Etapa nr. 19: UTA - Unirea Sântana (21.03.2014, ora 17:00)
21-03-2014, 21:52,
#21
RE: Etapa nr. 19: UTA - Unirea Sântana (21.03.2014, ora 17:00)
3-0
Semper Fidelis
Răspunde
21-03-2014, 22:10,
#22
RE: Etapa nr. 19: UTA - Unirea Sântana (21.03.2014, ora 17:00)
Golurile au fost marcate de Nadaban (min. 43), Hlistei (min. 61) si Capata (min. 67). (http://www.ajf-arad.ro)
Răspunde
23-03-2014, 13:21,
#23
RE: Etapa nr. 19: UTA - Unirea Sântana (21.03.2014, ora 17:00)
Citat:Dinu Donca: „Aici nu te joci cu ocaziile”

[Imagine: dinu-donca.jpg]

Tânăra trupă a Sîntanei a fost dominată mai tot timpul de Botiș și colegii săi. Totuși, la 0-0, Unirea putea face meciul interesant, la ocazia lui Giurgiu salvată de portarul Mitrea.

„Vreau să-i felicit pe jucători pentru efort, ținând cont că unii au venit azi de la lucru. Nu cred că puteam să încurcăm, experiența și pregătirea fizică au făcut diferența. Am avut ocazie, am zis și în vestiar, aici nu te joci cu ele. Am primit gol cum e mai rău, înainte de pauză, apoi am și căzut fizic și n-am mai avut putere să remontăm”, a analizat antrenorul Dinu Donca.

„Am avut copil de 15 ani din minutul 1 în teren, dar așa creștem. Cum trec etapele, dorim să mai câștigăm puncte și experiență. Am pierdut cam 80 la sută din echipa de anul trecut și am promovat copii. Anul ăsta le dăm o șansă, să vedem care poate aspira la un loc de titular”, a adăugat tehnicianul, care i-a pierdut în iarnă pe Lanțoș și Calancea, doi dintre titularii ultimelor luni.

Chestionat cu privire la duelul pentru primul loc, Donca a spus: „Eu zic că va fi o luptă crâncenă și nu cred că diferența finală va fi mare. Meciul direct va fi hotărîtor. Deși nu sunt eu în măsură să-mi dau cu părerea, proiectul UTA arată bine, toată lumea e lângă echipă, la fel și galeria”.

SURSA: SportArad

Ma bucur ca mai exista oameni care pun accentul pe copii si juniori. Este normal sa fie asa si din ce stiu si imi amintesc eu Santana a fost tot timpul o pepiniera din punctul asta de vedere.
Răspunde
04-04-2014, 13:30,
#24
RE: Etapa nr. 19: UTA - Unirea Sântana (21.03.2014, ora 17:00)
Am actualizat primul mesaj al topicului cu programul de meci. De acum inainte la fiecare meci disputat de UTA acasa vom avea program de meci care va fi incarcat si pe forum pentru cei ce nu apuca sa il citeasca.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)