Etapa #17: UTA - Gloria Buzău, 13.11.2019, ora 14:00, TV Arad
13-11-2019, 18:49,
#7
RE: Etapa #15: UTA - Gloria Buzău, 13.11.2019, ora 14:00
Am avut unpic de emoții văzând că ratăm destul de multe ocazii dar bine că am reușit să marcăm repede în repriza a doua și ne-am descătușat. Un adversar modest azi, chiar era cam de neiertat dacă nu câștigam. Mi-a plăcut cum am mărit ritmul în repriza a doua, când am jucat mult mai repede și asta cred că a contat decisiv. Mă bucur enorm pentru Buhăcianu că a marcat și a pus capăt seriei negre. Mă bucur pentru Hrezdac care după un început mai timorat a jucat tot mai bine pe măsură ce continua meciul. Nu mai spun de feblețea mea Oroian care a intrat excelent în meci. Moise iarăși a avut un meci consistent. De fapt cam toată lumea a jucat bine, chiar dacă unii sau alții au avut sincope explicabile în joc. Eurogolul lui Cipri a fost cireașa de pe tort. E extrem de important că am obținut o victorie concludentă pentru că băieții vor merge la București pentru meciurile cu Metaloglobus și Rapid, cu maxim de încredere. Sunt bucuros, e încă o zi frumoasă alături de UTA, sezonul ăsta chiar mi-a produs niște bucurii mai multe decât ultimele 3-4 la un loc. Iar dincolo de impresiile noastre subiective, faptul că avem cel mai bun atac și cea mai bună apărare vorbește de la sine despre ceea ce se întâmplă la echipă în momentul ăsta!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #15: UTA - Gloria Buzău, 13.11.2019, ora 14:00 - de Giuliano - 13-11-2019, 18:49

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)