Juniorii UTA-ei
21-03-2014, 15:20,
#1
Juniorii UTA-ei
UTA BD două victorii, UTA SA două dezastre

Echipele de juniori A şi B arădene de la UTA Bătrâna Domană au câştigat fără probleme întâlnirile susţinute pe stadionul Sucetate, cu CSŞ Drobeta Turnu Severin. Meciurile au contat pentru etapa a 18 – a din Campionatul Naţional, seria 6.

Echipa de juniori A, pregătită de Viorel Erdei s-a impus cu 8 – 0, 4 – 0 la pauză, prin golurile marcate de Bulza 3, Vlad 2, Burlă, Avram, Forian (11m).

ACS UTA BD - CSŞ Drobeta Turnu Severin: 8 - 0 (4 - 0)

Echipa: Ţîna (Popa) - Balint, Cotoc, Ilie, Spiridon - Avram, Pantea, Vlad (Moisi), Burlă (Forian), Şerban (Marinescu), Bulza.

Juniorii B, antrenaţi de Cristian Păcurar şi Francisc Tisza, au învins cu 3 – 1, golurile arădenilor fiind înscrise de Angelo Iuga.

ACS UTA BD - CSŞ Drobeta Turnu Severin: 3 - 1

Echipa: Mara - Zdrenţan, Lazăr, Irina, Aldan, Oaidă, Jorza, Prună, Stahl, Iuga, Brănişteanu. Au mai jucat: Isdrugă, Ghiunghiuş, Tănase, Moza, Burlacu

Tot în aceeaşi etapă, echipele de la UTA SA au fost învinse la scor, de Pandurii Târgu Jiu. Juniorii A, au piedut cu 7 – 0 iar juniorii B cu 6 – 0.
Etapa următoare va avea loc joi, 27 martie, urmând ca UTA SA să joace cu UTA Bătrâna Doamnă. Meciurile vor avea loc pe terenul ICRTI, de la ora 12.00 juniorii A şi de la 14.00 juniorii B.

(www.vestic.ro)
Răspunde
26-03-2014, 0:18, (Ultima modificare: 26-03-2014, 0:20 de cristians.)
#2
RE: Juniorii UTA-ei
Astazi a avut loc etapa cu nr.17 din Campionat Juniori D,intre ATLETICO ARAD 2001 si UTA ARAD 2001.Dupa ce in turul campionatului,oaspetii,Atletico Arad au reusit sa castige meciul cu 2-1,meci desfasurat pe terenul ICRTI,astazi a venit vremea revansei.De la ora 17,30,pe terenul din subcetate,a avut loc meciul retur.UTA ARAD 2001 a reusit sa se impuna cu 7-0(la pauza 0-0),toate golurile fiind marcate in repriza nr.2.Marcatori:Nistor,Selegean,Olteanu 4,Costea.Astfel,UTA ARAD 2001 a facut un mare pas spre castigarea campionatului.Este un rezultat excelent,mai ales ca in ultimii minim 10 ani,nici o grupa de la Centrul de Copii UTA Arad,nu a reusit acest lucru.

..deci,iata ca nu mai este valabila afirmatia:"Atletico matura pe jos cu toate grupele de la UTA"Smile))...
Răspunde
26-03-2014, 9:26,
#3
RE: Juniorii UTA-ei
Eu cred ca tu ai luat prea in serios afirmatia aia oricine ar fi spus-o. Ma bucura rezultatul de ieri insa m-as bucura daca n-ar fi doar o exceptie.
Răspunde
26-03-2014, 12:07,
#4
RE: Juniorii UTA-ei
nu are cum sa fie o exceptie...daca vorbim de meciul de ieri,la 0-7 nu are cum sa fie exceptie.mai sunt 9 etape,sa speram ca vom iesi campioni judeteni,ceea ce nu ar fi deloc putin avand in vedere rezultatele din ultimii ani ale ccj UTASmile))...
Răspunde
26-03-2014, 12:24,
#5
RE: Juniorii UTA-ei
Cum spuneam mai sus: nu pot decat sa ma bucur ca exista rezultate si la CCJ UTA. Asta ese un lucru datator de speranta pentru viitor.
Răspunde
07-04-2014, 13:51,
#6
RE: Juniorii UTA-ei
[Imagine: jjj.jpg]

Etapa intermediară : participă echipele clasate pe locurile 1 și 2 din fiecare serie după terminarea etapei preliminare. Acestea vor fi împărțite în 4 serii a câte 4 echipe după următoarea împerechere a seriilor : seria 1 cu seria 2, seria 3 cu seria 4,
seria 5 cu seria 6 , seria 7 cu seria 8. Se va desfășura în sistem campionat, tur-retur, 6 meciuri ( 24, 27 aprilie, 04 mai, 11 mai, 15 mai, 18 mai). Echipele clasate pe locurile 1 și 2 în fiecare serie se vor califica pentru turneul semifinal. Dacă două sau mai multe echipe acumulează același număr de puncte după ce au jucat toate meciurile din serie, se vor aplica criteriile de departajare din ROAF 2011, art. 28, pct.3.

(www.frf.ro)
Răspunde
07-04-2014, 14:08,
#7
RE: Juniorii UTA-ei
cristians, ai legatura. Smile
Răspunde
07-04-2014, 16:12,
#8
RE: Juniorii UTA-ei
Legatura la ce?Smile))...daca e la ce ma gandesc eu,dar poate gresesc,va rog sa intrati pe ajf-arad.ro sectiunea competitii,Juniori D si se va putea vedea o echipa de copii a CCJ UTA pe primul loc...Smile)
Răspunde
07-04-2014, 17:10,
#9
RE: Juniorii UTA-ei
Si aia mari pe care contam "maine poimaine" ce rezultate au? Smile
Răspunde
07-04-2014, 17:17,
#10
RE: Juniorii UTA-ei
O sa vorbesc cu antrenorul de la Republicani A si o sa iti spun exact cati copii au fost "preluati"de la UTA...asta pentru linistea ta(((
Răspunde
07-04-2014, 17:20,
#11
RE: Juniorii UTA-ei
Tot nu ai inteles. Pe mine nu asta ma intereseaza, ma intereseaza cati vor ajunge fotbalisti macar de nivelul ligii a II-a. Apropo, sunt deja la UTA.
Răspunde
07-04-2014, 20:57,
#12
RE: Juniorii UTA-ei
Sa nu imi spui ca astia la care te referi ca sunt deja la UTA,sunt mai utisti decat cei care au fost crescuti la UTA de la vreo5-6 ani?Daca asta sustii,chiar sari calul cu un subiect la care consideri ca doar tu ai dreptate(ma refer la ccj)...Dupa evenimentele din ultimul timp,cred ca sunt 3 categorii de suporteri:unii care au acceptat ideea din prima,unii care sunt la granita 49-51 % si unii care nu vor accepta deloc.Eu sunt in categoria din mijloc(ca mine mai sunt multi) si ar fi mai indicat sa nu mai aduci in discutie practici din trecut legate de copii sau juniori.Nu e recomandat sa mai rascolim niste lucruri care nu fac cinste nimanui.Nu stiu de ce trebuie sa ne contrazicem pe acest subiect,in loc sa lasam lucrurile sa aiba mersul lor natural din vara...cred ca mai indepartam si noi cativa suporteri cu aceste opinii"diferite".
Răspunde
07-04-2014, 22:27,
#13
RE: Juniorii UTA-ei
Nici eu nu inteleg Kidule de ce aduci mereu in discutie "o rivalitate prosteasca" parerea mea.

Oricum azi , maine atat juniorii de la SA cat si cei de la UTA vor juca sub aceleasi culori pentru acelasi club. Intepaturile astea nu ajuta cu nimic , ba din contra...
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
07-04-2014, 23:11,
#14
RE: Juniorii UTA-ei
Exact Dani, exact asta ma deranjeaza: rivalitatea aia prosteasca.

Cristi, spun ca atat unii cat si altii sunt tot UTA iar pe mine ca suporter ma intereseaza sa ajunga si sa joace cei mai buni, cei care merita indiferent de la care CCJ provin.
Eu sunt responsabil pentru vorbele mele, nu pentru ce intelegi tu.
Răspunde
11-05-2014, 12:15, (Ultima modificare: 11-05-2014, 12:15 de I 929.)
#15
RE: Juniorii UTA-ei
Sunt toti ai nostri deci postez aici:

Comunicat de presa al ONG-ului UTA Batrana Doamna

”În cazul în care copiii şi juniorii de la UTA SA nu vor mai avea acces la terenurile ICRTI şi Şega pentru datorii neachitate, şi având în vedere că Asociaţia UTA Bătrâna Doamnă în perioada 2011- 2013 a suportat toate cheltuielile de competiţie, transport, echipament, baremuri de arbitraj, servicii medicale, chirie sală şi terenuri pentru centrul de copii al UTA SA, ONG-ul va închiria cele două baze sportive, ICRTI (foto) şi Şega, până la finalul competiţiei pentru copiii şi juniorii SA-ului”, a comunicat conducerea ONG-ului UTA Bătrâna Doamnă.

sursa:www.sportarad.ro
Răspunde
13-05-2014, 21:07,
#16
RE: Juniorii UTA-ei
CAMPIONAT JUNIORI D,Jud.ARAD
Editia 2013-2014

CLASAMENT FINAL
Loc Echipa Mj Vic Eg Inf Gm Gp Gv Pct

1.UTA ARAD 2001 26 25 0 1 250 5 245 75
2.CS ATLETICO 2001 26 24 0 2 212 27 185 72
3.CS INEU 26 22 0 4 115 23 92 66
BRAVO BAIETI!!!BRAVO SANDU GAICA!!!
Răspunde
14-05-2014, 13:45, (Ultima modificare: 14-05-2014, 14:37 de cristians.)
#17
RE: Juniorii UTA-ei
http://sportarad.ro/uta-2001-e-campioana...juniori-d/

http://specialarad.ro/uta-2001-e-campioa...-atletico/
Răspunde
14-05-2014, 15:02,
#18
RE: Juniorii UTA-ei
Bravo lor. E si baiatul lui Dalacsi la grupa asta.

Momentan s-a rezolvat partial problema terenurilor pt antrenamentele si meciurile centrului de copii si juniori , insa trebuie sa punem bazele pana in vara la ong-ul pe care va functiona CCJ UTA si sa facem trecerea copiilor de pe sa-ul falimentar.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
14-05-2014, 20:56,
#19
RE: Juniorii UTA-ei
Baiatul lui Dalacsi a fost o perioada de cateva luni la grupa,era oricum nascut 2002(fata de ceilalti care sunt impreuna de la 6 ani...)...Dupa cate stiu eu,exista 2 variante sa putem sa luam copiii de pe sa:faliment sau sa mute echipa in alt oras.Exista si alta varianta?Problema foarte delicata se va pune in cazul calificarii grupei 2001 la faza zonala,dupa dubla de sambata/marti cu Electrica 2001 TM(campioana Romaniei de anul trecut la grupa de varsta 2001).Va fi necesar un buget de 3-5000 ron in functie de nr.echipelor participante si de zilele de cazare.De la SA slabe sperante sa primim ajutor...
Răspunde
18-05-2014, 21:50,
#20
RE: Juniorii UTA-ei
Juniorii lui Păcurar și Tisza merg la turneul semifinal!

După un meci caracterizat drept ”de infarct” de antrenorul Cristi Păcurar, UTA Bătrâna Doamnă și-a asigurat prezența în faza semifinală a campionatului național de juniori republicani B!

Arădenii au jucat astăzi meci decisiv pe terenul Banatului Timișoara și s-au impus cu 2-1.

”Am condus repede, după golul marcat în minutul 10 de Brăniștean. După gol, am ratat trei ocazii clare în cinci minute, apoi ne-am retras puțin, nevoit. Am fost egalați în ultimul minut din prima repriză. Nu vorbesc de arbitri, dar ce s-a întâmplat la Timișoara e strigător la cer, am avut jucători scoși cu targa și nu s-a dat nici fault, din șuturi neatinse de nimeni de la noi s-au dictat cornere… În fine, am mutat ofensiv, iar cu cinci minute înainte de final, Petre a marcat golul victoriei, cu capul”, a povestit Cristi Păcurar.

Trupa arădeană așteaptă acum datele disputării turneului semifinal, iar antrenorul a transmis dorința juniorilor: ”Acești copii au jucat până acum turnee semifinale și finale departe de casă. Ne-am dori un cadou, din partea conducerii AJF-ului și clubului nostru, să le oferim ocazia să joace în fața arădenilor. Copiii merită asta”.

Eroii de la Timișoara au fost: Mara – Zdrențan, Petrache, Irina, Burlacu – Stahl, Jorza, Brăniștean, Aldan – Prună, Popa. Pe parcurs, în efectivul arădean au mai intrat: Petre, Kilin, Lazăr, Iuga, Ghiunghiuș.

(www.sportarad.com)
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)