Forumul
Stiri, sezonul 2017-2018 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2017-2018 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Subiect: Stiri, sezonul 2017-2018 (/showthread.php?tid=483)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - RudolphWST - 15-02-2018

http://jurnalul.ro/sport/fiul-lui-manea-hot-prin-sua-58107.html


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - maryan - 15-02-2018

Nu cred că trecutul lui e o problema !orice om poate greși insa problema e că eu nu cred că are banii necesari sa țină echipa!asta e adevărata problema și de aici pleacă totul, defapt se termina totul ...înainte să înceapă!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Crishu - 15-02-2018

O eventuala vanzare a lui Man in viitorul apropiat , asigura clubui stabilitate prin cei 11%, toata problema ii sa continue cu evolutiile bune prin Europa League. Desi nu sunt sustinator al ciobanului, sper Man sa faca in seara asta jocul vietii, sa ii ridice cota la un nivel considerabil.
Manea junior sa isi vada de rapidul lui mult iubit impreuna cu Chivorchian si pe cine mai are in spate, sa ne lase cu ale noastre.
Imi aduc aminte episodul Locic , in care la sfarsitul turului eram sus, aproape de promovare, dupa care au schimbat conducerea si s-a dus totul de rapa. Chirila, Martian, Turcu care a vrut si el sa cumpere UTA, avem parte doar de mascarici si gunoaie ca petitori la club.
Din ce mai putem face bani: marketing (video, foto, mai ales prin emulatia care v-a fi in jurul deschiderii stadionului si expunerea de care o sa beneficieze eventuali sponsori), magazinul fizic si cel online sa fie pregatite pentru momentul respectiv cu o gama diversificata de produse, vanzarea de jucatori, vanzarea de bilete si abonamente.


In concluzie: UTA nu dispare ca nu vine Manea, dar poate sa dispara daca vine. Nimeni nu doreste sa isi afiseze imaginea cu parveniti din capitala, fara un investitor care sa isi arate fata avand expunere media la nivel national. Asadar, mai 9 zile pana se reia campionatul.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - sabau15 - 16-02-2018

Din pacate partea de Marketing la noi la club tinde spre zero, in afara de produsele care se gasesc la stadion cu ocazia meciurilor practic nu existam.
Si eu cred ca acum ar fi un bun prilej sa incepem sa lucram la acest aspect:
- sa existe in cadrul clubului o persoana (persoane) care sa fie responsabile cu acest aspect
- deschiderea cat mai urgenta a unei locatii ( fie ea si provizorie pe culoar) la mall
- lansarea shop-ului online in cadrul site-ului
- tot aceasta persoana ar trebui sa insiste la Primarie sa avem o macheta prezentata la mall cu noul stadion ( cred ca este singur stadion din tara pt care nu sa prezentat intro conferinta de presa o asemenea macheta), astfel creezi zilnic o emulatie pt noul stadion si asa incepi inecet incet sa atragi viitori posesori de abonamente.
- ar mai fi interesant ( chiar si din partea noastra) sa venim cu un proiect de a incepe sa colectam diverse produse cu UTA pe care ulterior sa le expunem in muzeul clubului ( si eu detin o vaza de plastic din perioada 69-70 pe care as vrea sa o donez fara nicio obligatie pt acest muzeu) si sunt sigur ca vom gasi mai multi suporteri care ar face acelasi lucru


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Adrian07 - 16-02-2018

(16-02-2018, 12:35)sabau15 a scris: Din pacate partea de Marketing la noi la club tinde spre zero, in afara de produsele care se gasesc la stadion cu ocazia meciurilor practic nu existam.
Si eu cred ca acum ar fi un bun prilej sa incepem sa lucram la acest aspect:
- sa existe in cadrul clubului o persoana (persoane) care sa fie responsabile cu acest aspect
- deschiderea cat mai urgenta a unei locatii ( fie ea si provizorie pe culoar) la mall
- lansarea shop-ului online in cadrul site-ului
- tot aceasta persoana ar trebui sa insiste la Primarie sa avem o macheta prezentata la mall cu noul stadion ( cred ca este singur stadion din tara pt care nu sa prezentat intro conferinta de presa o asemenea macheta), astfel creezi zilnic o emulatie pt noul stadion si asa incepi inecet incet sa atragi viitori posesori de abonamente.
- ar mai fi interesant ( chiar si din partea noastra) sa venim cu un proiect de a incepe sa colectam diverse produse cu UTA pe care ulterior sa le expunem in muzeul clubului ( si eu detin o vaza de plastic din perioada 69-70 pe care as vrea sa o donez fara nicio obligatie pt acest muzeu) si sunt sigur ca vom gasi mai multi suporteri care ar face acelasi lucru
Am mai zis -o odata si o repet, imi mentin parerea... Dorin Stana e persoana potrivita dar nu e ajutat!!!!!
Nu stiu daca clubul e dispus sa plateasca minim 2 persoane plus chirie pentru un magazin oficial in Atrium chiar daca pentru o perioada nu ar avea multe vanzari si pur si simplu ar face reclama UTA-ei.
Am fost anul trecut in Leicester, au magazin la stadion ,ceva extraordinar cati angajati au si ce numar mare de produse,au contracte mici cu magazinele din centru, fiecare vinde cate ceva cu echipa, sa nu mai zic atunci cand joaca echipa ca aproape toate magazinele promoveaza meciul in vitrina cu afise de genul( sustinem echipa). Sunt multe exemple...noi putem face ceva simplu, un magazin de promovare... platind 2 persoane.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Oli - 16-02-2018

Din pacate la capitolul marketing suntem 0. Clubul ar putea castiga bani frumosi din articole cu UTA, mai ales cand va fi gata stadionul nou. Ar fi oameni cu care clubul colaboreaza, plus oameni din peluza care ar avea destule ideii interesante(tricouri, hanorace, geci, pantaloni, materiale promotionale si alte lucruri).
Din pacate nici materialele existente acum nu se promoveaza deloc. Cred ca Dorin Stana se ocupa cu o gramada de alte lucruri, dar cu marketing in niciun caz.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Ovidiu - 16-02-2018

Când vrei să-l aduci pe Chivorchian lângă tine iți cam arați adevăratele intenții.
Trag p...in ei de sudiști, numai la măgării le stă capul...degeaba te aștepți la ăștia mai tineri să vină cu o altă mentalitate, sunt o apă și-un pământ.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 16-02-2018

Nici nu am stiut de faza cu cardurile din State insa nu e nicio mirare.
Bine ca am scapat de el, da-l p**** ma-sii de boschet. Acum arunca cu noroi. Inca o mostra de caracter.

Culmea ca erau si pe aici cativa botanisti ce s-au uitat in gura lui.
Prefer sa picam in liga a III-a decat sa fi pus ghertoiul asta mana pe club.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Adrian07 - 16-02-2018

Doamne cat de importanta e decizia asta ca suporterii sa decida si ei... pacat ca sunt cateva dezbinari.
Astept un ARADEAN cu sange in P*** sa preia clubul, sa riste, sa investeasca si sa castige!!! Sa facem ceva frumos!
Asteptam cu totii de mult timp lucrul asta...
Daca nu era SCU ( si ceilalti) , se ducea pe p*** clubul asta!!!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - cristi b - 17-02-2018

"Dumitru Tudor: Ba ai inceput sa o iei razna pt niste tarani care nu au nimic cu fotbalul, eu ti am zis, ca o sa a discuti cu prosti ca le fug slanina din fasole, ce zice prosti vine asta si noi nu mai avem cum sa furam ca asta e priceput la fotbal si nu merge." Mesaj pe pagina lui Manea de la mascariciul asta care cica e "manager" la ACS Berceni.Umflat infect!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Adrian07 - 17-02-2018

Sper sa nu-l mai vad pe Florin Manea prin Arad... ne face de c***t pe retelele de socializare si pe facebook , nesimtire deja!!!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 19-02-2018

Da' nu-i mai dati atata atentie garoiului. Voi nu stiti ca astia isi pun poalele in cap pe unde apuca?


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Triple H - 19-02-2018

Nici n-o sa mai apara prin Arad, s-a lamurit si el ca nu mai merge "duma" cu carduri false.
Duca-se invartindu-se!!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Crishu - 27-02-2018

Campionatul Ligii 2 va fi întrerupt! Etapa din weekend se amână! Sunt şanse mari şi ca returul Ligii 3 să nu înceapă
Cum vremea a continuat să se înrăutăţească, în special în sudul ţării, acolo unde vor avea loc toate meciurile din Liga 2 programate la finalul acestei săptămâni, şapte dintre cele opt echipe organizatoare şi-au menţinut decizia de a solicita Federaţiei Române de Fotbal amânarea. Astfel, miercuri, în cadrul Comitetului Executiv al FRF, membrii acestuia vor decide mai mult ca sigur reprogramarea etapei a 23-a, din weekend, pentru data de 28 martie. Campionatul se va relua peste aproximativ două săptămâni, pe 10-11 martie, direct cu etapa a 24-a.

”Echipele organizatoare, mai puţin CS Mioveni, şapte la număr, au solicitat amânarea din cauza condiţiilor climaterice improprii. Plecând de la asta, mâine, în Comitetul Executiv, se pare că va fi amânată această etapă pentru data de 28 martie, urmând ca sezonul să se reia cu etapa următoare, a 24-a, deci nu se sare o etapă. 28 martie e dată liberă, miercurea. De asta am şi păstrat luna martie fără intermediară, deoarece, în caz de o problemă de forţă majoră, să avem o dată liberă. Se amână tot, inclusiv meciul de la Mioveni. De altfel, UTA a făcut solicitare, fiindcă au probleme privind prezenţa la Mioveni. Infrastructura rutieră nu le asigură confortul necesar să ajungă la meci”, a spus, pentru Liga2.ro, Auraş Braşoveanu, membru reprezentant al cluburilor din Liga 2 în CEX.

Conform programului etapei a 23-a, în weekend ar trebui să se dispute meciuri la Mioveni, Afumaţi, Baloteşti, Clinceni, Bucureşti, Târgovişte, Piteşti şi Brăila. Singura dintre echipele organizatoare care voia totuşi să joace este CS Mioveni, însă inclusiv aceasta va sta, deoarece adversara, UTA, a solicitat amânarea, pe motivul că nu are cum să ajungă la joc.

Programul etapei a 23-a, care va fi amânată pentru 28 martie:

vineri, 2 martie, ora 17:30
CS Mioveni - UTA Arad

sâmbătă, 3 martie, ora 11:00
CS Afumaţi - Sportul Snagov
Academica Clinceni - Pandurii Târgu Jiu
Metaloglobus Bucureşti - ASU Politehnica Timişoara
Chindia Târgovişte - Ştiinţa Miroslava
FC Argeş - Foresta Suceava
Dacia Unirea Brăila - Luceafărul Oradea
ASA Târgu Mureş - Ripensia Timişoara 0-3
AFC Hermannstadt - Olimpia Satu Mare 3-0

sâmbătă, 3 martie, ora 13:00
CS Baloteşti - Dunărea Călăraşi

Campionatul va continua cu etapa a 24-a, care are programate următoarele jocuri:

sâmbătă, 10 martie, ora 11:00
Ripensia Timişoara - Dacia Unirea Brăila
Luceafărul Oradea - FC Argeş
Foresta Suceava - Chindia Târgovişte
Ştiinţa Miroslava - Metaloglobus Bucureşti
ASU Politehnica Timişoara - Academica Clinceni
Pandurii Târgu Jiu - CS Mioveni
UTA Arad - AFC Hermannstadt
Dunărea Călăraşi - CS Afumaţi
Sportul Snagov - ASA Târgu Mureş 3-0
Olimpia Satu Mare - CS Baloteşti 0-3

Tot miercuri, în Comitetul Executiv al FRF, se decide dacă se amână şi reluarea campionatului Ligii 3, care ar trebui să înceapă vineri şi sâmbătă. Mai mult de jumătate dintre cluburile participante în acest eşalon au solicitat acest lucru, astfel că sunt şanse mari ca în weekend să nu se joace nici în Liga 3.

liga2.ro


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - adymax - 01-03-2018

De ce numai la Arad nu se poate?

http://www.aradon.ro/de-ce-numai-la-arad-nu-se-poate/1994353


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - RedNeck - 01-03-2018

Sportarad scrie ca derby-ul cu movii va fi in mijlocul saptamanii:

"După reprogramarea etapelor decisă în CEX, UTA – ASU Poli se va juca la mijlocul săptămânii

Programul partidelor din eșaloanele doi și trei a suferit modificări importante, după decizia din Comitetul Executiv al Federației Române de a amâna meciurile din weekend, ca urmare a căderilor masive de zăpadă în toată țara.
În Liga 2-a, etapa din 2–3 martie a fost reprogramată pentru 28 martie 2018. Apoi, s-a ca „intermediara” din 18 aprilie să fie mutată pe 25 aprilie, respectându-se ordinea de disputare a confruntărilor. Pe cale de consecință, derby-ul Vestul va fi programat la mijlocul săptămânii la Șiria, sau Arad, pe „Motorul”, dacă terenul sintetic va fi montat până atunci. Cea de-a treia intermediară a primăverii e programată la mijlocul lunii mai, când arădenii o întâlnesc acasă pe cealaltă echipă timișoreană, Ripensia.
Dar, iată cum arată rundă de rundă programul „roș-albilor” până la finalul actualei stagiuni:
Etapa 24, 10 martie:  UTA – Hermannstadt
Etapa 25, 17 martie: Balotești – UTA
Etapa 26, 24 martie: UTA – Afumați
Etapa 23, 28 martie (intermediară):  Mioveni – UTA
Etapa 27, 31 martie 2018:  Călărași – UTA
Etapa 28, 6 aprilie 2018:  UTA – Olimpia 3-0 (f.j.)
Etapa 29, 14 aprilie: UTA – Snagov
Etapa 30, 21 aprilie:  Pandurii – UTA
Etapa 31, 25 aprilie (intermediară):  UTAASU Poli
Etapa 32, 28 aprilie:  Miroslava – UTA
Etapa 33, 5 mai: UTA – Suceava
Etapa 34, 12 mai:  Luceafărul – UTA
Etapa 35, 16 mai (intermediară): UTA – Ripensia
Etapa 36, 19 mai: Tg. Mureș – UTA 0-3 (f,j,)
Etapa 37, 26 mai:  UTA – Brăila
Etapa 38, 2 iunie: FC Argeș – UTA

http://sportarad.ro/2018/02/28/dupa-reprogramarea-etapelor-decisa-cex-uta-asu-poli-se-va-juca-la-mijlocul-saptamanii/


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Miltiades87 - 02-03-2018

http://www.uta-arad.ro/stiri/comunicat-fc-uta-arad-2-martie-2018/4088

O miscare inteligenta si care mai mult ca sigur, o sa produca rezultate...


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - RedNeck - 02-03-2018

Intr-un fel, ma asteptam la o schimbare pe banca tehnica. Nu stiu daca Ionut Popa era cea mai potrivita alegere (ma refer din punct de vedere a relatiilor din trecut dintre el si suporteri, nu la experienta lui manageriala). Sa vedem cum va gestiona relatia cu suporterii...


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Adrian07 - 02-03-2018

Ahahaha. Invevitabilul s -a produs. I.Popa la.UTA!!!
Ar trebui sa isi ceara scuze public pentru mascarada de la baraj, sper sa lase circul, numai de asta nu avem nevoie!
Viata grea cu noi...


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - maryan - 02-03-2018

Doamne ferește!parcă ne-a luat Dumnezeu mințile de tot!asta s-a pisat pe noi acum câteva luni și acum îl aducem in postura de salvator pe cal alb!s-a epilat inghinal și și-a tăiat mustata de fericire în vară ...aratandu-si respectul ce îl poartă pentru UTA!
E clar ...ne merităm soarta!