Forumul
Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2020-2021 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=39)
+---- Subiect: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 (/showthread.php?tid=648)

Pagini: 1 2


Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - UTAFan90 - 24-08-2020

[Imagine: Etapa2UTAAradFCVolun.png]


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - psv - 24-08-2020

(24-08-2020, 9:18)UTAFan90 a scris: [Imagine: UTAVOLUNTARI.png]

Oare fundalul ala cu stadionul Motoru nu s-ar putea schimba ...totusi suntem in alta liga din toate punctele de vedere!Smile


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - UTAFan90 - 24-08-2020

Eu am luat de pe site la fiecare meci poza. Ar trebui vorbit cu cei care se ocupa de site sau poate vad aici  Smile


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - Zagorakis - 24-08-2020

Avem galerie la meci? Am vazut interviul de pe Tv Arad cu directorul DSP Arad....


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - Giuliano - 24-08-2020

Nu știu ce interese are domnul Timiș dar declarația sa este de-a dreptul iresponsabilă pentru că oferă suporterilor speranțe fără acoperire. În acest moment interdicția spectatorilor de a participa la evenimente sportive este stabilită prin hotărâre de guvern iar această interdicție nu se poate ridica decât tot printr-o hotărâre de guvern și nu printr-o decizie a DSP-urilor locale. Dacă UTA permite vineri accesul spectatorilor la meciul cu Voluntari, în lipsa unei asemenea hotărâri de guvern, clubul se va situa în afara legii. Este evident că nimeni nu-și va permite să încalce legea doar pentru că așa zice domnul Timiș.


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - RedNeck - 24-08-2020

Normal ca nu incalca nimeni legea, dar Dr. Timis da unda verde din partea DSP-ului si, intr-un fel, ridica problema la nivel national, unde vad ca nimeni nu are curajul macar sa ia guvernantii un pic la intrebari. Orice om care gandeste un pic isi da seama ca nu-i mai riscant (de fapt e mai putin riscant) sa lasi 500 suporteri termometrizati pe stadion decat 500 (sau mai multi) unii linga altii in piata Avram Iancu.


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - Giuliano - 24-08-2020

Reporter TV Arad: Deci ca să fim clari, vineri vom putea merge 500 de oameni la meci?
Director DSP: Da!

Dacă nici asta nu înseamnă dezinformare, minciună și iresponsabilitate, chiar am luat-o cu toții razna. În momentul de față sute de oameni pe facebook jubilează de fericire că vor putea merge vineri la meci. Când vor afla că nu se poate, credeți că îl vor înjura pe Timiș, pe Orba sau pe Arafat? Nu vor înjura clubul UTA, FRF sau LPF. Domnul Timiș nu a venit să spună că după părerea lui legea e proastă ci a mințit că aplicarea legii depinde de DSP!


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - RedNeck - 24-08-2020

Nu, nu cred ca sute de oameni vor injura clubul...si cred ca e foarte posibil ca vineri sa fie 500 de fani la meci...


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - Indianredskin - 24-08-2020

Deja media vuiește pe acest aspect de la noi.
Oare clubul nu poate să dea un comunicat oficial pe această temă ?
Să liniștească spiritele.
Nu cred că ridcă clubul să încalce protocolul doar de dragul unor supoziții ale celui de la DSP Arad .


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - RedNeck - 24-08-2020

Vad ca si Meszar gandeste logic:

"Horea Timiș, directorul DSP Arad, a afirmat într-o emisiune la Radio Arad că din punctul lui de vedere meciul de vineri, din Liga 1, dintre UTA și FC Voluntari se poate disputa cu un număr de 500 de spectatori.
Declarația acestuia a produs deja un val de bucurie, mai ales că odată cu acest meci va fi inaugurată și noua arenă „Francisc Neuman”. Din păcate, această bucurie este deocamdată una moderată pentru că în acest caz DSP Arad nu este un factor de decizie. Cel care hotărăște acest lucru este organizatorul competiției, adică Liga Profesionistă de Fotbal (LPF), după consultări cu Ministerul Sănătății și cu secretarul de stat Raed Arafat și după o decizie guvernamentală în acest sens. Se cunoaște faptul că Arafat a fost mereu împotriva acestor măsuri de relaxare în ultimele luni…
Referitor la declarațiile lui Timiș, l-am sunat pe conducătorul clubului UTA, Alexandru Meszar.
„Inițiativa directorului DSP Arad, Horea Timiș, este una logică, normală, firească și constructivă. Această inițiativă o vom transmite și către FRF și către LPF și ne-ar plăcea ca noi, Aradul, pe un stadion nou, să fim deschizători de drumuri în România. Decizia finală va aparține celor de la instituțiile guvernamentale, la IGSU, apoi LPF, care este organizatorul competiției. Aceasta confirmă și faptul că riscurile de infectare pe stadion sunt infime. Cu această ocazie chiar vreau să transmit mulțumiri celor de la DSP Arad pentru profesionalismul și promptitudinea de care au dat dovadă în relația cu clubul nostru”, spune Alexandru Meszar.
Întrebat cum ar fi aleși cei 500 de spectatori, Meszar a spus că nu este o problemă tocmai dificilă: „Am trage la sorți un număr de 500 de suporteri dintre cei abonați, apoi la următorul meci alți 500 și tot așa, date fiind condițiile”.
Meciul dintre UTA și FC Voluntari se dispută vineri, de la ora 21, pe noua arenă „Francisc Neuman”.

https://specialarad.ro/dsp-arad-da-liber-la-500-de-spectatori-pentru-meciul-uta-voluntari-decizia-finala-e-insa-la-lpf/


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - Giuliano - 24-08-2020

Doar 499 ar fi trași la sorți. Un loc ar fi rezervat pentru domnul Timiș, care a declarat că ”și eu voi merge la meci” Big Grin
Meszar a dat o declarație diplomatică. Balint a fost mai liber și a declarat la Digi Sport că ”și eu mi-aș dori dar din ce știu eu nu ține de DSP revenirea suporterilor pe stadion ci de autoritățile medicale naționale”


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - Giuliano - 24-08-2020

(24-08-2020, 18:48)RedNeck a scris: Nu, nu cred ca sute de oameni vor injura clubul...si cred ca e foarte posibil ca vineri sa fie 500 de fani la meci...

Ai informații din interiorul guvernului că se va schimba legea până vineri?
Altfel, să nu uităm că stadionul este omologat provizoriu pentru o lună de zile și asta în contextul în care accesul publicului nu este permis. La cum arată lucrurile la stadion, nici dacă OMS ne dă dreptul să jucăm cu spectatori, nu o putem face,


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - Cornel Bacuieti - 24-08-2020

Eu cred ca acum ar fi momentul ca si SCU, impreuna cu alte galerii din tara sa dea un comunicat in care sa cerem accesul pe stadioane, cu acordul DSP-urilor.Sa punem presiune pe FRF si guvernanti.Sa vuiasca media si internetul.Hai sa incercam macar!
Vrem pe stadioane!


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - psv - 24-08-2020

Vorbim pe miercuri ,joi...Timis stie ce vorbeste !


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - Alin P - 24-08-2020

Ministrul Tineretului si Sportului a spus clar nu vor fi permisi spectatori pe stadion. Sincer cred ca Romania va fi ultima tara care va permite accesul spectatorilor si asta doar dupa ce in toata Europa vor fi spectatori.


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - Yoghy - 25-08-2020

(24-08-2020, 22:12)Alin P a scris: Ministrul Tineretului si Sportului a spus clar nu vor fi permisi spectatori pe stadion. Sincer cred ca Romania va fi ultima tara care va permite accesul spectatorilor si asta doar dupa ce in toata Europa vor fi spectatori.

Deja in franta polonia bulgaria se joacă cu spectatori...puțini ce ii drept da se joacă.. si din ce am vazut la stiri la digi sport in bulgaria nici nu prea era distantiere socială..La noi nici cand o sa zică că gata se poate intra pe stadion tot o sa se gaseasca arafat sa zică nu


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - Adrian07 - 28-08-2020

Ce ratare Morar pfffff
Prima repriza am jucat bine,in a doua am cazut fizic.


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - Xtreme - 28-08-2020

va fi un sezon foarte greu...


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - sRg97 - 28-08-2020

Încep sa dau dreptate unora care criticau aducerea lui Hora,Morar...dupa primele 2 meciuri chiar par niște transferuri nereușite...Ioniță nu cred ca mai poate duce la nivelul asta,ne trebuie un jucător de creație, viteza pe poziția lui. E cert,ne trebuie un numar 10 in genul lui Moise si poate atunci își vor da drumul si Morar, Hora...daca nu,un atacant neapărat. Restu, jos palaria(Rosu,Benga si ceilalți)


RE: Etapa #2: UTA - FC Voluntari, 28.08.2020, ora 21:00, Digisport 1 - RedNeck - 28-08-2020

Am aratat foarte bine, zic eu. Meritam 3 puncte ! Un joc de posesie excelent, poate o mica cadere spre final, a fost si greu dupa un debut fara nici o pregatire. Voluntariul s-a aparat foarte bine, Teja stie ce face. Un mare castig este Albu, efort fantastic. Trebuie sa-l tinem. Juniorul D. Rusu a intrat foarte bine, cu tupeu. Singurul ce imi da emotii (ca si in play-off) e Fl. Ilie, e punctul nostru slab. Balint o sa faca o echipa foarte puternica daca ii dam timp si mana libera. Stadionul a aratat superb, ca o arena din vest, respect si fanilor care au fost in afara stadionului, au fost fantastici. Sunt optimist pentru sezonul asta.