Forumul
Liga I - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Alte discuţii (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: Fotbal în general (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Subiect: Liga I (/showthread.php?tid=43)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Liga I - Crishu - 04-04-2017



Golul cu nr 25 ii apartine lui Piccioni.  Goluri frumoase pentru nivelul campinatului, pacat ca cei de la FRF nu au un departament de marketing profesionist de la care sa poata invata si restul cluburilor.


RE: Liga I - I 929 - 16-05-2017

Pentru că problema ar trebui să ne intereseze deja, lupta în Liga I pentru evitarea locurilor de baraj și a unuia retrogradant direct este destul de strânsă (ASA e deja condamnată). Sunt trei echipe implicate: Chiajna, Pandurii și ACS Poli. Chiajna și Recaș au același număr de puncte, cu trei în plus față de Pandurii, dar și cu un meci în plus - cel dintre ele. În weekend cele două echipe stau (de fapt ACS cred că joacă în ceva cupă), în timp ce Pandurii joacă acasă cu ASA, deci le poate egala la numărul de puncte. Ieri, Pandurii a învins acasă Chiajna cu 3-2, două goluri fiind marcate de...Batin.

La toate cele trei echipe regăsim foști utiști: la ACS Neagu și Ionuț Popa, la Chiajna Bălgrădean, Melinte și Feussi, la Pandurii Hlistei, Batin și Firțulescu. 

Nici nu știu la momentul ăsta care din ele e cea mai bună. Posibil să se salveze Chiajna, mi se pare că au un lot mai bun - deși nu strălucit. Posibil ca ACS să fie cea mai slăbită echipă, având de jucat în trei competiții. Oricum, toate cele trei echipe mi se par mai slabe decât Voluntariul de anul trecut și în plus noi nu ar mai trebui să fim atât de extenuați ca și atunci, când am venit după play-off și barajul de poveste cu Dunărea Călărași.


RE: Liga I - Giuliano - 16-05-2017

Prefer Recașul din motive foarte practice: echipa ar avea sprijin consistent și la meciul din deplasare!


RE: Liga I - Kidu - 16-05-2017

Pe acelasi rationament ma bazez si eu.


RE: Liga I - fanatic - 16-05-2017

Mai degraba Chiajna va ajunge pe loc de baraj. Desi au mai multe meciuri de jucat, Recas au program mult mai lejer pt ultimele trei etape - meci acasa cu Pandurii + meci cu Tg. Mures.


RE: Liga I - Kapa - 26-05-2017

Astazi s-a aflat data oficiala de incepere a noului campionat de fotbal 2017, astfel data de incepere a noii editii a Ligi I va fi 15 iulie 2017!


RE: Liga I - Adrian07 - 27-05-2017

RECAS SAU CHIAJNA, ce ziceti?


RE: Liga I - Indianredskin - 27-05-2017

(27-05-2017, 0:31)Adrian07 a scris: RECAS SAU CHIAJNA, ce ziceti?

Cred că Recaș o să fie!!!


RE: Liga I - adymax - 27-05-2017

Pandurii de ce nu? Au 27 de puncte si un joc mai mult. Daca pierd ultima etapa iar Recas sau Chiajna castiga ultimele e meciuri ei o sa fie la baraj.


RE: Liga I - Kidu - 27-05-2017

Pandurii nu cred ca se doreste sa cada chiar de catre FRF. Isi termina stadionul si asta e un argument suficient pt FRF. Il mai au si pe mafiotul ala de Condescu, ar fi de preferat sa ii evitam.


RE: Liga I - Adrian07 - 27-05-2017

Recas cea mai accesibila echipa, astia cred ca se si desfiinteaza dupa terminarea barajului!!!


RE: Liga I - tobo` - 27-05-2017

Nici vorba, nu cred ca se desființează nici dacă retrogradează. Robu e un tip ambițios și dacă lui i-a întrat în cap ca a creat "cea mai poli dintre poli", asta nu se mai poate schimba. Atâta doar ca se vor umple de penibil la un eventual meci cu ASU


RE: Liga I - Cristi_Arad - 27-05-2017

Cel mai sanatos pentru fotbalul timisorean si pentru eventualele derby-uri ar fi sa retrogradeze ACS-u, sa-l desfinteze Robu si sa adopte pe ASU.


RE: Liga I - Adrian07 - 28-05-2017

DIn cate se pare suntem aproape sa jucam barajul cu ACS POLI, o sansa foarte mare de a promova anul acesta!!!


RE: Liga I - Xtreme - 28-05-2017

sansele noastre tind spre 0 (zero), daca jucam cum am jucat pana acuma Smile Avem echipa mai slaba decat anul trecut si adversari mai puternici, parerea mea. Cea mai accesibila echipa ar fi Chiajna, pe urma Pandurii, si in cel mai rau caz ACS PT...


RE: Liga I - Adrian07 - 28-05-2017

[quote='Xtreme' pid='18561' dateline='1495997983']
sansele noastre tind spre 0 (zero), daca jucam cum am jucat pana acuma Smile Avem echipa mai slaba decat anul trecut si adversari mai puternici, parerea mea. Cea mai accesibila echipa ar fi Chiajna, pe urma Pandurii, si in cel mai rau caz ACS PT...
La cum jucam , ai dreptate dar eu asa o vad pe ACS cea mai accesibila!!! Vedem, sper sa nu mai ramanem inca un an in liga 2!!


RE: Liga I - adymax - 28-05-2017

Da..Recas par o echipa buna nu degeaba au recuperat de la -14. Ar fi "interesant" daca galeria lui Poli ar veni sa ne incurajele la baraj daca jucam cu Recas.


RE: Liga I - maryan - 28-05-2017

Asta ne mai lipsea sa ne incurajeze movii...incredibil!
Lasand astfel de glume la o parte, cred ca ii vom elimina pe timisoara!avem sansa noastra si daca ne vom face jocul ii putem scoate!


RE: Liga I - Kidu - 28-05-2017

Adi, ai fumat ceva?


RE: Liga I - Adrian07 - 29-05-2017

Ahahaha niciodata nu o sa se intample asta Adi!!
Anul asta promovam!!!