Forumul
Transferuri, sezonul 2020-2021 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2020-2021 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=39)
+---- Subiect: Transferuri, sezonul 2020-2021 (/showthread.php?tid=643)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - diangelis - 07-04-2021

Si eu as fi fost de acord cu 50.000 euro + 10-15% dintr-un viitor transfer.. dar 50% e deja prea mult!
Trebuie sa gandeasca pe viitor, dar ei deja se vad milionari si incearca sa ciupeasca de unde este posibil.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Cipri - 07-04-2021

Lasa ca o sa lustruiasca banca de rezerve


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - RedNeck - 08-04-2021

Eu sunt de principiul sa investim in juniori si sa-i crestem. Denis Rusu a si demonstrat deja ca are calitati de Liga 1 (sigur, cu fluctuatiile specifice unui junior), dar macar a aratat ca poate, nu e o necunoscuta totala. Cred ca ar merita 50.000, dar procentul ala de 50% mi se pare cam mult. Poate se mai inteleg cluburile, ar fi mare pacat sa-l pierdem. Ati vazut si voi ce se gaseste pe piata...nici chiar in numele consacrate nu mai poti sa ai incredere (pe langa faptul ca sunt scumpi). Mai repede gasim afara, uite un Shlyakov, Vorobjas, Erico, Rompulaku, transferuri foarte bune, zic eu. Sper sa-l vad si pe Negoescu de la juniori in curand...


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Alin P - 08-04-2021

50% mi se pare un procent foarte mare. OK ramane la UTA din vara dar daca joaca ca in aceasta perioada cum te va ajuta. Chiar Balint spunea, la conferinta premergatoare meciului cu Sepsi, ca atitudinea lui nu e ok si va juca in momentul cand merita sa joace, el scotandu-l pe Rusu in meciul amical cu Simand undeva dupa 15 minute. Se poate ca Balint sa nu il mai doreasca pe Rusu din vara, pentru ca se pare ca ofertele venite spre Lipova nu ar veni prin intermediul lui Apostu impresarul lui Rusu.

Oare cu bani acestia nu ai gasi un alt tanar in liga 2 care ar avea atitudinea corecta? Uitandu-ma pe la unele meciuri de liga 2 am vazut cativa tineri interesanti nascuti dupa anul 2000.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Zagorakis - 08-04-2021

Sunt multi juniori talentati si in Liga 2,doar trebuie mare atentie la caracter,fix ca si vorba aia ...."talent cu carul dar de munca sa munceasca altii". Juniori 2000 si relativ ieftini exista ,ma gandesc la fundasul dreapta de la Poli(Calin Jurj) care a cerut rezilierea contractului,a fost pe la toate nationalele de juniori sau fundasul stanga de la Petrolul (Vali Ticu) care este pe final de contract si Petrolul ramane tot in L2.Mihai Isfan de la Mioveni este vazut un mare talent dar nu este prea muncitor sau Tudor Calin de la Ripensia ,mijlocas defensiv la 1,90 cum era si Tudor Baluta doar ca a jucat la Ripensia si nu la o echipa cu presiune si pretentii.
PS: Legat despre Denis Rusu si eu cred ca nu este o afacere ok 50% din jucator dar pe de alta parte si daca este vandut de UTA cu 200-300 mii euro(in cel mai rau caz)si suma se imparte cu Lipova ,UTA este tot pe plus...


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Kidu - 08-04-2021

...mai ales cand cota jucatorului am facut-o noi in proportie de 75% pentru ca in pofida talentului sau,nu-i dadea nimeni atatea minute in liga 1 cate i-a dat UTA.
Nu am nimic cu baiatul insa nu pot accepta tupeul si nesimtirea Lipovei doar pentru ca le-a vanturat Panin 100.000 Euro pe sub nas. Sa se duca la CFR daca o curge laptele si mierea acolo.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - diangelis - 08-04-2021

Banii vorbesc!


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Kidu - 08-04-2021

Este adevarat insa financiar vorbind eu as zice ca 50% + 30.000 Euro > 100.000 Euro.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Zagorakis - 08-04-2021

Este foarte corect Kidu! Dar un club mic cu mentalitate romaneasca,cu tot respectul pentru Lipova.... cauta bani multi facuti repede! Sunt extrem de putine cluburi in Romania cu un proiect pe termen lung...


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Kapa - 08-04-2021

Uni vad lucrurile si din acest punct de vedere _ bine ca joaca Miculescu si Isac care nu sunt decat jumate ca procent ( jucatorii UTA-ei)


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Kidu - 08-04-2021

Atletico este tot parte din proiectul UTA chiar daca Atletico este detinuta de Meszar.
Meszar a facut posibila UTA prezentului, e firesc sa castige si el din asta mai ales ca nu scoate banii din club sa ii duca acasa ci ii reinvesteste tot in copii.

Habar n-aveti cum si-a girat casa atunci cand primaria se facea ca ploua, habar n-aveti cate sacrificii a facut omul asta ca lucrurile sa nu scape de sub control, ca jucatorii si staff-ul sa nu ramana cu restante financiare.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - diangelis - 08-04-2021

Nu cred ca e vreun utist care sa conteste iubirea lui Meszar față de club. Si cel care contesta asa ceva, clar e un hater sau o persoana cu mari frustrari personale.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Zagorakis - 08-04-2021

@Kapa. Daca clubul o sa fie stabil financiar pentru L1 ,procente din Isac sau Miculescu se pot cumpara si UTA sa ajunga undeva la 90% sau de ce nu 100% ....depinde cat este pretul cerut de cluburile formatoare.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Kapa - 08-04-2021

Atentie a nu se face confuzie ceea ce am prezentat eu ca idei, pareri ( bune proaste cum or fi) sunt discutiile unor apropiati ai echipei din anturajul mai vechi (mai bine spus), nu sunt ideile mele cum am si mentionat de altfel sunt niste discutii la care eu am asistat( in care se spunea ca Miculescu e in procent mare al Electricii Timisoara si Isaac la fel cu Caransebes)


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Adrian07 - 09-04-2021

Extraordinar, se supara Lipova, mare necaz... vinde-l tata la Cfr  si gata, doar asa o sa coboare inapoi in l3-a.
Daca nu- l luam noi sa ii dam sanse, nu stiu daca  il vedea cineva !!!
Cat despre Meszar, el a facut posibila UTA de azi, jos palaria!


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Alin P - 09-04-2021

(08-04-2021, 23:07)Kapa a scris: Atentie a nu se face confuzie ceea ce am prezentat eu ca idei, pareri ( bune proaste cum or fi) sunt discutiile unor apropiati ai echipei din anturajul mai vechi (mai bine spus), nu sunt ideile mele cum am si mentionat de altfel sunt niste discutii la care eu am asistat( in care se spunea ca Miculescu e in procent mare al Electricii Timisoara si Isaac la fel cu Caransebes)

Aradul este plin de cunoscatori si imbarligatori, mai ales cei din anturajul fotbalului aradean. Isac si Miculescu au fost crescuti de UTA de la varsta de 15 ani, poate chiar mai repede cand grupa a fost formata de Gaica. Posibil ca scolile de fotbal care i-au format sa primeasca ceva procent din grila de formare. Miculescu a venit la UTA de la Academia Hagi iar Isac de la o scoala de fotbal. Acum sincer nu cred ca Meszar ar fi deacord ca UTA sa le faca cota acestora sa ia bani niste echipe de la care cei doi au plecat cand nici nu se stia daca vor fi fotbalisti sau nu.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Zagorakis - 20-04-2021

Am citit acum pe GSP ca Alex Albu doreste sa ramana la noi si urmatorul sezon ....sper sa se inteleaga cluburile!


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - diangelis - 20-04-2021

(20-04-2021, 19:11)Zagorakis a scris: Am citit acum pe GSP ca Alex Albu doreste sa ramana la noi si urmatorul sezon ....sper sa se inteleaga cluburile!

Se vede si pe retelele de socializare ca ii place foarte mult la UTA.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Zagorakis - 03-05-2021

Am vazut 3 jucatori foarte talentati si bine claditi fizic in L2 din Croatia cu varsta de 21 respectiv 22 de ani,care vin pe un salar de nivelul lui Bustea sau Ilie....si in 2-3 ani se pot vinde pe o suma frumoasa! Martin Slogar,Martin Sroler si Silvio Gorican ...toti sunt mijlocasi de banda....in general mijlocas dreapta,acolo unde avem probleme !
PS: Si "prietenul" nostru Klapan joaca in L2 din Croatia la Opatija ...acolo vad ca nu are probleme de sanatate si joaca meci de meci ba chiar se bate la promovare!


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Zagorakis - 10-05-2021

Oare cum gasesc baietii de la Sepsi jucatori ca Ioan Dumiter,22 de ani de la Ripensia sau Nicolae Paun si Marius Stefanescu tot 22 de ani transferati din L3 de la Targu Secuiesc iar la noi ajung tot "vedete" peste 28 de ani cu pretentii financiare mari si randament mic??????
Si ei bat CFR,FCSB si Craiova iar noi tremuram cu Sibiu,Iasi si Voluntari.....