Forumul
Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2016-2017 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=34)
+---- Subiect: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) (/showthread.php?tid=423)

Pagini: 1 2


Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - Oli - 04-08-2016

Utiștii s-au obișnuit cu ideea că vor juca pe puncte în weekend, vor întârzia „internaționalii” la lot?

Site-ul Comisiei Centrale de Arbitri a afișat numele observatorilor de arbitri (printre care și cel al lui Adrian Lucaci, președintele AJF Arad, la ASU Poli – Chindia) de la partidele din weekend, din cadrul primei etape a ediției 2016-2017 a Ligii a II-a. Prin urmare, nu se pune problema unei noi amânări a startului, dar nici UTA nu va primi răspuns pozitiv la cererea separată de amânare a confruntării din runda inaugurală pe motiv că are jucători la lotul național Under 19.
Și, dacă tot nu a fost înțeleasă nici de Federație, nici de CSM Râmnicu Vâlcea, formația ce putea rezolva și ea „ecuația” cu o acceptare a amânării, „Bătrâna Doamnă” se gândește să nu-i trimită pe Ionuț Tănase, Dennis Man și Adi Petre încă de sâmbătă la București. Dacă tot se joacă pe puncte, să se joace cu cei trei fotbaliști la dispoziția lui Roland Nagy.
Pe de altă parte, „alb-roșii” mai trag nădejdea că televiziunea (se aude că Răzvan Burleanu, desemnat să negocieze drepturile TV în numele cluburilor de Liga a 2-a, a bătut deja palma cu Digi Sport) vor programa partida ori sâmbătă după-amiază, ori duminică, în așa fel în cât Gligor et. comp. să beneficieze de câteva ore de odihnă în plus după revenirea (vineri, cu avionul) din Italia. Mâine, ar trebui să aflăm totul.
http://sportarad.ro/utistii-s-au-obisnuit-cu-ideea-ca-vor-juca-pe-puncte-weekend-internationalii-vor-intarzia-la-lot/

ps: cam aiurea ca nu stiu nici oficialii, impreuna cu echipa si nici suporterii daca jucam sau nu in weekend ...M**E frf


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (*.*.2016, ora *) - cristians - 04-08-2016

http://sportarad.ro/e-oficial-uta-incepe-sambata-campionatul-cu-valcea/


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (*.*.2016, ora *) - Oli - 04-08-2016

OFICIAL jucam cu Valcea, sambata, de la ora 11:00 !

http://www.uta-arad.ro/stiri/uta-csm-ramnicu-valcea-sambata-dimineata/3283


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - Kidu - 05-08-2016

Oltenii n-au echipa rea. Nu stiu daca mai e acelasi lot ca si cel din editia precedenta insa stiu ca nu ne-a fost usor cu ei.
Trebuie sa incepem cu dreptul.


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - maryan - 05-08-2016

Greu meci o sa avem mâine (asta daca ajunge echipa din Italia pana la ora meciului) dar sper din suflet sa începem cu o victorie!


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - I 929 - 06-08-2016

Un început total atipic de campionat din cauza haosului pe care-l întreţin federalii care nu ştiu să fie drastici cu cine trişează competiţia.  Din toată incertitudinea asta (vor conta punctele, nu vor conta?), plus căldura, plus adversarul bun, plus faptul că venim de pe drum, plus perioada de concedii a spectatorilor...mi-e frică de ceea ce s-ar putea să fie mâine. Am văzut că am semnat azi cu un fundaş dreapta de 25 de ani, ceea ce e bine pentru că am acoperit un post deficitar. Sper să nu fim loviţi mâine de melancolie şi să obţinem o victorie prin care să ne confirmăm statutul de favoriţi la promovare. 
Pe hârtie cel puţin suntem favoriţi la promovare pentru că ne-am păstrat echipa de la baraj (mai puţin Botiş şi Hlistei - mai mult rezervă în ultimul timp), avem cei mai buni juniori de la care cu toţii aşteptăm confirmarea valorii şi dorinţei de a ajunge fotbalişti.


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - Kidu - 06-08-2016

Cam aiurea felul cum a fost programata revenirea de la turneul din Italia. Au ajuns aseara destul de tarziu si asta se va simti asta.
Terenul arata mai bine, mai drept. Nea Tavi a facut eforturi sa il mai cosmetizeze cat de cat in vara asta insa nu va asteptati la minuni.


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - maryan - 06-08-2016

La cum stăm in apărare imi era f frică de meciul asta!păcat ...poate daca marca mitrut din 11 luam toate cele 3 puncte!e abia etapa 1...mergem mai departe cu speranta ca aducem si un fundaş central de calitate


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - I 929 - 06-08-2016

Meciul a fost echilibrat, rezultatul echitabil, dar daca eram mai atenţi şi mai "fresh" nu cred că ratam victoria. Am avut totuşi 11 metri ratat plus câteva ocazii bune, dar la fel ca anul trecut echipele bunicele sau cu antrenor ok ştiu să ne paseze la mijloc, să-şi creeze ocazii şi să ne preseze ca să greşim. Cu toate astea, greşeala lui Chindriş de la golul 1 al vâlcenilor a fost mai mult o lipsă de concentrare. Nu cred că e o variantă bună cu Man la mijloc, dar Roli cred că n-a vrut să-l ţină rezervă pe Rus după ce a dat cam toate golurile noastre din pregătiri. Cipri are meritul său de la golul 1, mă întrebam de ce l-a scos pe el  şi nu pe Curtuiuş, dar până la urmă Curtuiuş a dat golul 2. 

Revenirea la 2-2 e lucrul cel mai bun care s-a întâmplat în acest meci, pentru că s-a făcut în timp ce din tribune  au început vociferările clasice, peluza nu cânta nimic de minute bune, era o apatie generală, erau nervi...Echipa nu a arătat rău, este aceeaşi de anul trecut, cu aceleaşi plusuri şi aceleaşi minusuri. Faptul că am scos acest 2-2 pe final arată, sper, că are şi aceeaşi capacitate de revenire. 

Andor mai bun în mijloc decât în bandă, cred că e un transfer bun chiar dacă în acest prim meci poate nu i-au ieşit prea multe. Sunt curios de David, cred că va juca de săptămâna viitoare. Mă întreb unde vom juca, rămâne acelaşi program oare?

P.S.
"Având în vedere prin ce am trecut în ultimele zile, cred că băieţii şi-au făcut datoria, au dat tot ce au avut mai bun din ei. Nu vreau să intru în amănunte, doar spun că sunt nemulţumit, aşa că nu vreau să răbufnesc. Sunt prea multe care s-au adunat, dar nu eu am făcut programul, iar acum s-a văzut rezultatul. Am scos un punct dintr-un meci ce părea pierdut, puteam mai mult dacă la unele faze marcam, cum a fost, de exemplu, acel 11 metri. Copil a avut atitudine, a luat mingea şi s-a dus să bată, aşa că nu puteam să-l întorc din drum, după ce şi-a pus mingea la punctul cu var. El şi Chindriş au fost desemnaţi, acesta era nemulţumit, dar dacă se marca cred toată lumea era mulţumită. Oricum, vă spun să nu visăm că vom repeta sezonul trecut. Ar fi o greşeală, ne facem doar ne facem rău dacă visăm cu ochii deschişi la aşa ceva” – a declarat Nagy. Sursa: aradon

Da' ce plm, să ne bucurăm că nu ne desfiinţăm sau să nu retrogradăm? Avem aceeaşi echipă de anul trecut. De ce să nu avem pretenţia să fim acolo sus? De ce i-am ţinut pe Strătilă sau Curtuiuş în loc să jucăm cu juniori şi ce-o fi o' fi? Sper ca meciul ăsta de la distanţă dintre Roli să nu se prelungească prea mult şi să rupă cineva pisica dacă chiar relaţiile s-au deteriorat în aşa hal. Suntem un club cu 3 echipe (UTA, UTA 2, UTA 3), la UTA 2 sunt 4 antrenori (inclusiv antrenor cu portarii!!) cine dracu mai are aşa o organizare de la noi din ţară? (poate Viitorul)  Ce să ceri în condiţiile astea de la prima echipă? 


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - maryan - 06-08-2016

Imi doresc sa scăpăm de liga a 2 a cât mai repede!asta nu e fotbal...ceea ce e in liga a 2 s poate sa se numească oricum numai fotbal NU!
Din păcate , cel puţin pana la anul pe vremea asta ,vom face parte din tabloul asta!


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - Adrian07 - 06-08-2016

Avem sanse foarte mari anul acesta la promovare avand in vedere ca primele doua locuri promoveaza direct!!!
Cat despre comentariile de dupa meci , lumea nemultumita... Asa e suporterul aradean, intotdeauna a fost pretentios. Am inceput mai greu , asta este. Am incredere in echipa si sustin ca promovam!!!


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - R-1946 - 06-08-2016

Se mai joaca playoff ?


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - sabau15 - 06-08-2016

(06-08-2016, 20:14)R-1946 a scris: Se mai joaca playoff ?

Nu. Promoveaza direct primele 2 clasate. Locul 3 joaca baraj (tur/retur) cu echipa de pe locul 12 din prima liga.


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - Miki - 06-08-2016

(06-08-2016, 17:24)maryan a scris: Imi doresc sa scăpăm de liga a 2 a cât mai repede!asta nu e fotbal...ceea ce e in liga a 2 s poate sa se numească oricum numai fotbal NU!
Din păcate , cel puţin pana la anul pe vremea asta ,vom face parte din tabloul asta!

Ti se pare ca in prima liga e mai bine?


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - I 929 - 06-08-2016

Da, Miki, e mai bine pentru banii ăia din televizări care astăzi ţin în viaţă (ca pe aparate) jumătate din campionat.


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - I 929 - 06-08-2016

http://sportarad.ro/nagy-nemultumit-de-multe-lucruri-nu-vreau-sa-vorbesc-ca-explodez/

Deci pe bune că nu e ok ca din prima etapă să apară astfel de declaraţii. Făcea un program mai profesionist aici avându-l "alături" pe Dugăeşescu, pe la Sânicolau, pe la Şiria sau Horia? Ar trebui să ia lucrurile aşa cum sunt, la toate echipele din România sunt minusuri şi chiar nu cred că la noi e atât de rău...


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - Miki - 06-08-2016

Luci, ma refeream strict la fotbal. La cum se joaca si la cum e organizat. Nu la partea financiara.


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - Kidu - 07-08-2016

Nu stiu care e nemultumirea lui Roli insa turneul din Italia il consider un plus. Nu avem un teren decent in tot judetul Arad.
Ce a fost aiurea insa a fost intoarcerea cu doar cateva ore inainte de primul meci oficial. Sunt convins ca si asta a contribuit la semiesec.

Nu luati de buna tot ce scrie sportaradul, in ultima vreme sunt tare ofticati si acizi.


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - RedNeck - 08-08-2016

Probabil a fost si el suparat dupa tot haosul de la federatie, cu tevatura cu cine promoveaza in Liga 1 in locul Rapidului, cu seria de Liga 2, cu incertitudinile de la club, poate si cu lipsa transferurilor...le stiti si voi foarte bine. E om si Roli...
Sper sa ne revenim in curand si echipa sa-si gaseasca ritmul cat mai repede.

Cat despre sistemul de promovare, nu stiam ca nu se mai joaca play-off. Din nou baraj cu retrogradata din Liga 1 ? Din nou isi baga coada mafiotii din LPF ?


RE: Etapa #1: UTA - CSM Râmnicu Vâlcea (06.08.2016, ora 11:00) - Kidu - 08-08-2016

La un numar atat de mare de echipe (ma refer la cele inscrise in competitie), play-off-ul si play-out-ul nu isi mai au sensul.