Juniorii UTA-ei
07-10-2016, 13:35,
RE: Juniorii UTA-ei
Felicitari clubului si tuturor celor ce au facut posibila aceasta participare. Cum zice si Luci, chiar e ceva si bucuria copiilor este nepretuita.

Norbi Varga putea sa isi ia si el o geaca cu UTA ca doar nu il trimite Bulza la Barcelona. Mostra de "profesionism".
Răspunde
15-12-2016, 16:00, (Ultima modificare: 15-12-2016, 16:01 de Redpunk_one.)
RE: Juniorii UTA-ei
http://uta-arad.ro/stiri/trofeu-in-ungar...pesta/3491

[Imagine: uta2004.jpg]



Puștii lui Dinu Donca și Bogdan Oneț s-au întors triumfători din Ungaria. Ieri, la Budapesta, utiștii au cucerit trofeul pus în joc la a 12-a ediție a turneului internațional de elită Nemzetoki Ujbuda Kupa. Întrecerea s-a desfășurat în sală (echipe formate din patru jucători de câmp și un portar) și a strâns 20 de echipe la start (4 grupe x 5).

Arădenii au terminat pe locul 2 prima fază a grupelor, iar faza următoare avea să reunească primele trei clasate din fiecare grupă. Și de această dată UTA a ocupat poziția secundă, care a purtat-o în sferturile de finală. Acolo, băieții lui Donca și Oneț au trecut cu 2-1 de Ujpest și, în semifinale, a urmat un 6-1 contra echipei Zuglo, așa cum s-a numit clubul la care cândva debuta în fotbal Ludovic Bonyhadi, marele golgeter din primii ani ai UTA-ei!

Ultimul act i-a pus față în față pe puștii roș-albi cu Ujpest Budapesta. Cele două echipe se întâlniseră și în prima fază a grupelor, a fost atunci 3-0 pentru UTA. De această dată, lucrurile au evoluat altfel. ”Un meci cum rar am văzut, dar s-a terminat bine pentru noi!”, a povestit Dinu Donca. ”Am început prost, primind gol repede, apoi portarul nostru a fost eliminat, iar între buturi a intrat un jucător de câmp. Am mai primit două goluri, 0-3 la pauză. Apoi am avut un forcing deosebit și am înscris de cinci ori în zece minute, 5-3 pentru noi scor final”, a adăugat antrenorul arădean.

Învingătorii: Vlad Tirian, Sebastian Boiț, Raul Tod, David Petruț, Armand Popescu, Cătălin Vulturar, Ștefan Ursu, Cristi Mihai, David Ciubăncan, Ahmet Ekmekci, Gilyen Balint, Sarkozi Hunor.

”A fost un turneu foarte puternic, mulțumim conducerii că ne-a dat șansa de a ne măsura forțele cu echipe puternice din Ungaria. Îi mulțumesc și colegului meu Bogdan Oneț, și părinților. N-am făcut antrenament în sală și nici n-am jucat în sistemul 4+1, cu atât mai merituoasă e victoria”, a conchis Donca.

Pentru generația 2004 urmează o nouă săptămână de antrenamente, o ieșire la Reșița, apoi copiii intră în vacanță.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
15-12-2016, 20:51,
RE: Juniorii UTA-ei
Să sperăm că peste 10 ani o să repete victoria cu Ujpest într-un baraj pentru accederea în Champions League. Poate n-ar fi o idee rea să vorbim cu antrenorii să-i ducă la acțiunea cu Moș Crăciun să-i cunoaștem și să-i felicităm personal. Le și cântăm puțin să simtă de pe acum ce înseamnă să câștigi în acest tricou!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
28-12-2016, 12:23,
RE: Juniorii UTA-ei
Un singur semn de întrebare am, legat de afirmaţia domnului Voinea în ceea ce priveşte terenurile. Când o să ne dezbărăm de meteahna asta balcanico-medievalo-comunistă de slugă care după ce e batjocorit pupă mâna stăpânului doar pentru că primeşte nişte resturi de la masa lui?! Cred că dacă UTA vrea să facă un pas înainte din punct de vedere al imaginii şi al credibilităţii în rândul arădenilor, trebuie să se dezbare, încet, diplomatic dar hotărât, de imaginea aceasta de club anexă a primăriei.


"Obiective îndeplinite la Centrul de Copii și Juniori al UTA-ei

Anul care se încheie în câteva zile consemnează consolidarea unui departament important al proiectului UTA: Centrul de Copii și Juniori. La sfârșit de 2016, clubul nostru numără aproximativ 280 de tineri fotbaliști grupați în zece echipe (de la cele ”mari”, din Liga Elitelor, până la puștii născuți în 2010) plus două formații care activează în campionate de seniori – UTA II, din eșalonul trei, și UTA III, din Liga a IV-a arădeană.  

Florian Voinea, care și-a legat aproape toată viața sportivă de UTA, începând cu anul 1983, când a obținut prima legitimație de fotbalist la clubul roș-alb, e cel care conduce Centrul juvenil. ”De când fac parte din familia UTA, nu îmi amintesc de așa un sezon reușit în sectorul copiilor și juniorilor, vorbesc atât din punct de vedere organizatoric și financiar, dar și sportiv. Mă bucură faptul că UTA oferă, cu ajutorul Primăriei Arad și al celorlalți sponsori, un cadru special, poate chiar unic, copiilor și juniorilor”, punctează Voinea.

Corpul tehnic include 18 antrenori. În ordinea descrescătoare a grupelor de vârstă: Cristian Păcurar, Dan Oprescu, Adrian Ungur, Vasile Sin (UTA U 19), Costel Bogoșel, Mihai Petcuț, Sandu Țamboi (UTA U 17), Sandu Gaica, Adelin Roșca (generația 2001-2002), Radu Mărginean (2003), Dinu Donca (2004), Sorin Botiș, Norbert Varga, Adrian Clopu (2006), Cristian Țigan, Ioan Herman (2007-2008), Alexandru Nistor, Norbert Polgar (2009-2010).

”Toți copiii sunt scutiți de taxe și alte cheltuieli, iar jucătorii care au împlinit 16 ani beneficiază de indemnizație. Clubul oferă condiții de pregătire, terenuri, sală pe timp de iarnă, echipament de antrenament, prezentare și competiție, cantonamente, turnee interne și internaționale. Aici amintesc că în acest an clubul a asigurat prezența a cinci grupe în Spania, la turneul din Barcelona. Chiar dac[ nu ne numim putem spune că oferim asemenea condiții. Avem un număr de aproximativ 35 copii și juniori din alte județe sau din afara municipiului, cărora le asigurăm cazare, masă, transport local la școală și antrenamente”, a menționat Voinea. Legat de turneul din Spania, generațiile 2001 și 2004 au fost învingătoare la categoriile lor de vârstă, iar echipa de juniori C a acces în primele opt din țară, calificându-se la turneul semifinal al Campionatului Național.

”A fost un an deosebit și pe plan sportiv, cu echipa Under 19 câștigând două trofee naționale importante – Cupa și Supercupa României la categoria Elite. Sunt performanțe frumoase, UTA U 19 a și fost desemnată ”Echipa anului” în Arad. A fost îndeplinit cu brio și obiectivul principal, cel de a promova jucători din propria pepinieră la echipa de seniori, mă refer la Man, Petre, Tănase, Jorza,Costin, Covaci, Stahl sau Copaci. Iar alții vin din urmă”, a conchis Voinea."

http://www.uta-arad.ro/stiri/obiective-i...ta-ei/3500
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
28-12-2016, 16:04,
RE: Juniorii UTA-ei
Giuliano cred ca Voinea se refera la conditii ca si echipamente, transport, cantonamente, cazare, salarii la zi pt antrenori, participarea la turnee in strainatate totul pe banii clubului si obtinuti in proportie de 100% de la primarie. Iar aici intra si accesul la bazele sportive si salile din Arad asa cum sunt ele. Dar trebuie sa fim si sinceri ca asa organizare buna si asa conditii pt centrul de copii.nu au existat vreodata in Arad. Vreodata!
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
28-12-2016, 18:05, (Ultima modificare: 28-12-2016, 18:09 de Giuliano.)
RE: Juniorii UTA-ei
Știu, dar să amintești de terenuri în condițiile în care chiar anul ăsta s-a întâmplat ce s-a întâmplat cu terenurile din Subcetate... Toată lumea a lăudat performanța juniorilor de la 2004 dar au fost trecută cam sub tăcere problema terenurilor pe care s-au pregătit. Eu nu zic să nu mulțumești, chiar și pentru lucruri normale, dar mi se pare ”unpic” de servilism să introduci aici și aspecte pentru care nu doar că nu trebuie să pupi mâini, ba dimpotrivă. Iar de juniorii mari, nici nu mai vorbim de locurile unde se antrenează.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
08-01-2017, 15:26,
RE: Juniorii UTA-ei
Una din cele mai mari reusite in 2016 este consolidarea celor 5 echipe "mari" (3 de seniori si 2 de juniori mari in Liga Elitelor). Daca in trecut saltul unui copil de 15-16 ani era un club oarecare din liga a IV-a sau cel mult a 3-a care ii oferea primii sai bani din fotbal, acum echipele de seniori le ofera linistea pregatirii cu ochii la primele 3 echipe mari ale UTA-ei.

Asta e principalul castig al clubului nostru de pana acum, iar celor care erau sceptici la inceputul anului trecut cand toate echipele parea ca sufera din pricina angrenarii pe , aparent atunci, prea multe planuri, iata ca nici dupa un an incep sa apara rezultatele dorite. Competitii serioase, cresteri exponentiale de valoare atat individual cat si ca echipe pe toate planurile, totul asezonat de speranta acestor copii nu de a pleca de aici "mai sus" ci, dimpotriva de a debuta la UTA in liga a II, a III-a sau de ce nu daca promovam chiar in liga I.

Sa ajungi intr-un an-doi de la "sper sa joc fotbal la fcsb/dinamo/rapid" la "sper sa joc suficient de bine si sa fiu promovat la echipa 3-2-1 a UTA-ei" este un castig enorm si efectele benefice ale acestui proiect le vom resimti cativa ani de acum inainte daca se continua pe panta asta ascendenta.




UTA Under 17 deschide seria reunirilor în fotbalul arădean: „Prezența la turneul final, o șansă importantă pentru copii”

http://sportarad.ro/uta-17-deschide-seri...tru-copii/

Dacă primele două „garnituri” ale „Bătrânei Doamne” se reapucă de treabă pe 16 ianuarie, formația ce reprezintă cu succes culorile „roș-albe” în Liga Elitelor Under 17 și-a programat reunirea ceva mai repede. Inițial, data primului antrenament trebuia să fie 10 ianuarie, dar: „Condițiile meteo, respectiv temperaturile foarte scăzute ne determină să amânăm prima întâlnire a anului. Nu va fi marți, însă sperăm ca cel târziu joi sau vineri să intrăm în pâine”, spune Mihai Petcuț.

Împreună cu Costel Bogoșel, colegul său de pe banca UTA-ei Under 17, Petcuț a stabilit deja în mare un program de pregătire pentru această iarnă. „Timp de o lună de zile ne antrenăm la Arad, avem programate deja și câteva amicale și anume „duble” cu Centrul de Excelență Deva și LPS Bihor, dar și un test cu Mailatul. Pe 18 sau 19 ianuarie plecăm la Felix pentru un cantonament de 7-8 zile, după care intrăm în linie dreaptă pentru primul meci pe puncte al anului. Începem pe 18 martie cu o deplasare la Târgu Mureș”, mai spune Petcuț.

În Seria de Vest mai sunt de disputant doar opt partide la primăvară, Ardealul Cluj și UTA fiind mari favorite pentru calificarea la turneul final, ce va avea loc în vară la Mogoșoaia. „E drept, avem 8 puncte în fața celor de la Timișoara și Miercurea Ciuc, în condițiile în care am jucat deja cu ambele în retur, dar nu avem voie să facem concesii. Astfel, rămânem conectați și pentru un turneul final pe care-l considerăm o șansă importantă pentru copii. În primul rând, e munca lor la mijloc, cariera lor poate lua o altă turnură după partidele de la București. Pentru asta trebuie să muncească și în lunile ce urmează și, eventual, să-și ia gândul de la ofertele pe care le primesc deja de la grupările de Liga a 4-a. Nu cred că e o soluție pentru nimeni, unii dintre ei vor avea șansa să facă saltul chiar din vară cel puțin la Liga a 3-a, dacă nu mai sus. Au și exemplul băiatului de la Craiova, care a debutat în Cupă la numai 15 ani, iar dacă sunt aceiași băieți serioși și muncitori din prima parte a sezonului, noi chiar mizăm pe saltul lor spre ligile doi și trei”, a mai punctat Mihai Petcuț.

Lotul arădean ar putea suferi mici modificări în această pauză competițională. „De renunțat nu renunțăm la nimeni, în schimb am dori să ne întărim cu minim doi-trei jucători. Nu vizăm un post anume, ci ne uităm la potențialul jucătorilor. Discuții am demarat deja, la această vârstă contează enorm și ceea ce-și doresc părinții pentru copiii lor. Totuși, eu zic că UTA, prin numele său și tradiția sa, dar și noi ca echipă, atât de aproape de acest tuneu final, atrage”, a concluzionat Petcuț.

După 16 runde în seria de Vest a Ligii Elitelor Under 17, clasamentul arată astfel:
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
21-03-2017, 19:07,
RE: Juniorii UTA-ei
Maine semifinala Cupei Romaniei la U19 la ora 12:00 in Sannicolau Mic



http://sportarad.ro/2017/03/21/uta-prima...dualitati/

Se poate spune că echipa fanion a Aradului a avut noroc la împerecherile făcute de FRF în „careul de ași” al prezentei ediții a Cupei României rezervate juniorilor mari. Sau, mai degrabă, a avut șansa ca adversarul de mâine, s-a calificat în semifinale în dauna celor de la Poli Iași, iar atunci cele mai puternice formații din seria de Est Elite, Viitorul Constanța și Dinamo au rămas să se înfrunte între ele.

Prin urmare, UTA se va afla față în față cu CFR Cluj, formație ce nu e parte a puternicei competiții Liga Elitelor, dar conduce detașat seria a 9-a a Campionatului Național Under 19. Ardelenii au 13 victorii din 13 meciuri, 73-10 golaveraj și 15 puncte avans față de ocupanta locului secund. „Chiar dacă nu e în Liga Elitelor, cunosc CFR-ul. E o echipă foarte omogenă, joacă de vreo 10 ani împreună, sunt bine organizați în joc. În spate e club care nu s-a grăbit să vândă jucători, e mai greu de învins decât o echipă cu individualități. Chiar dacă ACS Poli (n.a. de care UTA a trecut în sferturi) e peste CFR, ca și individualități, eu zic că ne va fi foarte greu. Aș fi preferat să jucăm prima etapă în deplasare, dar ne conformăm”, a spus Cristi Păcurar, care va conta în special pe jucătorii crescuți de el la Atletico ‘98.

Mara (refăcut în timp record după accidentarea la degetul mic al mânii stângi), Copaci, Stahl, Costin, dar și Jorza și Tănase vor fi „împrumutați” de Laurențiu Roșu pentru acest meci considerat foarte important, atâta timp cât utiștii își propun să-și apere trofeul cucerit vara trecută, la Deva. „Privim cu atenție și încredere, cu mare interes, acest meci. O bună parte din cei care anul trecut câștigau Cupa și Supercupa nu se regăsesc în efectiv, jucătorii s-au schimbat, dar e important să reedităm ce au făcut buni ceilalți anul trecut. În primul rând – chiar dacă scopul e de a da jucători spre prima echipă, cum e Stahl, care a debutat deja, cum e Toma, care poate face pasul, și el și ceilalți pe care îi așteptăm – vrem maxim din orice meci, indiferent că e Cupa României, Liga Elitelor sau Liga a III-a. Ne dorim să marcăm la primele ocazii, ca să luăm un avans liniștitor pentru retur”, a adăugat Cristi Păcurar, care compune staff-ul tehnic al UTA-ei II împreună cu Dan Oprescu, Adrian Ungur și Vasile Sin.



Clujenii sunt antrenați de un fotbalist care și-a pus ghetele în cui în tricoul „Bătrânei Doamne”. Vorbim despre Sorin Oncică, mijlocașul jucând ultimul meci din cariera legată în special de CFR și Gloria Bistrița într-un UTA – FC Vaslui 0-1. Se întâmpla în Liga 1, pe pe 8 decembrie 2006. Acum, tânărul tehnician încearcă să ofere generației de excepție a fotbalului clujean posibilitatea de a fi remarcată într-o finală de Cupă, la Mogoșoaia. „Deși avem dezavantajul de a nu fi căliți în meciurile din Liga Elitelor, dar și că nu avem jucători care au debutat la prima echipă, păstrăm șanse la calificare. Într-o semifinală e posibil deja orice, mai ales că se joacă tur-retur. Din păcate, nu am apucat să studiez prea mult adversarul. Știu doar că e există o generație bună la Arad, din moment ce au câștigat două trofee anul trecut și au dat destui j fotbaliști în Liga a 2-a. Dar, coborîrea jucătorilor de la un nivel superior la unul inferior poate fi cu două tăișuri, pot exista probleme de atitudine, determinare. Până la urmă, sper că va fi o dublă frumoasă, iar pentru elevii mei prilejul de a-și verifica forțele cu o echipă bună. Numai prin astfel de meciuri puternice pot crește în valoare și, până la urmă, acesta este scopul final al oricărei echipe de juniori”, ne-a declarat Oncică. Antrenorul CFR-ului nu poate conta pe mijlocașul central, Adrian Pop, suspendat pentru cumul de „galbene”.

Așadar, mâine, de la ora 12, pe arena din Sânnicolau Mic, vom vedea probabil față în față următoarele echipe:

UTA: Mara – D. Lazăr, R. Iuga, Copaci, Dinculescu – Jorza, Tănase – Costin, Toma, Mandache – Stahl.

CFR Cluj: Farcaș – Pârv, Cătinaș, Csiki, Roş – S. Petruş, A. Petruş, Ispas, A. Pop – Cazan, Hetea.

Arbitri: Dorian Bazurca – Patricia Samsudean și Călin Cimponeriu (toți din Timiș)

Returul va avea loc pe data de 5 aprilie, la Cluj.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
04-05-2017, 23:12,
RE: Juniorii UTA-ei
După ce anul trecut juniorii U19 au câștigat Cupa României și Supercupa, iată că din nou avem un an formidabil la juniori și viitorul sună bine!!!

De data aceasta am ieșit CAMPIONII SERIEI VEST la Elite U17, automat și calificarea la turneul final. La turneul final s-a calificat și echipa U19. Să nu uităm că, câștigătoarea turneului final va participa în UEFA Youth League. Tot anul acesta, U19 joacă din nou finala Cupei României ( 27 mai - la Ploiești ). Superb!

Dar după această generație, mergând mai departe, nu știu câți au urmărit ce fac și cei care vin din urmă. Avem o generație super și la grupa de 2001 și chiar mai mici.
În momentul de față juniorii A au victorii pe linie în campionat ( 16 din 16 ) și meciuri mai puține disputate. Golaveraj 125 goluri marcate și doar 8 primite!
[Imagine: 206ht07.png]

Juniorii C sunt pe locul secund, dar cu cel mai bun golaveraj din campionat. 143 goluri date și 17 primite. Pe locul 3 e grupa de 2003 a clubului.
[Imagine: 9vdojt.png]

Juniorii D sunt lideri și ei, cu un golaveraj fantastic: 233 goluri marcate și doar 4 primite!!! Pe trei sunt Atletico, care îi putem considera tot ai noștri Smile
[Imagine: 206z9e9.png]

Mult mai mici, dar tot buni sunt și juniorii E, pe locul secund cu 98 goluri marcate și 17 primite.
[Imagine: mw7c4l.png]
Răspunde
05-05-2017, 11:54,
RE: Juniorii UTA-ei
Fara sa contest meritele copiilor, trebuie totusi mentionat si observat ca la nivelul asta competitia este doar judeteana. Ar fi cam de porc sa nu fim fruntasi.
Răspunde
21-08-2017, 22:42,
RE: Juniorii UTA-ei
http://uta-arad.ro/stiri/start-cu-dreptu...telor/3857
Răspunde
18-10-2017, 20:52,
RE: Juniorii UTA-ei
    LIGA ELITE U17,Teren Sanicolau Mic
22.10.2017,ora 11
UTA ARAD-POLI TIMISOARA
Răspunde
22-10-2017, 18:37, (Ultima modificare: 22-10-2017, 18:39 de cristians.)
RE: Juniorii UTA-ei
http://www.uta-arad.ro/stiri/foto-elite-...a-3-0/3952
Liga Elite U 17
UTA ARAD-Poli Timisoara
3-0


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   
Răspunde
22-10-2017, 20:41,
RE: Juniorii UTA-ei
Bravo băieți!!!
Răspunde
08-03-2018, 12:18,
RE: Juniorii UTA-ei
Dacă întrecerile seniorilor se reiau la nivel național în weekend, FRF-ul a amânat cu încă o săptămâna startul în competițiile de juniori. Astfel, UTA Under 17 nu se mai deplasează sâmbătă, la Pitești, pentru ultima etapă a turului, ci începe abrupt anul, întâlnind singura echipă ce se află peste ea în clasamentul seriei de Vest a Ligii Elitelor. Partida cu CS U Craiova contează pentru optimile Cupei României și va avea loc miercuri, 14 martie, la Arad. Locația e necunoscută la această dată, ora de începe fiind 14.

Pe undeva, amânarea nu vine tocmai rău pentru „roș-albi”. Până la ora partidei cu oltenii, Sandu Gaica speră să-i recupereze sută la sută pe Merian și Teșădan, care au acuzat probleme de ordin medical în ultimul timp, iar Pașcu și Miculescu, reveniți și ei după o perioadă ceva mai lungă de inactivitate, să câștige câteva antrenamente. „Indiferent cu cine am fi jucat primul meci din acest an obiectivul era același, victoria. De acum știm cu siguranță că începem împotriva Craiovei și ne concentrăm asupra meciului cu ei. Ne-am pregătit bine în această iarnă, sperăm să ne recuperăm și jucătorii cu probleme pentru a ataca în forță toate fronturile”, spune Sandu Gaica, antrenorul puștilor arădeni.

Față de prima parte a sezonului, UTA Under 17 nu mai contează pe Spătaru și Selegean, dar i-a adus pe fundașii Vidican și Szabo, de la Centrul de Excelență Deva și pe mijlocașul Cocriș, de la Oțelul Roșu. Totodată, a avut loc și o schimbare la nivelul băncii tehnice, de unde a dispărut Vasile Sin și a apărut Adrian Ungur.

În altă ordine de idei, juniorii mari ai UTA-ei încep conform programării inițiale partea a doua a sezonului, pe 17 martie, cu o deplasare la Sebeș Alba. Elevii lui Bogoșel, Petcuț și Țamboi sunt lideri în seria a 8-a la „republicani”, dar au încheiat conturile cu actuala ediție a Cupei României.

LINK: http://sportarad.ro/2018/03/08/amanare-s...-craiovei/
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
15-03-2018, 0:13, (Ultima modificare: 15-03-2018, 0:13 de Crishu.)
RE: Juniorii UTA-ei
http://www.livearad.ro/juniorii-uta-ei-s...-romaniei/

Astăzi, pe terenul din Sînicolau Mic, echipa sub 17 ani a UTA-ei a învins clar formația similară a CSU Craiova, meci care a contat pentru calificarea în semifinalele Cupei României. Colege de serie în Liga Elitelor, cele două formaţii se cunoşteau destul de bine, dar jucătorii lui Gaica şi Ungur şi-au surprins adversarii, câștigând cu un categoric 3-0. Vidican a deschis scorul în minutul 14, cu o reluare, din careul mic, pentru ca să marcheze pentru 2-0. Rezultatul final al partidei a fost stabilit de Nagy, care a marcat din careul mic, UTA i-a avut în teren pe următorii: Zamfir – Haloș, Salka, Vidican, Mohaci, Dumitru (Cocriş), Isac, Hrezdac, Merian (Paşcu), Gavrilă (Nagy), Nistor (Miculescu).
Gaica vrea eventul
Utiștii așteaptă acum tragerea la sorți a penultimului act, acolo unde s-au mai calificat Ardealul Cluj, Viitorul Constanța și Sporting Vaslui. ”E clară situația, vrem să câștigăm Cupa. Și campionatul. Nu e obiectivul clubului, e obiectivul impus de noi în vestiar. Și cred că au valoarea necesară să îl poată îndeplini, chiar dacă mai au doi ani de juniorat. Avem valoare individuală, cred că și colectivă, ne rămâne să muncim în continuare”, a spus Gaica, după meci.
Răspunde
15-03-2018, 0:53,
RE: Juniorii UTA-ei
Superba performanta ! Bravo baieti !!!
Răspunde
15-03-2018, 10:32,
RE: Juniorii UTA-ei
Bravo baieti! Aduceti cupa la Arad.
Răspunde
08-05-2018, 20:47,
RE: Juniorii UTA-ei
Semifinala Cupei României U17 de mâine, de la ora 14:00, dintre UTA Arad și Ardealul Cluj va fi transmisă în direct de TV Arad.
Răspunde
11-05-2018, 18:11,
RE: Juniorii UTA-ei
Meciul unei generații!

TV Arad va transmite în direct și în exclusivitate, semifinala Ligii Elitelor U17 dintre UTA Arad și Viitorul Constanta! Un meci cât un sezon pentru noua generație a fotbalului arădean! Sursa: Facebook TV Arad
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 5 Musafir(i)