Forumul
Stiri, sezonul 2017-2018 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2017-2018 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Subiect: Stiri, sezonul 2017-2018 (/showthread.php?tid=483)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 04-03-2018

Cristi, imi pare rau dar nu pot fi de acord cu tine pentru ca obiectivul nu a fost niciodata salvarea de la retrogradare ci din contra promovarea.
Lasand la o parte ceea ce ma deranjeaza la circar si gandind strict din punctul de vedere al managementului echipei, imaginea de ansamblu a problemei este urmatoarea: dupa ce Meszar a gresit flagrant toata campania de transferuri, dupa ce a risipit toti banii incasati pe Dennis Man si Adi Petre vine acum si ni-l arunca sub nas pe Popa ca si cum asta ar fi o rezolvare a problemei.

Asta e ca in politica, cream probleme pe care chipurile tot noi le rezolvam si ne arogam merite. Nu merci, nu servesc asa ceva!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Cristi_Arad - 04-03-2018

Pai e clar ca Meszar a facut foarte multe greseli anul asta si am scris asta pe forum si cu alte ocazii. Ultima a fost ca nu l-a schimbat pe Todea la final de tur. Apoi politica low cost inteleg, dar asta a fost politica ultra low cost!
Nu-s nici de partea lui Popa nici a lui Meszar dar daca privim doar aspectul sportiv nu avea alte variante. Ca sa il aduci pe Dan Stupar cum zicea cineva ar fi insemnat sa continui cu experimentele care ti-au distrus tot sezonul, iar alt antrenor si capabil care a avut rezultate si dispus sa vina nu cred ca mai gaseam acum in situatia in care ne aflam.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 04-03-2018

Nici Popa nu iti asigura nimic. Caz concret: Pancota. Le-a luat banii si dupa aia a dat vina pe altii.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Cristi_Arad - 04-03-2018

Clar ca nu iti asigura, dar prin comparatie...intre antrenorul Todea si antrenorul Popa e o mare diferenta care poate conta mult la final.
Unii erau siguri ca nu riscam retrogradarea nici cu Todea pana la final, dar eu si cu Popa am emotii in privinta asta.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - suporterutabuc - 04-03-2018

Bun. Bine ca avem subiect de discutie...ne mai dezmortim putin, ca prea era liniste pe Forum..si nu de ieri de azi, de cateva luni bune. Observ insa cu tristete ca, pe fond, nu s-a schimbat nimic. Aceleasi atacuri la adresa celor care nu va impartasesc parerea, aceleasi jigniri. Nu cred ca asta trebuie sa fie spiritul UTA-ei. In loc sa fim uniti in jurul echipei (nu a conducatorilor, nu a antrenorilor) ne balacarim, ne scuipam, ne injuram, ne invitam chiar la bataie pe inserat la colt de strada. Chiar nu va pare rau de unde s-a ajuns, chiar nu mai putem respecta pe nimeni? Felicit initiativa celor ce au initiat acest forum. Si, ani de zile, cu mici sincope, a functionat in spiritul UTA-ei si a servit scopului pentru care a luat nastere. Este motivul pentru care, desi citesc zilnic, ma abtin de la comentarii. Mi-am luat-o de cateva ori cand am emis o parere si o sa mai mi-o iau. E amuzant, totusi, ca uneori se mai citeaza si sport-aradul (dusmanul 2 sau 3...), dupa cum si in sport arad e citat uneori forumul. Doua tabere, aceeasi dragoste pentru UTA. Greu de inteles. Ok, pe forum, pana se ajunge la jigniri, nivelul hai sa-l numim intellectual este (mai) ridicat. Nu pot fi de accord cu acei suporteri pentru care unicul scop este sa ii batem pe movi. Restul (rezultatele, modul de exprimare in teren, divizia in care jucam, atmosfera din tribune etc) nu par sa conteze. Nu, nu sunt suporter de rezultat si faptul ca postez aici indemnand la unitate, este cel mai la indemana exemplu, chiar daca ma numar printre cei cativa care au vazut pe viu UTA jucand inainte de prima (mare) retrogradare. Nu dau lectii nimanui, nu ma erijez in detinatorului adevarului absolut, nu accept invitatia de a ma informa din alte surse, pentru simplul motiv ca eu consider acest forum ca fiind al UTA-ei. Nu proprietatea SCU, nu a lui Kidu ori Giuliano, nici a lui Mirco ori Cristi B. Nici macar doar a aradenilor, ci a tuturor care iubesc UTA. Nu comentez numirea lui Popa, in cateva luni ne vom lamuri si cu el. Comentez doar ceea ce se intampla aici si consider ca nu este normal.  
(04-03-2018, 12:37)Cristi_Arad a scris: Clar ca nu iti asigura, dar prin comparatie...intre antrenorul Todea si antrenorul Popa e o mare diferenta care poate conta mult la final.
Unii erau siguri ca nu riscam retrogradarea nici cu Todea pana la final, dar eu si cu Popa am emotii in privinta asta.



RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 04-03-2018

Cu alte cuvinte un fel de "sa fie bine sa nu fie rau".
Nu cred ca a avut cineva pretentia ca e forumul sau sau ca detine adevarul absolut insa nici nu sunt de acord sa relativizam orice si sa inghitim orice compromis.

Mi-a ajuns pana peste cap mentalitatea asta paguboasa a unora care vor liga 1 cu orice pret dar pe care la greu nu ii vezi langa echipa, m-am saturat de toti aia ce justifica necesitatea unei "curve batrane" pentru ca in opinia lor cred ca asa merg lucrurile, m-am saturat de toti cei care nu au nici cea mai mica mandrie, orgoliu si urma de coloana vertebrala.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - mirco - 04-03-2018

bine Kidule ramai tu cu mandria, orgoliul si cu coloana vertebrala dar lasa-i pe oameni sa lucreze in pace nu mai fii tu carcotas si instigator
sau fii tu finantator si apoi fa tu regulile: ai vrea sa fii o zi in locul lui Meszar ? stii cum e cainii latra si caravana trece .PUNCT
nu am sa mai port nicio discutie eu ma retrag


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Gru - 04-03-2018

(04-03-2018, 14:15)Kidu a scris: Cu alte cuvinte un fel de "sa fie bine sa nu fie rau".
Nu cred ca a avut cineva pretentia ca e forumul sau sau ca detine adevarul absolut insa nici nu sunt de acord sa relativizam orice si sa inghitim orice compromis.

Mi-a ajuns pana peste cap mentalitatea asta paguboasa a unora care vor liga 1 cu orice pret dar pe care la greu nu ii vezi langa echipa, m-am saturat de toti aia ce justifica necesitatea unei "curve batrane" pentru ca in opinia lor cred ca asa merg lucrurile, m-am saturat de toti cei care nu au nici cea mai mica mandrie, orgoliu si urma de coloana vertebrala.


Jignesti gratuit, nu e nimeni de pe forumul asta in masura sa evalueze caracterul si forma coloanei vertebrale pentru ceilalti participanti, nici macar tu. Nu poti sa-i faci cu ou si otet pe toti cei care nu impartasesc anumite opinii, impartirea asta in alb si negru e pur si simplu puerila.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 04-03-2018

De aia suntem unde suntem atat ca si club cat si ca oras si comunitate, pentru ca sunt prea multi din astia flexibili si dispusi la compromis.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - cristi b - 04-03-2018

E bine ca fiecare sa-si exprime parerea, eu nu am scris prea multe in ultima vreme, dar am citit zilnic forumul. Dar, ca membru fondator SCU si ca unul care am fost prezent la sfarsitul turului la intalnirea cu suporterii din Subcetate, ma deranjeaza enorm faptul ca atunci, dupa prostiile facute de Meszar&co, au aruncat pisica spre cei doi piloni. Adica, noi am facut tampenii , am "papat" banii aiurea si e treaba SCU si a primariei acuma sa scoata rahatul! Serios? Si acum SCU ar trebui sa taca, dupa parerea unora! Nu domnilor, ok, stati linistiti, Popa va ramane, ca nu poate SCU sa il dea afara, dar trebuie dat un semnal foarte clar : Meszar&co , tineti-va pisica la voi in curte si raspundeti de ceea ce ati facut sau faceti, nu cand dati de greu, aruncati pisica peste gard! Toti suntem de acord ca Todea trebuia schimbat, dar nu ma convinge nimeni ca Popa este singura varianta, mai sunt si altele, poate si mai ieftine. Si nu pot avea incredere intr-un om care (cica iubeste UTA), a incercat sa-i fure miseleste de la Uta pe Chindris, Petre si inca alte cateva "lovituri sub centura" de care nu toata lumea stie!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Ovidiu - 04-03-2018

Despre subiectul actual, Popa, n-o să spun nimic, cred că tot ce a fost de spus, s-a spus deja.
Insă, in toată situația asta, am remarcat altceva, destul de grav după mine...jucătorii sunt neplătiți de vreo 3 luni de zile, asta in condițiile in care s-a renunțat la băieții veseli care câștigau câteva mii de euro, lunar.
Știe cineva ce se intâmplă? Este o sancțiune pentru rezultatele dezastruoase sau s-a ajuns la fundul sacului?


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Triple H - 04-03-2018

Asa este, bine punctat Ovi, aflam din articol ca jucatorii sunt "debusolati", dar se pare ca nu doar dpdv sportiv ci si financiar. Asta e o problema, care, dupa disparitia din lot a baietilor "grei" nu ma asteptam sa apara.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Paul0 - 04-03-2018

(04-03-2018, 16:37)Triple H a scris: Asa este, bine punctat Ovi, aflam din articol ca jucatorii sunt "debusolati", dar se pare ca nu doar dpdv sportiv ci si financiar. Asta e o problema, care, dupa disparitia din lot a baietilor "grei" nu ma asteptam sa apara.

Nu pot sa inteleg nici eu lucrul acesta. Ce se intampla in retur daca echipa mergea conform planului si eram pe primul loc? Cum au plecat la drum cu achizitii atat de scumpe sau stiind ca nu vor ajunge banii pentru retur?


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Man09 - 04-03-2018

Cum credeti ca s-au reziliat atâtea contracte în vigoare pe cale,, amiabila'' evident cu plata unor sume de bani la atâtea contracte reziliate probabil s-au plătit ft mulți bani plus banii către Gligor , erau zvonuri că Grigorie a primit și primă de instalare plus ca au fost contracte și de 3500 de euro pe lună. Toate aceste sume se adună și se ajunge la politica low cost.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - joker - 04-03-2018

Mie nu îmi vine sa cred când văd cum uita arădenii ce caracter are circaru asta, meszar și-a arătat limitele dar tot nu cred ca trebuie sa facă un pas in spate.Echopa trebuie susținută dar și acest circar contestat, nu are ce caută la UTA.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - red11 - 04-03-2018

Ca uita e una dar sant foarte multi carora chiar le place de el si-l vad solutia salvatoare. Halal!!!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 05-03-2018

Pai este aceeasi masa de oameni care vrea liga 1 cu orice pret, care vrea performanta de parca noi restul am fi o adunatura de masochisti, aceeasi oameni care aduleaza pe oricine care le da dume bine ticluite dar care sunt primii care injura echipa dupa un meci mai putin reusit.
Cand ii mai aud pe unii cum se umfla in pene cat de bun cunoscator este public aradean imi vine sa vars. Mi-e suficient sa imi aduc aminte de episoadele 2006 - Salonta, 2010 - Covaci, sezonul 2013-2014 - liga a IV-a.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Pelle - 05-03-2018

Salutare lume,

Stiti ce ma deranjeaza, poate nu pricep eu, insa va luati de Popa, asa gratuit, e adevarat ca toti l-am injurat, inclusiv la barajul cu Poli, dar omul nu isi facea decat datoria. A luat toate presiunea de pe jucatori asupra lui, daca analizati bine. In alto ordeine de idei aducerea pe 3 luni imi suna a proba, ca daca il schimbau pe Todea si venea el pe 3 ani si pleca iar cu bani mai repede, ce faceam?
Nu am auzit pe nimeni, cred ca sunt singurul la meciuri care cer demisia lu Gradinariu si Co. Vad ca vorbiti de banii aruncati pe "vedetele" din vara, dar cine a avut politica defectuoasa?

P.S. Daca nu il vreti pe Popa, s-ar putea sa va treziti cu Gradinariu antrenor in divizia C la anul sau in doi ani ca tot isi face omul licenta. Smile


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 05-03-2018

Nu ai dreptate, mai sunt solutii de antrenori, atat locale cat si non-aradeni insa pentru asta trebuie sa muncesti, sa ii cauti si nu doar sa te iei dupa ce se scrie in presa.
Daca ar fi dupa mine, l-as fi adus pe Stupi pentru ca din punctul meu de vedere omul stie meserie, a luat-o de jos, e si o solutie de buget cam ceea ce am avea nevoie acum. Desigur, cautarile nu se opresc doar aici insa asta e primul nume care imi vine acum in minte fara sa caut.

Pana acum tot ce a adus Meszar au fost nume vehiculate prin presa, mai putin Rosu care a fost antrenor mult peste ce am avut pana acum.

Popa nu e Mourinho, nici macar "de Romania" sa judecam cu ocaua potrivita, e doar un alt mediocru cu un caracter infect. Vrajeala lui tine doar la niste oameni cu cel mult intelect mediu si nu o spun sa jignesc pe cineva insa ati urmarit putin reactiile de la Digisport dupa acel scandal de pe culoarul vestiarului de la Timisoara.
Lasand la o parte faptul ca facut rau UTEI si ca Rosu un iesean a reprezentat UTA mult mai decent si omul ne lua noua apararea, spuneti-mi ca v-ati simtit mandri de faptul ca e aradean?

Daca ar fi sa ma duc dupa logica celor ce il vor la UTA, binecunoscutele simpatii pentru "curva batrana cu pile la FRF", chiar aveti impresia ca cineva de la FRF il baga in seama pe circarul asta? E doar un mascarici pe care nu il baga in seama nimeni.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - tobo` - 05-03-2018

(05-03-2018, 12:26)Pelle a scris: Salutare lume,

Stiti ce ma deranjeaza, poate nu pricep eu, insa va luati de Popa, asa gratuit, e adevarat ca toti l-am injurat, inclusiv la barajul cu Poli, dar omul nu isi facea decat datoria. A luat toate presiunea de pe jucatori asupra lui, daca analizati bine. In alto ordeine de idei aducerea pe 3 luni imi suna a proba, ca daca il schimbau pe Todea si venea el pe 3 ani si pleca iar cu bani mai repede, ce faceam?
Nu am auzit pe nimeni, cred ca sunt singurul la meciuri care cer demisia lu Gradinariu si Co. Vad ca vorbiti de banii aruncati pe "vedetele" din vara, dar cine a avut politica defectuoasa?

P.S. Daca nu il vreti pe Popa, s-ar putea sa va treziti cu Gradinariu antrenor in divizia C la anul sau in doi ani ca tot isi face omul licenta. Smile

Nu se ia nimeni de Popa gratuit si nu are legatura numai cu meciul de baraj. Hai sa ne uitam si cativa ani in urma sa vedem cam care a fost comportamentul lui fata de UTA, cam ce haine de blana a mai purtat si ce meciuri cu "U" Cluj a mai avut.