Forumul
Transferuri, sezonul 2017-2018 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2017-2018 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Subiect: Transferuri, sezonul 2017-2018 (/showthread.php?tid=484)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - psv - 02-09-2017

(01-09-2017, 17:54)Cristi_Arad a scris: Crezi ca ti-l da Chindia pe Cherchez cu 70-80 de mii?
Pe transfermarket e cotat la 300 de mii de euro, daca e sa il dea Chindia, il da pe cel putin 150-170 de mii. Mai ii platesti si salariul si cheltui cu el 200 de mii de euro intr-un an. Asa mai bine duci un jucator liber de contract din prima liga, ii dai la UTA 5000 de euro pe luna, si cheltui 50 de mii cu el, de patru ori mai putin.

DA,ii pun chiar  si fundita.Smile))pentru banii astia.Cel mai  bun jucator al Chindiei ,Daniel Popa a fost vandut la Dinamo cu 30000 ,asta asa ca o comparatie .


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - malacu79 - 04-09-2017

Azi se incheie perioada de transferuri deocamdata nuvavem nici atacanti dar cel mai rau nici antrenor. Bine ca avem obiectiv si buget!


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - Timis - 05-09-2017

http://liga2.prosport.ro/seria-1/campionat/liviu-ciobotariu-explica-de-ce-n-a-mai-ajuns-la-uta-clubul-care-de-dimineata-il-anunta-ca-antrenor-de-multe-ori-in-viata-trebuie-sa-iei-niste-decizii-chiar-daca-nu-iti-convin-16717888

Liviu Ciobotariu a vorbit, pentru Liga2.ro, despre oferta primită din partea UTA-ei şi ce a dus la această situaţie de prezentare a sa ca antrenor la Arad. ”Iniţial am fost tentat să preiau această echipă, pentru că au o tradiţie în spate, e un club minunat, dintr-un oraş minunat, care îşi doreşte foarte multe şi chiar merită să fie în prima ligă. Însă, ulterior, a apărut altceva şi m-am răzgândit. De multe ori în viaţă trebuie să iei nişte decizii. Chiar dacă nu îţi convin, trebuie să le iei. Chiar îmi pare rău şi le mulţumesc oamenilor că s-au gândit la mine. Îmi pare rău că nu am ajuns într-un final la UTA”, a spus Ciobotariu, care a comentat şi decizia clubului UTA de a-l prezenta oficial înainte de semnarea contractului: ”În momentul în care semnezi un contract, atunci te poţi numi antrenorul acelei echipe. Până atunci sunt tatonări, negocieri. Până nu semnezi, nu este nimic oficial”.

Oare ce s-a intamplat?


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - BogdyS - 06-09-2017

A primit o oferta din strainatate, sau cel putin asa am citit intro alta declaratie!


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 06-09-2017

Chiar nu mai conteaza, acum poate spune orice insa gestul sau este de rahat. E adevarat ca ne-am gafat si noi anuntandu-l insa la oamenii cu caracter vorba-i vorba altfel daca venim cu scuze din astea penibile ca de fapt n-a acceptat, pe mine ma lasa rece.
Minciuna face ca vorbele sale sa nu mai aiba nicio valoare.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - dedei - 06-09-2017

Kidule, nu faci anunt oficial ca te-ai inteles cu un antrenor pana nu ai semnat nimic. Poti sa lansezi un zvon in presa, dar nu anunti oficial.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 06-09-2017

De acord insa asta tot nu ii scuza nici gestul sau.
"Ein Mann, ein Wort" spune un proverb german care s-ar traduce aproximativ in romana cu "Vorba-i vorba". Daca esti om de caracter si iti dai cuvantul, nu mai ai nevoie de nicio iscalitura.

In sfarsit, noi suntem in Romania, o tara de papagali, hoti, lasi si mincinosi si trebuie sa ne descurcam ca atare. Mai bine asa decat sa fi venit si mai rau sa ne fi incurcat si asta.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - Ovidiu - 07-09-2017

”Vreau în primul rând să cunosc foarte bine ce are UTA azi, să căutăm un sistem potrivit pentru ce există. Dacă se vor ivi posibilități să transferăm jucători, de ce nu? Dar nu e o prioritate aducerea unor jucători azi, ci folosirea eficientă a celor din lot. Apoi, UTA nu are probleme la capitolul juniori. școală de fotbal unde se cresc jucători foarte buni. și astăzi sunt de calitate – Stahl, Jorza, Tănase sau Toma. UTA are condiții de Liga I, e o schimbare totală, nu poți să faci comparație cu ce a fost. Mă bucură acest lucru, UTA merită asemenea susținere”, a adăugat Falub.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - sabau15 - 10-09-2017

(07-09-2017, 16:11)Ovidiu a scris: ”Vreau în primul rând să cunosc foarte bine ce are UTA azi, să căutăm un sistem potrivit pentru ce există. Dacă se vor ivi posibilități să transferăm jucători, de ce nu? Dar nu e o prioritate aducerea unor jucători azi, ci folosirea eficientă a celor din lot. Apoi, UTA nu are probleme la capitolul juniori. școală de fotbal unde se cresc jucători foarte buni. și astăzi sunt de calitate – Stahl, Jorza, Tănase sau Toma. UTA are condiții de Liga I, e o schimbare totală, nu poți să faci comparație cu ce a fost. Mă bucură acest lucru, UTA merită asemenea susținere”, a adăugat Falub.

Pentru mine unul declaratia lui Falub este foarte dezarmanta. "Nu e o prioritate aducerea unor jucatori azi" - eu zic ca aducerea a cel putin 2 atacanti este mai mult decat prioritara. Daca pt partida cu cei de la Calarasi nu avem in lot pe langa Curtu cel putin inca un varf de gol - cred ca va imaginati si voi ce ne asteapta. Colaborat si cu abesenta lui Ciuca din aparare eu nu pot spera la un rezultat bun.

Cu parere de rau dar cred ca principalul vinovat pt ce se intampla acum la echipa este conducerea. Fara o mana de fier acolo in conducere nu cred ca vom ajunge sa promovam prea curand.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - Giuliano - 19-09-2017

Câteva informații despre Daniel Florea, vârful despre care sportarad scrie că ar putea veni la UTA:

Sezonul trecut a evoluat în 42 de partide în toate competițiile (campionat, cupă, Europa League) însă în marea majoritate a acestor partide a intrat pe parcurs, media de minute de jucate / per meci fiind de 30.

Are 5 goluri marcate și 4 pase decisive.

Este genul de vârf mobil care se poate conecta cu un atacant de careu dar poate juca și în cele două benzi, jucând la fel de bine și cu dreptul și cu stângul.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - maryan - 19-09-2017

E clar ca va aduce un plus ofensiv...numai sa vină!


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - cipri_23 - 19-09-2017

E clar la fel cum erai convins și exaltai în această vară că promovăm la pas? La ce transferuri a făcut conducerea în ultimul an, nu mai e clar nimic.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - Giuliano - 19-09-2017

Cred că-i maxim ce puteam aduce în momentul ăsta. Deși dacă ținem cont că n-a jucat niciun meci oficial din mai, cred că o să dureze unpic până va avea impact; dacă va avea.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - maryan - 19-09-2017

(19-09-2017, 19:28)cipri_23 a scris: E clar la fel cum erai convins și exaltai în această vară că promovăm la pas? La ce transferuri a făcut conducerea în ultimul an, nu mai e clar nimic.

Tu nu ai sperat să promovăm? Sau ce era asa deplasat în a crede în promovare la ce jucători cu experiență am adus?ca nu au confirmat...asta e o   alta poveste!


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - cipri_23 - 19-09-2017

Cel puțin de pe forumul UTA-ei, tu ai exagerat cel mai mult la toate comentariile scrise.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - maryan - 19-09-2017

(19-09-2017, 21:15)cipri_23 a scris: Cel puțin de pe forumul UTA-ei, tu ai exagerat cel mai mult la toate comentariile scrise.

Ce înțelegi tu prin a exagera?


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - Adrian07 - 19-09-2017

Multa bafta Daniel Florea. Sa speram ca se va integra rapid!


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - Ovidiu - 19-09-2017

Să revină și SS cât mai repede și poate o să arătăm altfel...viteză pe benzi, multe centrări in careu...ne-ar trebui un turn de control acolo....unde ești tu. Jérémie N'Jock ? Big Grin


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - adymax - 20-09-2017

Poate ar trebui sa ne aducem aminte un pic de sezonul 92/93 cand am promovat desi dupa 9 etape eram pe 11 din 18. Am inscris sezonul ala 64 de goluri. Imi aduc aminte cum arau terenul Mitu si Ungur, orice e posibil in fotbal.

http://www.uta-arad.ro/stiri/acum-24-de-ani-si-o-zi-batrana-doamna-traia-un-reviriment-superb/3401


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - sabau15 - 27-09-2017

Astazi a semnat si Catalin Hlistei. Durata contractului, 1 an.