Playoff #1: UTA - Petrolul Ploiești, 15.07.2020, ora 18:30, Digisport 1
16-07-2020, 22:57,
#46
RE: Playoff #1: UTA - Petrolul Ploiești, 15.07.2020, ora 18:30, Digisport 1
Eu zic că meciul ăsta a trecut, la fel ca și cel cu Turris și noi privim în față cu emoții dar rămânem pozitivi (in gandire, nu COVID!). Asa cum a mentionat si cineva mai sus, sunt si eu de aceasi parere.
1. Meciuri amicale/de pregatire au lipsit cu desavarsire.
2. Echipa a intrat cu prea multa incredere si prea multa "fală" in acest play-off, ca si cum ei deja erau promovati.
3. Lipsa suporterilor.
De exemplu, o echipa precum Turris, Mioveni sau Arges unde se adunau cateva sute de oameni, poate la unii cateva zeci.. nu sunt afectate de acest lucru, dar echipele UTA, Petrolul si Rapid sunt cele mai dezavantajate. Una e sa ai stadionul plin sau aproape plin, cu un public numeros in spate, si alta e sa vezi toate scaunele goale, pana la urma psihicul e afectat.
Clar, daca esti matur si esti jucator profesionist, normal ar trebui sa gandesti ca nu doar tu, cat si toate echipele au lipsa suporterilor, dar repet.. am incredere in baieti ca putem promova, si in sezonul viitor sa ne bucuram toti impreuna pe noul stadion.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Playoff #1: UTA - Petrolul Ploiești, 15.07.2020, ora 18:30, Digisport 1 - de diangelis - 16-07-2020, 22:57

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)