Juniorii UTA-ei
17-10-2014, 15:26,
#61
RE: Juniorii UTA-ei
Atletico și-a prezentat noul staff! Botiș, Varga și Mărginean, ultimele noutăți

Gemi Junior a fost locul unde cei de la Atletico Arad și-au prezentat noul staff de la grupele de copii pentru stagiunea 2014-2015. La eveniment au fost prezenți (aproape) toți antrenorii, dar și zeci de părinți și copii.

„Am bucuria să vă anunț că la nivel de țară, clubul nostru este pe locul trei la capitolul copii și juniori și pe primul loc la copii. Vorbesc, bineînțeles, despre un clasament făcut în funcție de rezultatele obținute de sportivii noștri, rezultate cu care ne mândrim an de an”, și-a început discursul președintele clubului Atletico, Alexandru Meszar.

Nu mai este nevoie de taxe!

„Pentru tot ceea ce înseamnă întreceri interne, ne descurcăm din fondurile alocate de autoritățile locale, dar și sponzorizări. Eventual, părinții vor suporta o parte din cheltuielile de deplasare la turneele internaționale, o dată sau de două ori pe an. Și tot pe părinți i-am ruga să se concentreze pe alimentația sănătoasă a sportivilor noștri, dar și pe disciplinarea lor. Dacă școala e școală, ar trebui redus timpul petrecut la calculator și sporirea orelor de odihnă. Le mulțumim anticipat pentru asta, dar și pentru faptul că alocă timp pentru aducerea copiilor la antrenamente”, a precizat Meszar.

Clubul Atletico oferă, la fiecare grupă de vârstă, tricouri de antrenament și echipament de prezentare.

Au fost prezentați noii veniți în staff

Sorin Botiș, Norbert Varga – care a lipsit aseară, fiind reprezentat de soția sa și de cei trei copii – și Radu Mărginean sunt ultimii cooptați în staff-ul celor de la Atletico. Botiș și Varga vor colabora la grupa de vârstă 2006, în timp ce Radu Mărginean, împreună cu Botiș, au preluat grupa de copii născuți în 2003. „Mă bucur că am privilegiul să activez la un club pus la punct din toate vederile chiar la începutul carierei mele de antrenor. M-a surprins plăcut. Ca fotbalist sunt numit veteran, dar ca tehnician caracterizarea se schimbă în tânăr. Sper să mă specializez cât mai repede și să le împărtășesc elevilor mei din experiența acumulată în anii petrecuți pe gazon. Le mulțumesc și părinților că au încredere în mine și în Norbi Varga, sperăm să ne atingem scopul împreună”, spune Botiș.

Radu Mărginean, care a renunțat la activitatea de jucător la vârsta de 32 de ani, a declarat: „nu credeam că acest club este chiar atât de bine organizat, aici ai toate condițiile să faci performanță la toate nivelurile. Sunt bucuros și onorat că am intrat în familia Atletico. restul detaliilor le-a spus Sorin Botiș, aproape pe toate”.

Cei trei s-au alăturat astfel unui staff compus din: Marcel Câmpian, Adrian Petruț, Adrian Clopu, Dinu Donca, Bogdan Oneț și Dan Țapoș.

Cristian Păcurar, Francisc Tisza, Arpad Czerneczki și Roland Nagy au trecut la UTA. Primii trei la echipele de juniori republicani, iar Roland Nagy la echipa de seniori, acolo unde lucrează împreună cu Radu Anca și Sebastian Huțan.

www.specialarad.ro

Şi ei putem spune că sunt ai noştri.
Răspunde
19-11-2014, 12:20,
#62
RE: Juniorii UTA-ei
stie careva care-i treaba cu conflictul aparut intre viitorul si atletico legat de neinscrierea echipelor lui pizzaiollo in cupa de craciun?
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
10-12-2014, 2:56,
#63
RE: Juniorii UTA-ei
JUNIORI / LOTUL UNDER 17 PENTRU AMICALUL CU FRANȚA

Antrenorul naționalei de juniori U 17, Bogdan Vintilă a anunțat astă seară lotul de 18 jucători pentru meciul amical Franța- România, programat pe 17 decembrie la Paris.

Reunirea lotului va fi sâmbătă, ora 18.00, la Mogoșoaia. După două antrenamente programate luni la Buftea, juniorii pleacă marți la Paris. Pe 17 decembrie, la ora locală 14.30, este programat amicalul Franța- România. Naționala României se pregătește pentru Turul de Elită, programat între 21 și 26 martie în Anglia. Alături de țara gazdă, juniorii noștri se vor mai confrunta pentru calificarea la Euro 2015 cu Norvegia și Slovenia

Iată lotul convocat de antrenorul Bogdan Vintilă:

Portari: Ionuț Poiană (Steaua) și Robert Hodoroabă (LPS Bihor).

Fundasi: Tiberiu Căpușă (Academia Gheorghe Hagi), Radu Motreanu (Poli Timișoara), Virgil Ghiță (Academia Gheorghe Hagi), Fridrich Harald (Poli Timișoara), Paul Copaci (UTA) și Cristian Andrei (CSU Craiova).

Mijlocasi: Valentin Costache (Dinamo), Ianis Hagi (Academia Gheorghe Hagi), Andrei Ciobanu (Academia Gheorghe Hagi), Vlad Mihalcea (FC Brașov), Roberto Casap (Academia Gheorghe Hagi) și Ionuț Tănase (UTA)

Atacanti: Florinel Coman (Academia Gheorghe Hagi), Mihai Dobre (FC Viitorul Mihai Georgescu), Sergiu Jurj (CSU Craiova) și Roberto Grecu (Academia Gheorghe Hagi).

http://www.frf.ro/romania-u17/juniori--l...ranța.html
Răspunde
29-04-2015, 16:07,
#64
RE: Juniorii UTA-ei
O parte dintre ei vor ajunge la UTA in cel mai scurt timp asa ca am postat stirea aici. Nu pot insa sa nu remarc cat scandal au facut cei 3 parinti care au mers cu Jozsa la gio si cate articole in presa si pe facebook impotriva lui Meszar au dat iar acum ca 3 din 4 grupe au plecat aproape in corpore inapoi la Meszar (la Atletico in prima faza) abia am vazut un articol si ala la scridon. Sunt curios ce mai scrie acum dumyady pe newsar de "sclavagismul" pe care il practica Meszar . Cat despre "maretul proiect viitorul/gio" ma asteptam sa dureze totusi mai mult de 2-3 luni Smile)))

http://www.aradon.ro/au-lasat-viitorul-p...co/1529413

Proiect al unuia dintre groparii echipei UTA, Giovanni Catanzariti, cel care – la Gala Viitorul 2014 – „îmbăta” auditoriul cu poveşti despre un parteneriat cu Inter şi alte grupări italiene. De care s-au ales praful, aidoma intenţiei sale de a revigora „Bătrâna Doamnă” a fotbalului românesc.
Astfel nu e de mirare că, zilele trecute, în mini-perioada de transferări din fotbalul judeţean, aproape 50 de copii şi trei antrenori au abandonat Viitorul, optând pentru Atletico, singurul club arădean juvenil unde nu se percepe nici un fel de taxă. Grupele 2002 şi 2007 (integral) şi 2003 (parţial), însoţite de tehnicienii Mircea Aslău, Cristian Ţigan şi Alexandru Nistor, au ales clubul galben-negru (şi) din dorinţa de a fi mai aproape de UTA, ştiut fiind faptul că Atletico este un veritabil laborator de produs fotbalişti pentru echipa fanion a Aradului.
Semnal de alarmă care ar trebui să-i dea de gândit lui Giovanni Catanzariti, cu referire la viabilitatea „proiectului Viitorul”. Pentru că părinţii şi micuţii jucători nu pot fi amăgiţi la nesfârşit
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
30-05-2015, 21:29,
#65
RE: Juniorii UTA-ei
Mesaj pe pagina de facebook a SCU din partea lui Alex Palea:

Rugam Suporter Club UTA sa ne sustina in finala de maine dimineata ACS UTA Batrana Doamna - LPS Banatu Timisoara ora 11 Incepe meciul!

L-am întrebat unde e meciul. Oricum va fi prezentă galeria formată din părinţi Smile
Răspunde
30-05-2015, 22:41,
#66
RE: Juniorii UTA-ei
E vorba de UTA 2002,grupa antrenata de Sandu Gaica...finala e la Tm pe terenul Banatul...e vorba de finala de zona...Smile))
Răspunde
30-05-2015, 23:29,
#67
RE: Juniorii UTA-ei
Aaa, da, şi un coleg de-al meu are un fiu care a participat la acel turneu, nu ştiu la ce grupă. Baftă să aibă copiii!
Răspunde
10-06-2015, 14:42, (Ultima modificare: 10-06-2015, 14:42 de Oli.)
#68
RE: Jucătorii tineri din lot şi lotul lărgit
Juniori A, clasamentul la final de sezon

[Imagine: pmyPH7l.png]

Juniori B, clasamentul la final de sezon

[Imagine: T57Xkfr.png]
Răspunde
10-06-2015, 15:13,
#69
RE: Jucătorii tineri din lot şi lotul lărgit
Destul de modesta prestatia juniorilor la ce pretentii exista la UTA. Totusi sa fim optimisti pentru viitor pentru ca rezultatele nu apar peste noapte.
Răspunde
10-06-2015, 15:59,
#70
RE: Jucătorii tineri din lot şi lotul lărgit
Nu neaparat avand in vedere ca ambele loturi sunt cu cel putin un an mai mici decat adversarii , adica lotul de juniori A au varsta juniorilor B iar juniorii B au varsta juniorilor C , de vazut la anul rezultatele daca participa aceleasi loturi.
Răspunde
10-06-2015, 16:08,
#71
RE: Jucătorii tineri din lot şi lotul lărgit
Deci juniorii A sunt republicanii, cei care jucau de fapt la UTA 2?
Răspunde
10-06-2015, 17:30, (Ultima modificare: 10-06-2015, 17:33 de bsa924.)
#72
RE: Jucătorii tineri din lot şi lotul lărgit
Generatia `97 care trebuia sa fie defapt juniorii A au jucat pentru UTA 2 completati de cei mai buni juniori de la generatia `98 care sunt juniorii A.

Juniorii A care au jucat in ultimele meciuri la Cupa Federatiei sunt :

portarii:

Mara (98) a jucat si la UTA , UTA 2 , Nationala U 17
Revesz (98) a jucat si la UTA 2
Stanciu (98) a jucat si la UTA 2

jucatori de camp :

Stahl (99) a jucat si la UTA 2
Jorza (99) a jucat si la UTA 2
Iova (98) a jucat si la UTA 2
Zopota (98) a jucat si la UTA 2
Tănase (98) a jucat si la UTA 2 , Nationala U 17
Brăniștean (98) a jucat si la UTA 2
Copaci (98) a jucat si la UTA 2
Man (98) a jucat si la UTA , UTA 2
Petre (98) a jucat si la UTA , UTA 2 , Nationala U 17, U 18
Pop (98) a jucat si la UTA 2
Dinculescu (98)
Ciubotariu (98)
Costin (98) a jucat si la UTA 2
Iuga (98)
Lazăr (98)
Ghiunghiuş (97) a jucat si la UTA 2
Prună (97) a jucat si la UTA , UTA 2


UTA 2 :

Aldan (97)
Ghergar (96)
Irina (97)
Moza (97)
Petrache (97)
Sava (97)
Stupar (97)
Răspunde
15-06-2015, 20:57,
#73
RE: Juniorii UTA-ei
Echipa de juniori E (vor trece de la Atletico la UTA de anul viitor) au ajuns in finala pe tara pe care o vor juca in Bucuresti miercuri impotriva Viitorului Constanta. Sa le uram bafta micutilor din 2004 si nu in ultimul rand antrenorilor Bogdan Onet si Dinu Donca.

http://sportarad.ro/donca-locul-2-pe-tar...-miercuri/

Donca: „Locul 2 pe țară e deja un lucru mare pentru noi, dar vrem și titlul miercuri”

Cei doi antrenori ai lui Atletico 2004 au clocotit pe margine în timpul partidei decisive pentru calificarea la finala pe țară. Dinu Donca și Bogdan Oneț au dat în permanență indicații, s-au bucurat și au suferit alăturii de micii lor elevi, ba chiar au intrat în mijlocul evenimentelor când a fost cazul. Cert este că Ekmekci și colegii săi au rămas foarte motivați pe durata întregului meci, au dat totul din ei, iar la final s-au bucurat pe gard alături de părinții lor pentru o binemeritată finală la categoria juniori E.

„Ca și la faza zonală, am început mai rău, cu un egal, iar apoi am câștigat meciul decisiv pe Poli. De data aceasta, ne-a bătut Craiova cu 3-2, iar în finală, ca să zic așa, am trecut de echipa din Brașov, ce bătuse tot până la noi la acest turneu semifinal de la Arad. Eu zic că am meritat această victorie frumoasă, chiar dacă la un moment, după mai multe ratări ale noastre, partida s-a complicat. Până la urmă, important este că ne-am bucurat pentru o calificare în care, poate, nu credeam cu adevărat la începutul aventurii noastre. Să fi locul 2 pe țară e deja un lucru mare pentru noi, dar – bineînțeles – acum ne-am dori și mai mult. E munca noastră la mijloc, iar pentru asta le mulțumesc în primul rând copiilor și părinților acestora, care au înțeles să facă sacrificii cel puțin în aceste ultime trei zile caniculare, când au stat departe de ștrand sau alte tentații. De asemenea, un merit are și conducerea clubului ce ne-a creat toate condițiile, aducând și zona și semifinala în orașul nostru și nu în ultimul rând colegului meu, Bogdan Oneț”, ne-a declarat Dinu Donca la finalul confruntării câștigate de echipa sa cu 4-1 în fața brașovenilor.

Peste două zile, Atletico va juca pentru aur, împotriva celor de la Viitorul Constanța. „Sperăm să punem cireașa ce pe tort la Buftea, chiar dacă suntem conștienți că ne așteaptă un meci foarte greu. Îi învățăm pe copii să nu se mulțumească cu puțin, altfel nu văd cum ar putea progresa”, a adăugat Donca.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
18-06-2015, 11:48,
#74
RE: Juniorii UTA-ei
http://specialarad.ro/atletico-2004-e-ca...-lui-hagi/

Aradul are o nouă campioană națională la fotbal! Atletico 2004, echipa pregătită de Dinu Donca și Bogdan Oneț au câștigat finala campionatului național contra celor de la Viitorul Constanța, meci care s-a disputat pe un teren sintetic cu suprafață redusă la Buftea.

A fost 0-0 la capătul unui meci în care cele două echipe s-au blocat reciproc, dar cei de la Atletico s-au dovedit a fi cu nervii mai tari la loteria penalty-urilor. Arădenii au câștigat cu scorul de 5-4 prin golurile marcate de Ciubăncan, Vulturar, Popescu, Boiţ şi Ekmekci. Portar Vlad Tirian a fost declarat cel mai bun goalkeeper al turneului.

Lotul celor de la Ateltico:

Vlad Tirian, Armand Popescu, Cătălin Vulturar, Ahmet Ekmekci, Andrei Mureşan, Marc Kiss, Alex Bîc, Adrian Martin, Răzvan Ristin, Rareş Pop, Bogdan Urdaş, David Ciubăncan, Sebastian Boiţ, Sasha Deznan, Adrian Bunaciu, Mario Pele, Sorin Hanţ, Raul Dorubeţ, Norbert Nagy , iar antrenorii lor: Dinu Donca și Bogdan Oneț, plus colaboratorul celor doi fiind Ionel Dulhaz.

Alături de micuții fotbaliști a fost și o galerie formată în majoritate din părinții acestora.


http://sportarad.ro/meszar-atletico-si-a...-din-tara/


Chiar dacă nu s-a deplasat la București, șeful celor de la Atletico Arad a trăit din fața calculatorului (urmărind meciul live pe AcademiaHagi TV, acolo unde se poate urmări și înregistrarea completă a partidei accesând linkul http://bambuser.com/v/5596195 ) emoțiile succesului băieților antrenați de Dinu Donca și Bogdan Oneț.

La finalul întrecerii, Alexandru Meszar a avut doar cuvinte de laudă față de principalii artizanii ai victoriei de la Buftea, dar a subliniat și câteva aspecte din viața grupării pe care o manageriază de mai bine de un deceniu. „Este normal să fim bucuroşi când câştigăm o competiţie în care sunt implicate peste 200 de cluburi din ţară, cluburi din toate eşaloanele ţării, Liga I, Liga a II-a și a III-a, şcoli sportive şi cluburi private. Este al şaselea titlul naţional câştigat de Atletico Arad, pe lângă cele 4 titluri de vicecampioană națională, trei locuri 3 și o Supercupă a României. Ultimul titlu a fost câştigat tot de această categorie de vârstă în 2012. Nu este întâmplător că în existenţa noastră de 13 ani, este a doua finală pe care o jucăm cu Academia Gheorghe Hagi, semn că aceste două cluburi private sunt cel mai bine organizate în România. Unul dintre atuurile lui Atletico este participarea de ani de zile în Interligă, competiţie fondată de noi, competiţie ce oferă multe meciuri jucătorilor înainte ca aceştia să intre în campionatele oferite de FRF, competiţie în care se desfăşoară partide săptămână de săptămână. Felicităm copiii, părinţii şi îndeosebi cei trei antrenori devotaţi Dinu Donca, Bogdan Oneţ şi Ionel Dulhaz, pentru că munca nu e deloc ușoară cu copiii”, a punctat Meszar.

Acesta a mai ținut să precizeze că noii campioni şi stafful tehnic vor beneficia din partea clubului de o săptămână de distracţie, dar şi de…fotbal la turneul internaţional Youth Football Festival organizat la Kaposvár, Ungaria, lângă lacul Balaton.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
18-06-2015, 17:43,
#75
RE: Juniorii UTA-ei
Daca vreti sa vedeti doar penalty-urile:
https://www.youtube.com/watch?v=kXyfl-vtzsk
Răspunde
02-08-2015, 18:03,
#76
RE: Juniorii UTA-ei
Anul acesta nu se mai tine Elite Cup nu stie nimeni nimic ?
Răspunde
05-08-2015, 19:56, (Ultima modificare: 05-08-2015, 19:57 de Kidu.)
#77
RE: Juniorii UTA-ei
[Imagine: J5ovdcp.jpg]
Răspunde
06-08-2015, 7:15,
#78
RE: Juniorii UTA-ei
Cred ca initiative asta e unica in tara. Sa li se ofere toate gratuit copillor. Din ce bani ma intreb?
Răspunde
06-08-2015, 7:29,
#79
RE: Juniorii UTA-ei
Pai la fel ca si la echipa mare , partial proiect din fonduri locale (clm, cja) , partial sponsorizari private.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
12-08-2015, 19:29,
#80
RE: Juniorii UTA-ei
Aradul și încă cinci județe au răspuns chemării Bătrânei Doamne

Peste 30 de copii – din șase județe ale țării: Hunedoara, Alba, Bihor, Timiș, Gorj și Arad – au răspuns ”prezent!” la selecția națională organizată de UTA și Atletico. Mișcarea a început astăzi, când puștii au intrat pe arena CSS Gloria, iar colectivul reunit de antrenori ai celor două cluburi au început munca.
Mâine dimineață, după micul dejun, copiii (din generațiile 1999 – 2005) revin în iarbă pentru noi teste, iar după-amiază sunt programate meciuri de verificare. Selecția se încheie vineri, cu o nouă sesiune de antrenamente.

http://sportarad.ro/aradul-si-inca-cinci...ei-doamne/
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 4 Musafir(i)