Forumul
Liga a II-a - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Alte discuţii (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: Fotbal în general (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Subiect: Liga a II-a (/showthread.php?tid=44)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Liga a II-a - I 929 - 06-05-2017

Cum ne-am putut face viaţa grea în acest retur...
Reşiţa - Braşov 1-1 şi portarul Iacob ce a apărat în meciul cu noi e rezervă, în locul său joacă Mutu care greşeşte la gol. Luceafărul pierde la Suceava, noi nu am reuşit să le dăm un gol. 

Mioveni - Academica: 3-2 (0-2). Ce-ar mai fi de zis?


RE: Liga a II-a - Cristi_Arad - 06-05-2017

Dupa egalul Brasovului de azi devenim mari favoriti pentru locul 3 in lupta directa cu Mioveni, care mai are 2 deplasari grele la Brasov si la Sepsi, si avem si avantajul meciurilor directe.
Insa eu sunt in continuare ingrijorat de jocul echipei noastre din retur si mai nou chiar si de atmosfera din vestiar.


RE: Liga a II-a - Xtreme - 06-05-2017

vedem saptamana viitoare daca zarurile sunt sau nu aruncate... Mioveniul va bate tot...


RE: Liga a II-a - Cristi_Arad - 06-05-2017

Nu cred ca vor bate tot, si chiar daca o vor face noi ne permitem 3 victorii si un egal.
Si la scenariul asta putem termina chiar pe 2.


RE: Liga a II-a - maryan - 06-05-2017

Batem tot pana la final si terminam pe 2!sepsi nu vad cum poate lua macar 1 pct la targoviste si nici la suceava nu bat!


RE: Liga a II-a - Cristi_Arad - 07-05-2017

Poli Timisoara - dunarea Calarasi 4-1....dupa 1-0 pentru Calarasi, echipa in mare forma si eliminare la Timisoara. O fi el sport si nu matematica...o fi mingea rotunda, dar chiar in halul asta de rotunda?
Liga a 2-a a devenit cel putin ciudata pe final...


RE: Liga a II-a - Giuliano - 07-05-2017

Şi cam toate ciudăţeniile astea se întâmplă la meciurile movilor. Cam multe coincidenţe.


RE: Liga a II-a - malacu79 - 07-05-2017

Speram sa bata Chindia pe Sepsi azi


RE: Liga a II-a - Adrian07 - 07-05-2017

Daca batem tot, promovam!


RE: Liga a II-a - I 929 - 07-05-2017

1-0 pt Chindia. 

Pe de altă parte, un blat din ăla nu se poate face fără echipa oaspete implicată. Şi eu am fost tentat să-i acuz prima dată pe cei de la Poli, dar până la urmă cel mai bun fundaş al lor a luat roşu direct (probabil va sta cu noi), iar Călăraşiul, "cea mai în formă echipă" a luat 4 goluri în superioritate. Pentru mine, în meciul ăsta, Călăraşiul sunt mai suspecţi, dacă într-adevăr a fost "ceva" şi nu o surpriză fotbalistică.


RE: Liga a II-a - Adrian07 - 07-05-2017

Nu cred sa fi fost ceva smecherii la Asu cu Calarasi, pur si simplu sunt o.echipa de moral, o sa avem un meci foarte greu cu ei!!!
Cu totii la meci!!!


RE: Liga a II-a - Crishu - 07-05-2017

1-1 la Chindia Smile


RE: Liga a II-a - malacu79 - 07-05-2017

La adica si egalul e bun pt noi


RE: Liga a II-a - Giuliano - 07-05-2017

În varianta că noi batem tot, Sepsi trebuie să mai piardă 3 puncte. O înfrângere la Suceava sau Mioveni sau două egaluri în respectivele meciuri. Acasă nu cred să se încurce. Greu scenariu


RE: Liga a II-a - Kidu - 07-05-2017

E bine ca s-au impiedicat desi la o eventuala egalitate de puncte locul 2 este al lor.

Cat despre meciul movilor, ceva miroase insa nu cred ca la ei a fost ceva necurat.


RE: Liga a II-a - Xtreme - 07-05-2017

oricum ar fi, totul depinde de noi, adică de meciurile ramase care trebuie câștigate! Sepsi e in scadere de forma si probabil se va incurca cu Mioveniul, echipa pe val. Prin urma urmatoarele doua etape sunt cruciale!


RE: Liga a II-a - Adrian07 - 07-05-2017

Sa vedem daca rezultatul din tur cu Poli s-a datorat terenului!!! Nici nu mai avem ce discuta, trebuie sa batem tot!!!


RE: Liga a II-a - Cristi_Arad - 07-05-2017

Era mult mai bine pentru noi sa bata Chindia, mai aveam nevoie sa fac un x Sepsi, ori cu Suceava ori cu Mioveni, iar noi sa batem tot.
Acum trebuie sa faca 2 pasi gresiti si noi sa mergem perfect si e destul de putin probabil.

Legat de meciul de la Timisoara, daca e sa fie blat pentru pariuri e clar ca Dunarea Calarasi au fost implicati.
Si nu ar fi doar timisorenii singurii care sunt suspecti de asa ceva. Si Clinceni - Mioveni e extrem de suspect.
Am vazut doar golul 3 al celor de la Mioveni in care 2 fundasi si portarul mimau ca sunt interesati sa respinga mingea. La meciul ala si comentatorii de la ambele posturi care au transmis meciul au insinuat ca e blat.
Si hai sa facem un scenariu: Mioveni are nevoie de victorie ca sa ramana in lupta pentru promovare dar nu are bani ca sa cumpere meciul. Clinceni nu are nici o miza dar e capabila sa incurce. Si fain frumos iau legatura cu cei de la Mioveni, trantesc meciul la pariuri, impart profitul 80% la Clinceni, 20% la Mioveni care are si 3 puncte asigurate si toata lumea e fericita si cu portofelul gros.


RE: Liga a II-a - Crishu - 07-05-2017

Hai sa lasam speculatiile... vorbim mult si facem putin. Totul depinde de noi, ce face UTA, cum joaca si mai ales victoriile care urmeaza sa le obtinem. Campionatul ii interesant din toate punctele de vedere, asadar hai sa lasam fotbalistii sa vorbeasca pe teren, iar noi sa vorbim in peluza. 2 deplasari consecutive care trebuiesc castigate.


RE: Liga a II-a - Giuliano - 07-05-2017

Păi tocmai că în acest moment nu mai depinde totul de noi. Putem să batem tot, dacă Sepsi nu se încurcă nu mai prindem locul 2. Aşa că e normal să ne uităm la ce fac celelalte echipe. Aşa cum e normal ca suporterii să vorbească, mai ales pe un forum, că asta e natura lui. De făcut trebuie să facă jucătorii că doar n-o să intrăm noi în locul lor să jucăm.