Promovare
28-09-2019, 11:56,
#1
Promovare
Avem antrenor, portar si atac de liga I si aparare si mijloc de liga II. Trebuie sa marcam mai mult decat primim.
Trebuie intarit lotul, dar bugetul este insuficient pentru promovare.
Răspunde
28-09-2019, 13:29,
#2
RE: Promovare
Public nu prea avem, exceptand nucleul utistilor fideli, in jur de 1500-2000, restul sunt suporteri de conjunctura care abia asteapta sa sara la beregata echipei la prima sincopa.
Răspunde
28-09-2019, 14:19,
#3
RE: Promovare
Publicul... nici nu ma mir după rahaturile din anii trecuti dar odată cu jocul tot mai bun al echipei cu seriozitatea și respectul clubului pt suporteri ( nu mai vorbesc de noul stadion) sper ca oamenii sa revina lângă echipa iar UTA sa redevină ce a fost odată.....iar bugetul este arhisuficient pt promovare.
Răspunde
28-09-2019, 14:26,
#4
RE: Promovare
Ăia care băleau disperați după un bilet la meciul cu Dinamo unde au fost azi? Nicio problemă, o să-i vedem din nou disperați la derby. Eu aș da prioritate la bilete celor care pot dovedi că au fost la meciurile cu Snagov și Daco-Getica.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
28-09-2019, 14:36, (Ultima modificare: 28-09-2019, 14:59 de Kapa.)
#5
RE: Promovare
A fost multa lume și cu Csikszereda si cu Mioveni... nu cred ca are rost sa exageram iar in Cupa nu toata lumea a fost de acord cu faptul ca nu a aparat Iacob... desigur il inteleg pe antrenor si politica de a fi corect fata de vestiar si de a pastra increderea jucatorilor... nu toti suntem la fel nu toti gandim si simtim la fel ...vom vedea in timp cati vom fi alături de UTA. P.s. plus ca multi au acuzat clubul ca au vândut mai multe bilete de cate locuri exista pe motorul, din cauza ca au ramas multi in picioare la gard desi am mai explicat aici cum au fost ocupate multe locuri de catre echipele de copii... in fine putin mai multă comunicare ar trebui si din partea clubului.
Răspunde
28-09-2019, 14:59,
#6
RE: Promovare
Pentru când ne vom muta pe FN aș aplica regula celor de la CFR: fără semințe pe stadion!
Pur și simplu mi se face scârbă când ii văd, zici că participă la un concurs de mâncat semințe viteză.
Răspunde
28-09-2019, 16:02,
#7
RE: Promovare
(28-09-2019, 14:36)Kapa a scris: A fost multa lume și cu Csikszereda si cu Mioveni... nu cred ca are rost sa exageram iar in Cupa nu toata lumea a fost de acord cu faptul ca nu a aparat Iacob... desigur il inteleg pe antrenor si politica de a fi corect fata de vestiar si de a pastra increderea jucatorilor... nu toti suntem la fel nu toti gandim si simtim la fel ...vom vedea in timp cati vom fi alături de UTA.                                      P.s. plus ca multi au acuzat clubul ca au vândut mai multe bilete de cate locuri exista pe motorul, din cauza ca au ramas multi in picioare la gard desi am mai explicat aici cum au fost ocupate multe locuri de catre echipele de copii... in fine putin mai multă comunicare ar trebui si din partea clubului.

Oricum a fost o prostie din partea clubului sa bage juniorii. Cei care am stat in picioare 2 ore si ceva, pentru ce am platit bilet? Sa nu gasim un amarat de loc liber ca au venit nu stiu care juniori si ne-au furat locurile? Pana la urma am platit bani pentru acel bilet si mi se parea normal sa am un loc al meu. Nu vad nimic gresit in asta.
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
28-09-2019, 16:15,
#8
RE: Promovare
Cum adică nu știu care juniori ? Au fost juniorii clubului, dacă aveai abonament mergeai frumos și stăteai la locul tău. Astea îs condițiile deocamdata degeaba ne tot lamentam acum, de atâția ani asta a fost singurul meci in care a mai stat lumea in picioare și deja încep cârcoteli de astea ieftine
Răspunde
28-09-2019, 16:19,
#9
RE: Promovare
(28-09-2019, 16:15)joker a scris: Cum adică nu știu care juniori ? Au fost juniorii clubului, dacă aveai abonament mergeai frumos și stăteai la locul tău. Astea îs condițiile deocamdata degeaba  ne tot lamentam acum, de atâția ani asta a fost singurul meci in care a mai stat lumea in picioare și deja încep cârcoteli de astea ieftine

Atunci mai bine nu se vindeau 3500 bilete, mai bine se vindeau 3200 bilete si nu mai ieseau ,,carcoteli ieftine" Big Grin
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
28-09-2019, 16:30, (Ultima modificare: 28-09-2019, 16:30 de Giuliano.)
#10
RE: Promovare
Acei ”nu știu ce juniori” au cântat tot meciul și și-au încurajat și aplaudat colegii mai mari tot meciu. Ba la un moment dat le-au ținut piept sonor și dinamoviștilor. Asta în timp ce prețioșii și pretențioșii de mari spectatori arădeni, pe care zici că i-o fătat mamițica lor direct în Champions League și n-or văzut decât ”baloane de aur” la viața lor, mâncau semințe, au plecat în minutul 80 și n-au avut, trei sferturi dintre ei nici măcar minima decență să îl aplaude pe Isac la schimbare deși copilul ăla a făcut un meci grozav. Dacă vreți victorie în orice meci, dacă vreți ca antrenorul să facă echipa și schimbările cum vreți voi, dacă vreți fotoliu, cârnați, bere și-o blondă-n brațe, stați acasă! Îi prefer ca suporter pe copiii ăia.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
28-09-2019, 16:36,
#11
RE: Promovare
Auzi tu, "n-au fost de acord ca n-a aparat Iacob". Ma mir ca n-au avut pretentia sa faca Gyuszi un sondaj online si rezultatul sa decida cine apara.

Dezamagiri am avut cu totii, sta marturie ultimul campionat meciul cu movii, insa fara suparare astea nu sunt argumente.

Si mie imi sta in gat faptul ca trebuie sa jucam pe "Motorul" insa UTA e UTA.
Răspunde
28-09-2019, 16:48,
#12
RE: Promovare
Adică dupa mintea ta sa nu vina juniorii cluburi la cel mai important meci din ultimii mulți ani ca sa poată sta jos astia fideli de vin in minutu 5 și vor sa stea pe scăunel. Ti-am zis dacă aveai abonament mergeai și te puneai jos dacă chiar asta a fost marea problema. Înțeleg ca niciodată nu poate fi mulțumită toată lumea da sa citesc ca din cauza copiilor nu s-a putut sta jos întrece orice îmi puteam imagina!
Răspunde
28-09-2019, 19:22,
#13
RE: Promovare
Oricum astăzi au lipsit cu zecile si oameni care stau de obicei in galerie asta nu cred ca inseamna ca si ei sunt suporteri doar de rezultat cum susțin unii
Răspunde
28-09-2019, 20:40, (Ultima modificare: 28-09-2019, 20:41 de CristiH.)
#14
RE: Promovare
1. Semintele si samantarii sunt aproape o problema nationala la noi. Cred ca si la teatru ar manca romanul o samanta daca i s-ar da voie. Nu inteleg de ce li se da voie sa intre cu semintelepe stadion. Si astazi erau unii care puteau participa la concursuri de scuipat seminte, doi metri in jurul lor era dezastru. Urat obicei.
2. Am vazut ca langa tribuna 1 exista un sector pentru copii. De ce nu stau acolo grupele de juniori care vin la meci? Am vazut ca la unele meciuri stateau la peluza opusa galeriei. Cred ca se vede mult mai bine din acel sector decat din spatele portii.
3. Cred ca audienta e buna la meciurile UTA-ei.O medie de 1000-1500 de oameni (cred ca la meciul cu Snagovul au fost mai multi spectatori decat astazi) e foarte buna tinand cont ca am fost si la meciuri cand veneau sub 100 de spectatori. Acum stam destul de bine chiar si fata de multe echipe din liga 1.
    Acum nu cu multi ani in urma, cand eram in birou la Martian la sediul clubului si el debita numai prostii nu credeam ca UTA va mai avea un viitor. Acum avem echipa, avem antrenor si daca vom termina si stadionul cred ca vom avea si mai multi spectatori. De la meci la meci jucam tot mai bine, va veni si promovarea, sunt convins de asta.
Răspunde
29-09-2019, 12:30,
#15
RE: Promovare
A fost vreun meci în care maronii sa nu joace în superioritate numerică?doamne ferește !trebuie să fim foarte atenți cu ăștia (joacă permanent în 14 jucători)!
Răspunde
29-09-2019, 13:11,
#16
RE: Promovare
Nu fiți rai toți suntem utisti nu au venit pt Dinamo au venit sa vada Dinamo infranta au plecat si de dezamăgire si aglomerare dar cu noul stadion se va goli in 5 minute deci nu va mai exista problema asta.
Dacă echipa va merge si va juca si mai bine încet încet se vor civiliza toți trebuie doar răbdare.
Răspunde
29-09-2019, 13:24, (Ultima modificare: 29-09-2019, 13:25 de Man09.)
#17
RE: Promovare
Semințe mănâncă de stres nu de foame ca utistii vor 2-0 la pauză atunci nu mai baga 2 pungi le ajunge una cum altii suntem fumători asa mănâncă ei semințe.
Se poate rezolva simplu interzis consumul de semințe și sa se servească popcorn.
Răspunde
12-11-2019, 23:36,
#18
RE: Promovare
UTA favorita la casele de pariuri,la castigarea ligii secunde;
https://www.prosport.ro/pariuri-sportive...e-18943443
Răspunde
30-12-2019, 15:05,
#19
RE: Promovare
http://uta-arad.ro/stiri/cifre-din-sezon...oamna/4817

Titlul neoficial de ”campioană de toamnă” i-a revenit echipei noastre după o muncă intensă. Drumul e abia la jumătate (plus două etape), dar visele de iarnă ale utiștilor sunt mai frumoase ca oricând în ultumii ani. Acum, când se trag primele concluzii, vă prezentăm câteva din cifrele realizate de băieții lui Laszlo Balint.

Linia de clasament: locul 1 – 20 de meciuri – 12 victorii – 5 egaluri – 3 înfrângeri – 37-13 golaveraj – 41 de puncte

Intervalul orar în care s-a marcat vizează mai ales începuturile reprizelor și sfârșitul meciurilor. UTA a marcat 7 goluri în primul sfert de oră de meci, alte 9 în primele 15 ale actului secund, și nu mai puțin de 12 în intervalul de minute 75-90. Frecvență bună și pe final de primă repriză, cu 6 goluri marcate cu 15 minute înainte de pauză.

Corelate cu clasamentul, golurile primite, 13 la număr, spun că UTA are a doua defensivă în meciurile disputate în toamnă. Doar ASU Poli stă mai bine, de 10 ori au scos timișorenii mingea din poartă. 5 goluri a primit echipa noastră în primul act, celelalte 8 venind după pauză.

Tot la capitolul goluri marcate, să spunem că UTA a marcat de 30 de ori din acțiune, iar 13 reușite au venit din faze fixe, dintre care amintim: lovituri libere: 2; lovituri de colț: 7; penalty: 3.

Posesia mingii a fost într-un procent de 54% în dreptul Bătrânei Doamne, prima la pase decisive, 14.

Un top general al ligii secunde alcătuit după mai mulți indici (goluri – pase de gol – șuturi pe cadrul porții - participare la atac de gol - șuturi în bară – pase – pase ofensive – pase în careu – centrări – centrări din faze fixe în careu – dueluri – dueluri defensive – dueluri în atac – dueluri aeriene – dueluri la sol – driblinguri – deposedări – faulturi – faulturi suportate) are 5 utiști în top 20: Romario Moise (locul 1), Marius Tomozei (locul 3), Florin Iacob (locul 5), Ciprian Rus (locul 11), Florin Ilie (locul 15).

Se mai disting aici: Octavian Ursu – 4 pase de gol, Cipri Rus, Buhăcianu și Moise cu 23 (primii doi) respectiv 20 de participări la atacuri de gol, Buhăcianu, cu 53 de șuturi pe cadrul porții (de două ori a nimerit bara), Florin Ilie și Cristian Melinte, cu 1.219 respectiv 1.130 de pase, Tomozei și Andrei Rus cu 58 respectiv 51 centrări, portarul Iacob, cu 287 de pase recepționate, iar Buhăcianu, cu 91 de driblinguri, și iar Tomozei, cu 80 de deposedări.

Melinte a recuperat 196 de mingi în propria jumătate, Ilie, 188, iar Iacob, 144. Cei doi fundași centrali au recuperat mult și în jumătatea adversă, 146 de mingi – Ilie, 138 de mingi – Melinte.

Individual, UTA e prima la portari – Florin Iacob, cu 1896 de minute jucate, 13 goluri primite, 55 de șuturi respinse, 17 prinse, 82 de ieșiri pe centrări și nu mai puțin de 42 de pase totale.

Marius Tomozei (1,776 minute) e cel mai bun fundaș dreapta, iar Andrei Rus (932 minute) e al patrulea din liga secundă pe același post, pentru că ”Tomi” a trecut în banda stângă după accidentarea lui Bogdan Stancu. Deși s-a văzut nevoit să petreacă ultima parte a sezonului recuperându-se, Stancu are cele mai bune cifre și cel mai bun fundaș stânga al sezonului de toamnă!

Romario Moise e cel mai bun mijlocaș defensiv al seriei (1.306 minute), Damian Isac e pe locul 5 (723 de minute), pe Diego Lorenzi îl regăsim la numărul 13 (960 de minute), iar Denis Hrezdac (1.002 minute) e pe locul 32, dintr-un total de 62 de fotbaliști, cel mai ”aglomerat” compartiment.

Sorin Bustea (1.039 minute) și Octavian Ursu (1.169 minute) sunt pe locurile 8 respectiv 12 în topul celor mai buni mijlocași stânga din 44 de oameni.

Alex Oroian (655 de minute) și David Miculescu sunt pe pozițiile 8 respectiv 12 din cei 40 de mijlocași dreapta.

Atacanții sunt și ei sus – Cipri Rus (1.457 minute), Buhăcianu (1.738 de minute) și Alex Ioniță (994 de minute) se situează pe locurile 2, 6 respectiv 7 dintr-un total de 51. Rus și Buhăcianu au câte 3 ”assist-uri”, iar Ioniță are 5.

Rezultate și marcatori în prima parte a sezonului 2019-2020

Etapa 1 UTA - Călărași 3-0 (goluri Bustea, Buhăcianu 2);

Etapa 2 Petrolul - UTA 0-3 (C. Rus, Buhăcianu, Lorenzi);

Etapa 3 UTA – Miercurea Ciuc 3-0 (C. Rus 2, Ursu)

Etapa 4 Ripensia - UTA 2-1 (Ursu)

Etapa 5 UTA – Snagov 4-0 (Lorenzi 2, Bustea, C. Rus)

Etapa 6 U Cluj - UTA 1-1 (Ursu)

Etapa 7 UTA - Mioveni 1-1 (Ioniță)

Etapa 8 Pandurii - UTA 2-5 (Ioniță 2, C. Rus 2, Buhăcianu)

Etapa 9 UTA - Daco-getica (C. Rus, Buhăcianu 4, Ursu) *

Etapa 10 Rapid - UTA 2-0

Etapa 11 UTA - Chiajna 1-0 (Moise)

Etapa 12 Turris - UTA 1-1 (C. Rus)

Etapa 13 UTA - Poli 1-0 (C. Rus)

Etapa 14 Reșița - UTA 2-3 (C. Rus, Moise 2)

Etapa 15 UTA - Viitorul 2-0 (Moise 2)

Etapa 16 Argeș - UTA 0-0

Etapa 17 UTA - buzău 3-0 (Buhăcianu, Candrea ag, C. Rus)

Etapa 18 Metaloglobus - UTA 1-1 (Miculescu)

Etapa 19 UTA - Farul 1-0 (Ursu)

Etapa 20 Călărași - UTA 1-0

Etapa 21 UTA - Petrolul 3-0 (Buhăcianu, C. Rus, Ioniță)

* Meci anulat, în statistici rămân marcatorii golurilor

MARCATORII UTA-ei: Cipri Rus – 12, Vali Buhăcianu – 10, Octavian Ursu, Romario Moise – 5, Alexandru Ioniță – 4, Diego Lorenzi – 3, Sorin Bustea – 2, David Miculescu – 1. Candrea (Gloria Buzău) – 1 autogol.

PREZENȚE

21 de meciuri: Florin Ilie, Valentin Buhăcianu

20 de meciuri: Florin Iacob, Marius Tomozei, Ciprian Rus

19 meciuri: Cristian Melinte, Octavian Ursu

18 meciuri: Alexandru Ioniță, David Miculescu

17 meciuri: Cristian Bustea

16 meciuri: Romario Moise

15 meciuri: Alexandru Oroian

14 meciuri: Denis Hrezdac

13 meciuri: Diego Lorenzi , Damian Isac

11 meciuri: Andrei Rus

7 meciuri: Alin Șeroni, Bogdan Stancu

2 meciuri: Cristian Pușcaș, Cătălin Vulturar

1 meci: Mirel Bolboașă

Au făcut parte din lot: Khalaila, Ivan, Deta, Pașcu, Gavrilă, Salka
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)