Forumul
Stiri, sezonul 2017-2018 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2017-2018 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Subiect: Stiri, sezonul 2017-2018 (/showthread.php?tid=483)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kapa - 20-07-2017

STATISTICĂ | De plâns! Media spectatorilor prezenţi pe stadion la meciurile din Liga 2 e în picaj. Chindia stă cel mai bine la general. Clasamentele de acasă şi deplasare
http://liga2.prosport.ro/seria-1/statistica-de-plans-media-spectatorilor-prezenti-pe-stadion-la-meciurile-din-liga-2-e-in-picaj-chindia-sta-cel-mai-bine-la-general-clasamentele-de-acasa-si-deplasare-16602304


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - robert - 25-07-2017

http://www.frf.ro/uploads/file/tintar%2021.pdf

Chindia - UTA ( etapa 1 )
UTA - FC Metaloglobus ( etapa 2 )
Academica Clinceni - UTA ( etapa 3 )
UTA - Mioveni ( etapa 4 )
AFC Hermannstadt - UTA ( etapa 5 )

Grea prima etapa, dar in rest cred ca avem un inceput destul de ok, se putea si mai rau zic eu.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Cristi_Arad - 25-07-2017

Azi e marti, am inteles ca azi e ceva sedinta la frf, ne schimba astia numele? ca vad ca inca figuram cu codita.
Am inteles ca cei de la Chindia s-au intarit si pot emite chiar pretentii de promovare. Vom avea meci foarte greu in prima etapa mai aies daca tinem cont ca noi nu avem neciuri in picioare cu adversari mai tari, si nici relatiile de joc nu sunt formate.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - cipri_23 - 25-07-2017

Pe 1 august e comitetul executiv.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - I 929 - 25-07-2017

Începutul e greuț, cu trei echipe bune care vor fi acolo sus cu noi: Târgoviște, Mioveni și Sibiu.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 25-07-2017

Daca noua ne va fi greut, inchipuiti-va cum le va fi lor. La ce lot avem, la cum se munceste, nu cred ca trebuie sa ne punem problema cu cine sa cadem in primele etape.
Asta-i fotbalul, cu cineva tot trebuie sa jucam. Ma intereseaza doar cand picam cu movii si de cate ori vor scoate mingea din ate si de data asta. Atat!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - robert - 25-07-2017

Cu Poli jucam in etapa 12, la ei Big Grin


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Redpunk_one - 25-07-2017

Bine macar atat . Daca nici pana anul viitor nu ne mutam pe Motorul atunci ........................................................


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Adrian07 - 25-07-2017

Inceput ok, nu stiu ce sa zic de Chindia sunt omogeni dar nu au adus ceva super jucatori... La lotul pe care il avem nu imi fac probleme si am incredere in echipa asta!!!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - psv - 26-07-2017

Salut decizia conducerii de a refuza oferta primita pentru televizarea meciurilor!In cazul in care nu se va ajunge la un acord cu vreo televizune pentru un contract individual,propunerea mea este ca transmiterea meciurile online sa fie pay per view ,trebuie sa intelegem odata pentru totdeauna ca un club de fotbal are nevoie de sustinere financiara si cred ca fiecare dintre noi (cei care iubesc UTA si isi doresc sa o sustina)pot sa cumpere un abonament sau un bilet si astfel sa puna umarul real la sustinerea clubului.
As propune clubului sa publice pe site-ul oficial toti abonatii cu un mesaj de multumire pentru cei care au decis sa sprijine real clubul ,cred ca este si asta o idee de marketing poate reusim sa mobilizam cati mai multi suporteri sa isi faca abonament !


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - tobo` - 26-07-2017

Eu sunt sceptic referitor la decizia asta. Traim totusi in Romania si am rezerve mari ca Digi se va agita prea mult sa ne faca o oferta pentru transmisia unor meciuri. Se vor multumi cu transmiterea celorlalte meciuri si noi vom ramane pe langa. Consecinta ? Sponsorii si jucatorii nostri nu vor mai fi vizibili pe micul ecran si nici nu se va mai discuta despre UTA, nici macar atat cat s-a discutat in sezonul trecut.
Daca e sa o privim strict din punct de vedere moral ? O decizie corecta !


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 26-07-2017

Liga a II-a fara UTA isi pierde jumatate din atractivitate si spun asta fara exagerez. Fara 100.000 EURO n-as sta cu ei la discutii, mai ales dupa magaria din sezonul trecut.
Nu dau banii astia, foarte bine, atunci sa-i transmita pe Afumati, Balotesti, Snagov s.a.m.d.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Redpunk_one - 26-07-2017

Probabil UTA va fi la tv in toate deplasarile in cel mai rau caz. S-a vazut anul trecut ca in fiecare saptamana am fost televizati fie ca am jucat acasa , fie in deplasare. Daca nu vor face o oferta e treaba lor. Decat sa ne schimbam meciurile de acasa in functie de mofturile lor vineri sau luni pentru niste bani de nimic, mai bine sa nu fie televizate deloc meciurile de acasa ale noastre.

Sunt sigur ca va gasi clubul o solutie pt suporterii nostri din alte localitati si fara Digi.

Daca vor insa sa ne televizeze si acasa , atunci sa plateasca pretul corect pt echipa care le aduce 50% din ratingul de audienta al ligii a II-a


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - suporterutabuc - 26-07-2017

De acord 100%. Din pacate unii nu vad lucrurile asa. Unii sponsori vor fi cu siguranta vaduviti. Din cei cu interese regionale ori chiar nationale, nu numai locale. Poate ar trebui discutat si cu ei, ori renegociat. Stiu ca e greu....si sa zicem merci ca-i avem si pe astia, gold, silver ce pachet or avea....dar la 28 de transmisii televizate ca anul trecut poate poate iese ceva, coroborat cu oferta Digi de rahat....poate iese ceva pe plus fata de anul trecut. Merita incercat.
In alta ordine de idei, facem prea putin in relatia cu media online. Si ma refer in primul rand la editiile online ale Prosport si GSP-ului. Recunosc ca sunt atras mai degraba de Prosport, din motive de grafica si lay-out, rar intru pe GSP. Anul acesta Prosport a publicat o gramada de articole referitoare la UTA, e drept multe preluate de pe sportarad. In afara de 1-2 comentatori ai stirii respective (uta4forever e unul dintre ei), rareori vad unele scrise de membrii acestui forum. E pacat, haideti sa facem ceva, sa fim mai multi, e tot o unealta de marketing, vorbim totusi de 2 publicatii de sport importante, cele mai citite din tara. Si, atentie, nu numai de mitici. De multe ori vad comentarii ale unor suporteri ale echipelor cu care ne batem la promovare. Nu e rau sa promovam brandul pe toate canalele posibile. Ajutam, astfel, sponsorii, echipa, brandul, jucatorii etc. Uitati-va pe Prosport cate comentarii sunt pe la articolul referitor la transferul lui Carstocea. Zero, in urma cu 10 minute.... Si nu e o situatie singulara.

(26-07-2017, 9:02)tobo` a scris: Eu sunt sceptic referitor la decizia asta. Traim totusi in Romania si am rezerve mari ca Digi se va agita prea mult sa ne faca o oferta pentru transmisia unor meciuri. Se vor multumi cu transmiterea celorlalte meciuri si noi vom ramane pe langa. Consecinta ? Sponsorii si jucatorii nostri nu vor mai fi vizibili pe micul ecran si nici nu se va mai discuta despre UTA, nici macar atat cat s-a discutat in sezonul trecut.
Daca e sa o privim strict din punct de vedere moral ? O decizie corecta !



RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 26-07-2017

Peste tot in online a scazut prezenta pe forumurile clasice in dauna Facebook-ului. Noi ne mentinem binisor insa fata de alti ani am scazut in accesari si postari insa cu toate astea nu ne ajuta mare lucru ca avem n comentarii la niste articole obscure. Mai degraba trebuie sa ne concetram pe forumul si situl nostru pentru a-i creste numarul de accesari pentru ca daca e sa vorbim de publicitate si marketing, asta reflecta ceva, niste cifre concrete pe cand ratingul GSP-ului sau al PSP-ului ma lasa rece.

Exemplu concret: eu UTA, ma duc la firma X pentru un contract de publicitate si ii pot oferi spatiu publicitar atat la stadion cat si pe site unde am numarul y de accesari. Sunt accesarile mele directe.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - dedei - 26-07-2017

Brandul il promovezi mergand la meciuri, cumparand si purtand articole ale echipei (care apropos, lipsesc cu desavarsire si aici e si vina SCU-ului), nu scriind comentarii la labarii aia de prosport sau gsp.

Sa ne spuna conducerea clubului cati sponsori anuntati la inceputul campionatului si-au onorat promisiunile.

Unde este magazinul oficial? Ce program are? Care sunt articolele oficiale? Cati bani intra in club din vanzarea de articole?


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - suporterutabuc - 26-07-2017

Kidule, asta si din cauza ca, in loc sa fim o "familie", exista mereu contre intre membrii forumului. Alimentate ori intretinute. Ceea ce numesti tu articol obscur se refera la unul dintre transferurile efectuate de UTA pana una-alta. Prin urmare de interes, atat pt noi cat si pt cititorii Prosportului. Iar cititorii sunt de ordinul zecilor de mii (1672 vizualizari in urma cu ceva timp vs 0 comentarii din partea noastra) fata de nr de membri ai formului. Poate sa te lase rece rating-ul unora, desi nu ai avea de ce la o analiza mai profunda, dar aici vorbim de UTA si de ceea ce se publica despre UTA. Si faptul ca prosport ne "baga in seama", mai mult decat alte echipe din Liga 2, ar trebui sa ne dea/iti dea de gandit. Asa pulifrici cum ii crezi tu. Imi place totusi sa cred ca maturitatea/experienta/expertiza unora le va permite sa inteleaga realitatea si dincolo de convingerile altora. Dincolo de argumentele fiecaruia dintre noi. Tot respectul pentru forum, moderatori si membri, dar trebuie sa intelegem si limitarile obiective pe care le are acest forum. Si dupa cum nu s-a inteles ca nu putem face o echipa competitiva numai din aradeni (nu mai intru in detalii si tu esti unul care in sfarsit s-a convins de ideea asta) la imi mentin convingerea ca publicitatea si marketing-ul trebuie incercata pe cat mai multe canale. Raspunsul e valabil si pt Dedei. Sa mergi la meciuri si sa cumperi materiale e o componenta importanta (in lipsa transmisiei TV insa efectul e modest dpdv marketing/publicitate) dar insuficienta daca ne dorim sa ajungem mai sus/mai departe.

 
(26-07-2017, 16:36)Kidu a scris: Peste tot in online a scazut prezenta pe forumurile clasice in dauna Facebook-ului. Noi ne mentinem binisor insa fata de alti ani am scazut in accesari si postari insa cu toate astea nu ne ajuta mare lucru ca avem n comentarii la niste articole obscure. Mai degraba trebuie sa ne concetram pe forumul si situl nostru pentru a-i creste numarul de accesari pentru ca daca e sa vorbim de publicitate si marketing, asta reflecta ceva, niste cifre concrete pe cand ratingul GSP-ului sau al PSP-ului ma lasa rece.

Exemplu concret: eu UTA, ma duc la firma X pentru un contract de publicitate si ii pot oferi spatiu publicitar atat la stadion cat si pe site unde am numarul y de accesari. Sunt accesarile mele directe.



RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Adrian07 - 26-07-2017

Cat despre produse cu UTA sunt la.meciurile echipei dar putine... De ex. Vrei 3 tricouri s,m,l trebuie sa astepti o luna pentru comanda, eu zic ca Dorin Stana se ocupa ok de produse dar trebuie sa fie si el mai bine sustinut de cei din club. Cat despre magazin , chiar ar trebui deschis dar nu cred ca o sa se faca pana la deschiderea stadionului.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Cristi_Arad - 01-08-2017

Observ ca pe liga2.ro inca suntem UTA Batrana Doamna.
Deci astazi ar trebui sa se produca modificarea oficial si la RFR dupa sedinta comitetului executiv?


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - psv - 01-08-2017

(01-08-2017, 11:39)Cristi_Arad a scris: Observ ca pe liga2.ro inca suntem UTA Batrana Doamna.
Deci astazi ar trebui sa se produca modificarea oficial si la RFR dupa sedinta comitetului executiv?

Vom afla astazi undeva dupa masa,sedinta CE incepe la ora 12.Pe de alta parte Alin Gligor a reclamat UTA la CNSL cu drept de judecata in 03.08.2017.