Forumul
Liga a II-a - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Alte discuţii (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: Fotbal în general (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Subiect: Liga a II-a (/showthread.php?tid=44)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Liga a II-a - RedNeck - 27-03-2017

Sa fim seriosi...eu chiar cred ca UTA poate bate pe Juventus, chiar la ei acasa - daca prindem o zi buna si daca ne lasa arbitrii...ca dupa cum ati observant, meciurile lor de acasa nu sant televizate...prietenii stiu de ce.


RE: Liga a II-a - Adrian07 - 27-03-2017

(27-03-2017, 20:46)RedNeck a scris: Sa fim seriosi...eu chiar cred ca UTA poate bate pe Juventus, chiar la ei acasa - daca prindem o zi buna si daca ne lasa arbitrii...ca dupa cum ati observant, meciurile lor de acasa nu sant televizate...prietenii stiu de ce.
Si eu cred ca putem bate la juventus dar pana acolo avem 3 meciuri in care nu trebuie sa facem pasi gresiti ... Cu Luceafarul, Afumati si Sepsi trebuie sa castigam!!!


RE: Liga a II-a - raptor - 27-03-2017

Concret, pe ce va bazați? Avand in vedere jocul si rezultatele echipei noastre in meciurile importante...
Aici nu vorbesc de ce ne dorim, fiindca e clar ca ne dorim sa- i "rupem" pe toți, dar realitatea e cu totul alta.


RE: Liga a II-a - Redpunk_one - 28-03-2017

Si eu sunt de acord cu raptor.

Poate optimismul asta exagerat e cel care le-a dat false asteptari si jucatorilor , care s-au crezut castigatori doar prin simplul fapt ca intra pe teren. Adevarul e ca nu suntem Barcelona ligii a II-a ba dimpotriva, am fost o echipa cu tineri muncitori si modesti care au crescut de la an la an si am obtinut cu greu fiecare victorie si fiecare promovare.

Acum avem intariri , nu am pierdut jucatori....si jucam mai slab si cred ca asta se datoreaza mai mult unei oarecare arogante nefiresti pe care am vazut-o si in randul nostru al suporterilor. Credem ca simplul fapt ca financiar si organizatoric stam exponential mai bine decat in anii precedenti automat si sportiv vom calca totul in picioare. Si constatam cu frustrare ca nu e asa. Asa cum echipa trebuie sa se trezeasca pana nu e prea tarziu, cred ca la fel trebuie sa o facem si noi. Nu ii vom zdrobi pe colentina , nici macar pe afumati sau clinceni daca nu vom munci si nu vom lupta sa castigam metru cu metru din terenul adversarilor si daca nu vom reveni la ceea ce ne-a facut castigatori pana acum.

Iar noi am face bine sa facem la fel. Sa nu ne credem invingatori dinainte si sa facem inmormantari la egaluri sau infrangeri dupa.


RE: Liga a II-a - Cristi_Arad - 01-04-2017

Balotesti - Brasov 2-2...si din nou depindem doar de noi...
Cam frustratnt sa vezi ca noi am pierdut cu ei, in timp ce echipa aflata deasupra liniei de retrogradare a scos un egal.
Cred ca nici Sepsi nu bate la Calarasi.


RE: Liga a II-a - Triple H - 02-04-2017

(01-04-2017, 13:06)Cristi_Arad a scris: Balotesti - Brasov 2-2...si din nou depindem doar de noi...
Cam frustratnt sa vezi ca noi am pierdut cu ei, in timp ce echipa aflata deasupra liniei de retrogradare a scos un egal.
Cred ca nici Sepsi nu bate la Calarasi.

Da Cristi, rezultatele celorlalte echipe ne avantajeaza, problema suntem noi, degeaba se tot incurca altii, cand noi nu putem castiga... nu ne putem ajuta singuri.
Subscriu la ce spune raptor. Vedem ce se intampla cu Afumati, ori castigam, ori la meciul cu Sepsi nu va exista o miza decat pt ei.


RE: Liga a II-a - Adrian07 - 03-04-2017

Se incurca Sepsi acum si avem meciul direct cu ei.. Chiar fraieri sa fim sa nu profitam!!! Cate sanse sa mai primim? UTA ARADD!!!


RE: Liga a II-a - I 929 - 03-04-2017

E ok rezultatul, mai sperăm pentru locul doi. Dar ce meciuri vin pentru noi...


RE: Liga a II-a - Xtreme - 03-04-2017

pana la urma va fi un ultim "care pe care", cel mai bun sa castige... !


RE: Liga a II-a - RedNeck - 03-04-2017

Sigur ca mai sant sanse...s-ar putea ca promovarea sa se decida in ultima etapa ! Trebuia sa fim pregatiti mental si pentru un asemenea scenariu.


RE: Liga a II-a - adymax - 14-04-2017

Chindia a batut Brasovul 4-0 wow. Putem urca pe 3 daca batem sambata.


RE: Liga a II-a - adymax - 15-04-2017

Doar UTA scris cu vopstea pe masina lui Trip:  Big Grin

http://liga2.prosport.ro/seria-1/olimpia-batuta-si-amendata-masina-lui-anca-trip-a-fost-vandalizata-16234233


RE: Liga a II-a - Redpunk_one - 15-04-2017

Niste idioti sincer. Baiatul a jucat la noi cateva meciuri, a fost mai tot timpul rezerva . Pe cand la ei a inceput fotbalul chiar de la juniori , a fost titular pt ei in liga a II-a si a III-a ,iar acum dupa ce a plecat de la noi inapoi la ei , i-a dus pana pe loc de promovare tot ca titular.

Sa il acuzi pe unul de-al tau , care in afara de cateva meciuri la noi a jucat majoritatea timpului si inainte si acum doar la satumare , denota stupizenie si retard mintal.


RE: Liga a II-a - Giuliano - 15-04-2017

Și de parcă între noi și ei ar fi ceva mare rivalitate.


RE: Liga a II-a - RedNeck - 26-04-2017

Poli a batut pe Juventus, Brasovul a facut egal, Mioveniul a pierdut...rezultate bune pentru noi...


RE: Liga a II-a - Giuliano - 26-04-2017

Văd că ai inclus aici înfrângerea lui Juventus: te gândeşti că putem trage la locul 1? Big Grin


RE: Liga a II-a - adymax - 26-04-2017

Chindia vine tare din urma si avem meci direct cu ei.


RE: Liga a II-a - RedNeck - 26-04-2017

(26-04-2017, 20:01)Giuliano a scris: Văd că ai inclus aici înfrângerea lui Juventus: te gândeşti că putem trage la locul 1? Big Grin

Clar ! Sti declaratiile staff-ului UTA: "tot timpul ne gandim la victorie", etc. Eu tot timpul ma gandesc la locul 1 Smile


RE: Liga a II-a - Adrian07 - 26-04-2017

Toate merg bine pentru noi... Asta e anul nostru... Sa fim sus inaintea meciului cu Poli si nici nu ma gandesc ce va fi!!!


RE: Liga a II-a - Robi - 26-04-2017

(26-04-2017, 20:15)adymax a scris: Chindia vine tare din urma si avem meci direct cu ei.

cu chindia avem in ultima etapa acasa, locul 2 se decide intre noi si sepsi.