Forumul
Scouting amator - Versiune printabilă

+- Forumul "Bătrânei Doamne" (https://forum.uta-arad.ro)
+-- Forum: Totul despre UTA (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ştiri şi noutăţi (https://forum.uta-arad.ro/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Subiect: Scouting amator (/showthread.php?tid=935)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Scouting amator - Zagorakis - 11-06-2022

Lituania pierde 1-2 cu Insulele Feroe,Baravykas si Laukzemis au jucat ! Cu tot respectul pentru ei dar ce jucatori a adus Balint?


RE: Scouting amator - Kidu - 12-06-2022

Nu i-a adus Balint, i-a adus "fratele Apostu" insa e drept ca si Balint a girat pentru ei.


RE: Scouting amator - Zagorakis - 12-06-2022

Poenaru a declarat la conferinta,acum 2 saptamani, ca doreste fundas central cu un joc bun de picior dar care este si polivalent. Poate sa fie Sebastian Mladen de la Farul? Este la final de contract,30 Iunie, joaca fundas central-fundas dreapta-mijlocas defensiv,talie 1,86.


RE: Scouting amator - psv - 13-06-2022

(12-06-2022, 23:05)Zagorakis a scris: Poenaru a declarat la conferinta,acum 2 saptamani, ca doreste fundas central cu un joc bun de picior dar care este si polivalent. Poate sa fie Sebastian Mladen de la Farul? Este la final de contract,30 Iunie, joaca fundas central-fundas dreapta-mijlocas defensiv,talie 1,86.

Mai degraba as paria pe andrei chindris.


RE: Scouting amator - psv - 13-06-2022

(11-06-2022, 20:54)Zagorakis a scris: Lituania pierde 1-2 cu Insulele Feroe,Baravykas si Laukzemis au jucat ! Cu tot respectul pentru ei dar ce jucatori a adus Balint?

Nu cred ca gresesc cu nimic daca spun ca patlagica cu mercioiu ar fi produs mai mult intr-un sezon intreg de liga 1 ,dar pe bani mult mult mai putini!S-au dat cateva rateuri de rasunet in sezonul trecut si nu l-as invinui atat pe apostu cat pe gyuszi,ca in definitiv el a validat transferurile!


RE: Scouting amator - Man09 - 13-06-2022

Florin Ștefan e ca și dat la Rapid din relatarile presei si din declaratia lui Nelu Varga care a spus ca va trimite jucatori la Rapid.
Jucatori interesanți de la CFR ar mai fi Valentin Costache si Catalin Itu dar noi la fundaș stanga nu avem dublura.
Dacă Balint va fi instalat la Craiova posibil sa il dorească pe Roger mulți suporteri il doresc înapoi eu nu cred ca a avut mari realizări la noi.
In fine atacantul spaniol cu care se negociază cred ca ar putea fi Héctor José Hernández Marrero 26 ani 180 înălțime cu 16 goluri in 30 de etape din liga 3 spaniola la locul 4 Rayo Majadahonda din lista de atacanți spanioli cu cifre cotă sub 1 milion de euro si care sa rămână liberi de contract.
A aparținut 6 ani de Atletico Madrid.Are 4 meciuri-1 gol la Spania U19 si 59 de goluri in 224 de partide in total.
Nu a jucat in afara Spaniei.
https://www.transfermarkt.com/hector-hernandez/profil/spieler/273738


RE: Scouting amator - Zagorakis - 13-06-2022

Corect @psv. Andrei Chindris
https://orangesport.ro/exclusiv-fotbalistul-dorit-de-becali-la-fcsb-ramas-fara-echipa-din-iarna-revine-in-liga-i-20738613?utm_source=prosport&utm_medium=cross&utm_campaign=Cross


RE: Scouting amator - Man09 - 13-06-2022

Daca revine la forma lui de la Botosani Chindris va fi titular indiscutabil.
Atacant spaniol liber mai e Alvaro Vazquez jucător consacrat in prima liga spaniola de 31 ani ultima data a jucat in India unde a marcat 8 goluri in 20 de meciuri.
https://www.transfermarkt.com/alvaro-vazquez/profil/spieler/141835
Sau Jose Angel Carillo de la CD Lugo liga 2 spaniola 9 goluri in 33 de meciuri 28 ani 191 inaltime impresariat de agentia lui David Mayoral fost la Hermanstadt
https://www.transfermarkt.com/jose-angel-carrillo/profil/spieler/308982
https://youtu.be/wrilWH6ImVk


RE: Scouting amator - maryan - 13-06-2022

Chindriș vine dar la atacant mai e de așteptat! E greu sa convingi un atacant de valoare sa vina în România


RE: Scouting amator - Zagorakis - 13-06-2022

Stiu ca sunt obositor cand repet un lucru de n ori! Dar chiar nu inteleg de ce nu au o sansa si Gavrila, Simon si Halos....au fost oameni de baza in L3, Gavrila este un foarte bun pasator si este jucator disponibil la efort,joaca numar 8 sau winger stanga... Simon are sut foarte bun,pasator foarte bun,bate faze fixe foarte bine,joaca atacant de combinatie (la fel ca si Keseru) sau winger dreapta iar Halos este un fundas dreapta foarte ofensiv in stilul lui Bancu sau Marius Stefanescu(Sepsi),poate juca si winger dreapta,disponibil la efort si are centrari foarte bune plus viteza buna! Adi Mar care a jucat mult mai putin tot in L3 este la prima echipa.
Sper ca Miercuri semneaza Raul Steau,ca talent este la nivelul lui Miculescu,daca este ferit de accidentari sigur ajunge la nationala U21!


RE: Scouting amator - suporterutabuc - 15-06-2022

(13-06-2022, 22:16)Zagorakis a scris: Stiu ca sunt obositor cand repet un lucru de n ori! Dar chiar nu inteleg de ce nu au o sansa si Gavrila, Simon si Halos....au fost oameni de baza in L3, Gavrila este un foarte bun pasator si este jucator disponibil la efort,joaca numar 8 sau winger stanga... Simon are sut foarte bun,pasator foarte bun,bate faze fixe foarte bine,joaca atacant de combinatie (la fel ca si Keseru) sau winger dreapta iar Halos este un fundas dreapta foarte ofensiv in stilul lui Bancu sau Marius Stefanescu(Sepsi),poate juca si winger dreapta,disponibil la efort si are centrari foarte bune plus viteza buna! Adi Mar care a jucat mult mai putin tot in L3 este la prima echipa.
Sper ca Miercuri semneaza Raul Steau,ca talent este la nivelul lui Miculescu,daca este ferit de accidentari sigur ajunge la nationala U21!

Una e sa ai calitatile de mai sus la nivel de Liga 3a si sa ai in fata fundasi de liga a 3a si altceva sa ai de a face cu cei din Liga 1. Multi sunt si prea "cruzi", fie ca fizic, fie ca varsta. Uita-te in strainatate, daca nu ai "explodat" pana la 18-19 ani (si vezi ce gabarit au majoritatea) la nivelul seniorilor, sa te impui deja ca titular, nu prea mai ai viitor nici acolo decat prin ligile inferioare.


RE: Scouting amator - Zagorakis - 15-06-2022

Marius Stefanescu si Nicolae Paun au jucat in Liga 3 la Odorheiul Secuiesc dar au facut fata la Sepsi in Liga 1. Denis Rusu a jucat in Liga 3 si cand a venit la UTA a avut un sezon bun in Liga 1,dupa perioada UTA treaba lui. Dar am inteles ca sunt datorii din partea clubului la juniorii mari(cand clubul semneaza un contract de junior,clubul este obligat la un salar de minim 100 de euro pe luna de FRF pentru junior) . Si daca suma este mica per jucator 3000-5000 de euro ...sunt multi juniori care au de primit bani! Exista juniori care sunt de 6 ani in academie si au primit zero lei!


RE: Scouting amator - Zagorakis - 15-06-2022

PS: De asta au disparut juniori buni din academie...un Alex Mare la Zalau,Lingurar la Corvinul..David Ciubancan la Lipova definitiv....am cautat informatii despre juniori...


RE: Scouting amator - Zagorakis - 21-06-2022

Am scris de multe ori despre Raul Steau,a ajuns la UTA.Am scris despre Cristi Maxim dupa un meci direct cu Botosani,a ajuns la UTA.Am ceva ochi la jucatori .....Mihai Dobrescu este foarte bun ca rezerva la fundasul stanga(salar/calitate).Am scris si despre mijlocasul central de la Medias,Petru Iancu, a ajuns la Hermannstadt deci tot L1.Pacat de Hrezdac ca are iar probleme la genunchi,un junior talentat si muncitor.Au iesit din lotul pentru Slovenia 3 juniori Hrezdac, Adi Mar si Mercioiu...pacat ca nu au intrat inca 3 juniori ,despre Mar am scris ca a jucat putin in L3.Normal in cantonament este locul unde testezi jucatori, aici nu inteleg antrenorul din Romania....daca ai o baza mare de juniori,de ce nu testezi mai multi?A fost echipa o saptamana la antrenamente in Arad....


RE: Scouting amator - Zagorakis - 21-06-2022

Ma gandesc la declaratia lui Poenaru: "in atac avem nevoie de 3 atacanti,2 cu experienta si unul tanar pe care sa-l crestem"...atacant tanar de careu la final de contract este Alex Enache(2001,Metaloglobus) din ce am citit este la final de contract,plus ca de sezonul urmator juniorii 2001 nu intra la regula under in L2,fizic bun la 1.85 si 6 goluri in L2. O alta varianta sper ca este un junior din club tot 2001 cu multe goluri marcate dar sanse foarte mici!


RE: Scouting amator - Zagorakis - 24-06-2022

Gabriele Boloca nascut 2001 ,fundas central dar joaca si fundas stanga trebuie incercat de Poenaru,liber de contract din 30 Iunie ,fost jucator la Juventus U23,inca este considerat jucator under! In cazul in care Hoxhallari o sa fie folosit fundas stanga.
https://www.transfermarkt.com/gabriele-boloca/profil/spieler/458614
Inca o varianta poate sa fie si fundasul central titular la nationala U21 Ricardo Farcas,nascut 2000 si el este considerat under pentru urmatorul sezon,doar ca el are inca un an de contract in Serie C cu Siena ..acum depinde si de negociator,poate cu ceva procente vine fara bani...Sarmasan impresar.


RE: Scouting amator - Zagorakis - 24-06-2022

Am scris de Postolachi in Decembrie 2021 ca este bun pentru UTA! Bravo! Bun transfer!


RE: Scouting amator - sRg97 - 24-06-2022

(24-06-2022, 19:27)Zagorakis a scris: Am scris de Postolachi in Decembrie 2021 ca este bun pentru UTA! Bravo! Bun transfer!

Fără supărare dar cred ca ai spus de sute de jucatori,mulți probabil se regăsesc in veniri ori la noi ori la alte echipe de nivelul nostru Smile). Lăsând gluma la o parte,ma miră puțin venirea lui având in vedere ca a jucat prin ligi foarte bune ale Europei,ma așteptam sa ceara un salar ridicat pentru nivelul nostru


RE: Scouting amator - Zagorakis - 24-06-2022

Am scris sute de jucatori dar buni...nu petarde. Smile Smile Ce statuie ii faceam si lui Steau aici pe forum? Si a inceput foarte bine Smile Smile


RE: Scouting amator - sRg97 - 26-06-2022

Daniel Popa am înțeles ca se întoarce in țara după experiența nefericita și pentru el din Coreea . Eu zic ca ar fi excelent dacă am reuși sa îl aducem și pe el pe lângă Postolachi . Cu el cred ca am Închide venirile pentru posturile de atacanți .