Forumul
Transferuri, sezonul 2021-2022 - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Arhiva (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Sezoane trecute (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Forum: 2021-2022 (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=41)
+---- Subiect: Transferuri, sezonul 2021-2022 (/showthread.php?tid=762)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Zagorakis - 13-06-2021

Eu cred ca o sa avem inca o conferinta in aceasta seara sau maine dimineata! Apostu era cu ochii tot pe telefon....cred ca trebuie sa ajunga la Arad inca ceva jucator/jucatori!


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - maryan - 13-06-2021

Par jucători ok! Să-i vedem totuși și în iarba!!!


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Kapa - 13-06-2021

Excelentă organizare la prezentarea jucătorilor si la poze...un singur fular la 3 jucători...penibil...avem Team Manager nou...


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - psv - 13-06-2021

Brosi nu e team manager ,team manager e Dorin Stana.Dar,da ai dreptate ,suntem mai multi suporteri care am remarcat penibilitatea cu tricourile,chiar nu au gasit in fanshop un tricou de joc fie el si din sezonul trecut ,si s -au prezentat cu tricourile alea de antrenament sau de ce naiba or fi...E clar ,mai e de lucru..


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - soundinfect - 13-06-2021

Jur ca va legati de niste chestii chiar penibile. Mi-a luat ceva sa imi dau seama ca nu sunt in sectiunea de comentarii de pe sportarad. Au zis clar ca urmeaza sa vina tricouri noi, probabil avem un sponsor nou sau a plecat unul din cei de pe cele vechi, nu scrie nici unde ca fiecare jucator trebuie sa aiba fular si tot felu. In seara aceasta au fost prezentati jucatorii noi, ei sunt subiectul principal, nu fularul sau tricoul.


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - diangelis - 13-06-2021

Sincer eu nu am remarcat faza cu fularul, dar sincer chiar e aiurea sa se creeze subiect de discutie ca doar un jucator avea fularul la gat.. Nu ma pot pronunta asupra jucatorilor, nu i-am vazut jucand si din YouTube si Lorenzi parea jucator de clasa..


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Kapa - 13-06-2021

E aiurea pt club in primul rand chiar nu vă dați seama cat e de penibila faza?? Suntem cumva la Șicula și nu știu eu?


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Zagorakis - 13-06-2021

Eu cred ca "mental" este bine sa ramana la prima echipa si 1-2 juniori ce au fost imprumutati in L3,grupele mai tinere de juniori o sa aiba o motivatie in plus ! Maine sigur sunt testati multi juniori din academie la primul antrenament! Sper ca Balint sa fie inspirat!


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - diangelis - 13-06-2021

@Kapa mi se pare ca sunt unii suporteri care cauta "de-a dracului" unele faze. Bine ca nu v-ati legat si de megapixelii camerei cu care fac angajatii media pozele..


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Adrian07 - 13-06-2021

Sa ii vedem pe baieti la.treaba, nu ii cunosc nu pot sa imi dau cu parerea, am incredere in Apostu!


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Kapa - 14-06-2021

Da sigur tot suporterii sunt de vină pentru o așa prezentare...


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Giuliano - 14-06-2021

Albanezul parte interesant. Genul de jucător puternic, care mușcă din adversari dar capabil să aducă și plus pe fază ofensivă. Am înțeles că trage bine de la distanță și a marcat și goluri cu astfel de execuții. Iar remarca ”I am a soldier” vorbește despre plusul adus în vestiar. Din punctul meu de vedere, în actualul stadiu în care se află, UTA are nevoie în primul rând de astfel de jucători.
Lituanianul venit ca fundaș dreapta joacă în mod constant în echipa națională, iar asta spune multe. Sigur e Lituania, dar nu cred că naționala lor e foarte departe de a noastră. Asta nu-i un compliment pentru noi dar nu avem ce face, trebuie să ne reorientăm spre jucători pe care îi și putem aduce în campionatul României, nu cred că cineva din naționale ca Serbia, Austria sau Suedia (ca să nu zic de unele de top) va veni degrabă în Liga 1.
Iar puștiul Mar am înțeles că a jucat toate meciurile la Mioveni, ceea ce iarăși e foarte bine, va scurta timpul de adaptare. Nu vreau să fac comparații fotbalistice cu Dennis Rusu, fiecare jucător are stilul și calitățile lui dar sper că va fi mai constant și mai profesionist decât predecesorul lui. Faptul că am semnat cu el pe 3+1 ani arată că cel puțin la nivelul conducerii există mare încredere în potențialul lui.
Iar acum... să vină oamenii responsabili cu golurile!


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Zagorakis - 14-06-2021

Eu am urmarit multe meciuri din L2,dupa parerea mea Adrian Mar este un jucator foarte harnic si foarte muncitor de genul Bustea sau Cristi Costin. Sper ca dupa primul meci sa nu fie criticat pe nu stiu ce site ca nu dribleaza sau altceva!


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - psv - 14-06-2021

Batha pare jucatorul de tip lider ,atat in teren cat si in vestiar. Cred ca va fi un mare "+" pentru sezonul viitor.Personal , prefer sa aducem jucatori de afara cu foame de performanta , jucatori care au luat legatura cu competiitile europene, chiar daca vorbim de faze incipiente, decat sa aducem tot felul de figuranti de prin campionatul romanesc care cer un purcoi de bani...


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - diangelis - 14-06-2021

Adevarul e ca si Simo, albanez de altfel, a fost un transfer reusit, pacat ca a aratat din ce in ce mai putin de la meci la meci. A inceput bine Liga 1, dar ceva s-a intamplat de nu a mai dat tot ce a putut.
Jucatorii din Europa de Est sunt ieftini si au setea de performanta, doresc sa se faca remarcati iar Romania printre tarile gen Albania, Macedonia, Bulgaria, Serbia, Rep. Moldova, Belarus, Lituania etc este ca un diamant chiar daca nu ne ridicam la nivelul celor din Vest. Salariile sunt ceva mai mari, cluburi mai cunoscute, sanse mai mari sa fii remarcat, nivel mai ridicat de joc.


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Alin P - 14-06-2021

miercuri urmeaza inca un mijlocas (ar fi international?) si un atacant, conform articolului lui Luci Danila.


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Zagorakis - 14-06-2021

Ce juniori au fost testati astazi de Balint? Stie cineva?


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Zagorakis - 14-06-2021

Am vazut declaratia de acum 10 minute a lui Balint....cum adica meci amical Vineri impotriva selectionatei din jucatori pe care ii urmarim????


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - UTAFan90 - 14-06-2021

(14-06-2021, 18:33)Zagorakis a scris: Am vazut declaratia de acum 10 minute a lui Balint....cum adica meci amical Vineri impotriva selectionatei din jucatori pe care ii urmarim????

"Revenind la prima săptămână de pregătire, într-o acțiune comună a clubului, vrem să vedem nivelul juniorilor, al jucătorilor care au fost împrumutați la alte echipe. Miercuri vor juca două echipe de juniori între ele, iar vineri o să facem și noi un antrenament, un joc școală, împotriva unei selecționate a acestor juniori chemați la această acțiune de evaluare”, a mai afirmat antrenorul „roș-albilor”.


RE: Transferuri, sezonul 2021-2022 - Zagorakis - 14-06-2021

Multumesc!

Ma bucur ca au sanse juniorii clubului sa ajunga la prima echipa! Acum depinde doar de ei!