Promovarea imaginii clubului
29-10-2014, 9:20,
#61
RE: Promovarea imaginii clubului
N-ai inteles, tuta e foarte putin spusSmile
Răspunde
29-10-2014, 9:23,
#62
RE: Promovarea imaginii clubului
Scuza-ma dar pe forum nu am cum sa iti vad expresia fetei. Credeam ca esti ironic si ii iei apararea. Smile
Răspunde
29-10-2014, 9:25,
#63
RE: Promovarea imaginii clubului
da, chiar aveam la cine sa ii iau apararea Smile
Răspunde
29-10-2014, 13:14,
#64
RE: Promovarea imaginii clubului
Pana acuma tot ce au facut baietii legat de gradinite, picturi, voluntariat, etc i se datoreaza in mare masura si acestei "tute". N-o stiu personal si m-a enervat si pe mine cu acele "wow-uri" din emisiune, dar asta nu-i reduce din meritele de a ajuta clubul cel putin la capitolul de imagine. Mai sunt si alti oameni in presa nu doar sfara, scridon, hamza si romanescu.
Răspunde
29-10-2014, 14:05,
#65
RE: Promovarea imaginii clubului
Chiar nu stiam si ii sunt recunoscator daca e asa insa asta tot nu imi schimba parerea despre prestatia ei din emisiune. In sfarsit, pot trai cu asta insa inca o data se vede ca suntem destul "golasi" in Arad cand vine vorba de media. Ii pot numara pe degetele de la o mana pe cei care ii consider profesionisti, echidistanti, prestanta, dictie si vocabular mai ales cand vine vorba de televiziune.

Comparati putin felul cum se exprima Giuliano (nu am niciun interes sa il laud mai ales ca s-a retras din SCU dupa o contradictie cu mine) si cum se exprima tanti asta. Zici ca pana mai ieri a vandut varza in piata la Fortuna.
Răspunde
29-10-2014, 22:39, (Ultima modificare: 29-10-2014, 22:51 de Redpunk_one.)
#66
RE: Promovarea imaginii clubului
Bravo pt intitativa si idee.

http://sportarad.ro/utistii-alaturi-de-f...-reciproc/

Utiștii, alături de fetele de la ICIM. „E frumos când două echipe ale Aradului se susțin reciproc!”

Utiștii au reluat o tradiție întreruptă de ceva timp: marți seară, trupa alb-roșie a fost în tribunele Sălii Sporturilor Victoria să încurajeze pe baschetbalistele de la Universitatea Goldiș ICIM. Galben-albastrele au învins Satu Mare la diferență clară, evoluția fetelor și atmosfera de la meci i-au încântat pe fotbaliști. Iar tinerii din lotul UTA-ei au avut ocazia să vadă o figură marcantă a ICIM-ului și a baschetului românesc, Moni Brosovszky, fiica legendarului fotbalist al Bătrânei Doamne. „A fost o bucurie să fim împreună la meciul fetelor, le așteptăm și pe ele lângă noi!”, a spus Claudiu Drăgan, ofițerul de presă al UTA-ei.

„E frumos să știi că două echipe ale Aradului, una de fotbal și cealaltă de baschet, se susțin reciproc. A fost, cred, benefic și pentru noi, ca și grup, să stăm mai mult împreună, să ne cunoaștem mai bine și să ne acomodăm mai repede unii cu alții, mă refer la cei mai noi veniți”, a povestit mijlocașul utist Cătălin Hlistei.

Fotbalistul care a punctat de două ori pentru formația lui Roli Nagy în actuala stagiune a depășit accidentarea ce l-a ținut pe margine când echipa sa a jucat la Motru. Hlistei a reluat de luni antrenamentele și abia așteaptă duelul cu Știința Turceni. „Vrem să jucăm bine și să câștigăm, să ne apropiem de locurile fruntașe. Suntem montați să batem tot până la final!”, a transmis blondul mijlocaș al alb-roșiilor.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
26-11-2014, 19:59,
#67
RE: Promovarea imaginii clubului
Buna ideea cu promovarea imaginii clubului la casuta de la primarie , dar foarte multa lume care doreste sa cumpere ceva o sa fie descurajata deoarece sunt foarte putine lucruri si preturile mult prea mari parerea mea.De exeplu la stadion o esarfa era 25 de lei aici este 40.Triucoul oficial al echipei 150 de lei etc.
Răspunde
29-11-2014, 13:05,
#68
Promovarea imaginii clubului
[Imagine: 964d3cf78db2ea374737e51c559e3792.jpg]

Doua vinuri de colectie Smile))


Sent from my iPhone using Tapatalk
Răspunde
01-12-2014, 12:55,
#69
RE: Promovarea imaginii clubului
Inca doua actiuni ale UTA-ei in acest weekend :

http://sportarad.ro/fotoreportaj-fotbal-...lor%CB%9D/

Fotbal caritabil la Șimand organizat de ˝Cetatea voluntarilor˝

Duminică, 30 noiembrie 2014, Asociația ˝Cetatea Voluntarilor˝, a organizat la Șimand , de la orele 14:00, un meci caritabil. Meciul nu este de această dată unul obișnuit și asta deoarece bătălia nu a fost între doar două echipe ci între trei echipe și anume: UTA, ȘOIMII ȘIMAND și o echipă formată din voluntari.
Meciul a avut ca și scop dotarea celor două grădinițe din Șimand cu cele necesare copiilor pentru anul în curs.


si

http://sportarad.ro/utistii-i-au-facut-o...nflacarat/

Înainte de turneul amical de la Șimand, utiștii i-au făcut o surpriză fantastică unui suporter. Întreaga echipă, însoțită de team-managerul Codru Grădinariu, l-au vizitat pe fanul a cărui poveste i-a impresionat.

”De când am venit la club, primesc săptămânal zeci de mailuri de la suporteri, demonustrându-ni-se încă o dată faptul că această echipă este printre cele mai iubite din țară. În zilele acestea, am luat hotărîrea să întoarem din aprecierea, recunoștința și respectul cotidian care ni se arată și am ales aleatoriu – de aceea nici nu-i dăm numele – un suporter, căruia i-am făcut o vizită, cu întreaga echipă. Toți tinerii au fost surprinși de povestea familiei, tatăl s-a mutat în Arad pentru a fi aproape de echipa UTA, fiind bihorean, iar fiul are tapetată toată casa cu fanioane, embleme, fulare, tricouri în culorile alb-roșu”, a povestit Grădinariu. ”

Conducătorul alb-roșiilor a menționat că gruparea arădeană va continua să facă asemenea gesturi: ”Astfel de acțiuni mă bucură enorm, fiind convins că suntem exemplul simplu, clar și profund pentru tinerii noștri jucători față de aprecierea și răspunderea pe care o au față de suporteri. Cred în astfel de acțiuni, cred că împreună putem fi o forță, că identitatea noastră trascende brandul și atinge la nivel emoțional foarte-foarte multă lume”.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
04-12-2014, 14:08,
#70
RE: Promovarea imaginii clubului
În serile zilelor 22-23 decembrie vom organiza acțiunea Moș Crăciun utist în fața primăriei.

În seara zilei de 28 decembrie (duminică) va fi REVELIONUL UTIȘTILOR la Old Lady's Pub.

Vom reveni cu detalii despre Moș Crăciun săptămâna viitoare sau cealaltă, nu postați încă pe facebook.
Răspunde
17-12-2014, 16:00,
#71
RE: Promovarea imaginii clubului
Chiar daca are doar cateva produse deocamdata , totusi este un lucru de apreciat ca am reusit sa ne organizam putin si pe partea asta .

http://sportarad.ro/batrana-doamna-e-si-...e-craciun/

UTA și-a găsit locul la Kilometrul 0 de lângă Palatul Administrativ,la Tîrgul de Crăciun organizat de câțiva ani în preajma sărbătorilor de iarnă. Trupa alb-roșie s-a organizat cu un stand la reuniunea de lângă Primărie, iar fanii Bătrânei Doamne au ocazia să cumpere tricouri cu echipa lor preferată, fanioane, fulare, căciuli și o serie de alte suveniruri.

Pe lângă capitolul imagine, mișcarea vine în sprijinul arădenilor care, în ultimii ani, chiar n-au mai avut ocazia să intre în posesia obiectelor cu însemnele UTA-ei pentru simplul motiv că nu aveau de unde să le cumpere.

Târgul de Crăciun de la Arad e deschis până în prima săptămână a lunii ianuarie.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
04-01-2015, 13:11,
#72
RE: Promovarea imaginii clubului
Foarte buna ideea cu standul de la Kilometru 0. Eu unul am achizitionat cateva produse cu UTA: 2 fulare, o sticla de vin si un tricou (mi se pare o idee proasta inscriptionarea tuturor tricourilor cu numarul 12 si sa nu existe posibilitatea sa achizitionezi unul fara numar, care ulterior daca doresti poti sa il personalizezi dupa propriile idei) . Poate nu ar fi o idee rea ca acest stand sa se mute in mall-ul Atrium cu un stand provizoriu pe mijlocul culoarului. Apropo stie cineva ce se mai aude despre spatiul destinat clubului pana la finalizarea stadionului ?
Răspunde
04-01-2015, 13:27,
#73
RE: Promovarea imaginii clubului
(04-01-2015, 13:11)sabau15 a scris: Foarte buna ideea cu standul de la Kilometru 0. Eu unul am achizitionat cateva produse cu UTA: 2 fulare, o sticla de vin si un tricou (mi se pare o idee proasta inscriptionarea tuturor tricourilor cu numarul 12 si sa nu existe posibilitatea sa achizitionezi unul fara numar, care ulterior daca doresti poti sa il personalizezi dupa propriile idei) . Poate nu ar fi o idee rea ca acest stand sa se mute in mall-ul Atrium cu un stand provizoriu pe mijlocul culoarului. Apropo stie cineva ce se mai aude despre spatiul destinat clubului pana la finalizarea stadionului ?

din pacate nu s-a mai auzit nimic in ultima vreme  de acel spatiu ,deasemenea nu s-a mai facut nimic nici la site(desi la un moment dat aparuse un draft cu acesta )
Răspunde
04-01-2015, 15:33,
#74
RE: Promovarea imaginii clubului
Din pacate site-ul treneaza nepermis de mult. Daca faceam altul de la zero si nu doream sa pastram domeniul asta (unde e si forumul) a lui utu si dorin stana era gata in mai putin de o luna. Asa nici nu stiu ce sa mai zic.

Magazinul de la mall era la un moment dat in faza de proiectare si ....s-a oprit acolo din pacate. O sa mai reiau discutia cu Meszar sa vedem daca nu se poate finaliza totusi pana la inceputul returului parteneriatul asta.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
15-03-2015, 23:27,
#75
RE: Promovarea imaginii clubului
Pana se mai pun la punct anumite aspecte legate de promovarea imaginii clubului, avem la fiecare meci acasa un stand de unde se pot cumpara materiale pentru suporteri:
[Imagine: materiale.jpg]

O sa ne dam silinta sa mai diversificam gama de produse.
Răspunde
22-07-2015, 13:43,
#76
RE: Promovarea imaginii clubului
Imagini superbe de la antrenamentul echipei UTA! Cum a fost invadat terenul în timpul pregătirii?

Ședința de antrenament din această dimineață a fost una foarte specială pentru jucătorii și antrenorii clubului UTA. O adevărată „armată” de copii a invadat terenul pe care se pregăteau sub comanda lui Roli Nagy jucători ca Strătilă, Chindriș, Botiș și ceilalți.
După un joc școală, jucătorii s-au retras undeva la marginea terenului pentru obișnuita ședință de stretching condusă de preperatorul fizic Marius Bortiș. Căldura era sufocantă, iar pe jucători curgeau apele de parcă stăteau în ploaie. Era clar că au nevoie de ajutor…
Iar ajutorul a venit. Copiii de la Cetatea Voluntarilor, sosiți la teren împreună cu Anamaria Nyeki – președinte al acestei asociații – au venit alături de jucători conduși de Roland Nagy, Cristian Păcurar, Cristian Todea și Codru Grădinariu. Și-au luat fiecare în primire câte un jucător și, după ce s-au „vitaminizat” cu câte o prăjiturică Barni și un suculeț de portocale, au intrat efectiv în programul de antrenament, făcând câteva schimburi de pase cu fotbaliștii. Excepție au făcut doar micuții copilași care au preferat câte o repriză de… plâns.
http://specialarad.ro/imagini-superbe-de...irii-foto/

[Imagine: yJTmBxY.jpg]

[Imagine: EWK4JOR.jpg]

[Imagine: mL1NZ0x.jpg]

[Imagine: o86cu3y.png]
Răspunde
22-07-2015, 13:57,
#77
RE: Promovarea imaginii clubului
Actiunea este binevenita insa eu unul ca si suporter imi doresc mai multe la capitolul imagine cand vine vorba de UTA.
Am inteles relatia foarte buna dintre Codru si Anamaria Nyeki insa imaginea UTA-ei nu inseamna doar "Cetatea Voluntarilor" si actiuni facute pentru a se scrie in ziar de ele.
Imaginea UTA-ei inseamna in primul rand:
- comunicare excelenta cu presa si suporterii, intr-o vreme Codru si Claudiu Dragan dialogau cu noi aici pe forum
- site oficial actualizat la timp si design modern, actual
- echipament la fel pentru toata lumea, nu strica sa se tina cont si de doleantele suporterilor
- actiuni in scoli si licee pentru promovarea utismului
- un imn actualizat
- mai multa munca, mai putin "hau-hau" in special din partea staff-ului administrativ. Meszar nu le poate face singur pe toate si nici nu putem baza la nesfarsit doar pe voluntariatul suporterilor.
- magazin on-line, magazin la Atrium (de exemplu unde s-a si gasit intelegere) si materiale promotionale. Pana acum tot ce s-a facut s-a facut de catre suporteri.

Cam asta imi doresc eu la capitolul imagine.
Răspunde
22-07-2015, 15:00,
#78
RE: Promovarea imaginii clubului
Chiar ca la hau-hau...

Apropos, cum e cu Atrium-ul? Cum e cu "doua birouri, sala de conferinte si FAN SHOP".

In calitate de utist ti-e si rusine cand te suna cineva sa te intrebe de unde sa isi cumpere un fular cu UTA. Asta ca sa nu mai vorbesc de preturi exorbitante la "tricouri oficiale" de calitate indoielnica.

Nu inteleg de ce se cheltuie atatia bani pe salariile staff-ului daca toate astea ni se imputa tot noua (sa ne ocupam noi de marketing...).
Răspunde
23-07-2015, 17:30,
#79
RE: Promovarea imaginii clubului
Cat de curand o sa-i puteti "lua in suturi" pe cei din departamentul Media-Design al clubului in legatura cu partea de comunicare si capitolul imagine.
Radu,Spirty,Sergiu aveti legatura ?
Bafta baieti !
Răspunde
23-07-2015, 17:45,
#80
RE: Promovarea imaginii clubului
Adică îi va angaja clubul, sau doar ei vor rămâne să se ocupe de chestiile astea benevol?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)