Forumul
Liga I - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Alte discuţii (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: Fotbal în general (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Subiect: Liga I (/showthread.php?tid=43)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Liga I - adymax - 04-06-2017

Eu imi doresc un singur lucru. Ca toti cei suparati de la meciul cu Balotesti sa revina in galerie la barajul asta. Apoi sa tragem linie iar cei indolenti sa ne lase.


RE: Liga I - Adrian07 - 04-06-2017

(04-06-2017, 23:11)adymax a scris: Eu imi doresc un singur lucru. Ca toti cei suparati de la meciul cu Balotesti sa revina in galerie la barajul asta. Apoi sa tragem linie iar cei indolenti sa ne lase.

Corect!!!


RE: Liga I - Adrian07 - 04-06-2017

In momentul acesta o sa vedem.si noi cam cati iubitori avem, cate inimi bat pentru UTA , vad o deplasare in numar foarte mare!


RE: Liga I - maryan - 04-06-2017

Eu il vreau pe Kidu sa conduca galeria noastra spre asaltul final...LIGA 1!


RE: Liga I - Adrian07 - 04-06-2017

(04-06-2017, 23:20)maryan a scris: Eu il vreau pe Kidu sa conduca galeria noastra spre asaltul final...LIGA 1!

Normal!!! Toata lumea trebuie sa fie unita in aceste momente si nu numai!!! 
UTA ARAD!!!


RE: Liga I - Triple H - 04-06-2017

Maine va avea loc tragerea la sorti pentru a stabili cine va juca primul meci acasa. Ce preferinte aveti ?


RE: Liga I - joker - 04-06-2017

Dintre toate mi se pare cea mai buna echipa care putea prinde baraju ... dar atmosfera va fi senzationala, la Siria va fi mult prea mic stadionul pentru câta lume va fi la meci , se pot suplimenta locurile ??


RE: Liga I - DaniJ - 04-06-2017

(04-06-2017, 23:00)maryan a scris: Pana la urma jucam cu recasul la baraj! Cel mai greu adversar...personal preferam pandurii!

 Nu stiu daca e corect sa le zicem Recas, pana la urma si noi le avem pe ale noastre, plus de asta si eu au palmaresul si tot...


RE: Liga I - Adrian07 - 04-06-2017

Eu as prefera primul in deplasare... Un egal sau un gol.dat si acasa putem forta!!! Cat despre suplimentarea locurilor nu prea vad cum, ramane de vazut unde jucam...


RE: Liga I - Cristi_Arad - 05-06-2017

Cred ca trebuie sa privim cu totii esenta: Avem baraj istoric pentru promovare in liga I cu Timisoara !! Indiferent ce fuziuni s-au facut acolo, si chiar daca nu e o echipa sustinuta de galeria polista sper sa fim cu toti constienti ca putem promova si in acelasi timp retrograda o echipa din orasul rival, care joaca pe stadionul rivalei, care poarta numele rivalei si care e antrenata de Ionut Popa!

Atmosfera dupa Balotesti aici pe forum a fost una destul de tesnionata, cu pareri si pareri, iar apoi peluza la meciul cu Chindia a fost goala. DAR indiferent ce a fost loa meciul cu Balotesti consider ca cei din conducere si-au dorit promovarea, cel putin pana in iarna si eu sper ca inca si-o doresc. De asta l-au adus pe Rosu, de asta am facut transferuri, de asta nu l-am dat pe Adrian Petre in iarna si de asta am facut cantonament in Spania. Si desi putem avea anumite semne de intrebare legate de ce s-a intamplat pe final, cel mai corect ar fi sa tragem concluziile dupa baraj! Pana atunci consider ca e momentul sa strancem randurile si sa sustinem echipa in deplasare in numar si mai mare decat la meciul cu ASU Poli! 
Nu stiu daca am fost luati de prosti, sau doar ni se pare, dar cred ca mai putem rezista 180 de minute sa sustinem echipa asta si apoi sa tragem concluziile!
Asadar, cu totii (absolut totii) la Timisoara!!!


RE: Liga I - maryan - 05-06-2017

Timisoara nu e o echipa slaba insa trebuie sa vedem lucrul pozitiv din barajul asta cu ei si anume sunt 2 meciuri in care putem sa fim langa baieti si sa anulam diferenta de experienta intre cele doua esaloane!am incredere ca VOM PROMOVA dupa cele 2 meciuri!


RE: Liga I - RedNeck - 05-06-2017

E excelent ! Eu zic ca nu se putea mai bine ! La ce jocuri de culise a facut Chiajna, nu aveam nici o sansa cu astia, chiar daca eram mai buni pe teren. 
Ce poate sa fie mai frumos decat sa speram sa ingropam Timisoara si in acelasi timp sa si promovam ?!
Am vazut meciul lor cu Gaz Metan si nu am fost impresionat de timisoreni. Au probleme la fazele fixe, iar Croitoru si Mailat sant foarte irascibili si nervosi, iar o provocare desteapta a jucatorilor nostri i-ar putea scoate afara.
Abia astept !
O sa fie nebunie la ambele meciuri !!!


RE: Liga I - maryan - 05-06-2017

Azi se decid datele barajului si ordinea meciurilor?sper sa jucam cat mai repede


RE: Liga I - Adrian07 - 05-06-2017

(05-06-2017, 12:55)maryan a scris: Azi se decid datele barajului si ordinea meciurilor?sper sa jucam cat mai repede

Da, astazi! Sper sa fie in weekend meciul!!


RE: Liga I - Cristi_Arad - 05-06-2017

Poate ar fi o idee buna sa jucam ambele manse la Timisoara si pe rand echipa oaspete sa primeasca 10-15% din stadion.
Am avea de castigat si noi suporterii cat si echipa pentru ca si asa se plangeau ca nu s-au acomodat cu terenul de la Siria, si in retur au luat mai multe puncte in deplasare decat acasa. Am putea juca ambele manse in nocturna si toata lumea ar avea de castigat.
Asta daca ne permite regulamentul, dar cred ca e posibil.


RE: Liga I - Kapa - 05-06-2017

Sa fim seriosi.... cum sa jucam Acasa la Timisoara


RE: Liga I - maryan - 05-06-2017

Nici siria nu e o varianta prea buna dar nu prea vad alte variante sa fie si realiste


RE: Liga I - Xtreme - 05-06-2017

E cea mai buna varianta în condițiile în care Poli TM e obișnuita cu terenuri de Liga 1.


RE: Liga I - Adrian07 - 05-06-2017

Ii scoatem pe astia, nu sunt prea straluciti, sper sa jucam in deplasare primul meci apoi la Siria, unde nu or sa se poata desfasura!!!
UTA ARAD!


RE: Liga I - I 929 - 05-06-2017

ACS - lot peste Pandurii, dar cred sub Chiajna. Influenţă la FRF/LPF pe undeva apropiată de a noastră...Distanţă mică pentru deplasare, ei mai au probleme de susţinere, deşi la meciul tur nu ştiu dacă vor fi spectatori ca nr. sub cei din 21 mai. Nu e treaba noastră asta, dar e cert că din raţiuni extra-fotbalistice sunt cea mai bună variantă. Indiferent de prostiile debitate de Popa, au recuperat 14 puncte - ceea ce înseamnă totuşi ceva, chiar dacă unele nume din lot nu spun mare lucru.  Trăgând o linie, posibil ca ACS să fie totuşi cel mai accesibil adversar, deşi iată că "influenţa" revenitului Condescu nu i-a scăpat pe Panduri de o retrogradare în ultimul minut, după ce egalaseră cu doar două minute mai devreme. 

Să vedem ce va fi, eu zic să fim încrezători, iar jucătorii foarte concentraţi pe ceea ce fac în teren.