Forumul
Transferuri, sezonul 2017-2018 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2017-2018 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Subiect: Transferuri, sezonul 2017-2018 (/showthread.php?tid=484)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - Kidu - 30-06-2017

Aveam o parere buna despre Miron pana la baraj. Il credeam baiat de caracter insa asa-i in viata, mai ai parte si de "surprize" neplacute.
Bine c-a plecat. Nu inteleg de ce nu pleaca si Manea insa disponibilizarile de ieri mai fac un pic de curatenie dupa meciul cu Balotesti si dubla mansa a barajului. Timpul ne va judeca pe toti.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - psv - 30-06-2017

Raman la parerea ca aceste disponibilizari nu s-au facut luand in considerare un singur criteriu si anume prestatia din teren ,cred ca sunt si alte aspecte care s-au contabilizat la fiecare din cei la care s-a renuntat ,unele stiute si de noi iar altele nu.....oricum mult succes tuturor celor care au facut parte din familia UTA dar viata merge inainte ,la fel si cariera lor!


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - sabau15 - 30-06-2017

Am mai adus doi prieteni de ai lui Adili. Bujamin Asani (fundas stanga) și Izet Ajrullahu ambi de la FC Skhupi. De urmarit, daca sunt cel putin de nivelul lui Adili eu zic ca sunt un castig.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - robert - 30-06-2017

vad ca este un filmulet despre Izet Ajrullahu care din cate se pare ca joaca la mijloc si are un profil ofensiv.

https://www.youtube.com/watch?v=WdBXsOSYMMA


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - sRg. - 30-06-2017

Izet pare un jucător foarte tehnic din acel material video(și cu Asani sunt materiale). Sa speram că ambii sunt de nivelul lui Adili insa păcat că nu putem folosii numai 2 extracomunitari.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - psv - 30-06-2017

(30-06-2017, 15:37)sRg. a scris: Izet pare un jucător foarte tehnic din acel material video(și cu Asani sunt materiale). Sa speram că ambii sunt de nivelul lui Adili insa păcat că nu putem folosii numai 2 extracomunitari.

Se pare ca Asani e acelasi tip de jucator combativ ca si Adili,a luat 10 galbene sezonul trecut ,a jucat titular in toate meciurile si a marcat un gol!


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - sRg. - 30-06-2017

(30-06-2017, 16:02)psv a scris:
(30-06-2017, 15:37)sRg. a scris:

Se pare ca Asani e acelasi tip de jucator combativ ca si Adili,a luat 10 galbene sezonul trecut ,a jucat titular in toate meciurile si a marcat un gol!
Ai dreptate ,am urmărit acuma pe transfermarkt ultimul lui sezon,majoritatea meciurilor le-a început ca fundaș stânga iar din cate am văzut arată că mai poate juca și că mijlocaș stânga sau chiar închizător.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - adymax - 30-06-2017

Izet pare la fel ca Stalh, poate un pic mai iute.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - Triple H - 30-06-2017

Nici eu nu inteleg de ce a fost pastrat Manea, dar deloc nu inteleg... m-a enervat la culme si el si Gligor de mai mult timp, am zis ca treaca-mearga, dar barajul a pus capacul, si pe urma la final, tot Manea a venit sa faca gura la gard langa Colin&Co . Copil, de asemenea, destul de vocal, strigand "asta e, atat putem, etc"
Cel putin Gligor n-a dat din "clontz" la gard, si culmea, fix Manea ramane. FANTASTIC !

in rest ceilalti... o curatenie binevenita.

Cat despre noii-veniti, Asani si Izet, sper si totodata, speram cu totii sa devina jucatori de baza in cadrul echipei. UTA ARAD !


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - Adrian07 - 30-06-2017

Ii nimicim anu* asta!
Nu inteleg atitudinea unora... ducem bătrani, old boys.... elefanti. Anul trecut promovam atletico si clubul a fost acuzat ca jucam cu prea multi juniori, anul asta sunt batrani... GREU SĂ-I multumesti pe toti.

Trebuie combinata tineretea cu experienta ca sa poti face ceva, unii nu inteleg,nu vor sau nu pot sa inteleaga!!!


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - psv - 30-06-2017

(30-06-2017, 21:34)Adrian07 a scris: Ii nimicim anu* asta!

ADI,de data asta te rog sa te abtii,ca tot asa ai tinut o si sezonul trecut!? poate asa o fi cu noroc....


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - Adrian07 - 30-06-2017

(30-06-2017, 21:38)psv a scris:
(30-06-2017, 21:34)Adrian07 a scris: Ii nimicim anu* asta!

ADI,de data asta te rog sa te abtii,ca tot asa ai tinut o si sezonul trecut!? poate asa o fi cu noroc....
Ai dreptate... sa se vorbeasca mai putin si sa se faca treaba!!!


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - sRg. - 01-07-2017

Silviu Pană aproape de UTA. Desi s-a despărțit de Olimpia in aceasta vara și a semnat cu Călărași ,se spune că ar vrea să vina la Arad lângă Mihalcea . Mijlocaș central de profesie ,dacă s-ar concretiza nu ar fi rău,are aproape 100 meciuri în liga 1 și nici nu e bătrân la 25 de ani...rămâne de văzut dacă se concretizează .


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - robert - 04-07-2017

Preparatorul fizic, Vlad Țăran, completează stafful tehnic al UTA-ei!

Banca tehnică a UTA-ei e în formulă completă după cooptarea preparatorului fizic, Vlad Țăran. Născut pe 26 martie 1990, cel mai proaspăt component al corpului tehnic „roș-alb” a fost junior la echipa Interstar Sibiu, apoi a trecut la Universitatea Craiova. A bifat o experiență externă, la Enad Polis (Cipru), după care s-a întors în România, jucând pentru Juventus București.
Ca și preparator fizic, s-a specializat în Spania, unde a urmat cursurile de la Universidad Europea, absolvind și un masterat organizat de instituția de învățământ superior iberică în colaborare cu Real Madrid. S-a întors în țară, ultimii doi ani i-a petrecut la Centrul de Excelență Târgu Mureș și a colaborat constant FRF, făcând parte din staff-urile loturilor naționale juvenile.

După ce, ieri, l-a prezentat pe „secundul” Gheorghe Mihali echipei, Codru Grădinariu va face același lucru cu Țăran în această după-amiază, la antrenamentul de la Sînnicolau Mic. La prima echipă va ajunge și Iulius Dinculescu, semn că pentru Burlă se ia tot mai mult în calcul varianta unui împrumut. Totodată, Paul Copaci nu ar mai dori să continue în „alb-roșu”, absența sa de la antrenamentul de ieri nefiind întâmplătoare.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - Redpunk_one - 04-07-2017

Smile))))))))

http://specialarad.ro/va-ucid-daca-discurs-transant-la-primul-sau-antrenament-cu-uta-foto/

Gheorghe Mihali s-a prezentat la primul său antrenament la UTA în calitatea de antrenor secund. În lipsa „principalului” Adi Mihalcea, care revine la Arad miercuri, Mihali a condus antrenamentul împreună cu Cristian Todea.

Fostul fundaș al echipei naționale la World Cup 1994 din Statele Unite, unde i-a marcat direct pe Rincon sau Balbo, iar România a trecut de Columbia și Argentina, a fost prezentat lotului de jucători de Codru Grădinariu.

„Sunt Gheorghe Mihali, noul vostru antrenor secund. Cei de 30 de ani mă știu, cei puțin mai tineri poate nu m-au văzut ca jucător. Am venit la Arad să facem treabă, să promovăm. Am fost adus să pregătesc bine defensiva, iar eu vă spun de pe acum: vă ucid dacă luăm mai mult de zece goluri! Nu avem voie să greșim”, a fost discursul tranșant al lui Gheorghe Mihali la primul său antrenament la UTA.

„Ultima dată când am fost la Arad era prin 2000, jucam la Dinamo, am avut un amical cu UTA, care ne-a învins cu 1-0. Am fost supărați atunci, ne-a și certat Mister rău de tot. Am urmărit ce s-a întâmplat aici, UTA e o echipă grea, chiar dacă a trecut prin momente mai puțin faste. Să joci doi ani la rând baraj și să nu promovezi poate să te afecteze puțin moral, psihic, dar eu cred că acum, cu suportul tuturor, cu jucători buni, cu antrenori care să aducem un plus, putem să fim în Liga I. Va conta mult și experiența unor jucători, dar și cei sub 21 de ani”, (Gheorghe Mihali)


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - Triple H - 04-07-2017

Hehe.. e hotarat omul, imi place atitudinea asta! Sper ca impreuna cu Mihalcea sa faca treaba buna.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - Kapa - 04-07-2017

Nu sitiu sincer ce il recomanda pe Vlad Taran de a fost adus ca preparator fizic la UTA in momentul de fata, sper ca nu "Vocea si talentul sau"


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - I 929 - 04-07-2017

A fost la centrul de excelenţă FRF doi ani, în staffurile naţionalelor de juniori. A făcut şcoala în Spania (ca Nacho cred), nu e luat de pe stradă.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - RedNeck - 04-07-2017

Pe mine ce ma ingrijoreaza cel mai mult e portarul. Nu avem un portar cu experienta...nu spun ca juniorul adus n-o sa faca treaba buna, dar postul ala e crucial ca sa-ti permiti sa faci experimente.


RE: Transferuri, sezonul 2017-2018 - robert - 04-07-2017

Pai din cate stiu, Juventus Bucuresti si Sepsi au promovat cu portari de 21 ani...deci, se poate.