Forumul
Liga a II-a - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Alte discuţii (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Forum: Fotbal în general (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Subiect: Liga a II-a (/showthread.php?tid=44)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Liga a II-a - Redpunk_one - 18-05-2017

HAI FORESTA, HAI RAZESII Smile)))


RE: Liga a II-a - Indianredskin - 18-05-2017

(18-05-2017, 15:45)Redpunk_one a scris: HAI FORESTA, HAI RAZESII  Smile)))

Tare asta   Smile


RE: Liga a II-a - red11 - 20-05-2017

incerc sa gasesc un link pentru foresta-sepsi si nu-mi merge niciunul...va uitati careva online sa imi dati si mie linkul va rog! deja intru in panica pentru maine ca nu o sa reusesc sa vad meciul


RE: Liga a II-a - Xtreme - 20-05-2017

cumva e ironia sortii, ca doua nou promovate sa promoveze din nou in liga superioara...


RE: Liga a II-a - adymax - 20-05-2017

(20-05-2017, 12:00)red11 a scris: incerc sa gasesc un link pentru foresta-sepsi si nu-mi merge niciunul...va uitati careva online sa imi dati si mie linkul va rog! deja intru in panica pentru maine ca nu o sa reusesc sa vad meciul

Trasmite unu pe youtube, vad ca sa mutat pe un canal nou:  https://www.youtube.com/channel/UCQUxEtp8k7f-ybqWwCXGHQw
Si eu o sa ma uit daca nu merge asta o sa postez la ora meciului.


RE: Liga a II-a - gaboru - 20-05-2017

Eu în ultimul timp mă uit pe tvmoca.Net,tot timpul a funcționat.


RE: Liga a II-a - red11 - 21-05-2017

n-am mai apucat sa vad foresta-sepsi. Am vazut doar golurile...faza de la penalty si golul doi al sucevei sunt faze de liga a 5-a

merci oricum, sprer sa nu mai am aceleasi probleme si azi


RE: Liga a II-a - Triple H - 22-05-2017

Observ multe felicitari pe diferite forumuri/site-uri pt Sepsi pt promovarea directa, dar eu zic ca inca se mai joaca locul 2. Parerea mea.
Au meci cu Braila maine la 15:30, si desi si-a luat-o 1-5 de la Afumati etapa precedenta, sunt o echipa imprevizibila, nu stii cum ii prinzi. De ar face un X cu Braila si un X cu Mioveni in ultima etapa (sau sa-i bata Mioveniul, care ar avea puterea) am putea prinde in-extremis locul 2, promovabil direct.
Cel mai fain ar fi sa ia bataie acasa cu Mioveniul in ultima etapa, noi invingem Chindia... si promovarea ar fi si mai dulce.


RE: Liga a II-a - adymax - 22-05-2017

Ar trebui si noi sa cotizam cu ceva prime la echipele ce joaca cu Sepsi.


RE: Liga a II-a - Giuliano - 22-05-2017

E o practică interzisă de regulament. Sper că nu susţine nimeni că ar trebui să devenim şi noi un club care fentează regulamentele.


RE: Liga a II-a - maryan - 22-05-2017

Cred ca ar trebui sa jucam strict pe teren si sa ne pregatim de baraj! Daca va fi sa se incurce sepsi ...f bine iar daca ajungem la baraj, sa invingem recasul sau chiajna sau cu cine om juca!


RE: Liga a II-a - Cristi_Arad - 24-05-2017

Mioveni pierde cu 2-1 la Oradea si deja stim..mergem la baraj! Dar sansele de promovare sunt destul de mici.
Sepsi nu mai are cum sa piarda locul 2 la cum joaca Mioveni.


RE: Liga a II-a - malacu79 - 24-05-2017

Este clar noi mergem la baraj vedem cu cine diin liga 1; inca nu se stie exact datele cand vor fi meciurile de baraj?


RE: Liga a II-a - I 929 - 24-05-2017

Dacă nu au fost în stare să bată la Luceafărul, ultima lor şansă la promovare, ce şanse au oare să bată la Sepsi? 

Datele pentru baraj nu se ştiu, din câte citesc în presă noi am făcut ceva propunere. Play out-ul ligii I se încheie tot în weekendul de după 1 iunie.  ACS văd că pierde teren, a pierdut acasă cu Pandurii - echipă cu jucătorii aproape în grevă dar care cred într-un miracol al revenirii tătucului Condescu. Acum e Chiajna pe locul 12, cel mai periculos adversar zic eu pentru baraj. Dar ar trebui să credem în şansele noastre şi...aş avea grijă de tot blocul defensiv ca de ochii din cap în ultimele trei meciuri (accidentări şi cartonaşe). Sigur că trebuie să mai credem în promovarea directă, dar realist vorbind...iar vom merge la baraj. De data asta cu şanse mai mari decât anul trecut, dar sub 50%. Oricum, avem clar o şansă a noastră de care sper să putem profita.


RE: Liga a II-a - maryan - 24-05-2017

As prefera pandurii sau timisoara ...sunt de eliminat ambele! Dar nici chiajna nu e f de speriat!


RE: Liga a II-a - Triple H - 24-05-2017

Fie cine o fi dintre astea 3, nu-mi mai pasa... mergem peste ei !! Aleee UTA aleee !


RE: Liga a II-a - I 929 - 29-05-2017

Metalul - Sepsi: 0-1, Mioveni - Afumați 1-3. Chiar nu cred că aveam pe cine să ne bazăm dacă nu aveam problema cu Balotești.
Asta e, felicitări celor de la Sepsi, au fost clar mai constanți decât noi.


RE: Liga a II-a - Kidu - 29-05-2017

Secuii au promovat pe merit, au fost mai buni decat noi. Bravo lor!


RE: Liga a II-a - sabau15 - 29-05-2017

Au promovat in Liga 2 urmatoarele echipe:

Seria 1: Stiinta Miroslava (cea mai dramatica promovare, Victorie in ultima etapa la Miercurea Ciuc si egal al celor de la Pascani la AFC Harman acasa in min 94, a marcat portarul celor din Pascani)
Seria 2: Metaloglobus Bucuresti (Sper sa nu avem un nou episode Juventus)
Seria 3: SCM Pitesti (Promovata fara infrangere cu Dica plecat la FCSB, Primaria Pitesti incearca cumpararea Brand-ului FC Arges, prima oferta 40.000 Euro refuzata de Fisc)
Seria 4: Ripensia Timisoara (Cea mai echilibrata si disputata serie, cu un National Sebis din nou in genunchi pe final de sezon, de vazut daca aceasta echipa Ripensia este continuatoarea de drept a vechii echipe si daca detine sau nu palmaresul)
Seria 5: FC Hermannstadt (Noua echipa a Sibiului)

Totusi componenta Ligii 2 ar putea suferi noi modificari, echipe precum Foresta sau Brasov nu sunt sigure ca vor incepe noul sezon.


RE: Liga a II-a - adymax - 24-06-2017

Talnar antrenor la Luceafaru?

http://www.bihon.ro/antrenor-nou-la-luceafarul-oradea/1852726

In alta ordine de idei baiatul asta nu poate fii luat in probe la UTA:

http://www.bihon.ro/golgheter-in-liga-4-arad/1854275