Playoff #1: UTA - Petrolul Ploiești, 15.07.2020, ora 18:30, Digisport 1
16-07-2020, 17:46, (Ultima modificare: 16-07-2020, 23:54 de Miltiades87.)
#45
RE: Playoff #1: UTA - Petrolul Ploiești, 15.07.2020, ora 18:30, Digisport 1
Cand nu merg lucrurile e clar ca cineva a gresit si n-ar trebui sa ne ascundem sa spunem asta. Dupa mine, cauzele slabei evolutii sunt urmatoarele: 
1. Lipsa amicalelor
2. O incredere prea mare a echipei.
Ordinea e aleatorie. 
Legat de lipsa amicalelor aici ar fi ceva de reprosat conducerii administrative si chiar staffului tehnic. Stiu ca erau greu de legat mai ales din cauza protocoalelor sanitare exagerate sau a distantei fata de echipele de prima liga sau a doua care erau in pregatire pentru competitie. Dar trebuiau facute eforturi in sensul acesta chiar daca costau bani pentru deplasari. Sunt convins ca baietii s-au pregatit bine si acasa dar ritmul unui meci, chiar si amical, nu poate fi inlocuit cu miutele de la antrenamente sau jocurile in familie. Lipsa asta s-a vazut in ambele meciuri, dar parca mai ales ieri cand de prin minutul 70 ne-am cam taiat. 
Referitor la atitudinea echipei aici ma tem ca au fost influentati de o prea mare incredere venita din partea staffului si chiar a suporterilor. Adica poate le-am amintit prea des ca sunt primii si sunt cei mai buni. Erau in martie, cu 4 luni in urma. Play-off-ul asta e un alt campionat in care avem niste adversari de valoarea noastra. Faptul ca am avut 11 puncte in fata inainte de oprirea campionatului nu ne facea automat cu o clasa peste adversari, ca nu fim Paris Saint Germain. Avansul acela a fost castigat pe teren prin mari eforturi si determinare. Acum am avut impresia ca ai nostri credeau ca e suficient sa se prezinte la meciuri si veneau punctele de la sine. 
Pe de alta parte, pentru ca stim ce pot baietii dupa ce au aratat in toamna, mizez pe o crestere de la meci la meci. Mai rau nu se poate. Adica sper sa nu se poata. Victorie la Mioveni si cam fim promovati !
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Playoff #1: UTA - Petrolul Ploiești, 15.07.2020, ora 18:30, Digisport 1 - de Miltiades87 - 16-07-2020, 17:46

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)