Forumul
Transferuri, sezonul 2020-2021 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2020-2021 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=39)
+---- Subiect: Transferuri, sezonul 2020-2021 (/showthread.php?tid=643)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - sRg97 - 05-10-2020

Eu unul as prefera sa nu aflu niciodată sumele de transfer ale jucătorilor sau banii veniti de la sponsori, atat timp cat vad ca echipa o duce bine in Liga 1 Smile


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Zagorakis - 16-12-2020

https://www.sportarad.ro/2020/12/15/utistii-au-trecut-cu-bine-de-ultimul-test-anti-covid-al-anului-balint-incepe-sa-schimbe-liniile-prima-achizitie-un-mijlocas-din-campionatul-letoniei/
Pleaca 6-7 jucatori??? Klapan,Pleasca plus inca 4-5 ,sunt foarte curios.
Jucatorul semnat din campionatul Letoniei este Felipe Brisola sau Roger Junior.
Cred ca transferam si ceva fundas central bun sa fie concurenta cu Erico si Benga,eu personal sper si la un jucator tanar care are un sezon bun in Liga 2 de genul Florian Haita,Cosmin Tucaliuc,Daniel Paraschiv,Tudor Calin etc dar nu cred ca avem buget sa ii transferam pe bani ,este doar un vis pentru mine ! Dar sper sa fie transferat definitiv Denis Rusu poate si Alex Albu ca daca nu erau siguri Balint si Apostu de ceva bani nu puneau clauza de cumparare.....


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Zagorakis - 16-12-2020

Erau 3 jucatori impresariati de Bogdan Apostu la FC Riga dar unul a plecat in Septembrie ....Stenio ,pare bun pe video dar si el nu a jucat de foarte mult timp ca si Klapan cand a fost semnat. De asta cred ca este Brisola sau Roger.
https://rigafc.lv/en/post/43


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - UTAFan90 - 16-12-2020

Felipe Brisola se misca bine. Ar fii excelent la noi la mijloc.




RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Man09 - 16-12-2020

Nu e Brisola scrie in presa braziliana ca și-a prelungit contractul cu Riga cu inca 1 an.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Alin P - 16-12-2020

Sincer daca Balint se mai arde cu unul ca si Klapan sau Pleasca chiar avem o problema, de accea cred ca nu se va risca sa aduca un fotbalist care nu a mai jucat de o vreme, referindu-ma la Stenio ca il dadeati exemplu pe aici. M-am uitat pe transfermarkt Felipe Brisola ar fi incheiat contractul acum in noiembrie, ca si-a prelungit contractul acolo nu scrie.
Balint mi s-a parut extrem de aspru in ultimile zile, nu cred ca isi va risca pierderea increderii suporterilor si aici nu vorbesc de papitoi de pe facebook sau Sport Arad. Cand a declarat ca pleaca un numar de jucatori care vor fi inlocuiti cu alti sigur se bazeaza pe ceva real.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - diangelis - 16-12-2020

Daca se renunta la 6-7 jucatori, si vin 2-3 jucatori inseamna ca L.Balint va merge pe fraza "calitate, nu cantitate". 
Sunt sigur ca salariile de 7 jucatori va fi impartit la cei 3, dar si calitatea lor va fi una mult superioara. Bineinteles, vorbesc acum in caz ipotetic.. sper ca Balint sa administreze cu succes aceasta noua campanie de achizitii, e clar ca Pleasca si Klapan sunt useless, nu au aratat nimic in acest sezon.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - psv - 16-12-2020

(16-12-2020, 16:25)diangelis a scris: Daca se renunta la 6-7 jucatori, si vin 2-3 jucatori inseamna ca L.Balint va merge pe fraza "calitate, nu cantitate". 
Sunt sigur ca salariile de 7 jucatori va fi impartit la cei 3, dar si calitatea lor va fi una mult superioara. Bineinteles, vorbesc acum in caz ipotetic.. sper ca Balint sa administreze cu succes aceasta noua campanie de achizitii, e clar ca Pleasca si Klapan sunt useless, nu au aratat nimic in acest sezon.

E clar ca plească și klapan nu vor fi singurii plecați. Sunt câțiva care își joaca viitorul în tricoul UTA ei în aceste ultime doua etape! Personal cred ca Tescan, Ursu, Ioniță și unul dintre Melinte sau Ilie nu vor mai continua cu noi din iarna, dar cu siguranță  va conta ce se va întâmpla în aceste ultime doua etape!


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - diangelis - 16-12-2020

@psv, personal nu cred ca Tescan va pleca, cel putin pana in vara cand ii va expira imprumutul de la Turris. Este un jucator tanar cu mult potential, de multe ori a scos din joc jucatori cu experienta din Liga 1. Sigur, a avut si momente mai putin bune.. dar si eu sunt de acord cand spun ca Ilie, Melinte ar trebui sa plece. S-ar mai adauga si Ioniță, care oricât ar dori Balint să-l refaca jucator de prima liga.. nu va reusi.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Redpunk_one - 16-12-2020

Nu mai vorbiti prostii. Cel putin sa spui ca ar putea pleca Ilie sau Melinte in conditiile in care sunt fundasi centrali , la un raport excelent pret/calitate si integrati in sistemul de joc al lui Balint sunt aberatii. Daca e sa plece o vor face din cei adusi recenti , iar eu as renunta prima data la cei care nu sunt ai nostri (mai ales daca nu semneaza definitiv) . Singurul imprumutat care merita pastrat (chit ca as incerca sa il transfer acum definitiv nu in vara cand ar pleca gratis) ar fi Albu .

In fine sa vedem meciurile ramase si vorbim dupa aceea de transferuri si de altceva


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Zagorakis - 17-12-2020

Da,am gresit eu ,de fundas central mai bun decat Ilie si Melinte nu avem acum buget,chiar daca Benga si Erico nu prea au concurenta. In schimb cred ca avem mare nevoie de 3 mijlocasi daca ramane Rosu si 2 fundasi laterali daca ramane Tomozei.In schimb la plecari .....Ionita,Ursu si doi juniori imprumut in Liga 2,Hrezdac sigur are nevoie de jocuri la un nivel mai slab decat Liga 1 dupa o perioada asa lunga.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - UTAFan90 - 18-12-2020

Roger Junior Rodrigues Figueira, mijlocasul care a semnat cu noi.

https://www.sportarad.ro/2020/12/18/roger-junior-a-semnat-cu-uta-mijlocasul-brazilian-e-asteptat-la-arad-inainte-de-anul-nou-video/




RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - diangelis - 18-12-2020

Eu nu mai cred un singur video la prezentarile fotbalistilor. Pana nu-l vedem in actiune, nu pot spune daca e bun sau nu.
Sper sa ne ajute.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - RedNeck - 18-12-2020

Corect!


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Florin CR - 19-12-2020

Daniel Paraschiv de la Viitorul Pandurii se pare ca e unul dintre jucatorii doriti.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - RedNeck - 19-12-2020

Oare nu l-am putea reintegra pe Tucudean? Chiar daca nu poate duce un meci intreg, ar fi o solutie fantastica pe banca de rezerve. Si cred ar vrea si el...


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Zagorakis - 20-12-2020

Daniel Paraschiv este un jucator foarte talentat si are principala calitate "finalizarea" ,tot la Viitorul Tg. Jiu este un alt jucator foarte interesant si tot din Brasov ,Vlad Prejmerean ,un mijlocas central fix pe postul lui Nelut Rosu ,bun pasator si cu o varsta buna (22 de ani ,nascut 98).Un alt jucator care am sperat ca ajunge la noi a fost Andrei Dumiter ,pe atunci la Ripensia ,problema la acest jucator este ca a fost accidentat cateva luni de zile si nu a jucat in acest sezon pentru Sepsi,nascut tot 99 ca si Paraschiv.Sunt o gramada de jucatori interesanti in Liga 2, daca are cineva timp sa ii urmareasca ,adevarat este ca si partea de caracter nu prea ai cum sa o vezi prin video-uri din meciuri.Eu cred ca sunt jucatori care cu un manager bun si cu o mentalitate sanatoasa cum este Balint pot ajunge fotbalisti foarte buni cum este Tudor Calin,mijlocas defensiv cu un fizic foarte bun (aproape 1,90) de la Ripensia care la 20 de ani deja este liderul echipei sau Iulian Ciubotaru,Madalin Calu,Levente Bara etc nu am scris de Haita,Tucaliuc si Nedelea pentru ca ei apartin de Academia Hagi si cred ca se cere foarte multi bani pe ei.
PS: Paraschiv la UTA este o afacere foarte buna !


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - IANCU GAVRIL - 21-12-2020

Da ai dreptate. Nu putem judeca caracterul nimanui in acest fel


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Cornel Bacuieti - 21-12-2020

(20-12-2020, 0:25)Zagorakis a scris: Daniel Paraschiv este un jucator foarte talentat si are principala calitate "finalizarea" ,tot la Viitorul Tg. Jiu este un alt jucator foarte interesant si tot din Brasov ,Vlad Prejmerean ,un mijlocas central fix pe postul lui Nelut Rosu ,bun pasator si cu o varsta buna (22 de ani ,nascut 98).Un alt jucator care am sperat ca ajunge la noi a fost Andrei Dumiter ,pe atunci la Ripensia ,problema la acest jucator este ca a fost accidentat cateva luni de zile si nu a jucat in acest sezon pentru Sepsi,nascut tot 99 ca si Paraschiv.Sunt o gramada de jucatori interesanti in Liga 2, daca are cineva timp sa ii urmareasca ,adevarat este ca si partea de caracter nu prea ai cum sa o vezi prin video-uri din meciuri.Eu cred ca sunt jucatori care cu un manager bun si cu o mentalitate sanatoasa cum este Balint pot ajunge fotbalisti foarte buni cum este Tudor Calin,mijlocas defensiv cu un fizic foarte bun (aproape 1,90) de la Ripensia care la 20 de ani deja este liderul echipei sau Iulian Ciubotaru,Madalin Calu,Levente Bara etc nu am scris de Haita,Tucaliuc si Nedelea pentru ca ei apartin de Academia Hagi si cred ca se cere foarte multi bani pe ei.
PS: Paraschiv la UTA este o afacere foarte buna !

 Din pacate nu stiu daca UTA poate incerca la momentul acesta jucatori din liga secunda, chiar daca probabil unii dintre ei sunt valorosi.Sa nu uitam ca Buhacianu si Ciprian Rus au fost golgheteri acolo iar in prima liga se descurca mult mai greu. Nu stiu in ce masura UTA se poate apropria de Deaconu  sau de Anton de la Dinamo mijlocasi. Pashoc mi se pare un fundas dreapta bun pentru UTA.Strategia trebuie gandita foarte bine si repede. Vrem sa fortam primele 6 locuri,foarte greu, sau mentinerea in prima liga. Oricum lotul trebuie intarit.Sa nu uitam ca fiecare loc urcat in clasament la sfarsit aduce bani in plus din televizare campionatul urmator. Totul depinde de cati bani are UTA acum si strategia de viitor.


RE: Transferuri, sezonul 2020-2021 - Cornel Bacuieti - 21-12-2020

Ce parere aveti de faptul ca o buna parte a returului se va juca iarna, cu terenuri grele, unde riscul acidentarilor grave creste? Cred ca trebuie tinut cont si de acest aspect in perioada transferurilor.Plus situatia cartonaselor galbene care poate crea probleme.