Conducerea clubului
12-08-2014, 13:43,
#21
RE: Conducerea clubului
Nu-i oare un pic cam deplasat sa n-avem bani de un butoi din asta? Inteleg ca nu vrem sa aruncam cu banii in stanga si in dreapta insa facem cantonament in Austria si nu putem lua un butoi de plastic?
Daca bine am inteles eu ar fi nevoie de unul de aproximativ 200 l.
Răspunde
12-08-2014, 18:33,
#22
RE: Conducerea clubului
Nu stiu daca aici este topicul potrivit pentru aceasta intrebare dar nu am gasit alt undeva unde sa postez. Legat de schimbarea denumirii clubului ce se mai aude cand se schimba denumirea oficial?ca deja m-am saturat cand vad ca pe site la frf si pe alte site-uri apare tot UTA BD.
Răspunde
12-08-2014, 22:22,
#23
RE: Conducerea clubului
Am mai zis o data: depinde cat de repede se misca cei de la Ministerul Justitiei. ONG-urile se subordoneaza lor.
Răspunde
13-08-2014, 11:45,
#24
RE: Conducerea clubului
!!! Si mai important !!! Shy
Problema cu ''butoiul'' rezolvata, asa cum era si firesc!
Am primit foarte multe telefoane si propuneri semn ca sunteti extrem de receptivi chiar si la o problema minora, o realitate pentru care va multumesc mult! A fost prima noastra ''interactiune'' concreta, dar am luat hotararea sa achizitionam unul nou.
Printre discutiile ce le-am avut pe forum si nu numai, doresc sa aduc completari vis-a-vis de cea legata de inscriptionarea numelor jucatorilor pe tricouri, astfel tinand cont ca la nivelul clubului nostru exista o emulatie foarte mare, avem un lot mobil, foarte flexibil si in plus jucatorilor primei echipe putandu-li-se alatura oricand cei de la echipa a II-a si de la echipa de Republicani, logistic este imposibil sa fie personalizate atat de multe tricouri.
Va salut cu respect!
Va astept cu noi propuneri si va astept sa fiti alaturi de echipa, astazi de la ora 17:30 pe stadionul din Sanicolaul Mic.
Haide UTA!!!
Hai Aradu'!!!
"Cum faci orice, asa faci totul!" T. Harv Eker
Răspunde
13-08-2014, 12:19,
#25
RE: Conducerea clubului
Referitor la tricouri, măcar componenţii de bază ai lotului să-şi păstreze acelaşi număr la fiecare joc pentru a putea fi identificaţi mai uşor, valabil mai ales în cazul jucătorilor noi sau mai puţin cunoscuţi de publicul larg.
Răspunde
13-08-2014, 16:36,
#26
RE: Conducerea clubului
Referitor la biletele de intrare am si eu o sugestie, vreau sa mentionez ca locuiesc "peste balta" asadar nu pot beneficia in nici un fel daca aceasta propunenere se pune in practica. Bineinteles daca SCU e deacord, nu s-ar putea pune o intrare de 2 lei sa zicem iar banii sa merga catre SCU pentu tiparirea programului de meci, deplasari,coregrafii etc?
Răspunde
27-08-2014, 14:09,
#27
RE: Conducerea clubului
Precizare situatie reala UTA
Legat de ultimele zvonuri create de mici grupuri interesate in a crea o imagine negativa in jurul echipei UTA, doresc sa precizez ca in ceea ce priveste situatia financiara a clubului, nu exista decat o singura restanta salariala dar aceasta situatie se va remedia in perioada imediat urmatoare. Jucatorii au incasate toate primele de joc inclusiv cea de la baraj. Vis-a-vis de stabilitatea proiectului, tin sa mentionez ca nu exista nici un fel de ingrijorare, dimpotriva in cel mai scurt timp vom anunta noii parteneri/sponsori care se vor alatura proiectului in vederea atingerii obiectivului de a promova in liga 2.
Haide UTA!
Hai ARADU'!
"Cum faci orice, asa faci totul!" T. Harv Eker
Răspunde
27-08-2014, 15:56,
#28
RE: Conducerea clubului
Multumim Codru de lamuriri.FORZA UTA!
Răspunde
06-09-2014, 20:05,
#29
RE: Conducerea clubului
Pana la urma se realizeaza situl acela profesionist de care tot s-a vorbit ?
Răspunde
15-09-2014, 13:25,
#30
RE: Conducerea clubului
Care mai este stadiul trecerii la numele UTA?
Răspunde
22-09-2014, 18:22,
#31
RE: Conducerea clubului
Claudiu Drăgan este noul ofiţer de presă al clubului UTA Bătrâna Doamnă

Fostul atacant al echipelor Dinamo şi FC Naţional Claudiu Drăgan este începând de luni noul ofiţer de presă al grupării din liga a treia UTA Bătrâna Doamnă.

"Preşedintele Mesnar mi-a propus şi m-am gândit că este o idee bună. Noi suntem la început şi creştem împreună cu acest proiect. Este foarte important că suntem doar arădeni la club. Ne lovim de nişte lucruri pe care nu le-am mai întâlnit până acum, dar o să le rezolvăm noi", a declarat, luni, pentru MEDIAFAX, Claudiu Drăgan.

Claudiu Drăgan, în vârstă de 35 de ani, a evoluat pentru formaţiile Rapid, UTA, Dinamo, FC Argeş, Universitatea Craiova, Jiul Petroşani, FC Naţional, FC Maramureş şi Bekescsaba SE, iar în ultimii doi ani a jucat în liga a treia ungară, la Gyulai Termal, de unde s-a retras din activitate în acest an.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/lig...a-13322029
Răspunde
22-09-2014, 20:46,
#32
RE: Conducerea clubului
io stiam ca cel putin pentru liga 1 dar cred si a 2-a ofiterul de presa trebuie sa aiba studii de specialitate sau oarecare experienta in domeniu. daca intre timp dragan nu a castigat vreun Pullitzer fara sa stiu cred ca e exagerata numirea sau nepotrivita dragan-ofiter de presa. putea fi numit responsabil de public-relations sau director relatii publice sau saf in domeniul ziarelor Smile
adica ma gandesc ca, comunicatele de presa vor fi intocmite de dragan Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
22-09-2014, 21:05, (Ultima modificare: 22-09-2014, 21:11 de adymax.)
#33
RE: Conducerea clubului
Cip_leo nu fii rau, poate Dragan are facultatead e jurnasitica la VG sau ceva. Sau poate se va ocupa si cu altceva. De exemplu la marketing nu avem pe nimeni care ar merge sa fie impreuna cu ofiter de presa. Nu cred ca ofiter de presa e full time job sa nu poata face marketing sau alte atributii necesare la o adica.
Răspunde
22-09-2014, 21:29,
#34
RE: Conducerea clubului
Cip cip
Răspunde
22-09-2014, 21:47,
#35
RE: Conducerea clubului
cip stii tu ceva dar nu pana la capat :

1 Solicitantul de licenţă trebuie să aibă un ofiţer de presă calificat, care să răspundă de
relaţia cu presa.
2 Ofiţerul de presă trebuie să aibă cel puţin una dintre următoarele calificări:
a) diplomă de jurnalist;
b) atestat de ofiţer de presă eliberat de FRF sau de o organizație recunoscută de FRF;
c) un act de „recunoaştere a competenţei” eliberat de FRF în baza examenului pe
probleme specifice organizat de FRF și a experienței practice în domeniu de cel puțin
un an.
3 Ofiţerul de presă trebuie să fie acreditat de FRF


...deci e vorba doar pt licenta si nu e neaparat necesar sa aiba jurnalismul Wink

ps. carcotasule
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
22-09-2014, 21:55,
#36
RE: Conducerea clubului
hai sa nu uitam nici de reactia conducerii:

"Conducerea clubului prezenta la meciul dintre National sebis si UTA Arad a observat
bannerul afisat la finalul meciului, aproximativ in minutul 85 si a reactionat imediat, iar bannerul
a fost demontat in maxim 30 secunde de la postarea lui.
Conducerea clubului isi cere scuze in numele suporterilor, daca a jignit cu acest mesaj
pe vreun aradean. Mentinem afirmatiile noastre anterioare cum ca echipa este a tuturor aradenilor
si este apolitica. Conducerea clubului a analizat cazul impreuna cu suporterii, concluzia fiind, ca
acesta a fost un caz izolat care nu se va mai repeta.

Cu deosebit respect,
Gradinariu Decebal Codru
Team Manager"

Dl. Gradinariu toata stima... Wink
Răspunde
22-09-2014, 22:26,
#37
RE: Conducerea clubului
S-a discutat cu conducerea si din partea noastra e ok. Acel mesaj a fost o greseala.
Chiar daca nu mi-a placut niciodata sa ma bag in ciorba asta politico-etnica pentru ca stim foarte bine cum stau lucrurile in Arad, cate nationalitati conlocuitoare sunt aici cu noi s.a.m.d s-a agreat sa facem un mesaj "Tinutul secuiesc, pamant romanesc" ca replica la intentiile UDMR-ului de a modifica constitutia insa s-a scris altceva si de aici s-a escaladat situatia de catre cei de la http://www.aradinap.ro/

Daca ei din asta au inteles ca noi avem ceva cu ungurii in conditiile in care nu s-a scandat nimic la adresa lor, facandu-ne extremisti si alte apelative de genul, atunci sa fie sanatosi. Clubul si-a cerut scuze, ne asumam si noi gafa insa nu e cazul sa sara nici ei calul.
Răspunde
22-09-2014, 23:02, (Ultima modificare: 23-09-2014, 1:58 de Xtreme.)
#38
RE: Conducerea clubului
Păcat, mare păcat...
Dacă asa ați ajuns în România lui 2014 atunci sa trăiți bineeee! Baronul Neumann ar face cu degetul peste obraz. Ne mai vorbind de fostele glorii de alte naționalități!
Pana la urma cred ca fiecare primește, mai devreme sau mai târziu, ceea ce merita!
Sau poate o fi ceva machiaverlâc, cine știe...

PS. @Kidu, eu care credeam ca tu ai întotdeauna ultimul cuvânt... în fine, întrebarea mea este "de ce?"
poate "Divide et impera!"
Răspunde
23-09-2014, 0:34,
#39
RE: Conducerea clubului
Se putea sa nu apari tu cu dojana ta partinitoare? Pastreaz-o pentru tine si nu mai scormoni rahatul ca nu-i cazul.
Răspunde
23-09-2014, 8:36,
#40
RE: Conducerea clubului
Cum zicea si Kidu, Xtreme las-o balta. Sa le spui unor extremisti , indiferent ca sunt tigani, unguri sau nemti , sa se abtina de la dorinta lor neconstituionala de altfel si neconforma cu legile tarii, nu mi se pare o atingere la adresa jucatorilor de alta nationalitate care au facut cinste clubului nostru. Extremismul indiferent de nationalitate trebuie condamnat si suntem si noi de acord cu asta. Cred ca alte discutii pe subiectul asta conexate clubului nostru si suporterilor ei nu isi au rostul si de aceea am acceptat precizarile clubului, tocmai pentru a evita astfel de reactii deplasate ca a acelui ziarist.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)