Forumul
Transferuri, sezonul 2021-2022 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2021-2022 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=41)
+---- Subiect: Transferuri, sezonul 2021-2022 (/showthread.php?tid=762)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Kidu - 02-01-2022

Nu cred ca defensiva este o prioritate, bani de aruncat pe geam nu avem, mai ales ca dupa campania din vara am cam platit degeaba, sume deloc de neglijat.
Ne trebuie doua varfuri insa sunt sceptic ca le vom gasi acum in iarna si mai ales sa fie si jucatori liberi de contract.


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Zagorakis - 02-01-2022

Laukzemis este semnat? In Kazahstan a avut un salar mare! Udoh si Sale sunt "free agents" de 5 zile,campioni in Finlanda si meciuri europe...eu zic ca valoric sunt la nivelul lui Roger(campion in Letonia si meciuri europene). In Finlanda toate echipele scad bugetele salariale,probleme financiare cred ca din cauza covid!
PS: Butean pleaca imprumut la Chindia sau Sepsi!(GSP)


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - psv - 03-01-2022

Referitor la Apostu,sunt putin intrigat vazand ca Isfan dus de el in vara la Arges tocmai a fost ofertat de cfr ,care cica ar pune la bataie 300 de mii de euro,iar noi ne alegem cu Mar care nici macar nu a putut fi legitimat pana in noiembrie!Daca nu exista cred ca pe viitor ar trebui ca ,club sa solicitate in contractul care exista cu firma de impresariat a acestuia ,intietatea UTA-ei la orice tanar jucator care este impresariat de acesta ,altfel impresia mea este ca suntem in unele situatii luati de prosti ...


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Man09 - 03-01-2022

(03-01-2022, 0:25)psv a scris: Referitor la Apostu,sunt putin intrigat vazand ca Isfan dus de el in vara la Arges tocmai a fost ofertat de cfr ,care cica ar pune la bataie 300 de mii de euro,iar noi ne alegem cu Mar care nici macar nu a putut fi legitimat pana in noiembrie!Daca nu exista cred ca pe viitor ar trebui ca ,club sa solicitate in contractul care exista cu firma de impresariat a acestuia ,intietatea UTA-ei la orice tanar jucator care este impresariat de acesta ,altfel impresia mea  este ca suntem in unele situatii luati de prosti ...

Păi nu era externalizat serviciul de scouting catre Apostu? E retorică intrebarea, in fine sa nu deschidem cutia pandorei mai bine o lăsăm moartă in coteț...


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - psv - 03-01-2022

Se propun aici pe forum tot felul de nume .....care mai de care, dar informatiile care incep sa transpire din presa sunt departe de asteptarile noastre. Ce sa faci cu Hamed din liga 2 ungara care este cred si sub liga a doua de la noi, Negoescu este o solutie dar nu cu impact imediat , iar Butean da , este OK pentru un transfer defintiv dar NU imprumut, ce naiba facem acum , parca politica clubului UTA este de a nu lua jucatori imprumut,ori nu are unde il plasa Apostu si acum iara facem casa de binefacere ...numai ce am scapat de Ilie, Bustea si Tomozei .Par asa.... niste transferuri de avarie sau cineva nu este cu toate tiglele pe casa .


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Gru - 03-01-2022

(03-01-2022, 13:53)psv a scris: Se propun aici pe forum tot felul de nume .....care mai de care, dar informatiile care incep sa transpire din presa sunt departe de asteptarile noastre. Ce sa faci cu Hamed din liga 2 ungara care este cred si sub liga a doua de la noi, Negoescu este o solutie dar nu cu impact imediat , iar Butean da , este OK pentru un transfer defintiv dar NU imprumut, ce naiba facem acum , parca politica clubului UTA este de a nu lua jucatori imprumut,ori nu are unde il plasa Apostu si acum iara facem casa de binefacere ...numai ce am scapat de Ilie, Bustea si Tomozei .Par asa.... niste transferuri de avarie sau cineva nu este cu toate tiglele pe casa .


Cu exceptia lui Butean, nu cred ca ceilalti sunt pe lista initiala de patru. Nu vad sensul transferului lui Butean, ai acolo trei fundasi buni sau f buni pt liga 1(Vukcevici, Baravykas si Shlyakov), nu vad nevoia unui al 4-lea, platit cu 6-7.000 eur complet aiurea. Ce impact va avea el in dinamica/economia echipei. Mai e si Dima acolo in caz de avarie…


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - psv - 03-01-2022

(03-01-2022, 14:16)Gru a scris:
(03-01-2022, 13:53)psv a scris: Se propun aici pe forum tot felul de nume .....care mai de care, dar informatiile care incep sa transpire din presa sunt departe de asteptarile noastre. Ce sa faci cu Hamed din liga 2 ungara care este cred si sub liga a doua de la noi, Negoescu este o solutie dar nu cu impact imediat , iar Butean da , este OK pentru un transfer defintiv dar NU imprumut, ce naiba facem acum , parca politica clubului UTA este de a nu lua jucatori imprumut,ori nu are unde il plasa Apostu si acum iara facem casa de binefacere ...numai ce am scapat de Ilie, Bustea si Tomozei .Par asa.... niste transferuri de avarie sau cineva nu este cu toate tiglele pe casa .


Cu exceptia lui Butean, nu cred ca ceilalti sunt pe lista initiala de patru. Nu vad sensul transferului lui Butean, ai acolo trei fundasi buni sau f buni pt liga 1(Vukcevici, Baravykas si Shlyakov), nu vad nevoia unui al 4-lea, platit cu 6-7.000 eur complet aiurea. Ce impact va avea el in dinamica/economia echipei. Mai e si Dima acolo in caz de avarie…

Personal vad util transferul lui Butean in cazul in care va fi folosit  la mijloc in banda  ,a dat foarte bun randament acolo la Astra. Insa in nici un caz nu as accepta venirea lui sub forma de imprumut , nu reabilitam jucatori pentru altii.


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Man09 - 03-01-2022

Situația lui Butean e mai complicată Mihai Stoica a declarat, ca CFR are datorie 600.000 mii de euro catre Butean așa că ori vrea sa se bazeze Petrescu pe el din vară ori nu s-au înțeles la termenii rezilierii iar Butean nu-i reclamă la comisii...?Ciudat, si eu consider ca un imprumut e inutil.
Botoșani pierde jumătate din titulari in fiecare perioadă de transferuri si tot in playoff joacă, scopul nostru e sa jucam la fel de bine dar ocaziile create sa le transformam in gol bineînțeles avem nevoie de soluții si concurență de calitate in atac. Cel puțin 2-3 jucători vehiculati pe acest forum ar face față cu brio la UTA dar iar ne-am intoarce la povestea cu Apostu. Așteptăm soluțiile si jocul echipei după ne putem pronunța.


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Miltiades87 - 03-01-2022

Au plecat cinci pana acum, probabil vor veni tot pe atatia. Jucatorii de atac sunt prioritate, ca acolo e nevoie de valoare in plus, iar pe posturile din aparare decompletate probabil vor veni jucatori tineri, nu neaparat certitudini sau de la care se asteapta sa joace titulari. Lot redus numeric nu ne permitem pentru ca au sa intervina accidentarile si suspendarile si mai avem lupte serioase de dus in partea a doua a campionatului.


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - maryan - 03-01-2022

Sper sa fie doar o stire falsa, cea cu butean si sa ne concentram pe aducerea jucătorilor ce ne pot ajuta cu adevărat! Jucători in compartimentul ofensiv


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Octavian - 03-01-2022

Avem confirmat primul transfer : atacantul Karolis Laukžemis. Sa fie intr-un ceas bun !


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Adrian07 - 03-01-2022

Bun transfer lituanianul!! Sper sa nu plece Roger!


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - maryan - 03-01-2022

Și eu cred ca e un mare plus atacantul din Lituania


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - psv - 03-01-2022

(03-01-2022, 16:59)Adrian07 a scris: Bun transfer lituanianul!! Sper sa nu plece Roger!

Dupa ce ifose face Apostu , Roger va pleca, dar va pleca la vara cand va merge liber iar Apostu va lua un comision mai mare!O sa bage o minciuna exact cum au facut cu Albu, a primit oferta mai buna, UTA nu poate concura , bla ,bla...
Un lucru e cert , pierzand jucatorii de valoare, e greu sa faci performanta!


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - soundinfect - 03-01-2022

(03-01-2022, 17:15)psv a scris: Dupa ce ifose face Apostu , Roger va pleca, dar va pleca la vara cand va merge liber iar Apostu va lua un comision mai mare!O sa bage o minciuna exact cum au facut cu Albu, a primit oferta mai buna, UTA nu poate concura , bla ,bla...
Un lucru e cert , pierzand jucatorii de valoare, e greu sa faci performanta!

Tind sa cred ca nu ai inteles nimic din ce a zis Apostu la conferinta, mai ales ca tot ce a zis a fost pentru oameni ca tine. Dupa ce a zis omul ca inca mai vrea sa aibe o ultima conversatie cu Meszar si sper sa poata sa obtina ceva bun pentru Roger si in acelasi timp si pentru club tu tot o ti pe aia cu Apostu omul negru?

Cand o sa incepeti sa realizati ca nu toata lumea vrea raul acestui club si nu toata lumea face tot ceea ce face doar pentru bani si nu e o conspiratie impotriva noastra? Nu mai va tot lamentati atata ca de ce nu a adus nu stiu ce jucatori la UTA si ia dus in alta parte. Toti jucatorii de care vorbiti nu au aratat nimic in sezonul precedent si nu aveai de unde sa sti ca vor exploda in sezonul actual, uitativa cati jucatori are adusi si la alte echipe si nu demonstreaza nimic, de aia de ce nu vorbeste nimeni? 

Inainte sa scrii ineptii gandeste putin, fa o pauza, reflecta si pe urma scrie.

Fa o analiza la tot ce sa intamplat la UTA de cand a intrat in "parteneriat" cu Apostu si vezi cine a iesit mai castigat, sper sa nu iti dea cu virgula.


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - psv - 03-01-2022

Cred ca mai inteles gresit ,eu cred ca nimeni nu poate contesta meritele lui Apostu in renasterea UTA-ei,asta insa nu ma poate face sa nu am o opinie critica cand este cqzul la unele din activitatile sale care implica clubul UTA,activitati pe care by the way nu le face gratis asa cum uneori da de inteles.


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - suporterutabuc - 03-01-2022

Eu cred ca Meszar a spus-o foarte clar: il intereseaza stabilitatea ,cea financiara in primul rand, in fata performantei sportive. Ceea ce mi se pare foarte realist pentru  faza de dezvoltare in care ne aflam. Si pentru al 2-lea an in care ne aflam in L1. Bani mai putini de la primarie, nu avem sponsori importanti, trebuie dramuit fiecare banut din drepturile de televizare. Acum vorbim de  1-1,5 milioane, iar in Liga 2a de..cat?...20-25.000! Sigur ca lotul e altul, sigur ca salariile sunt mai mari, teoretic si pretentiile. Urci-urci, dar e bine sa mai stai si pe palier, sa-ti tragi sufletul, sa "betonezi" acumularile. E usor sa zici "aduceti" si nu va zgarciti la bani. Pe langa achizitie, trebuie sa ai bani si de salarii si prime, ca sa vorbim strict de jucatori. Si la un salariu bunicel, macar sa fie liber de contract, scapam de o cheltuiala. Deocamdata aducem lituanieni, cel putin Romania si Aradul e atractiv pentru ei. Asta e nivelul. Nu avem banii si nici sponsorii celor 3 cluburi care domina fotbalul romanesc de cativa ani incoace. Nu ai cum sa-l tii pe Roger, stiam cu totii, dupa bunele prestatii, ca va veni si acest moment. Ar refuza careva dintre voi un salariu dublu, sa zicem? Balint nu risca la modul general, cum sa riste cu juniorii UTA-ei? Si, pe undeva, il inteleg. Deocamdata important e sa prindem ceva radacini in L1, sa treca vreo 3-4-5 ani, sa nu fim ABBA. Pe de alta parte nu putem spune ca lui Miculescu ori Isac nu li s-au dat sanse. Ca tinerii, la modul general, nu au rabdare sau sunt atrasi de mirajele marilor rase ori a cluburilor cu staif, e alta poveste. La 18 ani nu au in cap decat fite (nu vreau sa se simta nimeni jignit), bani, masini, femei , freze si tatuaje. Imi pare rau sa o spun, cel mai indemana imi este Denis Man. Ce baiat cuminte era cand juca la noi in L2. Si ce diferenta de "look" cu Man cel de azi. Apostu ofera ce stie ca ne permitem, nu stiu ce e greu de inteles. Si, normal, nu lucreaza pe gratis. Dar nici nu ia pielea de pe noi, are el clientii "grasi". Pe vremea lui Bara bugetul era mult mai mare, am adus antrenori cu nume, fotbalisti cu nume, chiar daca la apusul carierei, la ce ne-a folosit? Cititi stirile sportive, peste tot se incearca reducerea cheltuielilor, micsorarea loturilor si/sau a salariilor. Cui nu ii convine, e pus pe liber. Mai ales daca nu (prea) performeaza. Trebuie sa ne obisnuim cu aceste curatenii de iarna si vara. Fluctuatiile de forma sunt o regula in viata oricarui fotbalist (evident sunt si exceptii, vezi marii fotbalisti), nu tin de impresari. La fel accidentarile. Iar in unele cazuri teama de a pune osul de frica accidentarilor. Mergi la Nationala, te accidentezi, pierzi saptamani, luni, dar mai pierzi si bani la echipa de club. Sigur, mentalitatea e putin diferita la profesionistii adevarati. Sunt convins ca marile federatii europene isi asigura fotbalistii astfel incat, in caz de accidentatare, veniturile sa nu fie afectate.


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Zagorakis - 03-01-2022

Eu cred in Negoescu! Eu cred ca merita o sansa sa revina la noi ,chiar maine!Copilul este nascut 2003,are 18 ani!La fel cred in Patlagica,Rosca si Pascalau! Sper ca raman toti la echipa mare,plus un avantaj mare,sunt nascuti 2003 respectiv 2005(Pascalau) si au drept de joc si in Liga Elitelor la U19! Avem generatia 2003 cu tineri foarte talentati!
PS: Un alt tanar cu talent nativ este Vasile Rachita de la Pecica,nascut 2003! Putin slefuit tactic si fizic de Balint....este mai bun decat Denis Rusu!


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - r3d - 04-01-2022

Daca este adevarata faza ca Roger cere doar 10 mii de euro la semnatura si un salar normal nu inteleg de ce mai sta conducerea atat pe ganduri, ar fi o prostie maxima sa pierzi un jucator de nivelul lui gratis pentru 10 mii de euro cand poti semna pe 2-3 ani cu el si sa il vinzi cu minim 500 de mii de euro daca continua evolutiile bune.


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Alin P - 04-01-2022

(04-01-2022, 13:50)r3d a scris: Daca este adevarata faza ca Roger cere doar 10 mii de euro la semnatura si un salar normal nu inteleg de ce mai sta conducerea atat pe ganduri, ar fi o prostie maxima sa pierzi un jucator de nivelul lui gratis pentru 10 mii de euro cand poti semna pe 2-3 ani cu el si sa il vinzi cu minim 500 de mii de euro daca continua evolutiile bune.
de unde aveti informatiile acestea? lasati zvonurile ca ii plina lumea