Forumul
Stiri, sezonul 2017-2018 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2017-2018 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Subiect: Stiri, sezonul 2017-2018 (/showthread.php?tid=483)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 28-06-2017

Problema e alta, in momentul in care am luat-o de la 0 una din conditii era ca situatia financiara sa fie transparenta si in momentul de fata avem orice numai transparenta nu.

Mi se pare dubios cum se vrea sa se efectueze vanzarea lui Petre, sa nu zic chiar penal.

Nimeni nu stie cum se cheltuiesc banii, cati intra si in ce conturi si consider normal sa am semne de intrebare pentru ca am mai vazut si scenariul cu Tucudean,Balgradean si Purece de care nu suntem prea departe pt ca in final UTA se alege cu mult prea putin din ce i s-ar cuveni.

Si da, ca va vine sa credeti sau nu, se fac blaturi si prezi o stie prea bine doar face pe cocosul stiind ca suntem in spatiu public nu putem vorbi deschis pt. ca nu-i asa "facem rau clubului".

A-ti iubi clubul nu are nimic de a face cu a sta impasibil in momentul in care ai indicii clare ca ceva miroase.
Daca asta inseamna UTA, sa vinda Meszar varfurile de generatie inca din frageda pruncie in conditiile in care UTA este finantata din bani publici, stau si ma intreb atunci cum mai ramane cu constructia sanatoasa? Cand si cu cine vom mai face performanta?

Nu ma dezic de UTA ca suporter insa ma dezic de anumite personaje, fie ei jucatori, suporteri sau conducatori.

P.S. La sedinta m-am dus doar sa ii platesc taxa lui Vlad si sa imi dau demisia. De povestile lui Meszar sunt satul si nu avea sens sa ma iau de el fiind cu copilul de fata pentru ca oricum o intorcea dupa cum voia el.
Cat timp am crezut in el l-am ajutat neconditionat, acum insa nu mai am niciun chef sa aud bla-bla-ul lui sau al lui Gradinariu.

P.S.2 Nu stiu cati dintre voi ati vorbit vreodata cu Adi Petre sa auziti si varianta lui. Nu sunt lucrurile atat de roz precum le prezinta Meszar.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - mirco - 28-06-2017

kidule,

ar fi momentul sa te retragi, asa ar fi cel mai elegant, lasa reprosurile nu ramane blocat la trecut
am ajuns prea de tot; aici nu e vorba despre opinii ci doar de orgolii personale
nu ma face sa spun si eu din casa
fa o pauza, si vezi-ti de ale tale, nu mai baga raca intre oameni


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 28-06-2017

Da spune, domne'. Te tin eu de degete?
Ce e prea de tot, ca vreau sa vad un bilant financiar ca la orice entitate finantata din bani publici, ca vreau sa fie o situatie transparenta? Ca imi doresc ca UTA sa fie ferita de orice suspiciune in ce priveste blaturile sau alte magarii din fotbal? Ca nu vreau sa ne mai pierdem jucatorii asa la prima strigare, ca imi doresc sa depasim mentalitatea asta marunta?

De data asta nu mai punem batista pe tambal asa usor, de data asta am investit prea mult in echipa asta ca sa pot matura gunoiul sub pres asa cum s-a facut de fiecare data la UTA dupa revolutie incoace.

P.S. Frumos ar fi sa te prezinti daca tot suntem atat de tovarasi.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - joker - 28-06-2017

Nu ma bag in discuțiile voastre personale, dar Kidu are dreptate , clubul asta nu se îndreaptă spre ceva bun in condițiile astea. lucrurile se desfășoară exact dupa modelul falca .. tam-tam si nimic concret si transparent.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Adrian07 - 28-06-2017

Unitate p**a!!!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Xtreme - 28-06-2017

Ca privitor din afara sistemului stau si intreb: unde ajungem, daca pana si suporterii (cei putini care au mai ramas) se îndepărtează de echipa. Foarte multi sau aproape toti sunt frustrati si suparati de rezultat si de perspective. Da acuma ce facem, ne certam intre noi? Bagam capul in nisip? Sau luptam in continuare? Eu zic sa va intalniti la o bere si sa discutați fata in fata problema, ca vorba ceea "sângele apa nu se face". Fac eu cinste! Smile Gioii si Meszarii trec, da spiritul baronului Neumann rămâne cu noi și în noi!

PS. Cred ca toți aveți dreptate și ca nu exista o soluție, care sa mulțumească pe toți! Dar asta nu ar trebuii sa fie motiv de cearta și de dezbinare.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kapa - 28-06-2017

Si eu zic ca fiecare are partea sa de dreptate in orice caz cu siguranta este bine sa tinem aproape cu totii ( in orice familie exista certuri destul mai dure dar in final ne iertam cu totii.. prietenii, copiii fratii, parintii etc) in orice caz atat UTA cat si ceilalti suporteri au cu siguranta nevoie de fiecare suporter, cu atat mai mult de 2 dintre cei mai vechi si pasionati utisti, ar fi bine ca pe viitor aceste certuri sa fiec facute in privat pentru ca, chiar daca nu ati dori sau nu ati constientiza sunteti Modele urmate de multi utisti ( tineri sau nu ) si credeti-ma se creaza si mai mult un sentiment de nesiguranta si neincredere iar atuul nostru cel mai de pret si puterea nostra este Unitatea !


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Chere - 29-06-2017

(28-06-2017, 15:49)mirco a scris: kidule,

ar fi momentul sa te retragi, asa ar fi cel mai elegant, lasa reprosurile nu ramane blocat la trecut
am ajuns prea de tot; aici nu e vorba despre opinii ci doar de orgolii personale
nu ma face sa spun si eu din casa
fa o pauza, si vezi-ti de ale  tale, nu mai baga raca intre oameni


Analizand stilul de exprimare, sunt 99,99% sigur ca mirco e defapt...proca Tongue


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - sabau15 - 29-06-2017

A semnat si Dan Roman, atacant, 30 ani, sezonul trecut a fost la CFR Cluj. unde a jucat in 8 partied fara gol marcat.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Adrian07 - 29-06-2017

Ii nenorocim anul asta! Sa ramana si Curtuius...


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Redpunk_one - 29-06-2017

(29-06-2017, 12:06)Chere a scris:
(28-06-2017, 15:49)mirco a scris: kidule,

ar fi momentul sa te retragi, asa ar fi cel mai elegant, lasa reprosurile nu ramane blocat la trecut
am ajuns prea de tot; aici nu e vorba despre opinii ci doar de orgolii personale
nu ma face sa spun si eu din casa
fa o pauza, si vezi-ti de ale  tale, nu mai baga raca intre oameni


Analizand stilul de exprimare, sunt 99,99% sigur ca mirco e defapt...proca Tongue


M-ai prins Chere ...... Big Grin


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - mirco - 29-06-2017

Luminita apare Smile
directia este buna, ramane de urmarit si urmatoarele noutati


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - psv - 30-06-2017

http://www.uta-arad.ro/stiri/comunicat-fc-uta-arad-30-iunie-2017/3793
Eu zic ca e bine ca au ramas Todea si Tapos,de Mihali nu stiu ce sa zic...,sa vedem si ce preparator fizic vom aduce


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - I 929 - 30-06-2017

După CV, Mihali putea fi și principal. Să nu mai vorbim de cv-ul de fotbalist...A acumulat destulă experiență ca secund, în mod normal ar trebui să fie un plus. Oricum, e un nume important, o achiziție bună ca să spunem așa. Ar trebui să fie un nume care impune respect oricărui jucător de liga a doua.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kapa - 30-06-2017

Eu zic doar atat Excelent e altceva, mult peste sezonul trecut !!!


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 30-06-2017

E bine ca au ramas Cristi Todea si Dan Tapos. Despre Mihali nu am nicio referinta ca si antrenor asa ca nu ma pronunt.


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - cip_leo - 30-06-2017

bah, io cred ca mirco e Tene10 Smile))


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - mirco - 30-06-2017

Aha, eu cred ca Mirco e Dascalul Smile Smile


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - sRg. - 01-07-2017

Poate foștii dinamoviști ne aduc noroc daca Roșu nu a reușit Smile).


RE: Stiri, sezonul 2017-2018 - cipri_23 - 01-07-2017

Transfer record pentru Liga a 2-a din Romania. Golgheterul de 19 ani de la UTA a semnat azi cu Esbjerg

Adrian Petre a reusit sa inscrie 34 de goluri in 42 de meciuri sezonul trecut pentru UTA. Acesta a fost dorit si de Southampton, dar si de Steaua, insa aradenii au refuzat ambele oferte.

Atacantul de 19 ani a semnat cu Esbjerg, suma de transfer fiind in jur de 500.000 de euro, un nou record pentru Liga a 2-a din Romania.

"Pe parcursul acestui sezon am avut propuneri de la cluburi importante. Ar fi o lipsa de respect sa ma folosesc acum de numele lor, dar presa a semnalat cateva dintre ele. Am cantarit fiecare dintre oferte si impreuna cu agentul meu am hotarat sa alegem Esbjerg. Mi-a placut proiectul lor bazat pe jucatori tineri si a contat ca m-au dorit foarte mult. Nu sunt adeptul de a incheia acum un contract cu un club urias, doar de dragul de a semna si sa-mi diminuez astfel sansele de a juca.

Sunt constient ca mai am mult de munca pana cand sa pot juca la cel mai inalt nivel si vreau sa-mi construiesc cariera pas cu pas. De aceea, Esbjerg este cea mai potrivita alegere pentru stadiul actual al carierei mele. E un club unde vreau sa joc constant si sa ma perfectionez.", a spus Adrian Petre pentru Sport.ro.

Sursa: sport.ro