Forumul
Stiri, sezonul 2017-2018 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2017-2018 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Subiect: Stiri, sezonul 2017-2018 (/showthread.php?tid=483)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Giuliano - 02-03-2018

Pentru mine personal Alexandru Mezsar nu mai există din acest moment. L-am susținut chiar și atunci când a greșit dar aceasta nu este o greșeală ci o trădare. Las la o parte caracterul infect al acestui personaj a cărui singură ”calitate umană” e că umple buzunarele celor responsabili cu știrile de circ, dar ce este mai grav e că limbricul ăsta s-a pișat în cel puțin trei rânduri pe clubul UTA. Iar acum este adus în club. E ca și cum ai lua un rahat de pe stradă și l-ai pune pe post de nasture la palton. Păi domnul Mezsar să-și pună rahatul pe haina lui personală, nu pe UTA. Dar nu-i nimic, tot răul spre bine. Cu ocazia asta aflăm dacă utiștii, atâția câți sunt ei, mai au coloană vertebrală sau mănâncă rahat pentru a li se arunca un os descărnat. Iar eu voi știi în scurt timp dacă mai am echipă sau nu. Să fie clar, au fost multe compromisuri în ultimii ani, dar pe ăsta eu nu-l mai înghit. Gata, dacă ăsta rămâne la UTA, pentru mine s-a terminat! Definitiv! E tot ce am avut de spus despre acest subiect, nu voi mai spune niciun cuvânt în plus pe marginea lui. Mi se pare înjositor până și să vorbesc despre acest vierme!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 02-03-2018

Subscriu mesajului lui Giuliano si i-am spus-o si lui Meszar prin sms asta seara. Pur si simplu nu pot sa fiu scuipat in fata si sa intorc celalalt obraz. Decizia asta este cea mai mare rusine din ultimii ani si pentru asta Meszar trebuie sa plateasca.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Adrian07 - 02-03-2018

Nu o luati razna cu totul... nici chiar sa zici ca nu mai avem echipa Giuli... noi nu putem pleca!!! Sa fie clar!!! Dar el poate!!!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 02-03-2018

Tot a proasta scrii si o faci de zici ca am fi prieteni la catarama desi habar n-am cine esti. Cum naiba poti sa ii spui unui om sa inghita rahatul la nesfarsit?


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Adrian07 - 02-03-2018

(02-03-2018, 23:49)Kidu a scris: Tot a proasta scrii si o faci de zici ca am fi prieteni la catarama desi habar n-am cine esti. Cum naiba poti sa ii spui unui om sa inghita rahatul la nesfarsit?

Nu zic nimanui sa faca nimic... Meszar pur si simplu nu stie ce face!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - EvillMe - 02-03-2018

Eu personal pot pleca și o voi face... Sa aduci un vierme ca și Popa care spala pe uta cu apa și cu oțet în ciuda faptului ca suporterii îl vor cu mâinile pe piept ii strigător la cer.l Eu cat timp v a fi mizeria asta la Uta nu voi mai fi la nici un meci... Nu contează dacă jucam de pe locul 12 sau jucam în play-off în liga 1.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Triple H - 03-03-2018

Dupa toate cate s-au intamplat, sa-l aduci pe Popa... absolut de neinteles.
Conducerea se bazeaza pe calitatile lui de antrenor, partile pozitive, dar cum el s-a pisat pe noi in atatea ocazii CUM SA UITI ?! Iar la barajul cu ACS, a umplut paharul... 7-8 luni mai tarziu sau cat a trecut, il aduci in club ?! BAI VOI V-ATI LOVIT LA CAP ?

Al draqu mah, imi strica toata seara, conducere de ...rahat cu mac. Mi-e rusine de nerusinarea lor.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Chere - 03-03-2018

Ionut Popaaaa nambar uannn!

Sunteti rai, jur! Voi nu vedeti ce frig e afara? Avem nevoie de-o haina de blana!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - adymax - 03-03-2018

Sa-i scoateti pe toti din club si sa-si faca clubul lor! Decat asa umilinte mai bine desfintarea si ne uitam la TV.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Giuliano - 03-03-2018

Meszar știe foarte bine ce face. De ce cred asta? Când a fost vorba de venirea lui Manea încontinuu a trimis mesaje către SCU întrebând care e decizia noastră, că noi hotărâm, că noi suntem împreună cu primăria pilonii, că el oricum se retrage etc etc. Probabil și el vroia să-l refuze pe Manea dar vroia să scoată castanele din foc cu mâna noastră, știind că suntem pe aceiași lungime de undă. Acuma, că știa că n-o să acceptăm numirea lui Popa ne-a pus în fața faptului împlinit. Acuma nu mai suntem ”pilonul”. Decizia asta mă face să-mi revizuiesc tot ceea ce am crezut despre acest om. Și cine mă cunoaște știe că eu pot să mă cert de multe ori cu cineva dar să-mi schimb fundamental părerea despre acea persoană e mai greu.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - mirco - 03-03-2018

Asta e, multi vad, putini pricep !
Cine da banul comanda.
Lasati visele si teziti-va la realitate


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - adymax - 03-03-2018

Cine da banul Micro? Sa nu-mi spui ca Meszar..


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - red11 - 03-03-2018

nea popica merita o japoneza faina. O muncit omu pentru ea Big Grin


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Robi - 03-03-2018

Prin decizia asta, Meszar mi-a demostrat ca nu tine cont de parerea noastra. Cum sa numesti  director tehnic pe unul care acum cateva luni isi batea joc de suporterii aradeni, care e recunoscut pentru circul facut la fiecare meci. Pana acum cateva zile parca aveam un lot slab si nu voia sa fie numit director tehnic, acum dintr-o data lotul a devenit valoros? Decizia asta nu cred ca e spontana, e gandita si are ca scop altceva, scopul e ca circarul sef sa fie numit antrenor.  Se pare ca pentru suporterul aradean nu conteaza aspectul moral si bunul simt, sau ca circarul sef e un mic blatist. Dupa parerea mea declaratile lui fac rau clubului, singurii castigati vor fi cei de pe sportarad care sunt acum in extaz!
Sa nu spun de pregatirea circarului, el e un antrenor mediocru care s-a luptat mereu in Liga 1 petntru evitarea retrogradarii, mai mult nu poate, degeaba se viseaza director tehnic la fcsb!
Iar in privinta decizilor luate de SCU, cred ca  vor lua decizia cea mai buna. Nu trebuie sa plecam noi, sa plece ei! Ei care ne duc aici, ei care iau decizii cum le convine si cand le convine.
Din punctul meu de vedere Popa nu are ce cauta la UTA! Si exista motive bine intemeiate pentru asta! Sa antreneze la Conop,  in judet printre gaini! Pe mine nu ma impresioneaza cu glumele lui de doi lei, e slab pregatit si probabil de asta incearca sa abata directia spre circul lui ieftin.
Jos labele de pe UTA, MISTER!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - adl - 03-03-2018

ce obiectiv indraznet i-au trasat: raminerea in L2!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 03-03-2018

(03-03-2018, 0:38)mirco a scris: Asta e, multi vad, putini  pricep !
Cine da banul comanda.
Lasati visele si teziti-va la realitate

Bine mai, pragmaticule, mai ai si alte dume?


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - adl - 03-03-2018

eu nu am nimik contra lui Popica, am si uitat de treaba aia din 2002. pacat ca nu a fost adus in vara, el a declarat inca inainte de baraj ca sufletul ii e la UTA. A avut tupeu, fiind antrenor unde era.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Miltiades87 - 03-03-2018

Cred ca e mai mult decat evident ca echipa in momentul asta are nevoie de o schimbare la nivelul bancii tehnice. Urmeaza niste meciuri grele si daca am merge tot pe mana lui Todea ar exista riscul sa ne afundam in subsolul clasamentului si sa intram serios in hora retrogradarii. De aceea, aducerea lui Popa o vad ca pe o miscare logica. Pana la urma e cel mai specializat antrenor din vestul tarii pe astfel de chestii, gen salvare de la retrogradare sau promovare. Ca nu are caracter sau face circ ieftin, deja e alta discutie, pe care eu o vad mai putin importanta atunci cand esti strans cu usa...
Avem oricum, un sezon prost din toate punctele de vedere si cu multe greseli din partea conducerii. Ce ar fi trebuit sa faca Meszar in situatia de acum?! Care era alternativa? Asta ar trebui sa ne intrebam, nu sa venim cu discursuri transante .


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Giuliano - 03-03-2018

Păi eu zic că îți aduci tu în casă ca om de încredere pe unul care prima dată te-a vândut (Târgu Mureș 2009), după care te-a acuzat pe tine că ești hoț (vezi declarațiile publice făcute acum despre meciul de atunci cu U.Cluj), după care a vrut să îți fure ceva din casă (vezi episodul Chindriș și urmărirea ca-n filme pe Valea Mureșului) după care te-a făcut și de căcat în văzul lumii (vezi ce s-a întâmplat anul ăsta la baraj). Ia-l și du-l tu pe unu ca ăsta la tine acasă și după aia dă lecții la alții despre ce discursuri să țină. Am zis că nu mai vorbesc despre acest subiect dar unii nu se mărginesc să-și spună părerea ci dau lecții la alții. ”Lecții” despre coloana vertebrală tipică acestui popor care se încoardă la străini dar când se pișă pe el ai lui le pupă mâna. Cu astfel de mentalitate nici nu mă mir că Falcă e primar sau Dragnea premier. Toți hoții, circarii, drojdia societății, oameni fără caracter și fără pic de bun simț sunt eroi în țara asta.

p.s. Fanii lui Ionuț Popa să-l pună pe Falcă președinte de onoare, pe Marțian președinte executiv și pe Chirilă manager. Măcar să știm o treabă!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Miltiades87 - 03-03-2018

Aici e forum, adica un loc unde oamenii isi spun parerile...nu dau lectii. Iar parerile pot fi bune sau nu, putem sa fim sau sa nu fim de acord cu ele si nu cred ca trebuie sa atacam persoana, ci opinia. Eu doar am indemnat la echilibru intr-o situatie foarte delicata pentru club. 
Consider ca o sa se dovedeasca o solutie salvatoare mutarea asta, si asta e cel mai important, echipa sa mearga mai departe.

PS: Nu am votat si nu am sa votez niciodata cu Dragnea ...