Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
26-07-2020, 22:04,
#41
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
De acord mai baieti dar pentru infragerea de astazi chisr nu au nicio scuza.
Răspunde
26-07-2020, 22:29,
#42
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
(26-07-2020, 22:03)Cristi_Arad a scris: Dezamagirea e mare...Cred totusi ca are si Balint o vina pentru rezultatul de azi. De multe ori e prea prudent si isi propune doar minimul necesar, iar jucatorii ajung sa fie setati mental in stilul asta. Spunea cineva ca dupa ce dam primul gol, de multe ori ne retragem.
Strategia asta a fost buna in meciurile din campionatul regulat, dar in play-off unde toate meciurile au o miza uriasa si joci doar cu adversari de valoarea ta, care sunt si ei foarte motivati, nu mai tine. Ce facem la Arges daca ajungem in situatia in care avem nevoie de un punct? Pregatim meciul la egal?

Azi ar fi trebuit sa fie sarbatoare la Arad, dar din pacate atat jucatorii cat si antrenorii nu au avut mentalitate de campioni si ne-au sitrcat momentul...sper ca au constientizat asta.

Un alt aspect care ma deranjeaza foarte tare este cel legat de articlele din presa centrala (Gsp.ro si digisport.ro), cu niste articole foarte tendentioase si foarte mincinoase. Chiar nu ma asteptam la astfel de exagerari. "Sute de suporteri aradeni pe stadion".
Cei de la gsp.ro din 10 articole despre liga a 2-a cate au pe pagina, 7-8 sunt despre Rapid. Maine poimaine ne trezim ca cer sa fim depunctati pentru ca au urmarit fanii meciul de dupa gard. De fanii celor de la FC Arges in deplasarea de la Turis nu au pomenit nimic, desi se vedeau pe filmare tot meciul, nici cu cei de la Turis in meciul cu Petrolul, la fel nu au avut nimic desi erau adunati tot acolo langa gard.

Da, am constatat și eu, vezi ca și digi sport are vreo 3 articole de genul cu sute de suporteri, la fel și pro, chiar nu le este rușine?! 

Nu m ar mira ăștia de la rapid sa ceara depunctarea....
Răspunde
26-07-2020, 22:29,
#43
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Palida consolare e ca nicio echipa nu s-a remarcat pana acum.
Astept ziua de marti cand probabil majoritatea utistilor se vor bucura, eu nu stiu daca am sa pot dupa ce atitudine am vazut astazi la jucatoru... poate se mai duce din amareala pana atunci.
Răspunde
26-07-2020, 22:35,
#44
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Doamne sa nu putem face egal cu astia, da stau și ma gândesc ce ghinion putem avea sa ne dea dubla fundasu central din doua faze fixe ...
Răspunde
27-07-2020, 0:09,
#45
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Bună seara! Sunt nou pe forum așa ca va rog sa ma tratați cu intelegere.Am pus și pun mult suflet în ceea ce încearcă UTA la momentul actual.Sa formeze o echipa profesionista pe baze solide, cu gândul și la viitor.Personal am făcut cale lunga sa fiu aproape de echipa și suporteri în aceste meciuri.Sper din tot sufletul ca UTA sa promoveze. Prin jocul rezultatelor sau pe teren în ultima etapa.Dar,așa cum și alții au spus,se impune o analiza lucida și atenta a ceea ce a însemnat acest sezon, mai ales ultimele etape.
Răspunde
27-07-2020, 1:07,
#46
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Trebuie sa reconoasca Balint ca azi amantul Prodancei l-a cam bagat tactic in buzunar. A schimbat tot mijlocul Rapidului la 8 minute de la pauza si ne-a batut.
Asta da miscare tactica. Surprinzator de slab la chestia asta, d-nul Balint (se vede ca a cam antrenat ligiile inferioare numai) nu a raspuns cu absolut nici o schimare tactica. Fricos, ca nu stia ce drac se intampla, a asteptat pana au mai dat zingarelli si a doilea gol.
Balint, nu cumva liga 1 (asa cum ii ea de slaba) nu ii o palarie prea mare pentru tine? Vorbesc de antrenorat.
Nu vezi jocul cum il vad unii care au antrenat la nivel superior.
Iti vei face mana cu UTA? Tot ce-i posibil.
Răspunde
27-07-2020, 1:42, (Ultima modificare: 27-07-2020, 7:40 de adymax.)
#47
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Si eu sunt foarte dezamagit. Chiar am scris pe fb ca nu inteleg de ce jucam la egal din primele minute. Sa adeverit inca odata ca daca te multumesti cu putin nu obtii nimic. Doar cu o victorie la Arges ne mai pot indulcii baietii astia amarul chiar daca promovam prin jocul rezultatelor.

Si nu vreau sa caut scuze dar sinteticul asta nu de jucat fotbal pe el mai ales pe caldurile astea.
Răspunde
27-07-2020, 7:20, (Ultima modificare: 27-07-2020, 14:10 de psv.)
#48
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Sunt frustrat ,dezamagit atat de atitudinea unor jucatori cat si de lipsa de reactie a lui Gyuszi.Bucuria promovarii s-a dus chiar daca ea probabil va fi obtinuta prin jocul rezultatelor.Era un meci de demonstrat din partea fiecaruia ca isi doresc sa faca pasul mai sus,din pacate doar suporterii au fost la inaltime!Nici un cele mai negre vise nu imi imaginam ca o sa ne prezentam in acest fel la acest play off.
Am avut azi meciul in mana ,cu o echipa foarte slaba, resemnata chiar si nu vreau sa imi imaginez cum naiba ne vom prezenta in liga 1 unde nivelul este altul!?!
Sunt deceptionat si de Gyuszi care se incapataneaza sa dea credit acelorasi jucatori desi are pe banca s-au in tribuna sunt jucatori dornici de a demonstra ca merita sa joace la UTA,....oare Crisan nu merita o sansa ,sau Puscas care a intrat foarte bine atat cu Turris cat mai ales la Mioveni, pe de alta parte cum iti permiti sa il tii in tribuna pe Tomozei care a avut atatea realizari in campionatul regulat ???Bustea a jucat bine dar nu e fundas si cred ca era mult mai util in zona mediana .
In fine ,mare dezamagire,au stricat tot ce au construit in acest sezon intr un singur meci!
Indiferent de deznodamantul acestui sezon este nevoie de sange proaspat in echipa.
Răspunde
27-07-2020, 13:50, (Ultima modificare: 27-07-2020, 13:51 de Giuliano.)
#49
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Înfrângerea de ieri este cât se poate de definitorie pentru ce înseamnă viața de utist. De peste 30 de ani de când o trăiesc, n-am câștigat nimic, fie că a fost vorba de meciuri importante sau de promovări, decât cu emoții, stres, angoasă și chin până în ultima secundă. Chiar speram ca anul ăsta să fie altfel dar n-avem parte de nicio eroare în matrice: trebuie să trecem prin toate bornele purgatoriului.

Pentru oricine caută să înțeleagă fotbalul dincolo de gardul curții propriei echipe sau de zidul propriilor așteptări și dorințe, lipsa de formă, tracul și teama de obiectiv sunt explicabile pentru că le-a văzut la alte echipe și în alte situații, pentru că de-a lungul timpului au fost explicate de nenumărați antrenori sau jucători (pentru ceilalți există oricând la îndemână explicația 1 pauză 2 final). Ce n-am înțeles ieri și ce m-a deranjat rău de tot, a fost atitudinea de la 1-0. Am marcat, am terminat în forță repriza. Eram eliberați de presiune și teamă, aveam în față o echipă nu doar slabă ci și căzută psihic.Trebuia ”să-i călcăm pe cap”. Nici nu mi-am imaginat că o să facem altfel. Din păcate am preferat să jucăm în dorul lelii, să așteptăm să treacă timpul, crezând că nu ni se poate întâmpla nimic. Am pierdut meciul strict pe mentalitate, adică exact pe factorul la care ne lăudam că stăm cel mai bine.

Marți, din 6 rezultate posibile în celelalte două meciuri ale etapei, trei ne promovează matematic. Sper să avem parte de unul dintre ele. De două etape tot spun că nu vreau să ajungem să jucăm meci decisiv de promovare cu FC Argeș în ultima etapă, pe terenul lor.

În final nu pot spune decât atât: echipa asta le-a făcut pe toate, și bune și rele. Oamenii ăștia,începând cu Balint și terminând cu ultimul junior din lot au primit toate aclamațiile și ovațiile venite din partea unei comunități frustrate și de-a dreptul disperate de o mediocritate care părea că nu se mai sfârșește. Acum, din același izvor curge o furtună de acuzații pline de venin. Trebuie să le accepte și pe astea pentru că așa stau lucrurile și ei au provocat-o. Însă doar ei pot reașeza lucrurile în echilibrul firesc. Trebuie să se ridice și meargă mai departe. Pentru ei, pentru tricoul pe care-l poartă și pentru oamenii care dincolo de dezamăgire, continuă să creadă în ei. Eu sunt unul dintre ei.

Hai UTA!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
27-07-2020, 14:18,
#50
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Bine spus legat de atitudine, asta ma deranjeaza enorm si nu pot sa le gasesc scuze. Ca te-ai aparat prost inteleg(desi pe masura ce revad faza primului gol ma apuca si mai tare nervii, aia au ramas 4 cu Melinte), ca tragi prost, ca nu-ti iese, in opinia mea sunt acceptabile, asta e nivelul. Dar sa fie toate in favoarea ta, sa ai in fata o echipa slaba si prabusita din toate punctele de vedere si sa-ti bati joc de asta in poate cel mai important meci din ultimii 15 ani, e impardonabil. E un dus mai mult decat rece pentru toata lumea, nu trebuie sa distrugem tot acum, dar meciul asta trebuie sa lase urmari in modul in care se comporta clubul si echipa de aici inainte.

Nu sunt adeptul scenaritei si refuz sa cred ca UTA s-ar baga in asa ceva, dar nici nu am multe argumente sa-i contrazic pe cei care o fac. Sa vina un descult ca Sefer sa zburde pe teren, sa iei doua goluri intr-o repriza de la o echipa neputincioasa, sa te aperi cum ai facut-o la cele doua goluri, sa ai un portar care sta in spatele liniei portii in ambele dati(ce-o fi fost in mintea lui?!) se pot explica fie printr-o prabusire totala a concentrarii si sa le consideram ca semne ale lipsei de valoare, fie prin altceva.

M-am saturat de plonjoanele penbile in cautare de penaltiuri/lovituri libere, joaca naibii fotbal si nu incerca mizerii de genul asta...
Răspunde
27-07-2020, 14:39,
#51
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
la cipri o fost penalti. a fost la cinci metri in fata mea. o cazut tarziu.
Răspunde
27-07-2020, 15:23, (Ultima modificare: 27-07-2020, 15:23 de Giuliano.)
#52
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Nu a căzut târziu, a căzut penibil, într-o manieră care nu avea nicio legătură cu lovitura. Ca arbitru, dacă am un dubiu la așa o fază, o astfel de cădere mi-l risipește. Dacă la vârsta asta încă nu știi să cazi în careu la o fază la care, culmea, ai fost atins... atunci mai bine nu încerca!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
27-07-2020, 16:04,
#53
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Eu nu ma feresc sa spun ceea ce cred.. arbitrul a fost un jegos, s-a vazut mai ales in repriza a doua, orice atingere pro-Rapid era imediat cu fluierul în gușă. Deja aveam presimtirea ca jucam noi vs Rapid + Arbitrul. In fine, si eu incerc sa raman pozitiv, mai avem un meci de jucat, si Doamne ajuta ca maine sa scriem aici toti ca am promovat si sa ne pregatim fizic si PSIHIC!!! de Liga 1.. UTA nu mai e ce a fost in sezonul regulat, e doar o umbra.. si nu mai avem scuza meciurilor nejucate, deja avem 4 si e din ce in ce mai rau. In rest.. HAI UTA!
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
27-07-2020, 18:22, (Ultima modificare: 27-07-2020, 18:24 de Kidu.)
#54
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
(27-07-2020, 14:39)RudolphWST a scris: la cipri o fost penalti. a fost la cinci metri in fata mea. o cazut tarziu.

Nici vorba de penalty la prima faza cand a plonjat ca in piscina, la a doua faza incriminata nu am vazut prea bine insa nici arbitrul nu te crede cand vii cu smecherii ieftine.

Nu are sens sa dam vina pe arbitraj, trebuie sa fim barbati si sa recunoastem ca nu am jucat nimic tot play-off-ul iar pentru asta toti sunt vinovati incepand cu Gyuszi si terminand cu Iacob.

M-am saturat de oratorie, m-am saturat de discursuri motivationale, vreau sa vorbeasca doar faptele si alea se lasa al naibii de mult asteptate.
Răspunde
27-07-2020, 18:34,
#55
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Totuși, nu iese nimeni din conducere in presa centrală cu o declarație, vis-a-vis de cele spuse in legătură cu evenimentele de ieri?
” sute de suporteri pe stadion, jucători bătuți, Alexa bătut in incinta stadionului”
Sunați, fraților, diseară la Digi și apărați naibii clubul.
Răspunde
27-07-2020, 18:55,
#56
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Sa apere ce?! Maimutareala la adresa lui Alexa e absolut penibila, ala e taran, alaturi de f multi din jurul clubului lor, dar pentru asta trebuia sa te razbuni pe teren, unde conta si unde ii durea cu adevarat. Acolo insa, desi ei au o echipa de desculti, ne-au batut in doua meciuri, practic ne-am facut de ras.

Asa ca hai sa tacem dracului din gura, sa bagam capul in pamant si sa muncim mai mult. Nu sa ne lamentam ca au miticii crva cu noi, asta nu denota decat complexe care nu cred ca ne caracterizeaza.
Răspunde
27-07-2020, 19:43,
#57
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Sa dam vine pe arbitraj e penibil, nu a fost nicu un penalty la Cipri, nu se da fault la orice atingere, nu suntem la baschet. Arbitrul a lasat jocul liber si ai nostri cerseau fault la fiecare atingere. Am fost penibili, asta e adevarul si sper sa scoatem camasa cumva la Arges.
Răspunde
27-07-2020, 20:25,
#58
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
(27-07-2020, 18:55)Gru a scris: Sa apere ce?! Maimutareala la adresa lui Alexa e absolut penibila, ala e taran, alaturi de f multi din jurul clubului lor, dar pentru asta trebuia sa te razbuni pe teren, unde conta si unde ii durea cu adevarat. Acolo insa, desi ei au o echipa de desculti, ne-au batut in doua meciuri, practic ne-am facut de ras.

Asa ca hai sa tacem dracului din gura, sa bagam capul in pamant si sa muncim mai mult. Nu sa ne lamentam ca au miticii crva cu noi, asta nu denota decat complexe care nu cred ca ne caracterizeaza.

Aici sunt de acord cu tine. Când tu îl înjuri tot meciul iar la final ăla îți arată tabela (bine, o fi arătat și altceva dar în aceiași notă cu urările primite), pleci capul și te duci acasă. Asta dacă ești suficient de matur să accepți o înfrângere. Bine asta nu scuză cu nimic mizeriile din media începând cu comentariile absolut jegoase ale lui Angheluță și terminând cu articolele de can can din gsp. Dar treaba noastră e alta acum decât să intrăm în scandaluri de șanț la care ne bat toți cu experiența.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
27-07-2020, 21:22,
#59
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Nu-i vorba despre niciun complex și bag samă că ai grave probleme de analiză asupra unui text ușor, zic.
Dacă tu vrei să taci, taci, dar nu ai dreptul să le ceri tuturor să facă asta. Am pierdut pe teren, ok, mergem mai departe. Dar de aici și până la a sta să facă ăia de la tv, toți papițoii și maimuțoii ce vor, cu grave dezinformări, este cale lungă.
Răspunde
27-07-2020, 21:47, (Ultima modificare: 27-07-2020, 21:48 de Cipri.)
#60
RE: Playoff #4: UTA - Rapid București, 26.07.2020, ora 17:00, Digisport 1
Jucatorii nostri nici macar nu cred ca si-au dorit victoria. Una ii sa fie adversarul mai bun ca tine si sa pierzi luptand, si alta ii sa fie adversaru slab dar tu sa fi fooarte slab, fara nici o dorinta. Ieri ne-au dezamagit crunt. Nu poti sa te prezinti in halul asta. De fapt in aceste 4 etape pot sa spun ca am remarcat un singur jucator care a luptat si a evoluat constant bine desi a jucat un post strain lui(bustea), pacat ca balint nu l-a folosit la mijloc unde putea sa ne aduca un plus. Si inca cv , nu stiu dc insista cu miculescu, a fost praf in toate meciurile, si golul de ieri la dat din prostia lor, in rest 0 barat, o gramada de pase la adversar, o duzina de driblinguri nereusite, parerea mea ii ca Oroian la ora actuala ii mult peste el. Si pe Crisan pt ce l-a adus, sa frece banca de rezerva cand ilie si melinte concureaza la gafe??? Plmmmm ma simt atat de umilit dupa meciul asta.....
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)