sa ia grila de formare ceea ce e normal. Oricum, banii aia tot ai UTA-ei sunt.
Cu toate astea nu as vrea sa il dam pe Dennis. Peste un an jumatate baiatul va valora mult mai mult si ar avea sansa sa plece direct afara nu la cioban unde risca mult.

Degeba Kidule ca de carccotasii astia nu scapam. Cred ca si daca prezinta clubul contractele intr-o conferinta de presa tot o sa fie nemultumiti. Eu unul pe amuz pe seaama lor si nu pun la inima. 

Si eu sper sa nu se dea peste cap Denis cu vaza asta.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - tobo` - 06-09-2016

(05-09-2016, 17:20)Kidu a scris:
(05-09-2016, 17:07)tobo` a scris: Ar fi senzational sa ia UTA vreo 300.000 pe Man, numa sa ajunga banii astia in contul clubului UTA si nu pe la atletico...

Deja e penibila chestia asta. Vi s-a spus de n ori ca jucatorii sunt ai UTA-ei. Atletico o sa ia grila de formare ceea ce e normal. Oricum, banii aia tot ai UTA-ei sunt.
Cu toate astea nu as vrea sa il dam pe Dennis. Peste un an jumatate baiatul va valora mult mai mult si ar avea sansa sa plece direct afara nu la cioban unde risca mult.

M-a bantuit fantoma Romvest-ului


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Kidu - 06-09-2016

Bine ca nu a plecat. Chiar daca banii aia prindeau bine clubului, trebuie judecat in perspectiva si atat pentru UTA cat si pentru Dennis este bine ca a ramas in continuare acasa unde joaca, este iubit si are climatul necesar sa progreseze chiar daca ceea ce ii ofera UTA fata de cioban este net inferior.
Nu realiza nimic ca se ducea la FCSB unde in functie de toanele ciobanului, manelistul ala de Regheton l-ar fi stricat si ar fi ajuns imprumutat la vreo echipa din jurul Bucurestiului.

Ma bucur ca el si familia lui au inteles asta.

P.S. Imi cer scuze public atat lui cat si familiei sale pentru ca l-am judecat gresit dupa finala de la Deva.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - sergiuarad - 06-09-2016

Si dus a fost. Dennis Man transferat la Steaua. sursa: www.uta-arad.ro


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - psv - 06-09-2016

(06-09-2016, 8:48)sergiuarad a scris: Si dus a fost. Dennis Man transferat la Steaua. sursa: www.uta-arad.ro

Da...sper sa se fi luat decizia corecta desi am dubii,in vara daca am fi promovat ,s-ar fi putut lua pe el minim un milion iar dupa un sezon de liga 1 mult mai mult.....M-as fi asteptat sa fie publicate conditiiile de transfer atat timp cat clubul parea sa lucreze la transarenta in ultimul timp,din pacate comunicatul este destul de vag.
 Astept acum pozitia clubului fata de performanta sportiva a echipei ,a plecat un jucator esential peentru noi ,intrebarea este avem cu cine sa-l inlocuim in asa fel incat performanta sportiva a echipei sa nu fie afectata??a pregatit clubul variante de inlocuire a lui Denis ,atat timp cat transferul lui la steaua a devenit iminent???


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Chere - 06-09-2016

A plecat la steaua


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - robert - 06-09-2016

Se pare ca suma e 350.000 dupa gsp. Adica 175.000 pentru UTA, presupun.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/transfer-la-miezul-noptii-steaua-a-platit-350-000-de-euro-pentru-atacantul-dorit-de-reghe-487678.html

Sper ca e decizia cea mai buna, atat pentru jucator cat si pentru club.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - tobo` - 06-09-2016

UPDATE 09:10: Vicecampioana României, Steaua, a reuşit în cele din urmă să ia ”perla” UTA-ei. Bucureştenii au plusat la oferta trimisă iniţial pe adresa clubului din Arad şi au obţinut transferul lui Dennis Man (18 ani), unul dintre cei mai promiţători tineri jucători din fotbalul românesc. Transferul a fost confirmat în această dimineaţă pe site-ul oficial al UTA-ei.




”Conducerea clubului UTA a ajuns la un acord cu Steaua Bucureşti pentru transferul lui Dennis Man. Mutarea fotbalistului arădean în curtea roş-albaştrilor este efectuată pentru o sumă-record în fotbalul arădean, plus un procent dintr-un transfer ulterior. Atacantul a petrecut 9 ani la Atletico şi 2 ani la UTA, suma urmând să se împartă egal între cele două cluburi, conform protocolului încheiat pentru toţi jucătorii aflaţi în această situaţie. Îi mulţumim lui Dennis pentru tot ce a făcut pentru noi şi îi urăm mult succes în continuare!”, e mesajul postat de conducătorii clubului arădean.

Din informaţiile ProSport, UTA a cerut 200 de mii de euro acum şi alţi 200 în iarnă, plus 30 la sută din transferul viitor.

Născut în judeţul Arad, Dennis Man a fost promovat la prima echipă UTA Bătrâna Doamnă de Roland Nagy. A fost cel mai bun tânăr jucător al celor de la UTA în sezonul trecut, atunci când a marcat zece goluri în 29 de partide. În acest sezon, Mann a reuşit să înscrie 5 goluri în primele cinci meciuri. Nagy îl foloseşte mijlocaş ofensiv, dar şi atacant.

Sursa : http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/steaua-si-a-luat-atacant-pe-ultima-suta-de-metri-transferul-perfectat-in-ultimele-ore-ale-perioadei-de-mercato-15660643

Astia de la prosport dau alte sume...


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Xtreme - 06-09-2016

Deci pana la urma sansele noastre de promovare sau diminuat considerabil. Fara transferuri serioase in iarna ramanem cu sansa a patra sau a cincea la promovare. Pacat...


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - I 929 - 06-09-2016

Mult succes lui Denis, sper să  confirme cât mai repede și să plece la o echipă din afară.

Cât despre șansele la promovare, e rândul altor tineri să confirme. Pe lângă ce am mai avut la Arad, au mai fost transferați juniori care au mai jucat în liga secundă anul trecut. În mod normal, absența lui ar trebui suplinită.

Partea clar pozitivă este că timp de jumătate de an, cel puțin, nu vom mai avea probleme cu salariile. În plus, am putea chiar transfera unul-doi jucători buni cu experiență, dacă mai găsim liberi de contract.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Crishu - 06-09-2016

il avem pe Adrian Petre in loc, eu zic ca o sa isi faca treaba. Daca a luat 400000 + 20% procent, UTA a facut o afacere buna. Multa bafta la noua echipa (pacat ca ciobanul ii patronul) , capul sus, sa venim cu victorie de la Brasov.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - Oli - 06-09-2016

Din postura unei echipe de liga 2, conducerea cred că a scos maxim din acest transfer, să iei 400.000 de mii şi încă 30% dintr-un viitor transfer e foarte bine.

Acum am rămas doar cu Curtuiuş şi Adrian Petre în atac. Adi va fi plecat des la naţională, Curtuiuş sper să rămână sănătos, altfel am dat de belele.


RE: Stiri din sezonul 2016-2017 - maryan - 06-09-2016

Ne va fi fff greu fără Dennis!asta e...mergem mai departe