Juniorii UTA-ei
22-08-2014, 14:49,
#41
RE: Juniorii UTA-ei
Astea sunt visele lui insa nu merge cum vrea el. I s-a pus astazi in vedere acest lucru si faptul ca i-a prostit cu vorbe pe unii parinti nu inseamna ca se va si concretiza ceva.
E chiar cinic pentru ca in toti anii astia n-a fost niciodata curios de CCJ si acum dintr-odata vrea sa investeasca in fotbalul juvenil.
Răspunde
22-08-2014, 14:57,
#42
RE: Juniorii UTA-ei
Ce sa caute nesimtitu* ala la UTA?
Răspunde
22-08-2014, 16:22,
#43
RE: Juniorii UTA-ei
Doar grupele de la 2002 in jos...2003,2004..etc...grupe care au mai avut varianta LPS.Doar numele noului centru ar trebui sa deranjeze,ca isi face centru e strict problema lui si a respectivilor parinti care accepta.Varianta cu primul nume,FC Inter Arad,cred ca era mai inteleapta,dar.....
Răspunde
22-08-2014, 17:24, (Ultima modificare: 22-08-2014, 17:25 de cip_leo.)
#44
RE: Juniorii UTA-ei
cam cat de imbecil trebuie sa fi sa pui in 2014 numele unui club Flamura Rosie, un nume comunist 100%, care a fost purtat de UTA in mod obligat-fortat , impus de catre rusocomunistii din acea perioada tocmai pentru a sterge din memoria oamenilor numele de UTA si a arata ca echipa apartine noii ordini instaurate de jegosii aia? cam cat Gio si sleahta de idioti din juru-i...
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
22-08-2014, 18:21,
#45
RE: Juniorii UTA-ei
Ce stie Gio de comunism? Nu o sa fie nimic din asta.
Răspunde
22-08-2014, 22:09,
#46
RE: Juniorii UTA-ei
Am fost astazi pe "Motorul" sa ii vad pe baieti cu Ferencvaros, meci pierdut pe final cu 2-3 dupa ce UTA a condus cu 2-0. Pacat pentru ca au jucat bine insa poate lipsa de concentrare si poate o usoara oboseala dupa primul meci sa isi fi spus cuvantul. Nu stiu, nu e un capat de tara insa maine trebuie sa batem.

Referitor la Gio, l-am vazut pe acolo si am si vorbit cu el punandu-i in vedere ca nu e corect ceea ce vrea sa faca. I-am spus ca nimeni nu are nicio problema cu el sau cu faptul ca vrea sa investeasca in fotbalul juvenil aradean insa sa nu umble cu tertipuri si sa nu se scalde in ape tulburi. Sa isi aleaga alt nume pentru a elimina orice fel de confuzie, fie ea chiar si pentru un centru de copii si juniori pentru ca nu suntem de acord sa se numeasca "Flamura Rosie Arad".
O fi el un nume dat de comunisti insa tine de identitatea noastra, face parte din trecutul nostru si titlul cucerit de UTA in 1950 l-a cucerit sub titulatura "Flamura Rosie UTA", motiv pentru care nu suntem de acord cu numele ales de el pentru CCJ pe care vrea sa il formeze.

A incercat sa o scalde, ca nu el, ca parintii, ca ei au ales acest nume si i-am spus sa nu imi vanda gogosi pentru ca nu il cred. S-a precipitat un pic si a inceput sa imi indruge ca parintii aia nu sunt curiosi de SCU, ca se pisa pe SCU, ca cine suntem noi? ... i-am zis OK, atunci ne vedem in tribunal pe calea legala. Iar s-a schimbat, iar a incercat sa imi explice ca el ne vrea binele, ca el baga UTA S.A. in faliment sa ne faca un serviciu, ca Idita avocatul lui Martian ne poate face zile fripte. I-am spus ca-s aberatii, ca nu are nicio o farama de logica ce afirma el si mi-am vazut de drum spunandu-i clar ca nu acceptam numele "Flamura Rosie" la centrul sau de copii si juniori.

A incercat dupa aia sa il combine pe Meszar spunandu-i ca a vorbit el cu Dani Proca si ca totul e ok. Pe naiba! Nici vorba. Zero toleranta daca incearca sa umble cu minciuni si mizerii pe la spate. Sa vedem noi unde o sa joace si in ce competitii o sa activeze.

Eu nu mai cred o iota din spusele lui. Gata, m-am saturat de mai bine de 4 ani de minciuni. Daca parintii pe care i-a prostit mai au timp de el si mai cred in minciunile lui, sa fie sanatosi. E problema lor, nu a noastra insa mi se pare incredibil cat de naivi sunt unii oameni care inca mai stau si se uita in gura lui.
Răspunde
23-08-2014, 9:29,
#47
RE: Juniorii UTA-ei
lasati copii UTA-ei in pace...Meszar a spus clar ca nu poate sa se ocupe si de copiii de la UTA pe langa cei de la Atletico si LPS,doar ca poate sa ia cativa copii de la fiecare grupa.Plus de asta sunt cateva grupe de copii cu rezultate destul de bune,iar daca Giovani vrea sa faca ceva pt. ei atunci sa faca...daca nu, vom sti cu siguranta ce avem de facut.Si nu suntem noi parintii, chiar atat de naivi pe cum ne cred altii...lasati copiii in pace ,deoarece ei chiar sunt ai UTA-ei.
Răspunde
23-08-2014, 9:42,
#48
RE: Juniorii UTA-ei
si cu ocazia asta va invitam in weekendul urmator la cupa Cotta,ca sa ne vedeti activand.
Răspunde
23-08-2014, 10:56,
#49
RE: Juniorii UTA-ei
Pai sa faca dar nu sub numele "Flamura Rosie".
Răspunde
23-08-2014, 11:04,
#50
RE: Juniorii UTA-ei
Daca dupa tot ce a facut gio cu UTA si cati oameni a pacalit/tepuit voi il preferati tot pe macaronar in locul lui Meszar sau al nostru.....atunci va meritati soarta. Si nu exista nici o intelegere pentru gio mai ales pana nu isi alege alt nume pt clubul lui fantoma. Punct.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
23-08-2014, 12:19,
#51
RE: Juniorii UTA-ei
(23-08-2014, 11:04)Redpunk_one a scris: Daca dupa tot ce a facut gio cu UTA si cati oameni a pacalit/tepuit voi il preferati tot pe macaronar in locul lui Meszar sau al nostru.....atunci va meritati soarta. Si nu exista nici o intelegere pentru gio mai ales pana nu isi alege alt nume pt clubul lui fantoma. Punct.

spuneam ca Meszar nu a vrut sa ia centrul de copiii al UTA-ei..nu ca ce a facut unul si altul...iar fantoma esti tu, nu acei copii care au iesit cu echipa mare pe teren la fiecare meci,si care au preferat sa joace sub denumirea de UTA in loc de Atletico,iar acum va legati de un nume .Ce vina au acei copii?
Răspunde
23-08-2014, 14:08, (Ultima modificare: 23-08-2014, 14:12 de Redpunk_one.)
#52
RE: Juniorii UTA-ei
Nu au nici o vina copii si nu asta am spus eu. UTA si in special noi SCU am participat la nenumarate discutii cu antrenorii de la fostul centru de copii si juniori pentru a gasi cea mai buna varianta pt UTA si acesti copii. Din pacate cine v-a spus ca nu dorea Meszar copii , v-a mintit sau v-a manipulat. Copii peste 13 ani au fost mutati cu tot cu antrenori la UTA (mai putin republicanii unde exista deja o intelegere de imprumut pt un an la Pancota) iar cei mai mici vor ramane sub observare fie la Atletico fie la LPS unde antrenori sunt Dinu Donca si Rico Campian (unde activau si Dobrean si Burla sau alti jucatori care au facut pasul la echipa mare a UTA-ei) , iar cand ajung la varsta de 13 ani se va face o selectie dintre cei mai buni copii si doar aceia vor face pasul catre UTA la fel cum se procedeaza si acum la grupele 2000 si 2001.

Deci fie nu vi s-a spus mai departe acest lucru de catre antrenori, fie nu ati inteles corect mesajul, insa acesta cu siguranta nu era ca "Meszar nu vrea centrul de copii si juniori" sau ca "pe nimeni nu i-a interesat de copii vostri".

Daca insa stiti acum acest lucru si alegeti sa mergeti in continuare pe mana macaronarului nu suntem noi de vina, nici Meszar si cu siguranta nici copii vostri ci doar voi parintii care il alegeti pe macaronar in loc de UTA. Si atunci nu cred ca ne mai privesc pe noi problemele dumneavoastra.

ps. Sub numele de Flamura Rosie cu certitudine clubul fantoma (clubul nu copii , da?) nu va avea viata prea lunga si nici usoara.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
23-08-2014, 15:00, (Ultima modificare: 23-08-2014, 15:01 de I 929.)
#53
RE: Juniorii UTA-ei
O declaraţie foarte interesantă!

Cristi Păcurar: „Când intri cu UTA pe tine, trebuie să zbârnîi! Tisza are dreptate, mentalitatea noastră e execrabilă”

UTA a început excelent Elite Cup. Ieri dimineață, alb-roșiii au trecut cu bine primul examen, 3-2 cu Queens Park Rangers după un meci în care partea arădeană a avut superioritate, pe majoritatea planurilor.

După-amiaza a fost însă dezamăgitoare pentru Cristi Păcurar, Dan Stupar și Francisc Tisza. Cu echipa modificată, arădenii au avut avantaj de 2-0 în fața lui Ferencvaros. În partea secundă, Păcurar a mers pe mâna „titularilor”, dar rezultatul a fost neașteptat, „Fradi” marcând de 3 ori.

Cristi Păcurar nu și-a menajat deloc echipa după înfrângere. „Sunt foarte supărat și îi dau din nou dreptate lui nea Feri Tisza, el rămâne un tată în fotbal pentru mine: mentalitatea jucătorului român e execrabilă. Nu mă justific în fața nimănui, dar ieri am început cu rezervele, au dus jocul până la 2-0, apoi au intrat „vedetele”, ca să câștige Ferencvaros cu 3-2! Putem ține pasul cu echipele străine la tactică, la putere, la tehnică și la celelalte aspecte, dar la mentalitate sunt departe. Am băgat jucători care au impresari, se cred deja vedete dacă au trecut granița de trei ori și au fost chemați la națională. Le face foarte rău ș îi atenționez și pe părinți: când intri cu UTA pe tine, trebuie să zbârnîi, tricoul roșu trebuie să ardă pe tine! Nu mă deranjează că am pierdut, ci că antrenorul englez explică și jucătorii lui sunt gură cască, în timp ce noi explicăm, iar jucătorii dau din mână și suntem înjurați printre dinți. Las lumea să gândească și să judece ce e de făcut. Sunt supărat, nu pentru rezultat, clar suntem la nivelul celor 6, însă puteam juca liniștiți finala. Vii cu metode noi doar într-o societate care le acceptă, dar la noi mai trebuie să treacă 50 de ani până să fie așa. Aud lumea cum spune că nea Feri e învechit. Știți ceva? În România trebuie să te comporți cu armele pentru România”.
Răspunde
23-08-2014, 19:04,
#54
RE: Juniorii UTA-ei
(23-08-2014, 14:08)Redpunk_one a scris: Nu au nici o vina copii si nu asta am spus eu. UTA si in special noi SCU am participat la nenumarate discutii cu antrenorii de la fostul centru de copii si juniori pentru a gasi cea mai buna varianta pt UTA si acesti copii. Din pacate cine v-a spus ca nu dorea Meszar copii , v-a mintit sau v-a manipulat. Copii peste 13 ani au fost mutati cu tot cu antrenori la UTA (mai putin republicanii unde exista deja o intelegere de imprumut pt un an la Pancota) iar cei mai mici vor ramane sub observare fie la Atletico fie la LPS unde antrenori sunt Dinu Donca si Rico Campian (unde activau si Dobrean si Burla sau alti jucatori care au facut pasul la echipa mare a UTA-ei) , iar cand ajung la varsta de 13 ani se va face o selectie dintre cei mai buni copii si doar aceia vor face pasul catre UTA la fel cum se procedeaza si acum la grupele 2000 si 2001.

Deci fie nu vi s-a spus mai departe acest lucru de catre antrenori, fie nu ati inteles corect mesajul, insa acesta cu siguranta nu era ca "Meszar nu vrea centrul de copii si juniori" sau ca "pe nimeni nu i-a interesat de copii vostri".

Daca insa stiti acum acest lucru si alegeti sa mergeti in continuare pe mana macaronarului nu suntem noi de vina, nici Meszar si cu siguranta nici copii vostri ci doar voi parintii care il alegeti pe macaronar in loc de UTA. Si atunci nu cred ca ne mai privesc pe noi problemele dumneavoastra.

ps. Sub numele de Flamura Rosie cu certitudine clubul fantoma (clubul nu copii , da?) nu va avea viata prea lunga si nici usoara.
era foarte bine daca si celelalte grupe de copii se mutau...din pacate nu am auzit decat varianta ca Meszar nu ii vrea pe toti ci doar pe cativa de la fiecare grupa.Oricum noi am ales UTA de la bun inceput.
Răspunde
23-08-2014, 20:16, (Ultima modificare: 23-08-2014, 20:19 de Redpunk_one.)
#55
RE: Juniorii UTA-ei
Pai discutiile asa au fost cu Voinea si Gaica. Atletico nu mai pastreaza decat grupele mici iar cele mari se muta toate pe UTA , dar la LPS insa puteau fi mutate direct de anul asta toate grupele fiindca era greu sa infiintezi un ONG separat in asa putin timp si cu atatea detalii care trebuiau lamurite si ramanea in aer cea mai mare problema , chiria la stadioane pt antrenamente si meciuri care la LPS (care este institutie publica) nu exista. Grupele mai mari s-au mutat pe UTA iar cele mici urmau sa ramana la UTA in "lotul largit" (Atletico-LPS-UTA) .

Inca se mai poate acest lucru si Voinea se ocupa de tot (oricum asta ar fi trebuit sa faca de mult timp deja) deci daca doriti sa ramaneti la UTA luati legatura cu Voinea sau Gaica sau Meszar , va rog. Noi , suporterii , ne-am facut "datoria" (cu toate ca nu era treaba noastra insa am promis ca o vom face si am facut-o) fata de centrul de copii si juniori. Inca odata ar fi bine sa intelegeti ca daca alegeti sa mergeti pe mana italianului o faceti pe raspunderea voastra si in cunostinta de cauza.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
23-08-2014, 20:50,
#56
RE: Juniorii UTA-ei
@nu conteaza, imagineaza-ti si tu cu ce om vreti sa mergeti la drum:

Ieri ne spunea ca voi parintii ati ales numele asta "Flamura Rosie", ca va pisati pe Suporter Club UTA, ca are grija el de noi punand interlopii pe noi (vorbe pe care i le-a aruncat unui dintre parinti) insa ca de obicei in curaju-i caracteristic cand il iei la rost nu recunoaste nimic.
Ma si pufneste rasul cand ma gandesc ce curaj a capatat el peste noapte cand pana nu demult facea pe el de teama clownului ala de Martian.

Noi ne-am saturat de el si de felul cum se scalda in ape tulburi mintind de fiecare data si imbarligand lumea. Nu mai avem incredere in el si nu mai stim cand minte sau cand spune adevarul.
Daca asta e calea pe care vreti sa o apucati si asa considerati voi ca se rezolva problemele. OK insa sa stiti ca nu tremura nimeni de frica lui, ba din contra...
Răspunde
25-08-2014, 14:20,
#57
RE: Juniorii UTA-ei
In weekendul asta au avut loc discutii cu gio (chiar si azi au mai fost discutii care sper eu au fost finale) si concluzia este ca isi va schimba denumirea , culorile si sigla astfel incat sa nu duca la confuzii sau interpretari legate de istoria si traditia UTA-ei . Din cate se pare steagul din stema a fost inlocuit cu o minge, culoarea rosie cu albastru (culori rosu-albastru sau alb-albastru nu stiu exact care va fi forma finala) iar denumirea cred ca va fi flamura albastra Smile Eu unul daca isi vor face aceste modificari sunt multumit, nu cred ca mai exista riscul de a fi confundati cu UTA sau cu alta denumire care sa duca cu gandul la istoria UTA-ei.

Despre "seriozitatea proiectului si a patronului" sau despre optiunea parintilor care vor sa mearga in continuare pe mana italianului cred ca m-am exprimat mai sus. Pacat de copii acestia, atat mai pot sa spun Sad
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
25-08-2014, 15:17, (Ultima modificare: 25-08-2014, 15:18 de Kidu.)
#58
RE: Juniorii UTA-ei
Citat:UTA, din extaz, la agonie! Locul al patrulea la Trofeul Elite

UTA părea îndreptățită să creadă că poate câștiga Elite Cup, turneu organizat în acest weekend la Arad s-a împiedicat atât de Ferencvaros cât și de Wolverhampton. Astfel, alb-roșii s-au ales doar cu locul al patrulea la turneul la care au fost gazde.

După 3-2 cu QPR, arădenii aveau 2-0 la pauză cu Ferencvaros după „dubla” lui Bubuș și erau cu aproape ambele picioare în finală. A fost nevoie de 20 de minute de coșmar și maghiarii au întors rezultatul, 2-3! Cum „Frady” a trecut și de QPR cu 2-0, ungurii aveau să joace finala mare, iar UTA doar finala mică.

Astăzi, în meciul cu Wolverhampton, echipă la care arădeanul Răzvan Oaidă a purtat banderola de căpitan, UTA a început foarte slab. În prima parte englezii au marcat de două ori prin Allan Jordan și lucrurile păreau clare. Adrian Petre a redus din handicap când mai erau 15 minute și tot el a fost aproape de a egala în ultimele secunde ale întâlnirii, atunci când a ratat o bună oportunitate în urma unei lovituri indirecte din careul advers.

S-a încheiat 2-1 pentru „lupi”, iar UTA a rămas doar cu o bună impresie și cu… lacrimile lui Adrian Petre.

În meciul pentru locurile 5-6, Queens Park Rangers a trecut la limită de Academia Puskas, 1-0.

SURSA: Special Arad

Chiar daca puteam mult mai mult, s-a vazut faptul ca ne lipsesc competitiile la acest nivel. Adersarii nu fost cu mult peste noi, ma refer aici la echipa castigatoare Ferencvaros insa faptul ca au stat mai bine concentrati pana la final si au avut puterea sa revina dupa ce au fost condusi cu 2-0 e de admirat.
Echipele angrenate in competitie au fost toate de nivel ridicat insa m-a surprins Academia Puskas de la care m-as fi asteptat la mai mult tinand cont ca este un proiect guvernamental care are ca baza de selectie toata Ungaria.
Mi-au placut si cei de la Dinamo care confirma inca o data ca stau bine la juniori si ca nu degeaba sunt campioni nationali.
Răspunde
18-09-2014, 19:48,
#59
RE: Juniorii UTA-ei
UNDER 15 / STAGIU DE PREGĂTIRE ȘI SELECȚIE ÎN PERIOADA 19-22 SEPTEMBRIE

25 de jucători se reunesc vineri, 19 septembrie, în cel de-al doilea stagiu de pregătire și selecție al noii echipei naționale Under 15 a României.

Cantonamentul se va încheia luni, 22 septembrie, cu un meci-școală între cei 25 de juniori convocați de selecționerul Gabriel Manolache. Aceștia sunt:

Portari: Rareș Micu (Academia ”Gheorghe Hagi”), Ștefan Târnovan (CSMS Iași), Cătălin Costache (AFC G.V.B.)

Fundași: Ștefan Stancu (Oțelul Galați), Rareș Petruț (LPS Bistrița), Andrei Ionescu (Dinamo București), Carlos Scarlat (Interstar Sibiu), Alexandru Strelțov (Oțelul Galați), Marius Leca (Academia ”Gheorghe Hagi”), Antonio Manolache (Petrolul Ploiești), Florin Bratu (SC Bacău)

Mijlocași: Andrei Lascu (Interstar Sibiu), Eduard Crișan (Olimpia Aiud), Ionuț Păun (Concordia Chiajna), Florinel Pop (Ardealul Cluj), Robert Ion (Regal Sport București), Radu Chiriac (CSMS Iași), Raini Bandula (Academia ”Gheorghe Hagi”), Mădălin Calu (Academia ”Gheorghe Hagi”), Viorel Brocea (Academia ”Gheorghe Hagi”)

Atacanți: Cristian Gheorghe (Dinamo București), Rareș Enea (SC Bacău), Viorel Zbona (CSU Craiova), Nick Faur (UTA), Albert Neculai (Unirea Tărlungeni)

Ultimul stagiu de pregătire și selecție al reprezentativei Under 15 a României înaintea primelor jocuri internaționale, contra Moldovei (28 și 30 octombrie), se va desfășura în perioada 29 septembrie - 2 octombrie.

http://www.frf.ro/romania-u15/under-15--...mbrie.html
Răspunde
15-10-2014, 0:48,
#60
RE: Juniorii UTA-ei
O victorie frumoasă pentru juniorii utiști. „E o grupă mai aparte”

Juniorii mari de la UTA au bătut prima clasată, pe Poli Timișoara, iar victoria a avut darul să-l surprindă pe Cristi Păcurar într-o ipostază mai rară, aceea de a-și lăuda echipa. Exigent în aprecieri, tânărul antrenor s-a bucurat sincer după 5-2 în fața celor de pe Bega.

„La începutul campionatului exista o anumită teamă, datorită faptului că suntem mai mici cu 2-3 ani decât celelalte echipe. Dacă acum eram la Elite Cup, era cu totul altceva! Din discuțiile cu nea Feri Tisza, această generație de 98 ar fi, valoric, peste generația lui de 78. Jocul acestei echipe e bun spre foarte bun. Chiar am fost plăcut impresionat să văd că echipa are potențial și spun că poate avea o exprimare mult mai bună. Am avut o primă repriză fantastică, 4-0 la pauză. Dacă reușim să-i ținem împreună, voi avea o discuție foarte serioasă cu domnul Meszar să vedem cum mergem mai departe. E o grupă mai aparte”, a remarcat Păcurar. Copaci, Man, Stahl, Jorza și Bubuș au marcat golurile alb-roșiilor. În schimb, întâlnirea a fost de coșmar pentru juniorii B, surclasați cu 9-0 de timișoreni.

Ultima etapă a avut dramatism maxim la Șoimii Pîncota! Alb-negrii lui Leo Pința au fost învinși de FC Hunedoara cu 6-4 în duelul juniorilor A (Bocșa, Varga 2 și Samoilă au înscris), dar și-au luat revanșa la juniori B, victorie clară cu 5-1 (Mandache 3, Achim și Rancov marcatori).

Etapa viitoare: UTA – FC Bihor, CFR Simeria – Șoimii Pîncota.
http://sportarad.ro/o-victorie-frumoasa-...ai-aparte/
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)