Stiri, sezonul 2019-2020
02-07-2020, 13:03,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/focar-d...03350.html

Dumnezeu nu doarme!
Răspunde
02-07-2020, 13:28,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
Deja e manevra si virusul asta? Cat mai stam pacaliti?
Răspunde
02-07-2020, 13:42, (Ultima modificare: 02-07-2020, 13:42 de Kidu.)
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
Nu incepeti cu tampeniile astea pentru ca nu tolerez teorii conspirationiste si aici. Sunt destui prosti autosuficienti, nu incepeti si voi.
Răspunde
02-07-2020, 13:56,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
(02-07-2020, 13:42)Kidu a scris: Nu incepeti cu tampeniile astea pentru ca nu tolerez teorii conspirationiste si aici. Sunt destui prosti autosuficienti, nu incepeti si voi.

NU era nimic consiprationist, e ca nu prea vad cand sa mai reprogrameze acest meci si in mod normal, Petrolul ar trebui sa piarda la masa verde. NU era normal si asa sa jucam din nou cu ei , cred ca daca mergea campionatul ei erau sub locul 8 la sfarsit Smile
Răspunde
02-07-2020, 14:16,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
Situatia pentru noi este destul de grava. Joi la meciul cu Turis vom avea doar 2 puncte avans fata de unele contracandidate (in loc de 11), si in plus ei vor veni dupa un meci oficial jucat !! + vreo 3 meciuri amicale. Asa ca lucrurile pot deveni complicate...
Răspunde
02-07-2020, 15:15,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
(02-07-2020, 14:16)Cristi_Arad a scris: Situatia pentru noi este destul de grava. Joi la meciul cu Turis vom avea doar 2 puncte avans fata de unele contracandidate (in loc de 11), si in plus ei vor veni dupa un meci oficial jucat !! + vreo 3 meciuri amicale. Asa ca lucrurile pot deveni complicate...

De unde sti ca vom avea 2 puncte ???poate fac egal intre ele , poate castigam maine la TAS ....atata suntem de prapastiosi ...daca suntem buni promovam si daca incepem de la 0 !
Răspunde
02-07-2020, 15:38,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
Sper sa ma insel eu si sa aveti dreptate voi cei care credeti ca suntem atata de tari incat promovam in orice conditii.
Erau 4 puncte in iarna...si prea ni s-o urcat imortalitatea si invincibilitatea la cap cu alea 11 puncte adunate in 2-3 etape de la reluare, cu meci in plus castigat la masa verde.
Aia de la Rapid si poate chiar si de la Petrolul fac orice pentru a promova...si poate sunt si doriti de federatie.
Răspunde
02-07-2020, 16:27,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
(02-07-2020, 15:38)Cristi_Arad a scris: Aia de la Rapid si poate chiar si de la Petrolul fac orice pentru a promova...si poate sunt si doriti de federatie.
Asta e clar! Dar locul 1 e al nostru! Am mai mare incredere in baieti ca niciodata!
Răspunde
02-07-2020, 22:19,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
Toti avem incredere in baieti, mai ales ca ne-au adus atatea bucurii sezonul acesta. Eu am incredere si in Balint pentru ca a creat o echipa bazata pe caracter si munca serioasa. In acelasi timp sa nu uitam ca tot aceasta echipa nu a mai jucat un meci de vreo 4 luni, nici macar amical, ori acest lucru nu are cum sa nu se vada. Celelalte echipe au jucat cel putin 3 amicale cu adversari de prima liga chiar. La toate acestea se mai adauga si situatia din prezent, cu amanarea meciului. 
In concluzie, sa fim optimisti dar si realisti in aceeasi masura ca va fi foarte greu. Mai greu decat pare ! Pare un vis frumos care se transforma pe nesimtite in cosmar.
Răspunde
02-07-2020, 22:31,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
Mesaj pentru băieți.
[Imagine: vAI2bY2.png]
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
03-07-2020, 12:21,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
Vom promova pe teren, sa aratam ca suntem cei mai buni ! 

#nuneputetiopri #doarUTA

http://uta-arad.ro/stiri/comunicat-uta-3...-2020/4913

" Vă informăm că apelul înaintat de clubul UTA la Tribunalul de Arbitraj Sportiv, în ceea ce privește hotărârea de a înjumătăți punctele în play-off-ul Ligii a II-a, a fost respins.

Astfel, sunt validate hotărârile Comitetului Executiv de Urgență din 14 mai 2020 și Comitetului Executiv din 27 mai 2020.
Motivarea deciziei o vom primi săptămâna viitoare.
Nu regretăm că am atacat hotărîrea, în ciuda costurilor ridicate, pentru că apreciem că era de datoria noastră să apărăm munca echipei.
Nu ne oprim! "
Răspunde
03-07-2020, 12:24,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
Winkhttp://uta-arad.ro/stiri/comunicat-uta-3...GDWDSQCcAk

Ieri m-am abtinut sa comentez parerile celor care sustineau ca avem sanse mari la TAS, desi banuiam ca vom pierde.
Era de asteptat...pentru ca ei au contestat doar decizia de injumatatire a punctelor in play-off, nu si metoda aleasa de continuare a campionatului. Daca ei au acceptat varianta de play-off cu 5 meciuri era clar ca nu puteam ramane cu 11 puncte avans si 15 puncte puse in joc.

Si probabil ca in urma presiunilor venite de la FRF si din partea lu Falca...au ales sa formuleze apelul de asa natura incat sa piarda procesul, dar sa fie toata lumea fericita....inclusiv suporterii pt ca s-au "luptat pana la capat" si nu au renuntat la proces.  Stiti ce zic? Wink
Răspunde
03-07-2020, 12:37,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
(03-07-2020, 12:21)UTAFan90 a scris: Vom promova pe teren, sa aratam ca suntem cei mai buni ! 

#nuneputetiopri #doarUTA

http://uta-arad.ro/stiri/comunicat-uta-3...-2020/4913

" Vă informăm că apelul înaintat de clubul UTA la Tribunalul de Arbitraj Sportiv, în ceea ce privește hotărârea de a înjumătăți punctele în play-off-ul Ligii a II-a, a fost respins.

Astfel, sunt validate hotărârile Comitetului Executiv de Urgență din 14 mai 2020 și Comitetului Executiv din 27 mai 2020.
Motivarea deciziei o vom primi săptămâna viitoare.
Nu regretăm că am atacat hotărîrea, în ciuda costurilor ridicate, pentru că apreciem că era de datoria noastră să apărăm munca echipei.
Nu ne oprim! "

Acum ne rămâne să demonstrăm pe teren că suntem cei mai buni , atât și nimic mai mult , cât mai urgent să uitam de TAS .

Hai UTA!
Răspunde
03-07-2020, 12:37,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
(03-07-2020, 12:24)Cristi_Arad a scris: Winkhttp://uta-arad.ro/stiri/comunicat-uta-3...GDWDSQCcAk

Ieri m-am abtinut sa comentez parerile celor care sustineau ca avem sanse mari la TAS, desi banuiam ca vom pierde.
Era de asteptat...pentru ca ei au contestat doar decizia de injumatatire a punctelor in play-off, nu si metoda aleasa de continuare a campionatului. Daca ei au acceptat varianta de play-off cu 5 meciuri era clar ca nu puteam ramane cu 11 puncte avans si 15 puncte puse in joc.

Si probabil ca in urma presiunilor venite de la FRF si din partea lu Falca...au ales sa formuleze apelul de asa natura incat sa piarda procesul, dar sa fie toata lumea fericita....inclusiv suporterii pt ca s-au "luptat pana la capat" si nu au renuntat la proces.  Stiti ce zic? Wink

Stiai, te asteptai dar nu ai vrut sa zici...de ce mai zici astazi atunci?!

Nu e nimic normal sa-ti ia din puncte cat timp le-ai obtinut in conditii identice. Asta e, tribunal de justitie sportiva, avem o decizie, o respectam si mergem inainte. Strategia clubului mi s-a parut corecta, singura greseala a fost abtinerea de la vot, trebuia votat impotriva. Asta e. Pana la urma cred ca e mai bine asa. Turris cred ca sunt mai accesibili, Petrolul vor fi scosi din ritm...
Răspunde
03-07-2020, 13:16,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
" Scrisoare primită de la avocatul Cosmin Costaș, publicată cu acordul său:

Domnule Meszar,
Vă informez că prin scrisoarea transmisă în această dimineață Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne ne-a informat că a respins apelul clubului UTA Arad împotriva deciziilor Federației Române de Fotbal din 14.05.2020 și 27.05.2020. Aceste decizii au fost confirmate, prin urmare, în plan practic, campionatul Ligii a 2-a va continua cu play-off și cu punctele înjumătățite.
În pri
vința motivelor deciziei de astăzi a arbitrului unic Marc Hovell, ele nu sunt cunoscute pe larg. Având în vedere ce s-a discutat, pot fi două mari linii de interpretare:
(a) Fie arbitrul a decis că apelul nostru este nefondat din motive procedurale (respectiv reprezentanții Ligii a 2-a în Comitetul Executiv nu au votat împotriva deciziei în ședința din 27.05.2020). Această chestiune este una care nu era sub controlul clubului UTA și cred că ar fi discutat dacă art. 48 alin. (8) din Statutul Federației nu ar trebui să fie modificat pe viitor. Este profund injust ca posibilitatea unei echipe de a apela la Tribunalul de Arbitraj Sportiv să fie condiționată de modul în care au votat reprezentanții Ligii a 2-a în Comitetul Executiv.
(b) Fie arbitrul a analizat pe fond toate argumentele și a decis că ele nu erau suficiente pentru a anula deciziile Federației.
Vom cunoaște toate detaliile atunci când vom primi motivarea integrală a deciziei Tribunalului de Arbitraj Sportiv, moment la care vă propun să facem o informare mai largă (o dată ce se va motiva decizia, toate argumentele pentru care s-a decis în acest fel vor fi și ele publice).
O spun din nou, este convingerea mea și a echipei mele că toate argumentele care puteau fi invocate au fost aduse în atenția arbitrului și că reprezentarea clubului s-a făcut la cel mai înalt nivel. După cum bine cunoașteți, implicarea noastră a fost totală și ne-am fi dorit cu siguranță o soluție mai bună. Rămâne să așteptăm decizia, să o analizăm și să învățăm eventual din conținutul ei care ar trebui să fie abordarea pentru viitor în asemenea cazuri.
Cred că acum echipa poate vorbi pe teren și poate obține o calificare en fanfare în prima ligă și cu avantajul mai fragil pe care îl are.
În numele tuturor colegilor, vă mulțumesc pentru implicare și pentru sprijinul pe care ni l-ați acordat în pregătirea cazului și sper să trăim împreună și momente semnificativ mai plăcute.
Cu respect,
Av. Dr. Cosmin Flavius Costaş "
Răspunde
03-07-2020, 13:41,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
Balint are foarte mare dreptate in ce spune pe sportarad, s-a creat un precedent extrem extrem de periculos !Dupa modelul asta , de acum inainte orice federatie poate aduce "n"motive , si dupa interes sa schimbe modul de desfasurare al competetiei in plina desfasurare.
Eu unul recunosc ca nu ma asteptam la aceasta decizie!
Răspunde
03-07-2020, 13:51,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
Subscriu insa decizia e decizie si trebuie s-o respectam chiar daca nu ne cade bine.
Răspunde
04-07-2020, 9:58,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
Eu am fost optimist dar de un optimism moderat. Situația întreruperii campionatului este una care nu e prevăzută nici în regulamentele interne și nici în cele internaționale. De aici rezultă că, oricât de incorectă a fost decizia FRF, ea nu a încălcat practic niciun regulament existent. Sigur că erau rațiuni pentru care (zicem noi) să fi putut fi anulată de TAS dar, român fiind, am experiența necesară să nu cred 100% în povești cu zâne, respectiv independența totală a TAS față de UEFA. Nu insinuez că ar fi fost un caz de corupție dar influență, relații, cred că există. Iar UEFA nu prea trece peste decizia federațiilor din simplul motiv că aceiași oameni din federații sunt cei care și votează funcțiile de conducere la UEFA (chiar așa câte cazuri de victorii în procesele de la TAS intentate federațiilor naționale cunoașteți?). La noi cel puțin cam toate procesele intentate de-a lungul vremii de cluburi FRF-ului au fost pierdute.

Dincolo de asta... ne vom recupera pe teren punctele furate în birouri. Hai UTA!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
04-07-2020, 19:37,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
Corect Giuliano. O analiza realista, din nou...
Pina una-alta, play-offul a inceput bine pentru noi. Hai sa ne facem si noi treaba acum, pe teren.
Răspunde
08-07-2020, 14:24,
RE: Stiri, sezonul 2019-2020
Efbet, noul sponsor oficial al clubului UTA Arad.
[Imagine: eNNPWJk.png]
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 5 Musafir(i)